Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Smog nigdzie nie jest dopuszczalny (mówimy o tzw. cywilizowanych krajach).

Dlaczego w Krakowie jest syfiasty najgorszy ?

Widocznie tam nie montują kominków które zduni montują w całej cywilizowanej Europie.

Montują albo wcześniej zamontowali takie które produkują syfiasty najgorszy smog.

 

E tam. W cywilizowanych krajach to robią tak.

 

Norweskie władze zapowiedziały, że od 2020 roku planują wprowadzić całkowity zakaz ogrzewania domów paliwami kopalnymi. ..... Władze zachęciły Norwegów, by przyjrzeli się dostępnym alternatywom: pompom ciepła, energetyce wodnej a także kotłom na pellet. Ograniczenia będą dotyczyć wszystkich budynków: prywatnych, publicznych, mieszczących działalność gospodarczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy czym Norwegia należy do Top10 producentów gazu ziemnego,

Inwestycje w odnawialne źródła energii wpisują się w rządowe plany zmniejszania oddziaływania na środowisko naturalne. Norwegia planuje chociażby wprowadzenie zakazu użytkowania samochodów z silnikiem diesla, a także promowanie pojazdów z silnikiem elektrycznym. Mimo rosnącej roli eko-przyjaznych źródeł energii, wydaje się, że norweska gospodarka jeszcze przez wiele dziesięcioleci będzie oparta na eksporcie tradycyjnych surowców energetycznych – ropy naftowej i gazu.

a 98procent energii elektrycznej wytwarzają z hydroelektrowni.

 

Jednocześnie jest ich tam niewiele ponad 5 mln do ogrzania.

No cóż, jaki jest sens porównywania się do Norwegii ?

 

Jak się ma taką kasę z eksportu kopalin, dogodne warunki hydrologiczne i 7x mniej ludzi do ogrzania, to można tak sobie poukładać...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym Norwegia należy do Top10 producentów gazu ziemnego,

 

a 98procent energii elektrycznej wytwarzają z hydroelektrowni.

 

Jednocześnie jest ich tam niewiele ponad 5 mln do ogrzania.

No cóż, jaki jest sens porównywania się do Norwegii ?

 

Jak się ma taką kasę z eksportu kopalin, dogodne warunki hydrologiczne i 7x mniej ludzi do ogrzania, to można tak sobie poukładać...

 

:lol2:

Tak tak. Pewnie. Zawsze się znajdą jakieś wymówki. U nas się nie da. Wszyscy coś mają, kogo by się nie podało to tam mają lepiej, łatwiej tak i tak.:bash: Faktycznie, u nas się nie da. No brawo ty.

Kochanowski miał rację. Szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka w Polsce jest wymówka na ogrzewanie węglem i produkcją prądu z węglowych elektrowni ?

Chyba nie jesteś za węglem (paliwo kopalne).

 

Jakie ogrzewanie węglem? Lobby. Tylko wszyscy wiedzą, że węgiel jest be. Zresztą nie ma o czym dyskutować. Jeżeli chodzi o to chodzi. O co Ty pytasz. Przecież chyba Tobie pisałem co Tobiszewski mówił na temat wymiany pieców. Czytasz, czy tak trollujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiedzą i nikt nic nie robi (węgiel).

Nawet Ty piszesz że gaz jest be a o węglu nie wspominasz.

Nie pamiętam co Tobiszewski mówił a Ty cytowałeś.

Palenie węglem to kontynuacji wieloletniej tradycji i możliwości finasowych i przyłączeniowych.

Nie wszędzie jest gaz, nie każdego stać na ogrzewanie gazem.

Nie należy akceptować ale można zrozumieć.

 

Budowa kominka (nie jest tani) i palenie w kominku to wolny i świadomy wybór danego kominkarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która instalacja grzewcza , ewentualnie sam piec odpowiednio wysokiej klasy , jest tania ? Popatrzcie na pieca z klasą "5" .... Ile kosztuje piec c.o. na pellet ?

 

Głupa palisz, czy nie rozumiesz róznicy pomiedzy czymś co musisz mieć, żeby było ciepło(piec) a czymś co możesz mieć, żeby reakreacyjnie w tym zapalić (kominek) ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiedzą i nikt nic nie robi (węgiel).

Nawet Ty piszesz że gaz jest be a o węglu nie wspominasz.

Nie pamiętam co Tobiszewski mówił a Ty cytowałeś.

Palenie węglem to kontynuacji wieloletniej tradycji i możliwości finasowych i przyłączeniowych.

Nie wszędzie jest gaz, nie każdego stać na ogrzewanie gazem.

Nie należy akceptować ale można zrozumieć.

