Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

O gazie to se poszukaj nie chce mi się grzebać po tym forum.

Proszę Cię. Że niby nie umiemy budować magazynów:

https://www.geekweek.pl/news/2018-09-25/najwiekszy-na-swiecie-magazyn-energii-w-australii-przynosi-gigantyczne-zyski/

http://gramwzielone.pl/magazynowanie-energii/100731/ogromny-magazyn-energii-w-niszowej-technologii-powstanie-w-australii

Cena z wiatraków z ostatnich aukcji URE ok. 200zł/MWh, o ile dobrze pamiętam. Tylko kto się u nas odważy teraz zainwestować, przy takiej polityce. Poczytaj o zielonych certyfikatach. Teraz nie ma czegoś takiego jak paliwo przejściowe. Jeżeli pójdziemy w gaz to tak już zostanie. To nam nic nie daje. Mam kasę tylko na jedną rzecz. Niestety.

Tyle.

 

Aha no i poszukaj o biogazie, ale nie o biopaliwie.

Jeszcze raz. Wskaż post gdzie ktoś twierdzi, że gaz jest odnawialnym zasobem. Tak napisałeś.

 

Zapomniałeś dodać że KWh w Australii jest dobre 2x droższa niż w PL. A akumulatory kosztują tyle samo czy je kupisz tu czy tam. Porównujesz nieporównywalne. Acz zgodzę się żę mądry kraj by zainwestował w badania na zwiększeniem pojemności i żywotności akumulatorów. Chciał nie chciał to jest przyszłość, tylko że nie u nas, w kraju wunglarzy i miłośników ognia co mają "w dupie" (cytat z kuliboba), co z ich komina wylatuje, bo ma być wyłącznie tanio, a myślenie o tym czym będą oddychać nasze dzieci nazywają oszołomstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze raz. Wskaż post gdzie ktoś twierdzi, że gaz jest odnawialnym zasobem. Tak napisałeś.

 

Zapomniałeś dodać że KWh w Australii jest dobre 2x droższa niż w PL. A akumulatory kosztują tyle samo czy je kupisz tu czy tam. Porównujesz nieporównywalne. Acz zgodzę się żę mądry kraj by zainwestował w badania na zwiększeniem pojemności i żywotności akumulatorów. Chciał nie chciał to jest przyszłość, tylko że nie u nas, w kraju wunglarzy i miłośników ognia co mają "w dupie" (cytat z kuliboba), co z ich komina wylatuje, bo ma być wyłącznie tanio, a myślenie o tym czym będą oddychać nasze dzieci nazywają oszołomstwem.

 

Pisałem poszukaj se. Nie mam ochoty grzebać w postach na tym forum.

 

Jak myślisz , że za 2-3 lata ile będziesz płacił za kWh w Polsce? Za 6-7 lat to się będziesz cieszył, że masz prąd w gniazdku.

Gdzie? W Polsce badania? Chłopie ogarnij się.

 

Gaziarze nie lepsi. Też mają "w dupie" OZE.

Masz emisje. Wszystko g/kWh

Drewno CO2 - 273.24478, NOx/NO2 - 0.22770

Gaz ziemny - 218.84498, NOx/NO2 - 0.16632

 

Dalej

Elektrownie węglowe emitują ok. 700 do 900 gramów CO2 na kWh. Elektrownie gazowe emitują ok. 450 do 550 gram CO2 kWh. Pewnie mniej niż węgiel, tylko my coraz więcej tej energii zużywamy. No i NOx /NO2 dalej leci. Zrozum, że zmiana węgla na gaz nic nam nie daje. Do tego ten gaz nie jest nasz i 50% ma to być LNG. Poszukaj se co to ten LNG, tylko nie na stronach lobby gazowego.

 

Tak na koniec.

POZIOM CO2 W ATMOSFERZE PRZEKROCZYŁ 415 PPM. PO RAZ PIERWSZY OD NARODZIN LUDZKOŚCI

Naukowcy w stacji pomiarowej Mauna Loa na Hawajach odnotowali rekordowy poziom stężenia CO2 w atmosferze – 415 ppm. Zdaniem klimatologów ostatni raz tyle dwutlenku węgla znajdowało się w ziemskiej atmosferze 3 miliony lat temu. Wówczas na Antarktydzie rosły drzewa, a poziom mórz i oceanów był o kilka metrów wyższy.

 

Jest tego masę, wystarczy poszukać. O NO2 też jest i jaki ma wpływ na atmosferę i np. astmę.

