Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Wziołem dzisaj papier od swojej kozy.

Klasa eneretyczna A+

Współczynnik efektywności energetycznej 109,175

Sprawność przy mocy nominalnej 81,5%

Sprawność przy mocy minimalnej 78,6%

 

Jak dla mnie fajne urządzonko i wcale nie z jakiejś górnej półki idealne jako awaryjne ogrzewanie i wspomaganie głównego ogrzewania darmowym lub tanim opałem.

 

Teraz niech jakiś ekolog powie mi że to jest złe tylko błagam bez tych

PMów, Bełchatowów i SroXów

Same sensowne argumenty

PMy to akurat bardzo sensowne kontr-argumenty są. Choć przyznaje, że nie dla kogoś kto wszystko i wszystkich ma w tzw. pompie i jedyny argument to ten finansowy w perspektywie "do 1-go".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz rację gaz jest paliwem kopalnym.

Węgiel kamienny też i ropa naftowa tez.

Czybyś nie używał produktów ropy naftowej w codziennym życiu?

Papieża Franciszka szanuję i uważam za bardzo mądrego.

Chyba najlepszy jaki mógł być wybrany.

I najlepszy z tych co byli.

 

Jego postawa może być wzorem do naśladowania dla innych, dla "wiernych" i dla tych mniej wiernych.

Papież Franciszek dba też o środowisko i chwała mu za to.

W miarę możliwości i "chęci" stosuję się do Jego wytycznych w tym zakresie.

 

Ja to jestem mały pikuś w tym świecie.

Bardziej martwię się o postawę tych "prawdziwych katolików" w Polsce którzy masa zasady i wytyczne Papieża Franciszka w głębokim poważaniu.

Władzę i biskupów którzy mają buzie pełne frazesów i zupełnie nie dbają o środowisko i o człowieka.

Do Nich skieruj zapytanie:

Dlaczego Ty jako katolik nie stasujesz się do tych nauk ??

Dlaczego niszczą lasy i rozwijają przemysł węglowy? Dlaczego blokują inwestycje w fermy wiatrakowe?

Dlaczego nie ma dopłat do instalacji PV ?

 

Ogniska paliłem już w czasach w których nikomu nie przychodziło dbanie o środowisko naturalne.

Spalanie drewnienka, nawet tego suchego, też zatruwa środowisko.

 

A nie mówiłem ,że polityka mu za pan brat.:no:. i od razu wywód szczerości politycznej.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś to czyta kto myśli czy założyć czynie kominek. To sobie pomyśli same poje........... PMy "Bełchatowy" rtęć. a to tylko spalone drewno bez dymu:)

Bakterii też nie widać, a popatrz Pan, zabić potrafią. Już CI pisałem ostatnio. Byłem w domu gdzie jedyny ogrzewaniem jest kominek :-( Smierdziało na zewątrz aż w oczy szczypie. A ludzie którzy mają tylko kominek chyba potrafią go używac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebezpieczny dotyczyło

 

a nie wodoru.

Ile potrzeba "wsadzić" energii aby uzyskać z "generatora" 1 kg wodoru?

 

Różnie.

Głupole wsadzą olbrzymie ilości.

Mądrzy zapętlą proces i nic nie wsadzą.

Poczytaj coś o procesach nadsprawnych.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz,PC,fotowoltanika,Jak to porównać do trzaskającego drewna?.Nijak się nie da.
Zgadzam się, żę się nie da porównywać. To jakby porównywać konną dorożkę do promu kosmicznego jako środka transportu.

 

P.S.

fotowoltaika, nie fotowoltanika. Już Ci kiedyś zwracałem uwagę, dziw bierze że osoba tak apelująca o merytoryczność w kółko popełnia tak głupi błąd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz kominek?

 

Ja spalam drewienko sezonowane klika lat. Resztą już pisałem ile, co i kiedy spalam. O jaki kominku też pisałem to oczywiście próbowali (nie będę pisał kto) też wyszydzić, ale się nie udało.

 

Paliłeś kiedyś ognisko?

 

Mam do Ciebie pytanie. Możesz mi coś wyjaśnić. Poważnie. Papież Franciszek (tak napiszę co by się nie burzył) w encyklice "Laudato si’" napisał napisał wprost, o paliwach kopalnych, żeby nie używać. Przecież katolicy powinny słuchać nauk i stosować się do nich. Dlaczego Ty jako katolik nie stasujesz się do tych nauk?

 

Ten papież to jakis ekspert ?

Inny papież przez lata nie przyjmował do wiadomosci, ze się księżulkowie zabawiają z dziećmi

Poza tym w PL na msze uczeszcza okolo 40% społeczeństwa, więc czesciej trafisz na nie-katolika, niż katolika.

