Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kiedyś liczyliśmy koszty po kubaturze i jesteś w plecy pomimo trochę lepiej ocieplonej budy. I parowóz wygrywa:)

 

A co mnie interesują koszty ??

Ja mam kWh po 24gr, Ty po 18gr

"Straszna" roznica, biorac uwagę zerową obslugę i duzo mniejszę emisję zanieczyszczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wodór z kopalni na Jowiszu?? Jak Ty coś czasem chłopie powiesz.....

 

To w takim razie prąd z elektrowni węglowej jest zeroemisyjny, tylko nie wiadomo co ze spalinami zrobić. No ale o to nie pytałeś.

 

Odpowiedziałem (nie ja pierwszy, bo pierwszy był J. Verne) ściśle na zadane pytanie!

No, jak TY zadasz jakieś PYTANIE to klękajcie narody...

Dostałeś to, czego chciałeś i jeszcze Ci źle?

:lol:

 

O gazie piszesz - Najczystsze z paliw kopalnych. Dopóki nie nauczymy się robić magazynów energii, albo nie nabudujemy PV czy wiatraków czy EJ, powinniismy korzystać z niego zamiast z wungla, drewna itp. Jeżdzijmy tylko starymi ropaniakami aż się nauczymy robić wydajne elektryki.

 

A potem o tym CO JUŻ OD DAWNA JEST WYMYŚLONE I CZEGO SIĘ NAUCZYLIŚMY.

Tylko...

Wybij sobie z głowy zamach na ustrój, państwo i obecny system społeczny!

SKĄD państwo weźmie na 500+ i inne plusy jak Tobie się będzie OPŁACAĆ?

Albo, co gorsza, SZYBKO ZWRACAĆ?

JAK i CZYM maja Cię wtedy KUPIĆ ci, którym "się należy i raz zdobytej władzy już nie oddadzą"?

:lol: :lol: :lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że łyknąłeś to co wciskają z gazem. Czyste zielone paliwo. Do tego odnawialne. Szok

Co Ci mam napisać. Ile raz mam to tłumaczyć.Tobie i fotohobby. Rezygnuję z pelletu.

Dobrze że rezygnujesz z palenia pelletu.

Od kiedy?

Co do "łykania" to może "łykasz" coś ze spalania pelletu.

A serio to przestań takie teksty pisać bo to nie jest poziom dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz powiedz wszystim, skad wziąc na to pieniądze.

Ja doskonale wiem, ze ocieplenie to podstawa, dlatego szesc lat temu tak, a nie inaczej zaprojektowalem przegrody.

Tylo powiedz moze, jak para emerytow ma znależc srodki na ocieplenie swojego starego domu i jakp otem ogrzewac go bezemisyjnie.

Bo na przyklad moja rodzinna "kostka" zostala ocieplona, a Ty teraz powiedz, jak wyprodukowac 12000-15000 kWh, aby ja ogrzac bezemisyjnie.

 

Prezentujesz tak naiwny tok myślenia, ze tylko usmiech wzbudzasz...

 

Kasa jest. Wpływa do budżetu, tylko idzie na inne cele. Właśnie o to chodzi. Widać nie wiesz nawet skąd. Wcale mnie to nie dziwi.

Tylko dlaczego w innych krajach tak jest racjonalny tok myślenia? Dla Ciebie naiwny. No cóż. Nie ma o czym gadać.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że rezygnujesz z palenia pelletu.

Od kiedy?

Co do "łykania" to może "łykasz" coś ze spalania pelletu.

A serio to przestań takie teksty pisać bo to nie jest poziom dyskusji.

 

Przepraszam.

W przyszłym. W tym roku DZ.

Kiedy Ty inwestujesz w OZE to prawdziwe? Kiedy rezygnując z gazu na rzeczy PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna trzeba mieć nieżle w bani aby grzać gazem. Są dwie drogi prąd lub węgiel a gaz to takie pośrednie gówno ani to dobre ani tanie półśrodek nic więcej.

 

Tak jak na klimę mówić pompę ciepła niby tak ale to jednak nie to.

Kiedyś może też będziesz dziadkiem :)

Prąd albo węgiel. .. a właśnie gaz może być tym przejściowym i najlepszym źródłem ciepła.

Grzeję gazem i nie mam w bani.

Nie grzeję węglem bo nie ma w bani.

 

Klimatyzacja jest pompą ciepła i szkoda że tego nie wiesz.

Klimatyzacja do grzanie jest bardzo dobra, zwłaszcza jak ktoś ma prąd z PV.

Ale może Ty tego nie wiesz bo "to nie jest to".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam.

W przyszłym. W tym roku DZ.

Kiedy Ty inwestujesz w OZE to prawdziwe? Kiedy rezygnując z gazu na rzeczy PC?

W PC nie zainwestuję.

Z gazu nie zrezygnuję.

W PV zainstaluję as soon as possible - jak tylko będą rozwiązane problemy techniczne z montażem paneli.

Nie ma dotacji do PV a jest dotacja do węgla. Taka Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz wskazać gdzie ktoś tu twierdzi że gaz ziemny to odnawialne paliwo?

Czyste? Nie. Najczystsze z paliw kopalnych. Dopóki nie nauczymy się robić magazynów energii, albo nie nabudujemy PV czy wiatraków czy EJ, powinniismy korzystać z niego zamiast z wungla, drewna itp. Jeżdzijmy tylko starymi ropaniakami aż się nauczymy robić wydajne elektryki.

Często sięgo określa błekitny paliwem, ale raczej nie zielonym. Pierwsze słysze.

W swoim zero-jedynkowym postrzeganiu ekologiczności moim zdaniem się ciut zagolopowałeś.

 

O gazie to se poszukaj nie chce mi się grzebać po tym forum.

Proszę Cię. Że niby nie umiemy budować magazynów:

https://www.geekweek.pl/news/2018-09-25/najwiekszy-na-swiecie-magazyn-energii-w-australii-przynosi-gigantyczne-zyski/

http://gramwzielone.pl/magazynowanie-energii/100731/ogromny-magazyn-energii-w-niszowej-technologii-powstanie-w-australii

Cena z wiatraków z ostatnich aukcji URE ok. 200zł/MWh, o ile dobrze pamiętam. Tylko kto się u nas odważy teraz zainwestować, przy takiej polityce. Poczytaj o zielonych certyfikatach. Teraz nie ma czegoś takiego jak paliwo przejściowe. Jeżeli pójdziemy w gaz to tak już zostanie. To nam nic nie daje. Mam kasę tylko na jedną rzecz. Niestety.

Tyle.

 

Aha no i poszukaj o biogazie, ale nie o biopaliwie.

Edytowane przez vvvv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vvvv uważa, że bezemisyjne i odnawialne to jest to co sam aktualnie używa.

Wierzba energetyczna, pellet i kominki nie rozwiążą problemu ogrzewania gospodarstw domowych.

vvvv uważa też, że spalanie gazu bardziej truje niż spalanie węgla, pelletu i drewna w zwykłych domowych spalarkach zwanych "kominkami".

Niestety to co tu napisałeś potwierdza, ze nic nie zrozumiałeś z tego co pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...