 

Budowa kominka (nie jest tani) i palenie w kominku to wolny i świadomy wybór danego kominkarza.

 

Węgiel jest bezdyskusyjny. Gaz? Wszyscy myślą, że jest super, ale tak nie jest. Finansowych? Przecież jest na to kasa, ale idzie gdzie indziej. Jasne, że nie każdego stać, ale szczerze, ja tam po moich somsiadzach nie widzę biedy. Jak łaziłem i namawiałem gaziarzy, żeby złożyli wnioski to złożył jeden. Dlaczego gaz na pierwszym miejscu? Z tego co czytałem, to "w czyste powietrze" nie dostaniesz PC jak masz możliwość gazu. Tak jest? Zresztą widzisz to wszystko zależy czy nowy czy stary dom. Do nowych i po termomodernizacji absolutny zakaz kopalnych. Tak powinno być i koniec. Termomodernizacja powinna być obowiązkowa jak dom nie spełnia np. obecnych WT.

Tak świadomy wybór. Dlatego jak wybrałem fajny i niedrogi kominek i sobie w nim od czasu do czasu zapalę. Jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel jest bezdyskusyjny. Gaz? Wszyscy myślą, że jest super, ale tak nie jest. Finansowych? Przecież jest na to kasa, ale idzie gdzie indziej. Jasne, że nie każdego stać, ale szczerze, ja tam po moich somsiadzach nie widzę biedy. Jak łaziłem i namawiałem gaziarzy, żeby złożyli wnioski to złożył jeden. Dlaczego gaz na pierwszym miejscu? Z tego co czytałem, to "w czyste powietrze" nie dostaniesz PC jak masz możliwość gazu. Tak jest? Zresztą widzisz to wszystko zależy czy nowy czy stary dom. Do nowych i po termomodernizacji absolutny zakaz kopalnych. Tak powinno być i koniec. Termomodernizacja powinna być obowiązkowa jak dom nie spełnia np. obecnych WT.

Tak świadomy wybór. Dlatego jak wybrałem fajny i niedrogi kominek i sobie w nim od czasu do czasu zapalę. Jest super.

Gaz nie jest super. Komienek jest super. Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak.

Prąd z węgla czy gazu jest super. Gaz jest super. Kominek nie jest super. Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

Każdy ma tam swoje.

Bzdury piszesz i tyle.

Wungiel do prądu ze względu na to czym ludzie oddychają jest względnie OK, bo wyfiltrowany i bez dużych lokalnych stężeń. NIemcy więcej prądu od nas robią jeszcze w brunatnego i jakoś się nie duszą tak jak my. Nawet w PL energetyka to najmnijeszy emiter syfu. Dla całego śwaita w dlugiej perspektywie jest Zły bo (CO2)

Wungiel do ogrzewania domów jest bardzo zły, bo emituje lokalnie ogromne ilości szkodliwych substancji które natychmiast wdychamy. Tak samo w dłuiej perspektywie bo CO2.

 

Gaz do pradu jest bardzo dobry ze względu na to czym oddychają ludzie. Dla całego śwaita w długiej perspektywie tak samo zły jak wungiel bo to kopalne C02.

Do lokalnego ogrzewania gaz jest dobry, bo nie generuje lokalnie duzych zanieczyszczeń przezcznaczonych do natychmiastowego wchłoniecia. W dlugiej persketywie jest zły, bo C02.

 

Drewno do produkcji prądu jest bezsensowne, bo go mamy zabyt mało. Odpady można i należy spalić, pod względem tego czym oddychają ludzie ciut lepszy od wungla, pod wzgledem C02 prawie obojętny (trzeba go jednak przywieźć z lasu i po wyemitowaniu trzeba XX lat żeby go kolejne drzewo wchłoneło.

Drewno dla ogrzwania lokalnego jest tylko ciut mniej złe niż wungiel, bo jakby niektózy nie zaklinali i zasłaniali się "doświadczeniem w paleniu", emituje lokalnie duże ilości zanieczyszczeń przeznaczonych do natychmiastowego wchłoniecia prze płuca. W długim terminie jest prawie obojętny ze względu na CO2. PRawie bo go trzeba jednak ściąc i przywieżć, plus po wyemitowaniu potrzeba XX lat żeby sięz powrotem wchłonał.

 

Elektrownie jądrowe III genracji? A proszę za moim płotem nawet postawić. Wiatraki, fotowoltaika? Takoż. PC? Proszę, 3/4 ze słońca, wiec brać i nie pytać.

Tylko się nie czarujmy. Ma być czyściej to będzie drożej.

