Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Człowieku piszesz nie na temat to i ja spróbuję.O jakiej ty klimatyzacji w porównaniu do palenia w kominku piszesz?.Mierzi mnie takie czcze pitolenie,Watek o kominkach ,a my o agregatach i klimie.

 

No widzisz, bo to po to, żeby siać zamęt. Do tego trzeba tłumaczyć, że kominek jest super jako np. awaryjne źródło, a nie jakiś tam agregat.

Dla mnie super sprawa kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Człowieku piszesz nie na temat to i ja spróbuję.O jakiej ty klimatyzacji w porównaniu do palenia w kominku piszesz?.Mierzi mnie takie czcze pitolenie,Watek o kominkach ,a my o agregatach i klimie.

 

To jest wątek antykominkowy. Jeżeli user uważa, że lepiej jest grzać klimą niż kominkiem to ma prawo to napisać.

 

A ty tu wprowadzasz jakieś komunistyczne, totalitarne zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, bo to po to, żeby siać zamęt. Do tego trzeba tłumaczyć, że kominek jest super jako np. awaryjne źródło, a nie jakiś tam agregat.

Dla mnie super sprawa kominek.

 

Tego się trzymajmy i będzie cacy.Może w ogóle im nie odpowiadać? Moderatorowi będzie lżej nie będzie straszył bananami tych drugiego sortu.Lepiej dla FM.Mniej zadymy no bo cobyś nie powiedział to jest be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. W miejscu spalania gaz nie truje sąsiadów i to jest gówna zaleta. Węgiel i drewno trują.

 

Dzięki. No to wynika, że prąd najlepszy nawet ten z wungla, bo na miejscu spalania emisji zero. Do tego jak wybierzesz PC i PV to już rewelacja.

 

Druga sprawa. Truje mniej, ale truje. Podtruwa bezwonnie. No i to wykopane, ale nie marchewka. Dlatego w nowych domach nie dla wszystkich paliw kopalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się trzymajmy i będzie cacy.Może w ogóle im nie odpowiadać? Moderatorowi będzie lżej nie będzie straszył bananami tych drugiego sortu.Lepiej dla FM.Mniej zadymy no bo cobyś nie powiedział to jest be.

 

No może i to jest jakieś rozwiązanie, bo wiadomo jak z moderatorami. Sam wiesz najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupia obrona.Wykazuj się wszak wszędobylski i wszystkowiedzący jesteś.Nam może się przydarzyć, tobie zwracającemu uwagi już niekoniecznie.Budujesz elektorat to niestety musisz być nieskazitelny.

 

Jaki elektorat ? Czy startuję w jakis wyborach, żeby "budować elektorat" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek antykominkowy. Jeżeli user uważa, że lepiej jest grzać klimą niż kominkiem to ma prawo to napisać.

 

A ty tu wprowadzasz jakieś komunistyczne, totalitarne zasady.

 

Dobra.Znasz cenę jaką miesięcznie płacisz za grzanie się klimą. Sądzę ,że mówisz o alternatywie dla grzania syfiastym kominkiem.To bez wycieczek komunistycznych i personalnych podaj jakie są koszty miesięczne ogrzewania domu z klimatyzacji .

 

warto, ale jest drogo

mała ma moc ok 3 kW, większa zżera 5 kW w

parę godzin dziennie pracy i rachunek skacze o 700 zł miesięcznie..

ergo - to fajne urządzenie, bez dwóch zdań, ale kosztowne w

eksploatacji...

plus serwis, odkażanie, filtry..

 

Nie podpinaj się pod coś czego nie sprawdziłeś.Bo user tak chce.Padnie jak zobaczy rachunki.Kontynuować? Prawo ma zawsze ale głupoty nie opanuje.Kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJP.Część wytłumaczenia

 

Moze wszystko zacytuj, a nie tylko dwa slowa:

2. władza, godność, funkcja elektora - księcia niemieckiego uprawnionego do udziału w wyborze cesarza; elektorstwo;

 

Używasz słów, których nie rozumiesz, w kompletnie niepoprawnym kontekscie.

Ciężko się to czyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ogrzejesz? Są kanałówki i mulitsplity.

Tak jestem przeciwny. Co wykopane to złe. Jest jeszcze metan. Poczytaj, rzetelne opracowania na temat wydobycia gazu. Gaz to takie samo gówno jak węgiel. No ale lobby gazowe działa i to świetnie.

 

Tylko ja nie piszę i nie nawołuję ogrzewajcie kominkami nowe świeżo budowane domy. Jest różnica. Psiałem jaki mam kominek i do czego go używam.

 

A widzisz nie wiedziałem z tą benzyną. Mi się zawsze wydawało, że tak max 30 dni. No może ja miałem chińczyka i dlatego.:p Kurcze nie ma bata. Śmierdzi jak przewozisz, jak nalewasz. No i bez katalizatora ten generator. Staniesz chwile to tyle syfu się nawdychasz jak z palenia kominkiem przez cały rok. :D

Benzyna zamknięta w szczelnym zbiorniku nie ma prawa śmierdzieć.

