Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Greengaz, jako reprezentant lobby gazowego śmieszne są Twoje zarzuty, że kominkarze czegokolwiek bronią. Dla mnie najważniejsze, żeby każdy czytając ten wątek miał świadomość z kim ma do czynienia. Z jednej strony są, owszem, reprezentanci branży kominkarskiej, ale z drugiej strony jest ktoś taki jak Ty, czyli reprezentant branży gazowej, który naturalnie będzie dążył do zwalczania konkurencji. Ale z trzeciej strony są zwykli użytkownicy, którzy wyrazili swoje zdanie w ankiecie. I rzeczywiście 2/3 głosujących zdecydowanie popiera posiadanie i korzystanie z kominka. A Ty dalej możesz zaklinać rzeczywistość :) chociaż nie rozumiesz, że nie dla każdego jest kominek czego odzwierciedleniem jest ankieta.

 

Witam.

 

Jak widać z ankiety przewaga jest i to bardzo znaczna.Wydał kasę i co ma zrobić???. Mendzić,marudzić,filozofować by wszystko szło w kierunku jego lobby gazowego :p

...z drugiej strony jest ktoś taki jak Ty, czyli reprezentant branży gazowej, który naturalnie będzie dążył do zwalczania konkurencji............

 

Tylko o to mu chodzi nie wiem czy tu gdzieś się nie przemieszcza.;););)

 

https://www.youtube.com/watch?v=mZKyCXiLa1M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niektórzy na tym forum myślą /?/, że jak rozpoczną "witam" i zakończą "pzdr" to otoczą się kulturą wypowiedzi.

Niestety te uprzejmości służą niczemu innemu jak usprawiedliwieniu przed samym sobą zwykłego .... .

Pewnie po kilkudziesięciu banach moderator/Redakcja prosili o umiar w wycieczkach osobistych, zachowanie min. kultury osobistej.

Chodzi o to minimum opacznie przez forumowicza zrozumiane, gdyż treści zawarte pomiędzy uprzejmościami pozostały bez zmian.

 

Staram się kierować myślą wyrażoną bodajże przez Marka Twain'a -> -> ->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomysly byly na kominek rozne (piecokominek na poczatku). Ostatecznie zrobilismy zwykly kominek powietrzny (wklad Sparke Varm 60X50 z czopuchem). Sama tymi recami montowalam dgp grawitacyjne :D. Juz rozpalalismy. Fakt, maz umie rozpalic ognisko w pelnym deszczu :-D.

 

Idealnie sie pali, super cug, cieplutko. Fakt - szyba zrobila sie u gory lekko czarna (palilismy suchym drewnem...niestety iglastym). I szamocik tez lekko zczernial u gory. Mamy wszedzie podlogowke, wiec palic bedziemy tylko w swieta i w zimne letnie wieczory. Ale i tak warto bylo :-)

 

PS Na budowe komina wzielam urlop :-) wiec w srodku idealnie gladki, kit w dobrych proporcjach, i czapka nie przymurowana. Budowlaniec jedynie lekko zly ze mu na rece patrzylam :-) Bo to od komina po prawdzie zaczyna sie budowe kominka. I to prawda ktora wynisolam z tego forum i za ktora Wam dziekuje!

Edytowane przez questa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

.....Każdy budujący nie wyobraża sobie domu bez kominka w centralnej części salonu emitujący przyjemne ciepło oraz nastrojowe blaski ognia.....

 

Zalety kominków

 

 

  • niski koszt ogrzewania,
  • prosta instalacja i bezproblemowe użytkowanie przez lata;
  • Kominek z płaszczem wodnym to wkład kominkowy który w swojej zewnętrznej obudowie posiada zbiornik na czynnik grzewczy - płaszcz wodny. Ogrzany czynnik grzewczy przepływa do układu CO w domu i ogrzewa pomieszczenia grzejnikami.
     
     
    Zalety kominka z płaszczem wodnym

     
     
  • sprawne urządzenie grzewcze;
  • może całkowicie zastąpić kocioł grzewczy w instalacji - w okresie jesiennym i wiosennym;
  • Układy grzewcze, wykorzystujące wkład kominowy jako źródło ciepła, a ciepłe powietrze jako czynnik grzewczy, nazywane są systemami dystrybucji gorącego powietrza (DGP). System DGP z montażem to duży wydatek, jednak dzięki korzyściom jakie osiągniemy warto zastanowić się nad jego zakupem
     
     
    Zalety kominka z DGP
     
     
  • szybki sposób na ogrzanie pomieszczeń - szczególnie w domkach letniskowych
  • możliwość całkowitego wyeliminowania kotła w systemie grzewczym w okresach przejściowych późna jesień, przedwiośnie
  • dość niski koszt instalacji

 

 

 

Tak można manipulować prawdą ale ta prawda jest tak kuriozalna ,że nie można jej podważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam.

