Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To dobre Greengaz. Podoba mi sie. Mysle ze to jest rozwiazanie dla tych ktorym nie zalezy na cieple. A czytajac forum to wielu pisze ze nie zalezy im na cieple zas pala rekreacyjnie.

taki kominek 65 idealnie nada sie do zaatosowania

 

Pomału, pomału - najpierw mi policzcie okres zwrotu tej inwestycji... :)

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrywam całą tajemnicę.

 

Kliknij.

 

[ATTACH=CONFIG]373040[/ATTACH]

 

Pobór mocy 120 W i tym samym oddanej przez 8 h ok. 1 kWh.

Rozmiar kominka 65" po przekątnej, obraz w 4K i dźwiękiem trzaskających polan.

Do pełnego nastroju nie zabrakło wrażeń węchowych z hinduskich kadzidełek.

Czysto, schludnie, praktycznie bezkosztowo /0,6 zł/.

 

Zawsze można powiesić na ścianie fototapetę z widokiem na morze i udawać że odpoczywamy na egzotycznej plaży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozpalanie poszło kiepsko bo zamknałem gilotyne po około 40 min i okazało się za wcześnie i zgasło. Przyznam że frustrujący jest brak ciągu w kominku.

Od podpalenie do czasu kiedy kominek zaczął grzać mineły ze 2 godziny. Poza tym wypaliło mi 1/3 brykietu zanim zaczeło grzać. Ogólnie хуйня

 

Miałem tez okazje porównać kominek starej daty z kominkiem moim nowoczesnym bo byłem u znajomego.

Jego kominek - też gilotyna, nieszczelna szyba i z rusztem. Pali się u niego pięknie, otwarcie szybra powoduje taki ciąg że wyrywa. Głębokie palenisko oraz zabezpieczenie przed wypadaniem polan (takie pręty)

 

To co jest przewagą mojego to szczelnośc szyby. jego nie szczelny i można tez dozować powietrze z mieszkania oprócz tego z podwórka. Do palenia drewna jego kominek jest lepszy. Jest łątwiejszy do palenia. Nie wiem jak sie nazywa ale to kominek z półokrągłą gilotyną. W sumie dobry sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam

Popełniłeś wszystkie możliwe błędy.

Poczynając od zakupu kominka budżetowego na braku umiejętności palenia kończąc.

Trzeba się było zdecydować na wydatek 20 k minimum i skończyć 3 miesięczny kurs obsługi potwierdzony międzynarodowym dyplomem.

Wiesz, pierwszy dla wroga, drugi ... .

A, i jeszcze za dużo sprzątasz.

 

Odpal Youtube, jakieś kadzidełka zobaczysz ile mniej trosk na głowie.

Kasa? I tak się nie liczy wobec spokoju duszy.

To znacznie lepsze od tapety. Spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Zauważyłem zmianę w wyniku ankiety. Przybył jeszcze jeden przeciwnik kominka w domu.

Gratuluję odwagi wobec zmasowanego ataku /niewybrednego również/ kominkarzy.

Wynik pokazuje 14 do 28, oczywiście wliczając wątpiących do przeciwników. U nich dopiero tli się decyzja na nie.

 

Jednak nie jest tak, że przewodnik /czytaj marketing/ pokazuje jak ma być, czyli owczy pęd.

 

Wątek zaczyna spełniać swoją rolę.

Dzięki Adamie za pomysł i bezstronne podejście do tematu.

Rzecz jasna powyższe nie jest próbą zamknięcia tematu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Zauważyłem zmianę w wyniku ankiety. Przybył jeszcze jeden przeciwnik kominka w domu.

Gratuluję odwagi wobec zmasowanego ataku /niewybrednego również/ kominkarzy.

Wynik pokazuje 14 do 28, oczywiście wliczając wątpiących do przeciwników. U nich dopiero tli się decyzja na nie.

 

Jednak nie jest tak, że przewodnik /czytaj marketing/ pokazuje jak ma być, czyli owczy pęd.

 

Wątek zaczyna spełniać swoją rolę.

Dzięki Adamie za pomysł i bezstronne podejście do tematu.

Rzecz jasna powyższe nie jest próbą zamknięcia tematu. ;)

Gratuluję pomysłu z TV! :) Szkoda tylko, że nie pociągnąłeś dłużej dyskusji przed odkryciem kart....Byłby ubaw po pachy:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj więc swej inteligencji i nie zniżaj się do naszego poziomu...

Jak ktoś robi bałagan i pisze w wątku nie na temat zacierając przekaz i próbując przymykać innym prawo do wyrażania się, to niestety trzeba. Szczególnie jeśli ten bałagan robi sprzedawca. I znowu mi płyta przeskoczy.

 

Rozwiązanie z TV jest znane od dawna, ale chyba nawet z tego nie zamierzam korzystać w nowym domu (w starym też zresztą). Jestem pragmatykiem -- dla mnie kominek wiąże się tylko i wyłącznie z urządzeniem dostarczającym do domu ciepło. Kiedyś po to kominek był stosowany (począwszy od jaskiniowców), bo nie było innych możliwości. Stąd w obecnych czasach, gdy są inne rozwiązania dostarczania ciepła, uznaję kominek tylko za bardzo kosztowny gadżet, mebel. Tym bardziej, gdy nie jest to tylko okolicznościowa zachcianka, ale także montuje się do tego rozprowadzanie ciepła, płaszcze wodne czy inne akumulacje -- bo to wskazuje na próbę zwiększenia sprawności systemu, a więc w jakimś stopniu próbę oszczędności i wytworzenia ekonomii przy okazji "lubię palić, patrzeć i słuchać" -- co kłoci się niestety z pieniędzmi włożonymi w takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greengaz, jako reprezentant lobby gazowego śmieszne są Twoje zarzuty, że kominkarze czegokolwiek bronią. Dla mnie najważniejsze, żeby każdy czytając ten wątek miał świadomość z kim ma do czynienia. Z jednej strony są, owszem, reprezentanci branży kominkarskiej, ale z drugiej strony jest ktoś taki jak Ty, czyli reprezentant branży gazowej, który naturalnie będzie dążył do zwalczania konkurencji. Ale z trzeciej strony są zwykli użytkownicy, którzy wyrazili swoje zdanie w ankiecie. I rzeczywiście 2/3 głosujących zdecydowanie popiera posiadanie i korzystanie z kominka. A Ty dalej możesz zaklinać rzeczywistość :) chociaż nie rozumiesz, że nie dla każdego jest kominek czego odzwierciedleniem jest ankieta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greengaz, jako reprezentant lobby gazowego śmieszne są Twoje zarzuty, że kominkarze czegokolwiek bronią. Dla mnie najważniejsze, żeby każdy czytając ten wątek miał świadomość z kim ma do czynienia. Z jednej strony są, owszem, reprezentanci branży kominkarskiej, ale z drugiej strony jest ktoś taki jak Ty, czyli reprezentant branży gazowej, który naturalnie będzie dążył do zwalczania konkurencji. Ale z trzeciej strony są zwykli użytkownicy, którzy wyrazili swoje zdanie w ankiecie. I rzeczywiście 2/3 głosujących zdecydowanie popiera posiadanie i korzystanie z kominka. A Ty dalej możesz zaklinać rzeczywistość :) chociaż nie rozumiesz, że nie dla każdego jest kominek czego odzwierciedleniem jest ankieta.
Viessmann nawet tego nie ukrywa, jaką kasę pakuje w walkę z palaczami drewnem. W Niemczech próbowali od głowy. W Bundestagu była nawet gotowa ustawa. Przegrali sromotnie, nakręcając wręcz biznes producentom nowych urządzeń, lepszych i spalających czysto. Przy okazji kwitnie sprzedaż filtrów....Inwestor zapłaci....W Polsce poszli inną drogą. Uruchomili działania oddolne, różnych "ekologów" w Krakowie i tą kampanią, szukają kolejnego kawałeczka w torcie zwanym rynek. Takie ogniwka jak Myjk, Gren, czy Muchenez w tym łańcuszku, to nic nowego.....Bez znaczenia czy robią to świadomie, czy nie.... Bez znaczenia jest też ich trud. Jedna ustawa głupia czy mądra i pozamiatane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viessmann nawet tego nie ukrywa, jaką kasę pakuje w walkę z palaczami drewnem. W Niemczech próbowali od głowy. W Bundestagu była nawet gotowa ustawa. Przegrali sromotnie, nakręcając wręcz biznes producentom nowych urządzeń, lepszych i spalających czysto. Przy okazji kwitnie sprzedaż filtrów....Inwestor zapłaci....W Polsce poszli inną drogą. Uruchomili działania oddolne, różnych "ekologów" w Krakowie i tą kampanią, szukają kolejnego kawałeczka w torcie zwanym rynek. Takie ogniwka jak Myjk, Gren, czy Muchenez w tym łańcuszku, to nic nowego.....Bez znaczenia czy robią to świadomie, czy nie.... Bez znaczenia jest też ich trud. Jedna ustawa głupia czy mądra i pozamiatane...

I w końcu wyszło szydło z worka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greengaz, jako reprezentant lobby gazowego śmieszne są Twoje zarzuty, że kominkarze czegokolwiek bronią.

Do kominków jako takich nic nie mam.

I tak zdecydowana większość ma drugie i to główne źródło ciepła.

Mam też świadomość, że gaz, węgiel, drewno wykorzystywane do ogrzewania skazane są na naturalną klęskę w starciu ze zmieniającymi się wymaganiami dot. standardów w budownictwie, wzrostem świadomości inwestorów, wymagań ekologicznych i zamożności społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrywam całą tajemnicę.

 

Kliknij.

 

[ATTACH=CONFIG]373040[/ATTACH]

 

Pobór mocy 120 W i tym samym oddanej przez 8 h ok. 1 kWh.

Rozmiar kominka 65" po przekątnej, obraz w 4K i dźwiękiem trzaskających polan.

Do pełnego nastroju nie zabrakło wrażeń węchowych z hinduskich kadzidełek.

Czysto, schludnie, praktycznie bezkosztowo /0,6 zł/.

 

Musisz do tego kominka dokupić jakiś porządny TV 4K SUHD 65" .

lg-oled65b6j,13352395289_3.jpg

Może nawet nie będziesz chciał pojechać na egzotyczne wakacje ?

A dom bez TV to nie dom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...