Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

To nie Ty się tu zawsze kreowałeś na prawdziwego faceta, twardego, co to porąbać się nie boi, gnoj widłami poprzeraca, przypieprzy jak trzeba i co to ogólnie potrafi o siebei zadabać, jaja mam mówiąć krótko.

A jak co do czego to proszę, Daj, Daj, Daj.....

 

Co ma jedno z drugim wspólnego?

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

.Siemka .Dyskusja z nim czyli kolejnym przeciwnikiem kominków jest zbędna.Nie umie gotować ,wyśmiewa to,nie ma kominka wyśmiewa to i drwi.Takich ludzi trudno zrozumieć.Wywyższają się wiedzą o której nie mają pojęcia.Ta zazdrość jest miejscami chorobliwa.Wiesz co może niech zada te swoje pytania odpowiemy i potem :offtopic:.Jak myślisz pójdzie na to? Cały czas zarzuca wszystkim kominkowcom ,że nie odpowiadają mu na postawione pytania.

Ach, Ach. Twój tok rozumowania mnie rzucił na podłogę. Znowu!! Wspomniałem o zdjęciach jajecznicy - wniosek, nie potrafię gotować!! Nobel murowany.

"Masz akwarium - Nie- to jesteś pedałem. " Taki dowcip był kiedyś, Jako dziecko mnie śmieszył, Spotkałem choć wirtualnie takich ludzi jak Ty, i już tylko żal i politowanie ten dowcip wzbudza ;-(

 

Nie mam kominka. Nie muszę go mieć, żeby potrafić ze zrozumieniem przeczytać tekst naukowany gdzie opisuje się jak zmierzono co wylatuj z komina. Nie raz, nie dwa, ale dzisiątki razy. I nie ośmieszam się twierdzeniami, że jak wkleje zdjecie drewutni, i napiszę ile lat fajcze drewno, to syf przestaje z kkomina wylatywać. Nawet dziecko dostrzeże że to żenująco głupie jest :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie a ty posiadasz. Jedynie mówię to co zasłyszałem z TV bo ten temat zbytnio mnie nie obchodzi więc go nie drążę.

A jeśli nawet powoduje ocieplenie to co z tego

Czapki z głów!

Nie ma dowodów na globalne ocieplenie, ale nie wiesz bo nie drążysz i Cie to nie interesuje. Ale w swoim nie wiem i mnie to nie interesuje WIESZ ze to naturalna zmiana.

No bardziej spójnym, rzetelnym i przyzwoitym w tym co się piszę, być nie można :-( I to już abstrahując nawet od tematu.

 

Dowody są. Ale wygodniej się nie interesować i nie drążyć, tylko powtarzać gdzieś tam jednym uchem zasłyszane "wygodne" opinie.

 

Choć z drugiej strony, najważniejszy autorytet naukowy współczesnego świata (niejaki Trump) uznał, że ociepenia nie ma.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obstawiony OZE" to cycta z fotohobby. Nie chciało mi się szukać i nie , co on napisał o tym co mam i jakie instalacje. Poświęć trochę czasu i poszukaj co mam.

A jak OZE. Pellet też OZE. W przeciwieństwie do gazu, chociaż już ktoś napisałe, że gaz to OZE. :lol2:

Drewno nie jest OZE !!

bo spalasz szybciej niż wyrośnie nowe drzewo i wymaga do tego nakładu pracy i energii.

Odnawialne źródła energii – źródła energii, których wykorzystywanie nie wiąże się z długotrwałym ich deficytem, ponieważ ich zasób odnawia się w krótkim czasie (surowce odnawialne).

Takimi źródłami są między innymi wiatr, promieniowanie słoneczne, opady, pływy morskie, fale morskie i geotermia.

Przeciwieństwem ich są nieodnawialne źródła energii, czyli źródła, których zasoby odtwarzają się bardzo powoli bądź wcale: ropa naftowa, węgiel, gaz ziemny i uran pozyskiwany z kopalin[a].

https://pl.wikipedia.org/wiki/Odnawialne_%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a_energii

 

Surowce odnawialne – surowce, które mogą być uzupełnione w tym samym lub krótszym czasie niż czas potrzebny na ich zużycie.

Wyróżnia się tu surowce o nieskończonych zasobach natychmiastowej odnawialności (np. odnawialne źródła energii: słonecznej, wiatrowej i geotermalnej) oraz surowce wymagające czasu oraz wysiłku na wytworzenie ich nowych zasobów (m.in. drewno, tlen, skóra, ryby)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Surowce_odnawialne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, Ach. Twój tok rozumowania mnie rzucił na podłogę. Znowu!! Wspomniałem o zdjęciach jajecznicy - wniosek, nie potrafię gotować!! Nobel murowany.