Tak można manipulować prawdą ale ta prawda jest tak kuriozalna ,że nie można jej podważyć"

 

Co prawda brakuje "pzdr" na zakończenie, ale bardzo dobry przykład na np. rozumienie znaczeń używanych słów

Za słownikiem synonimy.net

Prawda o kominkach jest tak /kuriozalny/,

czyli

arcydziwny, błazeński, cudacki, cudaczny, draczny, dziki, dziwaczny, dziwny, egzotyczny, ekscentryczny, ekstrawagancki, fantazyjny, fikuśny, frymuśny, groteskowy, jakiego świat nie widział, karykaturalny, komiczny, nie z tego świata, niespotykany, niezwyczajny, niezwykły, obcy, osobliwy, pajacowaty, pokręcony, przedziwny, przerafinowany, prześmieszny, przezabawny, surrealistyczny, szokujący, śmieszny, udziwniony, wymyślny, zabawny, zaskakujący, zdziwaczały, zgrywny, absurdalny, bezsensowny, farsowy, operetkowy, przejaskrawiony, ....

 

Panowie i Panie, czy prawda o kominkach rzeczywiście jest tak kuriozalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam: ja klocilam sie z mezem ze nie chce rekuperacji (juz dawno spasowalam, choc system jeszcze nie podlaczony), a maz ze nie chce kominka (mimo ze jest Mistrzem Ognia - prawdziwym). Poszlismy na kompromis. Jak to w malzenstwie. Jest i reku, i kominek, i dgp przez przypadek (co gorsza, z wyjsciem na strych ktore ma sie nijak do reku, ale Pan od reku jeszcze o tym nie wie, nie do konca u nas wszystko sie zrownowazy bo przepustnica ma pewne luzy, ale gumowej na dgp nie zamontuje przeca), i klima nam sie przyplatala.

 

Z tych wszystkich systemow wyprobowalismy na razie tylko kominek - pierwsze idealne odpalenie (a mialo smierdziec i dymic i cos.... nie smierdzialo, nie dymilo tylko przyjaznie sie palilo). Mam nadzieje, ze wszystkie inne systemy beda tak samo udane o czym przekonamy sie na dniach...

 

PS Tak samo balam sie wylewek, ze popekaja. Nie popekaly :-) A tyle postow postow przeczytalam, ze pekaja, ze az urlop wzielam na zalewanie podlog i wolalalam "wiecej cementu", tudziez - "naciecia prosze";-) A na montaz kominka urlopu nie wzielam bo jak zobaczylam jak pan Piotr z kominkowo.pl z iscie zegarmistrzowska precyzja wszystko docina i wie (komora dekompresyjna, wielkosc kratek etc), to po prostu poszlam spokojnie do pracy i o dziwo... jest dobrze. BEZ KONTROLI. Choc...Pan Piotr przeszedl pozytywnie przez ogien moich porannych pytan ;-)

Edytowane przez questa
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy na tym forum myślą /?/, że jak rozpoczną "witam" i zakończą "pzdr" to otoczą się kulturą wypowiedzi.

Niestety te uprzejmości służą niczemu innemu jak usprawiedliwieniu przed samym sobą zwykłego .... .

Pewnie po kilkudziesięciu banach moderator/Redakcja prosili o umiar w wycieczkach osobistych, zachowanie min. kultury osobistej.

Chodzi o to minimum opacznie przez forumowicza zrozumiane, gdyż treści zawarte pomiędzy uprzejmościami pozostały bez zmian.

 

Staram się kierować myślą wyrażoną bodajże przez Marka Twain'a -> -> ->

Rozumu Ci nie brakuje, więc powinieneś wiedzieć, że same starania nie wystarczą...To trudne,wiem...Powstrzymać się od prowokacji i złośliwości, ale po co nam rozum, skoro słabo go wykorzystujemy? Oczywiście to nie tylko do Ciebie...piszę przed lustrem...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomysly byly na kominek rozne (piecokominek na poczatku). Ostatecznie zrobilismy zwykly kominek powietrzny (wklad Sparke Varm 60X50 z czopuchem). Sama tymi recami montowalam dgp grawitacyjne :D. Juz rozpalalismy. Fakt, maz umie rozpalic ognisko w pelnym deszczu :-D.

