Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

O co jeszcze zapytasz? Kiedy brak Ci argumentów czepiasz się garbatego, że ma dzieci proste. Ile Ty "zwojowałeś" w życiu oprócz postawienia mikro domu? Masz kominek a jednocześnie odradzasz go przyszłym potencjalnym inwestorom. Daj sobie siana z tymi złotymi myślami.

 

W przeciwienstwie do Ciebie musze swoich kompleksow przykrywać m2 :)

Bawie sie, bo jak sie czyta adama, to ma sie wrazenie, ze chlop ma rozwiazanie na kazdy problem energeryczny tego swiata.

Zna rozwiazania, ktore potwafilyby zapewnic bezpieczeństwo energetyczne dla kazdego.

Szkoda, ze nic nie zostalo zrealizowane.

 

Oczywiscie bardzo go szanuje za Wielki Piec w Katowicach :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gaz Browna w Polsce – nowe technologie oparte na wykorzystaniu wolnych energii

Gaz Browna w Polsce – nowe technologie oparte na wykorzystaniu wolnych energii

 

Gaz Browna jest technologią znaną na świecie od wielu lat, stworzoną przez australijskiego naukowca Yulla Browna. Najkrócej rzecz ujmując – wyjściowym źródłem wytwarzanej energii jest woda, a raczej rozszczepienie wody na monoatomowe cząsteczki wodoru i tlenu w taki sposób, aby nie nastąpił wybuch, lecz aby powstał gaz, który można wykorzystać jako źródło bardzo taniej energii.

 

Jak podaje dr Andrew Michrowski, Prezes Planetary Association for Clean Energy (Planetarnego Związku Wolnych Energii) z siedzibą w Ottawie, organizacji mającej koncesję na technologię Gazu Browna na terenie Kanady, urządzenia do produkcji energii opierającej się na Gazie Browna można produkować również z Polsce.

 

Jeśli znajdą się osoby zainteresowane w sprowadzeniu tej technologii do Polski możemy zdecydować, którą drogą chcemy iść. Można użyć istniejące już modele generatorów, produkowanych przez firmę kanadyjską. Możemy też stworzyć własny model, który najlepiej pasuje do polskich warunków i naszych możliwości marketingowych – co wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

 

W linii produkcyjnej w Polsce, koszt wytworzenia jednego generatora energii Gazu Browna zmieściłby się w przedziale od 2.500 zł do około 16.000 zł – w zależności od wielkości i przeznaczenia takiego generatora. Cena sprzedaży (biorąc pod uwagę zysk dla inwestorów) byłby oczywiście wyższy i do ustalenia.

 

Naturalnie, pojawia się pytanie: “Skoro ta technologia jest już znana od tylu lat – dlaczego nie jest powszechnie stosowana na świecie jako podstawowe źródło energii?”

 

Jest sprawą oczywistą, że działa tu lobby koncernów sprzedających tradycyjną energię i masowa produkcja generatorów Gazu Browna natychmiast spowodowałaby załamanie się tego rynku i znaczne obniżenie gigantycznych zysków tych karteli. Z tego powodu, nie spodziewam się, że taki projekt spotka się w Polsce z nagłym entuzjazmem wszystkich partii rządzących i będą przed nami rozścielane czerwone dywany.

Polskie lobby energetyczne zrobi prawdopodobnie wszystko, aby takie projekty dyskredytować i nie dopuścić do ich upowszechnienia

https://projektujawnianiawiedzy.com/wiedza/wolne-energie/energia-wody-gaz-browna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że kocioł w Hucie Katowice i w Hutmen to twoje dzieło?

I to że działa lub staje to też twoje dzieło.

 

Wiele rzeczy wdrożyłem (jakie piękne słowo wytrych).

Służą ludziom do dzisiaj.

Nie mam potrzeby o tym pisać na FM.

Pokaż co praktycznie Ty osobiści wdrożyłeś.

Chcesz się licytować na osiągnięcia zawodowe? :D

 

Pokazujesz, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem tekstu.

Kotła nie budowałem całego tylko kawałek automatyki.

Hutmena tez zbudowali inni. Dawno.

Ja tylko mały kawałek.

 

Jak przedszkolak będziesz tu się licytował kto ma większego i silniejszego starszego brata? :lol:

Nie masz potrzeby chwalenia się swymi dokonaniami?

A masz jakieś czy tylko mówisz, ze masz?