 

Gaz to kopalne, a żadne kopalne nie jest dobre.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem poszukaj se. Nie mam ochoty grzebać w postach na tym forum. :

OK, czyli zwykłe kłamtwo w kwestii tego, że ktoś twierdz że gaz jest odnawialny.

 

Gdzie? W Polsce badania? Chłopie ogarnij się.

CZyli co, inwestowanie w tym kraju w jakąś gałąź przemysłu to mrzonki, a przejscie w 100% na OZE to już nie są mrzonki. I to ja mam się ogarniać? Ja całkowicie Ciebie rozumiem i się z Tobą zgadzam. Tylko zaproponuj coś realnego. Póki co w tym kraju wiatraki to się rozbiera a odwiedzających nas ekologów częstuje węglem.

 

Gaziarze nie lepsi. Też mają "w dupie" OZE.

Masz emisje. Wszystko g/kWh

Drewno CO2 - 273.24478, NOx/NO2 - 0.22770

Gaz ziemny - 218.84498, NOx/NO2 - 0.16632

Jak zwykle wybiórczo, tylko to co Tobie pasuje. Pyły podaj.

Wolę żeby jeden wuglarz czy kominkowiec koło mnie przeszedł dziś na gaz, niż za 10lat na OZE. I jeszcze jedno. Dane niewiarygodne, 6-tego miejsca po przecinku brakuje :-/

 

Zrozum, że zmiana węgla na gaz nic nam nie daje.

Jak się z premedytacją pominie tą nieszczęsną rtęc, SOx, pyły, wielopierscioniowe aromatyczne i co tam nie jeszcze, no to faktycznie, NIC to nie daje.

 

 

 

Gaz to kopalne, a żadne kopalne nie jest dobre.

Absolutna zgoda.

 

Teraz wymyśl coś realnego w tym kraju. Przypomnę że problem z jakością powietrza w tym kraju wynika z ~4mln domów ogrzewanych węglem i prawie pół miliona drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli zwykłe kłamtwo w kwestii tego, że ktoś twierdz że gaz jest odnawialny.

 

CZyli co, inwestowanie w tym kraju w jakąś gałąź przemysłu to mrzonki, a przejscie w 100% na OZE to już nie są mrzonki. I to ja mam się ogarniać? Ja całkowicie Ciebie rozumiem i się z Tobą zgadzam. Tylko zaproponuj coś realnego. Póki co w tym kraju wiatraki to się rozbiera a odwiedzających nas ekologów częstuje węglem.

 

Jak zwykle wybiórczo, tylko to co Tobie pasuje. Pyły podaj.

Wolę żeby jeden wuglarz czy kominkowiec koło mnie przeszedł dziś na gaz, niż za 10lat na OZE. I jeszcze jedno. Dane niewiarygodne, 6-tego miejsca po przecinku brakuje :-/

 

 

Jak się z premedytacją pominie tą nieszczęsną rtęc, SOx, pyły, wielopierscioniowe aromatyczne i co tam nie jeszcze, no to faktycznie, NIC to nie daje.

 

 

 

Absolutna zgoda.

 

Teraz wymyśl coś realnego w tym kraju. Przypomnę że problem z jakością powietrza w tym kraju wynika z ~4mln domów ogrzewanych węglem i prawie pół miliona drewnem.

 

Skoro tak uważasz, że kłamstwo to niech Ci będzie.

 

Matko umiesz myśleć i wyciągać wnioski. Nie chodzi ze nie ma sensu inwestować, tylko o politykę. Kumasz. Gdzie ten polski EV? Chłopie z taki podejściem to my nie mamy szans.

 

No własnie pomijając CO2, NOx i metany i ozon, łupki i żaglowce LNG, gaz porty i gaz rurki to rzeczywiście nic to nie daje, masz rację. Gaz "najlepszy".

 

No przecież Ci podałem ile razy mam powtarzać. Są rozwiązania o których nawet nie wiesz.

Wiesz w czym jest problem.

 

Zapomniałeś dodać że KWh w Australii jest dobre 2x droższa niż w PL.

 

W tym. Przekonaj ludzi, że mają płacić więcej w ramach ochrony środowiska. "Najśmieszniejsze" jest to, że i tak kiedyś poniesiemy za to koszty.

No i tyle.

 

Aha. Masz tutaj kilka info z rozbudowy gazociągu i ich budynków. Pomyśl ile kasy na to idzie i ile energii.