 

 

Spalasz tez pellet - sam nie wiesz , z jakimi dodatkami.

Jeździsz tez zapewne samochodem- spalasz paliwo kopalne.

Nie wiem, jaki sens ma mieszanie papieża do rozmowy o braku sensu budowania kominka.

Co do zanieczyszczania powietrza - jakos nie zauwazyłem, aby sasiedzi, ktorzy regularnie uczeszczają do kosciola dbali o nie bardziej, niż ci, którzy nie uczęszczają.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrzębiu, Piotr Batura miał na myśli OZE w Polsce i miał rację, to bajki dla naiwnych. Choćby co kilometr, na terenie całego naszego kraju, stał wiatrak ...i tak cena energii nie zmaleje nawet o grosz.

 

O matko, kolejny specjalista. To powiedz czemu w tym kraju w tempie wykładniczym powstaje NIE DOTOWANE elektrownie fotowoltaiczne? Robią to prywatni inwestorzy. Stawiają hektary bajkowych paneli, sprzedają prąd na aukcjach i wychodzą tym na swoje. O prywatnych mini instalacjach nie wspomnę, to się obecnie "zwraca" poniżej 10 lat, a żywotność przewidywana 25lat.

 

No i oczywiście, MUSI być taniej. Aspekt zdrowotny ograniczenia spalania pali kopalnych to kolejne bajki jak rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk ,że ta ptica nie ma kominka ,a zobacz ile o nim jako urządzeniu wie, aż za dużo wie. Nie praktyk,nieświadomy,jak dla mnie raczkuje by budować elektorat FM.Jakieś nieprzemyślane ideologie.Strzela z tematami.Pyta w kółko jak pojawia się jakiś prozaiczny stary temat.Cały on.Z tym katolikiem to mnie zaskoczyłeś.;)

 

Nie ma i nie miał? No jasne teraz. Jeszcze rozumiem takich sfrustrowanych jak @fotohobby czy @greengaz, którzy maja i żałują, bo się dali ogolić i wyrzucili kasę. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk ,że ta ptica nie ma kominka ,a zobacz ile o nim jako urządzeniu wie, aż za dużo wie. Nie praktyk,nieświadomy,jak dla mnie raczkuje by budować elektorat FM.Jakieś nieprzemyślane ideologie.Strzela z tematami.Pyta w kółko jak pojawia się jakiś prozaiczny stary temat.Cały on.Z tym katolikiem to mnie zaskoczyłeś.;)

 

Powtórzę swój wpis

Kolejny wątek chcesz zamykać.

Masz prowokacyjne i dziwne wpisy. Atakujesz i oskarżasz.

Coś nie teges.

Zamknij swoje wariacje kulinarne.

 

ptica ?? co chciałeś powiedzieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, żę się nie da porównywać. To jakby porównywać konną dorożkę do promu kosmicznego jako środka transportu.

 

P.S.

fotowoltaika, nie fotowoltanika. Już Ci kiedyś zwracałem uwagę, dziw bierze że osoba tak apelująca o merytoryczność w kółko popełnia tak głupi błąd!

 

Zapamiętam i w sensownym momencie przypomnę się.Zaiste porównania z kosmosu. Zastanawiają mnie ci nieudacznicy,truciciele którzy jako jedyne źródło pozyskiwania energii cieplnej mają kominek i jeszcze jak sam zauważasz nie ogarnęli tematu.Czas ich wysłać na nauki by smrodu ci zaoszczędzić.Wykłady na temat prawidłowego spalania i odpowiednie dysponowanie ciepłem by nie zakłócać prawidłowego procesu.Nauka,nauka i jeszcze raz nauka. Palić prawidłowo w kominku to nie jak wysz....dziurkę w śniegu.To bardzo złożone zjawiska, których niestety trzeba się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie.

Głupole wsadzą olbrzymie ilości.

Mądrzy zapętlą proces i nic nie wsadzą.

Poczytaj coś o procesach nadsprawnych.

 

A ile Ty wsadzisz energii żeby uzyskać 1 kg wodoru?

Jesteś Mądry i zapętlisz proces?

https://porozmawiajmy.tv/procesy-nadsprawne-samochod-na-wode-i-efekt-jutkina-adam-mozdzonek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętam i w sensownym momencie przypomnę się.Zaiste porównania z kosmosu. Zastanawiają mnie ci nieudacznicy,truciciele którzy jako jedyne źródło pozyskiwania energii cieplnej mają kominek i jeszcze jak sam zauważasz nie ogarnęli tematu.Czas ich wysłać na nauki by smrodu ci zaoszczędzić.Wykłady na temat prawidłowego spalania i odpowiednie dysponowanie ciepłem by nie zakłócać prawidłowego procesu.Nauka,nauka i jeszcze raz nauka. Palić prawidłowo w kominku to nie jak wysz....dziurkę w śniegu.To bardzo złożone zjawiska, których niestety trzeba się nauczyć.