 

Ja nie muszę uszczęśliwiać świata.

Wystarczy, ze uszczęśliwię siebie.

:lol:

Konstruowanie urządzeń, które działają dobrze sprawia mi przyjemność - no to je konstruuję.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazujesz, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem tekstu.

Kotła nie budowałem całego tylko kawałek automatyki.

Hutmena tez zbudowali inni. Dawno.

Ja tylko mały kawałek.

 

Jak przedszkolak będziesz tu się licytował kto ma większego i silniejszego starszego brata? :lol:

Nie masz potrzeby chwalenia się swymi dokonaniami?

A masz jakieś czy tylko mówisz, ze masz?

 

Ja nie muszę uszczęśliwiać świata.

Wystarczy, ze uszczęśliwię siebie.

:lol:

Konstruowanie urządzeń, które działają dobrze sprawia mi przyjemność - no to je konstruuję.

Czytać umiem ale to Ty piszesz tak pięknie ...

Piszesz co Ty nie zrobiłeś. Inni nie piszą (nie chwlą się a może też powinni).

Budowałeś kawałek automatyki - co to znaczy przekładając na konkrety?

 

Każdy robi swój kawałek dzieła.

Ja się nie licytuję.

To ty wytykasz bliźnim niewiedzę i brak dokonań.

 

Robiłeś kawałek większego czy mniejszego zadania to ładnie - bo kazdy tak robi.

Jest częścią większego zespołu.

 

"Uszczęśliwiasz świat" na siłę zmuszając innych do czytania swoich teorii na różne tematy.

Jak już wspomniano wcześniej - Ty znasz się na wszystkim i potrafisz rozwiązać wszystkie problemy energetyczne (teoretycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy, z jakimi się stykam, zwykle pokonuję.

To źle?

 

Wypytujesz się tu upierdliwie - co zrobiłeś? A potem piszesz, że Ty się swoimi osiągnięciami chwalić nie musisz, nie lubisz...

Pewnie ich nie masz.

Pytasz to odpowiadam, bo to żadna tajemnica i nic wstydliwego nie ma w udoskonalaniu niedoskonałego świata z kiepskiego surowca tworzonego.

Nie na wszystkim się znam, niestety.

Ale ciągle i z przyjemnością się uczę!

Rozumiem jak działa ten świat, bo jestem fizykiem z jakim takim doświadczeniem praktycznym.

Masz mi to za złe?

- Trzeba było się uczyć za młodu to byś więcej zrozumiał z tego co piszę tu czasem. :lol:

I - TAK!

SWOJE problemy energetyczne umiem rozwiązać.

Czasem też mogę coś komuś podpowiedzieć, jak nabije się na jakiś problem, z którym ja się już uporałem.

 

TOBIE spokojnie mogę wytknąć niewiedzę.

Naprawdę wielu rzeczy nie wiesz a więcej jeszcze nie rozumiesz.

Ale się nie przejmuj.

Nie wszyscy muszą być doskonali :lol:

 

Dużo domów zbudowałeś?

W jakich technologiach?

Ile i jakich instalacji zbudowałeś w tych domach?

Ja pętałem się ponad dwa dziesięciolecia po budowach i widziałem chyba już wszystkie błędy, jakie przy budowie domu można popełnić.

Widziałem też bardzo wiele dobrych rozwiązań w domach budowanych w różnych technologiach.

O domu glinobitym czy glinosłomobeli to pewnie tylko czytałeś, gdy ja w takich pracowałem.

Chwała Ci, ze postawiłeś swą chatynkę robiąc mało błędów przy okazji.

Stawiałeś "tymi ręcami" czy "tą kasą"? :lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś fizykiem i na budowach się pętałeś ?

Po co?

Nawet glinosłomianym i glinobitym. Brawo.

O szyszkobetonie słyszałeś ?

 

Fizykiem nie jestem więc nie mogę się na wszystkim znać.

Taka ułomność.

Ty jesteś fizykiem i na wszystkim się znasz.

I jesteś mądrzejszy niż inni.

Na budowie stacji diagnostycznych też.

O szczegółach nie będę wspominał.

 

Twój poziom określa twój wpis:

Chwała Ci, ze postawiłeś swą chatynkę robiąc mało błędów przy okazji.

Stawiałeś "tymi ręcami" czy "tą kasą"?

Naprawdę godny twoich Forumowych zasług.