 

https://gazownictwo.wnp.pl/ndi-wybuduje-gazociag-strachocina-pogorska-wola,313309_1_0_0.html

 

http://www.tarnow.net.pl/articles/s/i/254632

 

Ta jeszcze perspektywa

 

pogorska_wola_4_max.jpg

 

Czekaj ale ty chyba masz PC. Proponuję przejść na gaz bo używasz prądu z "syfiastego" węgla.

Edytowane przez vvvv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego w Krakowie jest smog o wiele gorszy niż w tych wspomnianych innych lokalizacjach?

Czym jest powodowany brak zgody na używanie kominków w Krakowie?

Samym kominkiem czy przyczynianiem się do tworzenia smogu?

 

PS Może byś pomyślał dlaczego KRAKÓW jest wyjątkiem??

Edytowane przez d7d
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałbym przewrotnie.Dlaczego w tych wspomnianych innych lokalizacjach smogu nie ma albo jest dopuszczalny , a w Krakowie jest syfiasty najgorszy.

Czym jest spowodowane milczenie gmin gdy są używane na ich terenie kominki , brak zakazu nie obowiązuje? Używanie kominków w tych mniejszych innych lokalizacjach nie jest zabronione.Pytanie dlaczego? Bo nie ma smogu?

 

Może byś pomyślał dlaczego takie miejscowości w innych lokalizacjach są wyjątkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzieliłbym prostej odpowiedzi ale każdy w miarę ogarnięty to wie.

Nie jest możliwe aby tego nie wiedział.

Ale zawsze można zadawać prowokacyjne pytania.

 

Może ja przypomnę. Wiedeń zabronił używania paliw kopalnych. Wszystkich, bez wyjątku. GAZU NIE WOLNO UŻYWAĆ. ZAKAZ.

Ciekawe dlaczego? Przecie wg. Ciebie gaz to odnawialne paliwo, tylko dłuuużej odnawialne. :lol2:

To dlatego uważasz, że OZE to przyszłość. Zapomniałem, no patrz. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzieliłbym prostej odpowiedzi ale każdy w miarę ogarnięty to wie.

Nie jest możliwe aby tego nie wiedział.

Ale zawsze można zadawać prowokacyjne pytania.

 

Kto tu mówi o prowokacji.Wybacz nie każdy jest tak ogarnięty jak ty.Wiem ,że odpowiedzi nie znasz dlatego jako argumentu użyłeś swojego ulubionego tekstu. Miało być tak fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można montować w WIEDNIU i gdziekolwiek w EUROPIE , Szwajcaria czy Norwegia ze swoimi super ostrymi normami też bez problemów , jedyny wyjątek to miasto Kraków...

Montowac w Krakowe tez mozna. Jarac nie mozna. A ide o zaklad ze jakbys puscil w wiedniu tone drewna w sezon to by tez byla inna gadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowac w Krakowe tez mozna. Jarac nie mozna. A ide o zaklad ze jakbys puscil w wiedniu tone drewna w sezon to by tez byla inna gadka.

 

Otoz to - tam nikt nie pali 60dni w roku parowozem, podgrzewającym wode, drewnem, które pól roku wcześniej roslo jeszcze na alpejskim stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałbym przewrotnie.Dlaczego w tych wspomnianych innych lokalizacjach smogu nie ma albo jest dopuszczalny , a w Krakowie jest syfiasty najgorszy.

Czym jest spowodowane milczenie gmin gdy są używane na ich terenie kominki , brak zakazu nie obowiązuje? Używanie kominków w tych mniejszych innych lokalizacjach nie jest zabronione.Pytanie dlaczego? Bo nie ma smogu?

 

Może byś pomyślał dlaczego takie miejscowości w innych lokalizacjach są wyjątkowe?

 

Smog nigdzie nie jest dopuszczalny (mówimy o tzw. cywilizowanych krajach).

Dlaczego w Krakowie jest syfiasty najgorszy ?

Widocznie tam nie montują kominków które zduni montują w całej cywilizowanej Europie.

Montują albo wcześniej zamontowali takie które produkują syfiasty najgorszy smog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz to - tam nikt nie pali 60dni w roku parowozem, podgrzewającym wode, drewnem, które pól roku wcześniej roslo jeszcze na alpejskim stoku.

Co wiecej. Zatroskany o swoje i innych zdrowie mieszkaniec ktory poinformuje urzednikow o nielegslnym smierdzacym procederze nie bedzie wyzywany tylko pochwalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...