:-) Powiedział specjalista, który uważa że jak dymu nie widać to już NIC nie ma ;-)))

 

Nikogo nie będę na nauki wysyłał. Nie są moimi sąsiadami a w budynku przebywałem przypadkowo i jednorazowo. Ale jakby to im powiem, żeby się zgłosili do Ciebie, bo sami narzekali na przegrzane pomieszczenie (30C w niektórych miejsach domu). Nauczysz ich palić z klasą, pod krawatem to i smród, PMy i pół tablicy mendelejewa zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź "nie spalam gazu" dotyczyło spalania gazu ziemnego bo o tym pisze vvvv.

To ludzie są oszukiwani:

kupują drewno opałowe które się nie pali a pali się gaz którego nie kupili ;)

 

Czyste spalanie

https://www.ekonsument.pl/a66751_spalanie_drewna_nie_takie_eko_jak_sie_wydaje.html

https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/raport-spalanie-drewna-3182.html

 

Ja nie znam firmy, która sprzedaje drewno, które można spalić, bez wcześniejszego przygotowania.

Deski budowane nasączone syfem też się do tego nie nadają. :p

 

Masz rację gaz jest paliwem kopalnym.

Węgiel kamienny też i ropa naftowa tez.

Czybyś nie używał produktów ropy naftowej w codziennym życiu?

Papieża Franciszka szanuję i uważam za bardzo mądrego.

Chyba najlepszy jaki mógł być wybrany.

I najlepszy z tych co byli.

 

Jego postawa może być wzorem do naśladowania dla innych, dla "wiernych" i dla tych mniej wiernych.

Papież Franciszek dba też o środowisko i chwała mu za to.

W miarę możliwości i "chęci" stosuję się do Jego wytycznych w tym zakresie.

 

Ja to jestem mały pikuś w tym świecie.

Bardziej martwię się o postawę tych "prawdziwych katolików" w Polsce którzy masa zasady i wytyczne Papieża Franciszka w głębokim poważaniu.

Władzę i biskupów którzy mają buzie pełne frazesów i zupełnie nie dbają o środowisko i o człowieka.

Do Nich skieruj zapytanie:

Dlaczego Ty jako katolik nie stasujesz się do tych nauk ??

Dlaczego niszczą lasy i rozwijają przemysł węglowy? Dlaczego blokują inwestycje w fermy wiatrakowe?

Dlaczego nie ma dopłat do instalacji PV ?

 

Ogniska paliłem już w czasach w których nikomu nie przychodziło dbanie o środowisko naturalne.

Spalanie drewnienka, nawet tego suchego, też zatruwa środowisko.

 

No korzystam, ale staram się jak najmniej. Dla mnie to zawsze było gówno.

 

Każdy może powiedzieć mały pikuś. Po co mam coś robić? Super. Gratuluje.

 

Fajnie, że odpowiedziałeś na pytanie. Dzięki.

 

No to wiesz jak się pali takie ogniska. Ja palę takie ognisko super suchem drewienkiem kilkanaście razy w roku. Dlaczego masz mieć dotację na PV? Nie możesz założyć sobie za swoje? Fakt Tobie się nie opłaca. Jest masa ludzi co robi to za swoje. Ja mam część PV na używkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Powiedział specjalista, który uważa że jak dymu nie widać to już NIC nie ma ;-)))

 

Nikogo nie będę na nauki wysyłał. Nie są moimi sąsiadami a w budynku przebywałem przypadkowo i jednorazowo. Ale jakby to im powiem, żeby się zgłosili do Ciebie, bo sami narzekali na przegrzane pomieszczenie (30C w niektórych miejsach domu). Nauczysz ich palić z klasą, pod krawatem to i smród, PMy i pół tablicy mendelejewa zniknie.

 

Niereformowalny i nie do zgłębienia.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaki sens ma mieszanie papieża do rozmowy o braku sensu budowania kominka.

Co do zanieczyszczania powietrza - jakos nie zauwazyłem, aby sasiedzi, ktorzy regularnie uczeszczają do kosciola dbali o nie bardziej, niż ci, którzy nie uczęszczają.

Bo ta religia nie powinna się nazywać katolicyzm, tylko coś w stylu hipokrycyzm. Mądry ksiądz kiedyś powiedział, że kupa ludzi wierzy w wiarę, a nie w Boga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...