Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Przebywanie zbyt blisko źródła ciepła (w tych przypadkach, kominkach), powoduje "przegrzanie styków" (synapsów) :) ;) ... co nietrudno zauważyć po wypowiedziach kilku "dyskutantów" :) ;)

 

Kolejny mąciciel. Po co tu wlazłeś by oznajmić po swojemu że syki w kominku ci się grzeją.Nie kumam. Pamiętaj ,że kij ma dwa końce.Dyskutant.:mad:

 

"Nie róbcie kominków w domu" coś jeszcze? Ponieważ gdyż?

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja kierowałem uczucia do Piotra B ?

Coś się Tobie chyba uroiło w głowie (bez obrazy).

Możesz sobie stwierdzać coś raz ale to nie zmienia faktu że mylisz się i coś zmyślasz / wymyślasz.

Twoje apele

(np. Myślę ,że wreszcie ludziska zrozumieją coś za ptica. )

to jakieś totalne nieporozumienie i bufonada.

 

"Nie róbcie kominków w domu" coś jeszcze? Ponieważ gdyż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mąciciel. Po co tu wlazłeś by oznajmić po swojemu że syki w kominku ci się grzeją.Nie kumam. Pamiętaj ,że kij ma dwa końce.Dyskutant.:mad:

 

"Nie róbcie kominków w domu" coś jeszcze? Ponieważ gdyż?

21-sze "wejście smoka" :)

 

ps - to, że "nie kumasz", to żadna nowina :) ... przecież wiemy o tym wszyscy :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21-sze "wejście smoka" :)

 

ps - to, że "nie kumasz", to żadna nowina :) ... przecież wiemy o tym wszyscy :) ;)

 

Jakie my, ty.Gdy tylko się pojawiam łazisz za mną jak w....a.Prowokujesz innych by się wypowiadali nie na temat.Masz coś do powiedzenia na w/w temat? Jeśli nie to milcz i znikaj. Mącisz i prowokujesz dając innym witaminę do owych prowokacji. Nie masz honoru za grosz.Zaraz zlecą się tu twoi kolesie by niemerytorycznie obrażać. Mam kominek,będę mieć i będę w nim palił. Będę bronił racji z nim związanych dopóki jakieś pajacyki coś nie zmienia.Gromadzę drewno i je sezonuje.Czyszczę instalacje i ją póki co usprawniam.Serwisuje cały układ ,łącznie z ciągiem kominowym.Kominek jest mi potrzebny do wielu zadań ,które mu stawiam. Jestem tego świadomy bo to urządzenie wymaga do współpracy doświadczenia i praktyki. Nalepy analizować i wprowadzać w życie żeby było spokojne i w miarę czyste.Nie zrozumie tego ktoś co nie potrafi obchodzić się prawidłowo z procesem spalania drewna sezonowanego w kominku.:mad::mad::mad:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie róbcie kominków w domu" coś jeszcze? Ponieważ gdyż?

Załóż inny temat tam ci wyjaśnię.:yes:.Cały ty.

 

Jakie my, ty.Gdy tylko się pojawiam łazisz za mną jak w....a.Prowokujesz innych by się wypowiadali nie na temat.Masz coś do powiedzenia na w/w temat? Jeśli nie to milcz i znikaj. Mącisz i prowokujesz dając innym witaminę do owych prowokacji. Nie masz honoru za grosz.Zaraz zlecą się tu twoi kolesie by niemerytorycznie obrażać.

Coś nie teges z twoimi myślami.

Wszędzie atakujesz i widzisz spisek przeciwko Tobie.

Widzisz prowokacje, każesz zamilczeć i znikać, obrażasz ludi pisząc że nie mają honoru.

Wpis w tym temacie uważasz za atak na Forumowicza?

 

Ciekawe dlaczego Moderatorzy Ciebie tak delikatnie traktują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie my, ty.Gdy tylko się pojawiam łazisz za mną jak w....a.Prowokujesz innych by się wypowiadali nie na temat.Masz coś do powiedzenia na w/w temat? Jeśli nie to milcz i znikaj. Mącisz i prowokujesz dając innym witaminę do owych prowokacji. Nie masz honoru za grosz.Zaraz zlecą się tu twoi kolesie by niemerytorycznie obrażać. .../

Czyż to nie Twoja wypowiedź na mój post, którego nie byłeś bezpośrednim adresatem ?

 

Kolejny mąciciel. Po co tu wlazłeś by oznajmić po swojemu że syki w kominku ci się grzeją.Nie kumam. Pamiętaj ,że kij ma dwa końce.Dyskutant.:mad:

 

"Nie róbcie kominków w domu" coś jeszcze? Ponieważ gdyż?

Więc któż to za kim "łazi" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie teges z twoimi myślami.

Wszędzie atakujesz i widzisz spisek przeciwko Tobie.