To chyba było dawno bo wiek robi swoje i stajesz się jakiś takiś inny.

 

PS Proponuję przenieść dalsze rozważania tego typu np. do tematu "gaz Browna i inne źródła energii"

Edytowane przez d7d
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych argumentów nie znalazłeś? :lol:

Cieszę się, że dostrzegasz swą ułomność pisząc "Fizykiem nie jestem więc nie mogę się na wszystkim znać."

Dom stawiałeś "tą kasą", jak rozumiem, bo to wymaga wiedzy...

Daj już spokój.

Napisz coś o kominkach.

:lol:

Zdaje się, ze jakiś masz....

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych argumentów nie znalazłeś? :lol:

Cieszę się, że dostrzegasz swą ułomność pisząc "Fizykiem nie jestem więc nie mogę się na wszystkim znać."

Dom stawiałeś "tą kasą", jak rozumiem, bo to wymaga wiedzy...

Daj już spokój.

Napisz coś o kominkach.

:lol:

Zdaje się, ze jakiś masz....

 

Adam M.

Yoda on nie ma kominka dlatego tutaj jest. Nawet se wspólnotę założyli i uzgodnili ze nie bedą używać drewna bo to wszystki szkodzi. :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoda on nie ma kominka dlatego tutaj jest. Nawet se wspólnotę założyli i uzgodnili ze nie bedą używać drewna bo to wszystki szkodzi. :jawdrop:

Oni tutaj są bo ich nie stać na gaz czy inne czyste ogrzewanie i muszą spopielać drewno. Nawet se uzgodnili że będą pisać że to przyjemne jest i basta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych argumentów nie znalazłeś? :lol:

Cieszę się, że dostrzegasz swą ułomność pisząc "Fizykiem nie jestem więc nie mogę się na wszystkim znać."

Dom stawiałeś "tą kasą", jak rozumiem, bo to wymaga wiedzy...

Daj już spokój.

Napisz coś o kominkach.

:lol:

Zdaje się, ze jakiś masz....

 

Adam M.

 

Dobrze że jesteś fizykiem i dlatego uważasz, że się na wszystkim znasz.

Co jasno widać w twoich tekstach.

Co robiłeś, jako fizyk, na tych budowach?

Zapraszam do tematu

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?356524-Spisek-firm-naftowych-samoch%C3%B3d-na-wod%C4%99-i-gaz-Browna

 

Poprawka

Jesteś fizykiem więc na wszystkim się znasz.

Edytowane przez d7d
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo jest zilona a zielone to eko więc spalanie zielonego (eko) drzewa a dokładniej drewna musi być eko.

Taka logika.

To co pod ziemią jest czarne więc musi być złe i nieczyste.

No bingo. W końcu zakumales. Teraz napisz jaki ten głęboki dół wykopałem i ile tam zwierzyny i drzew zakopiesz żeby mieć ten gaz. kiedy planujesz go używać? Zreszta w tym Twoim szeregowce to za dużo miejsca nie masz. Robić to wspólnie? Cała wspólnota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwienstwie do Ciebie musze swoich kompleksow przykrywać m2 :)

Bawie sie, bo jak sie czyta adama, to ma sie wrazenie, ze chlop ma rozwiazanie na kazdy problem energeryczny tego swiata.

Zna rozwiazania, ktore potwafilyby zapewnic bezpieczeństwo energetyczne dla kazdego.

Szkoda, ze nic nie zostalo zrealizowane.

 

Oczywiscie bardzo go szanuje za Wielki Piec w Katowicach :)

 

Jak patrzę to rzygać się chce na twoje błędy .Też je mam ale na czerwono jak ty jeszcze nie.

 

b3874d2522008dc2.jpg

 

Jaki Ten Adam by nie był to jednak imiona piszemy z szacunku dużą literą.Co ty dajesz w watkach?.Kpinę ,niewiedzę ,nie praktykę.Jesteś przykładem czepialstwa jak twój kolo. Jesteś bardzo arbitralny czego w watkach o kominkach być nie powinno.

 

arbitralnynieliczący się ze zdaniem innych, narzucający swoje opinie i rozstrzygnięcia (np. arbitralne sądy, arbitralna decyzja

 

.........................Bawie sie ..........................

 

To ,że się dobrze bawisz tu na FM już wiem ale dlaczego czyimś kosztem? Dlaczego kosztem forumowiczów?

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...