Jeżeli śmierdzi to znaczy że nalewacz jest kiepski (łagodne określenie).

Masz rację z multisplitami i kanałówkami więc tym bardziej klimatyzacja jest lepsza w użytkowaniu niż kominek.

Klimatyzacja i chłodzi i grzeje.

Proąd do klimatyzacji może być z prawdziwego OZE (np. PV) a nie węglowej elektrowni.

Kolejny plus dla klimatzacji.

Jest praktycznie bezobsługowa i jest bezpieczna.

Nie trzeba transportować drewna, ścinać drzew i emitować CO2 i innych trujących substancji.

Same plusy..

 

Samochód którym czasami jeździ na katalizator i filtr DPF więc jest lepszy niż generator.

Tylko samochodem jeździsz kilkadziesiąt godzin w miesiącu a generator odpalasz awaryjnie (jak kominek) na max. kilka godzin w roku.

Sprawdź więc ilość spalin i zawarte w nich trujące substancje i porównaj ze spalinami z kominka.

2-3 h pracy generatopra i kilkanaście lub kilkadziesiąt paleń w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wszystko zacytuj, a nie tylko dwa slowa:

 

 

Używasz słów, których nie rozumiesz, w kompletnie niepoprawnym kontekscie.

Ciężko się to czyta...

 

Kreujesz się na władcę na FM.Oszczędziłem ci tego fragmentu z tłumaczenia elektoratu.To ty nic nie zrozumiałeś.Te dwa słowa wystarczą przynajmniej dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna zamknięta w szczelnym zbiorniku nie ma prawa śmierdzieć.

Jeżeli śmierdzi to znaczy że nalewacz jest kiepski (łagodne określenie).

Masz rację z multisplitami i kanałówkami więc tym bardziej klimatyzacja jest lepsza w użytkowaniu niż kominek.

Klimatyzacja i chłodzi i grzeje.

Proąd do klimatyzacji może być z prawdziwego OZE (np. PV) a nie węglowej elektrowni.

Kolejny plus dla klimatzacji.

Jest praktycznie bezobsługowa i jest bezpieczna.

Nie trzeba transportować drewna, ścinać drzew i emitować CO2 i innych trujących substancji.

Same plusy..

 

Samochód którym czasami jeździ na katalizator i filtr DPF więc jest lepszy niż generator.

Tylko samochodem jeździsz kilkadziesiąt godzin w miesiącu a generator odpalasz awaryjnie (jak kominek) na max. kilka godzin w roku.

Sprawdź więc ilość spalin i zawarte w nich trujące substancje i porównaj ze spalinami z kominka.

2-3 h pracy generatopra i kilkanaście lub kilkadziesiąt paleń w roku.

 

No to muszę być kiepskim nalewaczem, chociaż wódeczkę leję perfekcyjnie. :D

 

Wybacz, ale piszesz co innego, a robisz co innego. Masz gaz i długo będziesz miał. OZE? ZERO. NIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego co 30 dni ? Czasem i kilka miesiecy nie trzeba jechać.

Ten Stanley jest na kluczyk, jaki problem go uruchomić ?

To raczej mniej pracochlonne, niz odpalenie kominka

 

Czysta mniemanologia stosowana...

Ma nawet wszelkie pozory PRAWDY.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Agregatu nie trzeba odpalać co 30dni a benzyna nie psuje się po 60 czy po 365 dniach.

Transport benzyny w szczelnych kanistrach nie powoduje zasmrodzenia okolicy.

 

Mniemanologii ciąg dalszy...

Pozornie - prawda.

Agregatu NIE POTRZEBA NAWET WYCIĄGAĆ Z OPAKOWANIA FABRYCZNEGO co 30 dni. W takim stanie może stać i 10 lat...

Transport benzyny, mleka, wody czy gnojówki w szczelnych cysternach nie powoduje zasmrodzenia okolicy i JEST PRAWDĄ że BENZYNA (benzyny!!! węglowodory alifatyczne od C7 do C15 i więcej) się "nie psują"

ALE...

Ciecz wlewana do auta pod nazwą "bezołowiowa 95" niewiele ma wspólnego z benzyną.

Już od bardzo dawna...

I ta ciecz psuje się dość szybko.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę być kiepskim nalewaczem, chociaż wódeczkę leję perfekcyjnie. :D

 

Wybacz, ale piszesz co innego, a robisz co innego. Masz gaz i długo będziesz miał. OZE? ZERO. NIC.

 

Jeszcze nie mam OZE ale globalnie mniej zatruwam środowisko niż Ty paląc w komiku drewno w w piecu pelletem (pewnie).

Może jesteś kiepskim nalewaczem benzyny a dobrym nalewaczem wódki.

Ja dobrze nalewam benzynę i dobrze nalewam wódkę.

Nic nie śmierdzi.

Wódka smaku dobrze. :) jeżlei ktoś lubi takie smaki. :D

 

Podaj liczby wskazujące na zatruwanie środowiska przy spalaniu pelletu i drewena vs. spalanie gazu ziemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...