"Masz akwarium - Nie- to jesteś pedałem. " Taki dowcip był kiedyś, Jako dziecko mnie śmieszył, Spotkałem choć wirtualnie takich ludzi jak Ty, i już tylko żal i politowanie ten dowcip wzbudza ;-(

 

Nie mam kominka. Nie muszę go mieć, żeby potrafić ze zrozumieniem przeczytać tekst naukowany gdzie opisuje się jak zmierzono co wylatuj z komina. Nie raz, nie dwa, ale dzisiątki razy. I nie ośmieszam się twierdzeniami, że jak wkleje zdjecie drewutni, i napiszę ile lat fajcze drewno, to syf przestaje z kkomina wylatywać. Nawet dziecko dostrzeże że to żenująco głupie jest :-/

 

Co to jest tekst naukowany? Kominka nie masz.gotować null,Masz kominek, nie masz to ..itd.Ty to takie duże dziecko jesteś.Pan wkleił zdjęcie drewutni i pokazał jak przechowuje -sezonuje by takie ten tego nie miał witaminy .to nie.......... żenująca jajecznica i żenująca drewutnia. Nauko wuj :D się pytaj i wreszcie wklej te swoje pytania to ci się odpowie i będziesz ze łba. :lol2:

Edytowane przez niktspecjalny
tekst naukowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jastrząb coraz mniej rozuiem z tego co piszesz.

 

dwoje wypociny pomału dochodzą do szczytu więc za chwiilę znikniesz ztego tematu na jakiś czas i później powrócisz i zaczniesz znowu tesame bzdety

 

Ile to razy już tak było?:)

 

Człowiek impuls kominkowy.Nie zrozumiesz tego.Terminator FM.:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno nie jest OZE !!

bo spalasz szybciej niż wyrośnie nowe drzewo i wymaga do tego nakładu pracy i energii.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Odnawialne_%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a_energii

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Surowce_odnawialne

 

A jak? Szybciej niż gaz. Dużo, dużo szybciej. Skoro gaz OZE to drewno też OZE.

BTW do wszystkiego trzeba energii. Nie czekaj do gazu nie potrzeba. Sam płynie do was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz z siebie posmiewisko, bo nawet nie potrafisz obliczyc, ile CO2 i pyłow emitowane jest, aby wyprodukowac jedną kWh lla niego (czy innych kablarzy), a ile dla mnie.

Jasiek to cos grzebal w PV, ale to byl off i raczej sie do tego zniechecil... produkcja z jego PV to byl ulamek tego, co potrzebuje jego dom

Widzisz mi to nie przeszkadza. Taki jestem. Nie muszę być mistrzem na tym forum.

On coś umie zrobić i chwała mu za to. No CWU ma. Nie przestał. Wrócił. Ty nie wiesz?

 

Mam wrazenie, jakbys sie wczoraj urodzil.

Przeciez wielokrotnie na forum pisalem, ile razy pale w kominku, i ze z roku na rok jest tego mniej, bo przestalo mnie to krecic - jak to jest u wielu innych posiadaczy kominkow

To jest przeciez jeden z glownych powodow, by nie robic kominkow - a ja jestem tego najlepszym przykladem.

Kiedys, myslac dopiero o projekcie domu, sadzilem ze zima bede palil w kominku od piatku, do niedzieli.

Myślalem nawet nad kominkiem z PW - tu na szczescie odrawdzil mi go kumaty instalator CO.

 

Skonczylo sie na 6-8 razy w zeszlym sezonie, w przyszlym zapewne jeszcze mniej

 

Gdybys mial lepsza pamiec, to pewnie do dzis wiedzialbyc, ze zebym zapalił w kominky musza wystapic trzy czynniki - musi byc ponizej -5C, poziom PM 2.5 na zewnatrz musi byc ponizej 50ug/m3 i musi mi sie chcieć.

Czasem, nawet, jak mam ochote, ale spojrze na dane za stacji pomiarowej i jest syf za oknem, to nie odpalam.

W rybniku takie warunki? Nie ma opcji. Ładnie dokładasz się do syfienia.

 

Cudownie. A teraz pomyśl, ze grzejesz kablami, nie weglem i w jakim stopniu ten offgrid potrafilby ci ogrzac dom ?

 

CO to nie wszystko. Off-grid do CWU idealny. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji tak piszesz?

No. Z pierwszego postu. Przeczytaj.

 

Moje płuca tylko się nie chcę odnawaiać gdy oddychają pyłem z tego odnawialnego źródła wyemitowanym 50m ode mnie :-(

Jest wiele rzeczy so syfią a o nich nie wiesz.

