Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

.Tak znamienita postać jaka jest Piotr Batura nie zasługuje na takie traktowanie.:yes:

Czyli jak ktoś (według Ciebie) jest znamienitą postacią, może gadać głupoty i zaprzeczenie temu, jest podstawą do bana.

Rozumiem, że to Twoja wersja czynienia wątków merytorycznymi. Zbanować każego kto się z Tobą nie zgadza :-)

 

Jaki sprytnie ukryty podekst odnalazłeś w chumorystycznym określeniu "oczadział". Podzielisz się swoim odkryciem? Bo według mnie to prosta jak konstrukcja cepa metafora stwierdzenia że gadasz pan głupoty.

 

Skoro zależy Ci na merytorycznym wątkum napisz może czemu fotowoltaika i energtyka wiatrowa do bajki dla naiwnych. Ja osobiście uważam kominki za bajki dla naiwnych. Kuszą nawinych "klimatem", "wiejskim domem" i takimi bajami nie wspominając słowem i brudzie, smrodzie, noszeniu opału, przegrzewaniu pomieszczeń, i uciążliwej niskiej emisji.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja od jakiegoś czasu palę codziennie w kominku 3-4kostki brykietu bo jakiś zimny ten maj.I ze słońcem średnio a jak już jest to okap sporo łapie i słabo dom grzeje. I jest fajnie tak sobie zapalić wkominku :)

 

A mnie jak zimo, to se włącze pompę na godzinę czy dwie. I jest fajnie tak sobie mieć ciepło bez smrodu dookoła :-)

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jak zimo, to se włącze pompę na godzinę czy dwie. I jest fajnie tak sobie mieć ciepło bez smrodu dookoła :-)

 

I wtedy z jakiegoś tam "Bełchatowa" smród poleci :)

 

A dla mnie taki "Bełchatów" może zgasnąć a ciepło ciągle mi będzie.

 

Zaraz coś powiesz o agregacie ale niema "Bełchatowa" to i paliwa niema

 

A umnie ciepło i "jasno" (oczywiście gramy debila że zimno i bez prądu)a u Ciebie ciemno jak w d... i zimno też jak w szkopskiej d...... pod Stalingradem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy z jakiegoś tam "Bełchatowa" smród poleci :)

 

A dla mnie taki "Bełchatów" może zgasnąć a ciepło ciągle mi będzie.

 

Zaraz coś powiesz o agregacie ale niema "Bełchatowa" to i paliwa niema

 

A umnie ciepło i "jasno" (oczywiście gramy debila że zimno i bez prądu)a u Ciebie ciemno jak w d... i zimno też jak w szkopskiej d...... pod Stalingradem.

Jakby sąsiad odpalił na 2 godziny PC, to mi na łeb z bełchatowa spadnie tyle samo co gdyby jej nie odpalał.

Ja odpali kominek, to mi do płuc trafi dramatycznie więcej syfu niż gdyby go nie odpalał.

Tyle. Ale niektózy prostych rzeczy nie są w stanie lub nie chcą zaakcpetować.

 

Ciekawe czy niktspecjalny, "Don Kichot" pisania kulturalnego, będzie apelował do modów o ukaranie Ciebie za te wszystkie "sprytnie ukryte wulgaryzmy", granie debila itp. Czy zwyczajowo wzniesie się na wyżyny hipokryzji i "da Ci buziaka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dać lepsze filtry w rekuperatorze:)

A kulturę ma w dupie jak i twoje płuca

 

 

W ciężkim sercem to napiszę bo niezwykłem się aż tak znizać, ale może wtedy zrozumiesz. Trzymająć Twój poziom wypowiedzi, sposób rozumowania:

1. Proponuje znaleźć lepszą robotę, żeby nie wszystko się musiało opłacać kosztem zdrowia innych. Albo proponuje żebyś założył TY jako sprawca filtry na swój komin a nie ja jako OFIARA filtry na rekuperator.

 

2. "Mam w dupie", to czy Ty albo niktspecjalny lubi sie pogapić na ogień albo że się to Wam opłaca. Truje mnie taki kominek i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciężkim sercem to napiszę bo niezwykłem się aż tak znizać, ale może wtedy zrozumiesz. Trzymająć Twój poziom wypowiedzi, sposób rozumowania:

1. Proponuje znaleźć lepszą robotę, żeby nie wszystko się musiało opłacać kosztem zdrowia innych. Albo proponuje żebyś założył TY jako sprawca filtry na swój komin a nie ja jako OFIARA filtry na rekuperator.

 

2. "Mam w dupie", to czy Ty albo niktspecjalny lubi sie pogapić na ogień albo że się to Wam opłaca. Truje mnie taki kominek i kropka.

 

Proszę mi za sponsorować PC i PV hybrydę 10kW to przestanę używać grocha i kominka.

To Wy macie problem to go rozwiążcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrzębiu, Piotr Batura miał na myśli OZE w Polsce i miał rację, to bajki dla naiwnych. Choćby co kilometr, na terenie całego naszego kraju, stał wiatrak ...i tak cena energii nie zmaleje nawet o grosz.

 

:bash: Ręce opadają. I nie tylko.

 

Za to lobby gazowe działa świetnie. Dzisiaj to nie mogłem uwierzyć.

Wygrywamy na polityce klimatycznej. Gaz ziemny, metan czy CNG i LNG są czystymi paliwami. Jest zapotrzebowanie na gaz, o czym świadczą inwestycje w bloki parowo-gazowe na Żeraniu czy w Dolnej Odrze. Cieszymy się, że gaz jest postrzegany jako czyste, zielone paliwo. Z drugiej strony nie dajmy się zwariować zapędom Komisji Europejskiej. Energetyka opiera się na paliwach kopalnych, z których równie korzysta Polska. To, co jest niemodne w Europie, nie musi być takie w pozostałych częściach świata

:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest darmowy? Zaraz napiszesz, że turbiny i cała reszta kosztuje i jest to fakt. Możne jednak przeznaczyć kasę właśnie na nie, zamiast utrzymywać stare elektrownie.

 

Włąśnie - nie jest darmowy, ale czysty.

I dlatego są kraje, które potrafią zaspokoić nim swoje potrzeby w kilkudziesięciu procentach - i to nie jest bajka dla naiwnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...