Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Żeby przywieźć drewno z lasu trzeba najpierw wydobyć ropę naftową, przetransportować, zrafinować. Spalić w piłach, ładowaczach, traktorach i ciężarówkach. Ciężarówki niszczą drogi, powodują wypadki, generują hałas. Kupowanie ropy w celu pozyskania drewna wspiera Rosję albo kraje arabskie. Wywożenie drewna z lasu zuboża glebę. Następnie to drewno jest spalane wśród ludzi, a podczas spalania powstają toksyczne substancje, które im szkodzą.

 

Węgiel wydobywany jest przy pomocy prądu, transportowany koleją, obrabiany przy promocy prądu. Elektrownie mają wysokie kominy i filtry.

 

Nie wiem czy to żarty czy Ty tak na poważnie, ale obstawiam, że tak na poważnie. :lol2:

Skąd masz węgiel do tych elektrowni? Z Rosji. Tak Twój kolega (może tow.) Tchórzewski tak zdecydował. Wspierasz ruskich. Dalej gaz, który spalasz od X lat to też ruski. Brawo. Wspierasz ruski. Do tego przecież ruskie wbiły łopatę i gaz jest u Ciebie w domu. Nie potrzeba na to nic energii. Zero. No, ale teraz najczystszy LNG modny. Gazoporty też same się wybudowały i te gazrury też. Wrzucałem zdjęcia jak niedaleko mnie wybudowali jakieś centrum dla gazowców. Wiesz ile tam drzew wycieli, ile betonu, ile ciężarówek zniszczyło drogi. No ale zapomniałem te gazowce z LNG to prądy morskie do nas pchają a może to żaglowce. No ale o sposobach wydobycia tego gazu z łupków i ile syfu zostawia po sobie to nie ma co pisać, bo to mantra. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moderowano

Mam trzymać za słowo?

Zostało Ci bardzo mało życia....

 

NIE! Ja tego nie wymagam!

Weź się ogarnij...

 

Adam M.

Fantasta! Ktoś tu pokazywał film i wątek z elektrody. Zajrzałem. Uśmiechem skwitowałem, śledził nie będę. Od póltora bodajże roku nie wyszedłeś z etapu robienia elektrolizy w słoikach po ogórkach, więc nie boję się o dotrzymywanie słowa. Z całym szacunkiem dla pomysłu i chęci ale po zapoznaniu się z powyższymi śmiem twierdzić, że NIGDY nie zbudujesz produkcyjnej, wdrożonej instalacji, zasilającej Twój dom 365 dni w roku a czerpiącej energię ze słońca i przechowującą ją w gazie browna na dni bezsłoneczne. CHoć zwyczajnie po ludzku życzę Ci sukcesu i 100lat życia. Swoją drogą będę pierwszy który uprzejmie doniesie że przechowujesz mieszankę piorunującą na posesji. W beczce po kapuście pewnie, bo nie w certyfikowanych zbiornikach z adekwantnymi zabezpieczeniami.

 

A ja wczoraj wyprodukowałem coś z 90KWh energii. Będzie na zimę. Tak, zimą elektrowani coś tam wyemituje. Ale sumarycznei CO2 będzie zero lub mniej, a syf będzie wyfiltorwany a reszta rozcięczona dzięki wysokiemu kominowi. Kominy w moim domu (jak jeszcze je miałem) nie były tak dobrane że potrafiły dym do stratosfery wyrzucać jak ktoś powyżej twierdzi ;-)

 

Zdrowia i sukcesów!

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem....upały....dużo wody pij....powinno pomóc....

Dziękuję za troskę. Wodę piję zgodnie z potrzebami i zgodnie z zaleceniami.

Masz jeszcze jakieś pożyteczne rady?

 

Wracając do tematu: jesteś za spalaniem drewna w kominkach ?

 

To że głosisz NIE DLA SPALANIA WĘGLA to się chwali.

 

A może źle rozumiem zapis

NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!

to to jest sarkazm, ironia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ja kominek robię tylko ze względu na super klimat. W okresie świątecznym gdy będzie sypał snieg, napalic w kominku i usiąść z lampką wina na sofie lub podłodze. Kurde coś pieknego....

 

Z całym Ci należnym szacunkiem , nie lepiej było napisać w tym topiku ?

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?319163-R%C3%B3bcie-kominki-w-domu-!/page78

 

Ci co mają kominki doskonale to wiedzą i tą przypadłość tego urządzenia dobrze znają.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kominek robię tylko ze względu na super klimat. W okresie świątecznym gdy będzie sypał snieg, napalic w kominku i usiąść z lampką wina na sofie lub podłodze. Kurde coś pieknego....

 

A jaki masz teraz kominek ?

Bo widzisz, pięc lat temu myślałem dokladnie tak samo, ale "kurde coś pięknego" przejadło sie po trzech latach od zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudzi się i zaczyna macic.Gościu pisze ,że robi kominek i co się z tym wiąże będzie chciał się nim delektować. ,a ten po swojemu ,że mu się znudziło i przejadło. Stanął mu okoniem.Ale fragmentaryczny jegomość.Pozazdrościć.http://www.emoticonland.net/smileys/Divers/divers2297.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie posiłkować się znajomymi u których zachodzą przeróżne i inne procesu jak u siebie. Znajomi to żaden argument za i żaden autorytet na FM. Jeśli już niech sami się wypowiedzą ,a nie za pośrednictwem pieniacza doszukującego się po tych domysłach ze znajomymi ideologii, który widzi zawsze zło w kominku i z nim związane sytuacje.Nich założą konto i sami się wypowiedzą bo ja w takie puste czcze gadanie nie wierzę bo i oponent jest bardzo niewiarygodny i upierdliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kominek robię tylko ze względu na super klimat. W okresie świątecznym gdy będzie sypał snieg, napalic w kominku i usiąść z lampką wina na sofie lub podłodze. Kurde coś pieknego....

 

Rób rób. Super sprawa, Ja mam i jest rewelacja. W następnym domu też będzie kominek. Obowiązkowo. :D

 

Lepiej nie posiłkować się znajomymi u których zachodzą przeróżne i inne procesu jak u siebie. Znajomi to żaden argument za i żaden autorytet na FM. Jeśli już niech sami się wypowiedzą ,a nie za pośrednictwem pieniacza doszukującego się po tych domysłach ze znajomymi ideologii, który widzi zawsze zło w kominku i z nim związane sytuacje.Nich założą konto i sami się wypowiedzą bo ja w takie puste czcze gadanie nie wierzę bo i oponent jest bardzo niewiarygodny i upierdliwy.

 

Podobno dwóm znajomym odradził. Gość jest. Ja doradzałem kilku osobom, żeby robiły i są mega zadowolone. Nie wyobrażają sobie bez kominka.

 

Pomyślałeś kiedyś, tak całkiem przez przypadek, że to bardziej pasuje do\ ciebie niż do przedmówcy?

wiem, wiem....:stirthepot:

 

Ty pomyślałeś, że to pasuje do Ciebie i @foto. Pomyśl - nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałeś kiedyś, tak całkiem przez przypadek, że to bardziej pasuje do\ ciebie niż do przedmówcy?

wiem, wiem....:stirthepot:

 

Pomyślałeś choć raz by zmienić swoje nastawienie wrogie , by spróbować rozmawiać normalnie bez jakiejś wojenki . Już ci to kiedyś pisano ,że kto mieczem ......itd.Ale wywołałeś mnie i jako kolejny teoretyk bez wiedzy kominkowej , rozumiem ,że to spontan watahy. Czaje i wiem czym skutkuje. Zanim oskarżysz popatrz na zawartość merytoryczną w/w posta.Dopiero jak go przeanalizujesz odpowiadaj , a nie tak jak twój kolega , bez sensu wszczynasz niepotrzebną awanturkę. Czytałeś dokładnie co napisał w/w uczciwy przedmówca? Tylko i aż to:

 

Ja kominek robię tylko ze względu na super klimat. W okresie świątecznym gdy będzie sypał snieg, napalic w kominku i usiąść z lampką wina na sofie lub podłodze. Kurde coś pieknego....

 

twoje jest to:

 

Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
Chyba czas na zmianę stopki.Tym się posługujesz ,a to chwały na FM nie przynosi.Troll jak się patrzy. Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Już psiałem @foto, że przyjdzie czas, że się przeprosi z kominkiem. Nie tylko on. :D

 

Wiem nawet co zrobi. Nas obwini by znowu w chwale na białym koniu przybyć i oznajmić wszem i wobec ,że kominki był ,są i będą cacy dla pozyskiwania taniej i czystej energii cieplnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...