Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Darku ten na zdjęciu to Romotop? Czy po po prostu reklamujesz swoj jako lepszy? Nie neguje tego - nie używałem - możliwe, że w "twoich" szyba się wcale nie brudzi. Ja nie narzekam. Paląc drewnem od sąsiada (dąb leży u niego 3 lata) szyba u mnie także się nie brudziła - po trzecim paleniu była jakby zakurzona. Niestety palę na razie tegoroczną brzozą i jest gorzej.

 

Romotop

 

Czysta szyba to wysoka temperatura spalania... a to wynika z suchego drewna + KONSTRUKCJI wkładu kominkowego . