Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Bardzo ciekawe, chociaż całkowicie błędne i bzdurne.

Tylko dlaczego tutaj jest inne.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_wed%C5%82ug_rocznej_emisji_dwutlenku_w%C4%99gla

 

Błedne i bzdurne - na czym opierasz te opinie ?

 

A co to listy , ktora przytoczyłes - wartosci sa nieco inne, ale jakby zrobic klasyfikacje po ilosci emisji na mieszkańca, to bedzie wygladac podobnie.

 

Ale, ale - przeciez nawet w artykuje, który zacytowalec jest link do tego zestawienia - https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_wed%C5%82ug_emisji_dwutlenku_w%C4%99gla_na_jednego_mieszka%C5%84ca

 

Dlaczego od razu nie zalinkowałeś ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Błedne i bzdurne - na czym opierasz te opinie ?

 

A co to listy , ktora przytoczyłes - wartosci sa nieco inne, ale jakby zrobic klasyfikacje po ilosci emisji na mieszkańca, to bedzie wygladac podobnie.

 

Ale, ale - przeciez nawet w artykuje, który zacytowalec jest link do tego zestawienia - https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_wed%C5%82ug_emisji_dwutlenku_w%C4%99gla_na_jednego_mieszka%C5%84ca

 

Dlaczego od razu nie zalinkowałeś ?

 

No oczywiście. A tym czemu się ekscytujesz?

Polecam czytanie ze zrozumieniem.

 

Jeszcze dwie rzeczy, które kol. napisał

 

Nie żartuj. Norwegia to znany truciciel CO2. Szukają sposobu żeby niżej zejść w emisjach nie uwalając gospodarki za bardzo.

 

Ilość uwalnianego CO2 na głowę mieszkańca państwa tylko i wyłącznie z paliw kopalnych

 

 

Polska gospodarka wcale nie emituje dużo CO2 (na głowę). Np. Norweska, Kanadyjska, Finlandzka, Holenderska, Estońska i inne są pod tym względem dużo gorsze.

 

W Polsce przeciw węglowi w elektrowniach trollują tych głąby, które chcą zniszczenia polskiej gospodarki. Niech to bogate kraje zejdą do naszego poziomu i wtedy zobaczymy. Jedźcie najpierw do nich protestować.

 

Po pierwsze. Pierwsze zdanie nie jest do tego zestawienia. Jest do tego co ja wysłałem.

Poniższa lista przedstawia państwa świata w zależności od rocznej emisji dwutlenku węgla. Uwzględniony jest jedynie dwutlenek węgla pochodzący ze spalania paliw kopalnych

To co ty i on

Lista państw jest uporządkowana według emisji CO2 na jednego mieszkańca w 2003 roku

Z oddychaniem też. :D

 

Dalej nie porównujmy gospodarki polskiej i np. kanadyjskiej czy niemieckiej. Nie ta liga.

 

Ja rozumiem, że kol. muchenz jest związany z pewną branżą, bo mało kto wie, co to miedziana płyta czy przepływy kołowe. Szczególnie na tym forum.

Kol. muchenz są inne kraje jak np. Anglia, które pokazują, że zmniejszają CO2, a przenoszą fabryki do innych krajów.

 

Ps.Kol. muchenz pozdrów tow. Tchórzewskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie ukryc, ze Norwedzy emituja na jednago mieszkanca wiecej CO2, niz Polacy.

A Ty sie ekscytujesz, jak dziecko :)

 

No, a globalnie faktycznie emituja malo - tylko dlatego, ze ich jest tyle, co mieszkańcow wojewodztwa mazowieckiego...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie ukryc, ze Norwedzy emituja na jednago mieszkanca wiecej CO2, niz Polacy.

A Ty sie ekscytujesz, jak dziecko :)

 

No, a globalnie faktycznie emituja malo - tylko dlatego, ze ich jest tyle, co mieszkańcow wojewodztwa mazowieckiego...

 

Bo pała dużo w kominkach:bash:

No ale to jeden z. liderow OZE, 98% czystego prądu to musza mieć duża emisje CO2. Gość jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pała dużo w kominkach:bash:

No ale to jeden z. liderow OZE, 98% czystego prądu to musza mieć duża emisje CO2. Gość jesteś.

 

Mistrzem, to ty jesteś. Mydlisz oczy Norwegią, że niby taki nowoczesny kraj z niską emisją. Chwalisz jej rozwiązania. A prawda jest taka, że w każdym rankingu emisji CO2 z paliw kopalnych wypada gorzej od Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzem, to ty jesteś. Mydlisz oczy Norwegią, że niby taki nowoczesny kraj z niską emisją. Chwalisz jej rozwiązania. A prawda jest taka, że w każdym rankingu emisji CO2 z paliw kopalnych wypada gorzej od Polski.

 

E tam. Mydlę. Tak jak już pisałem, na każdy przykład, który podałem to jest jakieś wytłumaczenie. No po prostu u nas się nic nie da. U nas nie można.

 

Twoje zestawienie to

Lista państw jest uporządkowana według emisji CO2 na jednego mieszkańca w 2003 roku

Czyli oddychanie też. No ale przecież

Dużo palą w kominkach bo mają dużo zimnej i dużo mniej piją :D

No ciekawe jak by było u nas tak zimno? Fajnie by to wyglądało.

Chłopie ja mistrzem? Oj tam, nie dorastam do pięt tutaj pseudo omnibusom i trollom na forum. Ty mydlisz, że bez kopalnych się nie da i wciskacie, że gaz super. No ale trzeba wciskać ludziom, że to czyste i zielone paliwo. Nie zapomnij pozdrowić tow. Tchórzewskiego.

:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ja mistrzem? Oj tam, nie dorastam do pięt tutaj pseudo omnibusom i trollom na forum. Ty mydlisz, że bez kopalnych się nie da i wciskacie, że gaz super. No ale trzeba wciskać ludziom, że to czyste i zielone paliwo.

Wygląda na to że jednak ciągle trollujesz.

Nikt nie pisze że gaz jest eko i gaz jest najlepszym paliwem.

Spalanie gazu jest mniej szkodliwe niż spalanie drewna, węgla i pelletu.

A Ty ciągle wciskasz swój "kit" o tym że gaz syfi a spalanie drewna jest ekologiczne.

I spalasz pellet który też "syfi" ale "pelleciarze" mają swoją widzę i ochronę środowiska w głębokim nieposzanowaniu.

Później płaczą że mają zapalenie spojówek i wszędzie szukają winnych tylko własnego udziału nie widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane pokazują, że na jednego mieszkańca mają dużą - większą niż Polska.

Znowu prostych liczb nie rozumiesz ?

 

Większą, ale nie tylko z kopalnych. Przecież jasno tam jest napisane. No dokładnie. Tak ja ty nie możesz pojąć wielu rzeczy.

 

To jeszcze raz. Specjalnie dla ciebie . Na zakończenie.

W Szwecji ponad połowa (53,8 proc.) skonsumowanej energii pochodziła ze źródeł odnawialnych. Ten skandynawski kraj wyprzedził Finlandię (38,7 proc.), Łotwę (37,2 proc.), Austrię (33,5 proc.) i Danię (32,2 proc.)

 

Resztę sobie sam wymyśli i może coś w końcu do ciebie dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że jednak ciągle trollujesz.

Nikt nie pisze że gaz jest eko i gaz jest najlepszym paliwem.

Spalanie gazu jest mniej szkodliwe niż spalanie drewna, węgla i pelletu.

A Ty ciągle wciskasz swój "kit" o tym że gaz syfi a spalanie drewna jest ekologiczne.

I spalasz pellet który też "syfi" ale "pelleciarze" mają swoją widzę i ochronę środowiska w głębokim nieposzanowaniu.

Później płaczą że mają zapalenie spojówek i wszędzie szukają winnych tylko własnego udziału nie widzą.

 

Z węglem tak. Reszta już była wałkowana. Gaz ma zostać tam głęboko gdzie jest. Chłopie ile razy można. Już tłukłem to foto, że wiem syfię. Na ale jak to sam mistrzuniu i naczelny troll napisał "nie sztuka być obstawiony OZE". Problem w tym, że ja się zmieniam, chociaż oczywiście, też były niezły trolling. Gaziarze mają w dalekim poważaniu, że syfią. Hejtujesz kominki, a sam syfisz cały rok. Trujesz bezwonnie. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewa zostaw w spokoju. Niech rosną i czyszczą środowisko z kominkowych spalin.

Nie pal w kominku.

Dużo czasu upłynie zanim się zmienisz i dojdziesz do mojego poziomu emisji zanieczyszczeń.

W tym czasie ja już będę miał PV, EV i PC i nadal będziesz bardziej truł środowisko niż ja.

Ile obecnie spalasz, węgla, pelletu, drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewa zostaw w spokoju. Niech rosną i czyszczą środowisko z kominkowych spalin.

Nie pal w kominku.

Dużo czasu upłynie zanim się zmienisz i dojdziesz do mojego poziomu emisji zanieczyszczeń.

W tym czasie ja już będę miał PV, EV i PC i nadal będziesz bardziej truł środowisko niż ja.

Ile obecnie spalasz, węgla, pelletu, drewna?

 

Kłamiesz, bo sam napisałeś, że nie zmienisz na PC. Masz gaz i będziesz go miał. Trujesz i będziesz truł

No tak muszą oczyszczać z tego syfu co z kominów gazowych się wydostaje.

Pelletu kiedyś było sporo teraz mało, a niedługo nie będzie wcale. Ja już mam PV i solary. Bedzie PC. Ty nadal gaziki. I tak zostanie. Nie tylko u Ciebie. Amen.

Aha pewnie nie masz nawet żadnego bufora.

No a wracają do zestawiania to dla Norwegów 2013 -11,7 2016 - 8,6. U nas 2013- 7,9 2016 - 8,3. No różnica 0,3. Tylko u nich trend spadkowy, u nas stabilnie lekko do góry a będzie tylko do góry. No ale czekam na dane z 2018. U nas to te wszystkie programy to powinny się nazywać "Piecyk gazowy w każdym domu" i :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewa zostaw w spokoju. Niech rosną i czyszczą środowisko z kominkowych spalin.

Nie pal w kominku.

Dużo czasu upłynie zanim się zmienisz i dojdziesz do mojego poziomu emisji zanieczyszczeń.

W tym czasie ja już będę miał PV, EV i PC i nadal będziesz bardziej truł środowisko niż ja.

Ile obecnie spalasz, węgla, pelletu, drewna?

 

Mam wrażenie, ze niektórzy, tu, też mają "hopla"...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamiesz, bo sam napisałeś, że nie zmienisz na PC. Masz gaz i będziesz go miał. Trujesz i będziesz truł

No tak muszą oczyszczać z tego syfu co z kominów gazowych się wydostaje.

Pelletu kiedyś było sporo teraz mało, a niedługo nie będzie wcale. Ja już mam PV i solary. Bedzie PC. Ty nadal gaziki. I tak zostanie. Nie tylko u Ciebie. Amen.

Nie będzie PC do c.o.

Będzie PC - klimatyzacja w funkcji grzania.

PC do c.w.u. może będzie.

 

Masz pellet i kominek na drewno czyli trujesz i wypuszczasz przez komin znaczne ilości CO, CO2 i PM10 i PM2,5.

Ilości wielokrotnie większe niż przy ogrzewaniu gazowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda deszczowa będzie napędzała kogenerator - ciekawe.

Woda deszczowa będzie "stać" w zbiorniku na wodę deszczową i sama będzie napędzać kogenerator?

Zwykła też może napędzać?

Ile będziesz musiał "wsadzić" w to zewnętrznej energii ?

 

Wody deszczowej jest coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...