 

Idealnie sie pali, super cug, cieplutko. Fakt - szyba zrobila sie u gory lekko czarna (palilismy suchym drewnem...niestety iglastym). I szamocik tez lekko zczernial u gory. Mamy wszedzie podlogowke, wiec palic bedziemy tylko w swieta i w zimne letnie wieczory. Ale i tak warto bylo :-)

 

PS Na budowe komina wzielam urlop :-) wiec w srodku idealnie gladki, kit w dobrych proporcjach, i czapka nie przymurowana. Budowlaniec jedynie lekko zly ze mu na rece patrzylam :-) Bo to od komina po prawdzie zaczyna sie budowe kominka. I to prawda ktora wynisolam z tego forum i za ktora Wam dziekuje!

Bardzo fajny opis. To dość mało powszechna mądrość: komin i kominek (piec), jako jedno urządzenie ogniowe. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przerobiony piec kaflowy na kominek. Wstawione drzwiczki z szybką w miejscu zwykłych. Wygląda bardzo ładnie, przy tym solidnie grzeje i koszta były minimalne w porównaniu z wyburzeniem i postawieniem nowego.

 

 

Wrzuć fotki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumu Ci nie brakuje, więc powinieneś wiedzieć, że same starania nie wystarczą...To trudne,wiem...Powstrzymać się od prowokacji i złośliwości, ale po co nam rozum, skoro słabo go wykorzystujemy? Oczywiście to nie tylko do Ciebie...piszę przed lustrem...;)

 

Witam.

 

Widzisz pewnych zachowań i nawyków nie zmienisz.Brnie w ciemny zaułek aż dobrnie cierpliwie czekam.Nie widzi się w lustrze to bardzo zły prognostyk.Ma w strzałkach napisane coś o sobie.To prawda ale nie jest tu jeszcze pępkiem FM.;););).Myślałem przez chwile ,że Eniu powrócił by pożądlić troszku:rolleyes:.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumu Ci nie brakuje, więc powinieneś wiedzieć, że same starania nie wystarczą...To trudne,wiem...Powstrzymać się od prowokacji i złośliwości, ale po co nam rozum, skoro słabo go wykorzystujemy? Oczywiście to nie tylko do Ciebie...piszę przed lustrem...;)

 

Widzę, że czujesz potrzebę włączenia się pomiędzy 'witam" i 'pzdr".

Jeszcze nie tak dawno - jeśli siebie pamiętasz ....

 

Co do przeprosin. Przez kilka lat nazbierało się całe mnóstwo forumowiczów, których obrażasz bez skrupułów, więc rola świętoszka którą przybrałeś w tym wątku, mało kogo przekona. Chyba że zaczniesz przepraszać systematycznie kolejne swoje ofiary

A teraz?

Mógłbyś dookreślić swoje stanowisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że czujesz potrzebę włączenia się pomiędzy 'witam" i 'pzdr".

Jeszcze nie tak dawno - jeśli siebie pamiętasz ....

 

 

A teraz?

Mógłbyś dookreślić swoje stanowisko?

Myślę, że zbyt głęboko penetrujesz....Trudno będzie dociec, dla kogo to może być bolesne...Wolę jak masz większy luzik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje stanowisko niczym się nie różni od Twojego, powyżej zacytowanego i kiedyś wyrażonego. Mam nadzieję, że zdania nie zmieniłeś.

Tym samym z góry wiem co, dla kogo i jak się skończy.

 

Zauważ ostatni znak w tytule wątku "Nie róbcie kominków w domu:)". Mam nadzieję, że interpretuję go właściwie i w sposób mniej lub bardziej poważny.

 

Po pojawieniu się tutaj tekstów pomiędzy "witam" i "pzdr" trzeba wiele samozaparcia by uczestniczyć w dalszej dyskusji. Widać to i w innych wątkach gdzie się pojawiają.

Jak sam widzisz nie rozmawiamy już o kominkach, ich zaletach, wadach, błędach, kiedy warto, kiedy nie, itd. Rozmawiamy o osobie /?/ . I tak to się zwykle kończy.

Również wolę jak masz większy luzik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...