Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli proponujesz zakaz papierosów,

.

 

A możesz zapalić na stadionie, na przystanku, wszędzie tam, gdzie dym będzie przeszkadzał sąsiadom ?

Nie.

A moj sasiad (póki co) może i przy niesprzyjającym wietrze przeszkadza mnie.

Na szczęście jeszcze tylko dwa sezony.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zapalić na stadionie, na przystanku, wszędzie tam, gdzie dym będzie przeszkadzał sąsiadom ?

Nie.

A moj sasiad (póki co) może i przy niesprzyjającym wietrze przeszkadza mnie.

Na szczęście jeszcze tylko dwa sezony.

 

To powinno pasować.

 

d6756a1643386c7b.jpg

 

Mam go w ignorowanych i nadal będę miał ale to czasami przebija , i z tymi ciekawostkami przeszkadza mi wypisując te brednie. Rodzaj palenia bardzo adekwatny do problemów tu poruszających.:cool:. Idzie przywyknąć.Chciałbym zobaczyć to laboratorium EKO. Poważnie ..nawet bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osmieszasz się pisząc, że masz mnie w ignorowanych, a jednocześnie ak czesto cytując moje posty :lol:

Żałosne - zero konsekwencji...

 

Nic nie wie jak zwykle.Porusza się przy skąpej wiedzy kominkowej ,tak być nie powinno.Podoba mi się natomiast to stwierdzenie.

.Żałosne - zero konsekwencji..........

 

Stadion ,przystanek porównać do palenia w domu w kominku .Człowiek znowu majaczy.Tyle razy była poruszana sprawa świadomości z posiadania kominka.Palenia w nim prawidłowo ,przestrzegając wszelkich prawideł z tym procederem.Przy użyciu prawidłowego paliwa w prawidłowej instalacji.Zaraz powie ,że na stadionie - przystanku - domu ktoś pruta mi puści pod nos będzie karalne i w domu by sąsiadom nie leciały pierdki zatkamy wiadomo co. No rozwala mnie ta jego problematyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zapalić na stadionie, na przystanku, wszędzie tam, gdzie dym będzie przeszkadzał sąsiadom ?

Nie.

Nie mogę, ale różnie z stosowaniem się.

A co z samochodami? z prawną możliwością otwarcia warsztatu samochodowego 20m od mieszkaniówki.

Zostawiamy? kasujemy?

 

A moj sasiad (póki co) może i przy niesprzyjającym wietrze przeszkadza mnie.

Masz rację, dymi i przeszkadza. Mylisz się jednak co do tego, ze tylko on nie potrafi żyć w zbiorowościach społecznych.

Ale możesz też przyjąć bardziej przyjazną hipotezę, ze wyprzedzasz cywilizacyjnie o te 2-3 dekady sporą część społeczeństwa ;)

 

Na szczęście jeszcze tylko dwa sezony.

Na całe szczęście w Rybniku a nie w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Stadion ,przystanek porównać do palenia w domu w kominku .

 

Znowu odpowiadasz ? :lol:

 

Nie ja pierwszy rzuciłem tu papierosow, przykład, ale @giman.

No ale musiałbyś posiadac choć krztę umiejętności czytania że zrozumieniem, żeby to porównanie ogarnąç...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę, ale różnie z stosowaniem się.

A co z samochodami? z prawną możliwością otwarcia warsztatu samochodowego 20m od mieszkaniówki.

Zostawiamy? kasujemy?

 

Przecież rozmawiamy o paleniu dla atawistycznej potrzeby palenia, sam mój cytat przytoczyłemś. Zapomniałeś ?

Warsztatu nie otwiera się dla atawistycznej potrzeby, dla przyjemności .

Warsztat samochodowy zaspokaja zreszta potrzeby wspolmieszkanców - na mojej ulicy dziala jeden, ptaktycznie wszyscy sasiedzi z jego usług korzystaja.

Jaką korzyść odnoszą sąsiedzi domu w którym spała sie paliwo stałe ?

 

Na całe szczęście w Rybniku a nie w Polsce :)

 

Przecież nie tylko w Rybniku, a w sporej części gmin ,miast w w Polsce.

I będzie ich coraz więcej.

 

Tym bardziej należy przemyśleć stawianie kominka, czy po 2-3 latach nie będą to pieniadze wyrzucone w błoto.

Ja nle szczęście mam wkład pionowy, a parę tygodni temu rzuciła mi się oko lodówka do wina - inox, czarne szklo, wymiary niemal identyczne, co wklad.

Więc już wiem, jak zmienię przeznaczenie tego miejsca, na bardziej użyteczne.

Wino pije cały rok :1)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozbraja mnie ten forowicz.Z wkładu kominkowego zrobi se lodóweczkę do wina ,a wędzarnie do ryb z komina może . No w Rybniku to mają pomysły.U mnie w dolinie Chodelki na trasach rowerowych grille stawiają żeby coś przekąsić.W pobliżu pstrąg tylko czeka by go skonsumować , a ten zajęcia praktyczne uskutecznia. Puknij się w głowę z tym pomysłem. Najpierw palił teraz będzie aromatyzował i uszlachetniał wino.Zajefajny sposób na leżakowanie wina.

 

Ja nle szczęście mam wkład pionowy, a parę tygodni temu rzuciła mi się oko lodówka do wina - inox, czarne szklo, wymiary niemal identyczne, co wklad.

Więc już wiem, jak zmienię przeznaczenie tego miejsca, na bardziej użyteczne.

 

Masz nieszczęście.Zaiste i to poważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dolinie Chodelki na trasach rowerowych grille stawiają żeby coś przekąsić.

W pobliżu pstrąg tylko czeka by go skonsumować , a ten zajęcia praktyczne uskutecznia. Puknij się w głowę z tym pomysłem. Najpierw palił teraz będzie aromatyzował i uszlachetniał wino.

Masz nieszczęście.Zaiste i to poważne.

Ma nieszczęście ten pstrąg że spotyka na swojej drodze takiego forowicza ;)

Zaiste i to poważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ignorowanych będziesz cały czas dopóki nie przestaniesz napędzać swojej głupoty w/s kominków. Co tam jeszcze drzemie w tej główce tego nie wie nikt ? Czym Nas raczysz zaskoczyć w tej niepowtarzalnej porcji absurdu. Zauważ ,że ty już nawet nie kłamiesz. Ty sobie to wszystko wymyślasz na poczekaniu. Kominek ogólnie jest kominkiem i nim pozostanie.Jego wkład spełnia dobrze swoja role i nie potrzeba mu tych twoich bzdurnych teorii.Na co jeszcze przerobisz kominek? Zero zmysłu technicznego.moderwano , a wtórujący ci wszechwiedzący nie wie co to jest pstrąg z grilla. Edytowane przez Tomaszs131
Atak personalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażasz głupotą , a wtórujący ci wszechwiedzący nie wie co to jest pstrąg z grilla.

Co ma pstrąg z grilla do tematu o kominkach?

Pstrąg jest zadowolony że wylądował na grillu ? ;)

Możesz być bardziej normalny w swoich postach i nie pisać takich określeń jak ".Porażasz głupotą " ??

 

W kominku spala się drewno ale zawsze będzie nadal to spalanie które truje środowisko.

Niektórzy kominkowi lobbyści i żyjący ze przemysłu kominkowego twierdzą, że jest to ekologiczne i zdrowe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ignorowanych będziesz cały czas dopóki nie przestaniesz napędzać swojej głupoty w/s kominków..

 

A ja liczę, że będziesz konsekwentny i nie będziesz podgladał, bo to nieładnie :cool:

I świadczy o słabej woli

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież rozmawiamy o paleniu dla atawistycznej potrzeby palenia, sam mój cytat przytoczyłemś. Zapomniałeś ?

Kominek spełnia potrzeby zarówno grzewcze jak i te atawistyczne.

To że grzewcze można spełnić na x innych sposobów to inna sprawa.

 

Warsztatu nie otwiera się dla atawistycznej potrzeby, dla przyjemności .

Warsztat samochodowy zaspokaja zresztą potrzeby wspolmieszkanców - na mojej ulicy dziala jeden, ptaktycznie wszyscy sasiedzi z jego usług korzystaja.

W moich postach nie "likwidowałem" warsztatów w ogóle tylko "przesuwałem" je z dala od zabudowań mieszkalnych.

I taki warsztat w sąsiedztwie przeszkadza i szkodzi mi bardziej niż palenie w kominku sąsiada.

 

 

Przecież nie tylko w Rybniku, a w sporej części gmin ,miast w w Polsce.

I będzie ich coraz więcej.

Ano będzie (szerzej odpisałem do @tkaczor123)

 

Tym bardziej należy przemyśleć stawianie kominka, czy po 2-3 latach nie będą to pieniadze wyrzucone w błoto.

Nie czuję żebym wyrzucił pieniądze.

Mam nadzieję, że ustawodawca nie wyprowadzi mnie z tego czucia.

 

Wino pije cały rok :1)

Ja też, przewidziałem miejsce na kominek i na wino :)

 

Prędzej czy później będzie zakaz palenia paliwem stałym.

Kominek jako główne źródło ciepła już jest zakazane od dawna.

Fakt pojawi się zakaz palenia paliwem stałym na główne potrzeby grzewcze.

Kominek rekreacyjny przetrwa trochę dłużej, ale zapewne też na wielu obszarach zostanie wprowadzony jego zakaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...