Widzisz prowokacje, każesz zamilczeć i znikać, obrażasz ludi pisząc że nie mają honoru.

Wpis w tym temacie uważasz za atak na Forumowicza?

 

Ciekawe dlaczego Moderatorzy Ciebie tak delikatnie traktują :)

 

Coś nie rozumiesz i nie tak z twoim rozumowaniem.Napisałem prowokacje................. w wątku o kominkach.Dlaczego ciebie nie traktują tak delikatnie.Robisz zamęt.Choćby teraz.Staram się łagodzić i nie dać się własnie prowokować.Ty to lubisz i to robisz..Jestem za by watek zamknąć. Są o wiele przyjemniejsze choćby ten.

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?166279-KOMINKI-Pomoge-i-doradze-we-wszystkim-co-dotyczy-komink%C3%B3w/page589

Dlaczego tu nic nie powiesz? Podpowiem................. bo nie wiesz o czym tu się pisze to i nie masz tam wejścia. To wzorcowy watek, bez udziału takich person jak ty.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wątek chcesz zamykać.

Masz prowokacyjne i dziwne wpisy. Atakujesz i oskarżasz.

Coś nie teges.

Zamknij swoje wariacje kulinarne.

 

Znowu nie rozumiesz.Tam jest cisza i spokój.Tu zaś chaos i knowania. Obrażanie i ubliżanie.Nie potrzeba na FM takich wątków. Kłótnie są już nie trendy.Nie ja atakuje tylko ty.Zabrano ci możliwość wypowiadania w innych watkach to swą gorycz przelewasz tu.Niepotrzebnie.Jak czyta to przyszły inwestor ,który zakładając hipotetycznie chce nabyć kominek to jak myślisz skorzysta z tej jatki słownej , gdzie dzielą się poglądy i widzi posty nie związane z urządzeniem.Nakręcasz po swojemu watek ,który jest niepotrzebny.:offtopic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niktspecjalny - wątek jest wg Ciebie niepotrzebny i chcesz go zamknąć.

Może przestań to zaglądać i pisać swoje jątrzące i prowokujące posty ?

 

Dobrze zrobię jak chcesz.Ale jeśli będziesz pisał nie na temat ,głupoty ,swoje ideologie z podtekstem politycznym ,niemerytorycznie przyjdę i wskaże coś za ptica. Selawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziołem dzisaj papier od swojej kozy.

Klasa eneretyczna A+

Współczynnik efektywności energetycznej 109,175

Sprawność przy mocy nominalnej 81,5%

Sprawność przy mocy minimalnej 78,6%

 

Jak dla mnie fajne urządzonko i wcale nie z jakiejś górnej półki idealne jako awaryjne ogrzewanie i wspomaganie głównego ogrzewania darmowym lub tanim opałem.

 

Teraz niech jakiś ekolog powie mi że to jest złe tylko błagam bez tych

PMów, Bełchatowów i SroXów

Same sensowne argumenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobię jak chcesz.Ale jeśli będziesz pisał nie na temat ,głupoty ,swoje ideologie z podtekstem politycznym ,niemerytorycznie przyjdę i wskaże coś za ptica. Selawi.

To była porada a nie chcenie czy nakazywanie.

 

Masz jednak jakiś dziwny zwyczaj "pouczająco - grożący":

Ale jeśli będziesz pisał nie na temat ,głupoty ,swoje ideologie z podtekstem politycznym ,niemerytorycznie przyjdę i wskaże coś za ptica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziołem dzisaj papier od swojej kozy.

Klasa eneretyczna A+

Współczynnik efektywności energetycznej 109,175

Sprawność przy mocy nominalnej 81,5%

Sprawność przy mocy minimalnej 78,6%

 

Jak dla mnie fajne urządzonko i wcale nie z jakiejś górnej półki idealne jako awaryjne ogrzewanie i wspomaganie głównego ogrzewania darmowym lub tanim opałem.

Same sensowne argumenty

Współczynnik efektywności energetycznej 109,175 - więcej daje z siebie energii niż dostaje ?

Dwie sprawności przy różnych warunkach, klasa A+ też ok ale uzyskane w warunkach laboratoryjnych.

Tylko co to ma wspólnego z ekologią?

W sensie czystego spalania?

W całym temacie chodzi o skład spalin a nie o sprawność.

Wiec zależy też czym palisz i jak bardzo suchym drewnem.

Nie palisz słomy, gazet i śmiecie to jest dobrze.

 

Do awaryjnego ogrzewania może być.

Do wspomagania już gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie jest o czystości spalania tylko o wadach zaletach kominków aby inwestor mógł świadomie podjąć decyzje.

 

Sprawdzałem ilka kominków i Współczynnik efektywności energetycznej EEI mają powyżej 100

http://www.instalacjebudowlane.pl/9846-23-40-klasy-efektywnosci-energetycznej-kotlow--co-oznaczaja-w-praktyce.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...