 

Czapki z głów!

Nie ma dowodów na globalne ocieplenie, ale nie wiesz bo nie drążysz i Cie to nie interesuje. Ale w swoim nie wiem i mnie to nie interesuje WIESZ ze to naturalna zmiana.

No bardziej spójnym, rzetelnym i przyzwoitym w tym co się piszę, być nie można :-( I to już abstrahując nawet od tematu.

 

Dowody są. Ale wygodniej się nie interesować i nie drążyć, tylko powtarzać gdzieś tam jednym uchem zasłyszane "wygodne" opinie.

 

Choć z drugiej strony, najważniejszy autorytet naukowy współczesnego świata (niejaki Trump) uznał, że ociepenia nie ma.

 

Fakt. Czapki z głów. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak? Szybciej niż gaz. Dużo, dużo szybciej. Skoro gaz OZE to drewno też OZE.

BTW do wszystkiego trzeba energii. Nie czekaj do gazu nie potrzeba. Sam płynie do was.

Gaz to nie jest OZE.

Drewno to nie jest OZE.

Spalanie drewna bardziej truje niż spalanie gazu ziemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz to nie jest OZE.

Drewno to nie jest OZE.

Spalanie drewna bardziej truje niż spalanie gazu ziemnego.

 

Kolejny cytat wiadomo kogo:

"Popatrz na to globalnie".

 

Jest coś takiego jak wierzba energetyczna. Najlepiej co trzy lata ścinać. OZE jak byk. Brykiet można zrobić.

 

Gaz i węgiel to OZE wystarczy kilka dinozaurów zakopać ile razy mam się powtarzać:stirthepot:

Dobre. Podoba mi się.

Dodaj jeszcze na jak długo.

Edytowane przez vvvv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny cytat wiadomo kogo:

"Popatrz na to globalnie".

 

Jest coś takiego jak wierzba energetyczna. Najlepiej co trzy lata ścinać. OZE jak byk. Brykiet można zrobić.

 

 

Dobre. Podoba mi się.

Dodaj jeszcze na jak długo.

 

Na dwie kadencje PiS wystarczy bo potem to i tak koniec świata i nikomu gaz już nie potrzebny będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W rybniku takie warunki? Nie ma opcji. Ładnie dokładasz się do syfienia.

 

 

 

Zastanawiam sie, dlaczego zabierasz glos w sprawach, o ktorych nie masz pojecia ?

http://powietrze.katowice.wios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/stacja/11/parametry/225/miesieczny/01.2019

 

Zrozumiales wykres, czy wytłumaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, dlaczego zabierasz glos w sprawach, o ktorych nie masz pojecia ?

http://powietrze.katowice.wios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/stacja/11/parametry/225/miesieczny/01.2019

 

Zrozumiales wykres, czy wytłumaczyć ?

 

Nie no wytłumacz mnie już z kolegami niczym nie zaskoczysz.No słuchamy.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wytłumacz mnie już z kolegami niczym nie zaskoczysz.No słuchamy.:p

 

Nie daleś rady sam zinterpretowac ?

No dobrze.

os pozioma: kolejne dni stycznia 2019

oś pionowa: wartosci stęzenia pylu zawieszonego.

Na poziomie 50 um/m3 zaznaczono poziom dopuszczalny.

 

Jak napisalem wczesniej - pale w kominku tylko wtedy, gdy powietrze zawiera mniej, niz 50 ug/m3 pylu zawieszonego.

Czolowy dyletant tego watku był łaskaw stwierdzić:

W rybniku takie warunki? Nie ma opcji.

 

Otoz w styczniu tego roku takie warunki wystapiły w czasie 17 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, dlaczego zabierasz glos w sprawach, o ktorych nie masz pojecia ?

http://powietrze.katowice.wios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/stacja/11/parametry/225/miesieczny/01.2019

 

Zrozumiales wykres, czy wytłumaczyć ?

 

Tak dołóż do tego temp. -5 oraz i zrób AND i wyjdzie FALSE. Czyli zero dni. No ale jest jeszcze trzeci. Brawo.

:lol2:

A jak nie ma syfu to dokładasz. Jeszcze raz gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dołóż do tego temp. -5 oraz i zrób AND i wyjdzie FALSE. Czyli zero dni. No ale jest jeszcze trzeci. Brawo.

:lol2:

A jak nie ma syfu to dokładasz. Jeszcze raz gratulacje.

 

Loool :)

To co, tej zimy nie bylo temperarur ponizej -5C i wietrznej pogody, ktora wygoniła pyly do poziomu niższego, niz 50uq/m3 ?

Mam znow dołaczyc wykresy ? A moze dla odmiamy sam sie wykaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...