Tylko jak drożej ma zaakcpetować naród dla któego codzinne palenie w kominku to nie oszczędność/sknerstwo tylko przyjemność? Lub naród który oficjalnie skutki i przyszłe pokolenia w pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

Tak tak. Pewnie. Zawsze się znajdą jakieś wymówki. U nas się nie da. Wszyscy coś mają, kogo by się nie podało to tam mają lepiej, łatwiej tak i tak.:bash: Faktycznie, u nas się nie da. No brawo ty.

Kochanowski miał rację. Szok.

 

Uwaga. Juz za chwile @vvvv przedstawi nam pomysĺ, w jaki sposób zapewnic Polsce 98% en elektrycznej z elektowni wodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb bzdury piszesz i tyle.

 

Zrozum, że Ty patrzysz tylko, że się dusisz. Popatrz dalej. My jesteśmy tak zacofani, że trzeba zrobić kilka kroków do przodu, a nie mały kroczek. Polska to już nie jest taki biedny kraj. Krótko węgiel jest zły i gaz tez jest zły. Właśnie w domach nie powinno się w domach gazu ziemnego czy LPG, bo jest go najłatwiej zastąpić. Trzeba zmienić tylko sposób myślenia. Pisałem Ci o biogazie. Nie odrobiłeś lekcji. Do tego kogeneracja. Właśnie jeżeli gaz ziemny ma być używany to tylko w przemyśle energochłonnym. Tam jest go ciężko zastąpić. Koniec. Nie ma o czym pisać.

Czy myślisz, że gaz zawsze będzie tak tani jak teraz?

 

No i zapomniałeś o NO2 z gazu. Tego nie czuć. Dodaj do tego samochody i jest super. Mamy kolejne problem. .

 

Pytałem

Wiesz w czym jest problem.

Zapomniałeś dodać że KWh w Australii jest dobre 2x droższa niż w PL.

 

W tym. Przekonaj ludzi, że mają płacić więcej w ramach ochrony środowiska. "Najśmieszniejsze" jest to, że i tak kiedyś poniesiemy za to koszty.

No i tyle.

 

Elektrownie jądrowe III genracji? A proszę za moim płotem nawet postawić. Wiatraki, fotowoltaika? Takoż. PC? Proszę, 3/4 ze słońca, wiec brać i nie pytać.

Tylko się nie czarujmy. Ma być czyściej to będzie drożej.

Tylko jak drożej ma zaakcpetować naród dla któego codzinne palenie w kominku to nie oszczędność/sknerstwo tylko przyjemność? Lub naród który oficjalnie skutki i przyszłe pokolenia w pompie?

 

Mi też wiatrak nie przeszkadza. Stawiaj. Zresztą u mnie jesień i wiosna dobrze wieje. Zawsze kilka kWh uciułam. Jak napisałem, że przechodzę z pelletu na gruntówkę to trolle szydził, że będę syfił z węgla. Jestem "obstawiony OZE" jak to napisał fotohhoby . Do tego bufory. Praktycznie nie korzystam z energii przez 3/4 roku, wszystko zależy jakie warunki. Do tego będzie gruntówka, za 3-4 lat nowa porcja paneli off-grid na gospodarczym i magazyn energii. Teraz czy jak zapalę w kominku 10-15 razy wysuszonym drzewem to taki straszny syf i problem będzie jak to piszesz? Można zastąpić gaz w domu? Można. Problem w tym, że Ci co używają gazu myślą, że są super. Oni nie muszą nic robić. Nie nie jest tak. No właśnie pomyśl co powiedzą przyszłe pokolenia, jak zostawimy im takie środowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga. Juz za chwile @vvvv przedstawi nam pomysĺ, w jaki sposób zapewnic Polsce 98% en elektrycznej z elektowni wodnych.

 

Nudzisz mnie. Troll z Ciebie pierwsza klasa.

Czy ty naprawdę myślisz, że ten twój gaz będzie zawsze dostępny i tani jak jest go teraz?

Jak to napisałeś

"Naiwnych nie sieją, ..."

 

:bye:

 

 

Aha

Ktoś kiedyś powiedział bardzo mądre słowa, żeby nie rzucać pereł przed pewne zwierzęta. Poszukaj sobie. Zresztą on same mądre rzeczy mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak trzeba podac szczegoly tego rozwiązania (i koszty) to juz cisza.Najlepiej bezmyślnie porownac nas do Norwegii.

No, ale słowo "bezmyślnie" to sie dobrze komponuje z Twoją twórczością tutaj

 

Czy ty umiesz czytać? Podawałem już kilka razy jak można to zrealizować. Nie tylko do Norwegii. Poszukaj to znajdziesz. Chłopie. Ogarnij się.

Zresztą twoje personalne wycieczki są śmieszne, ale wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...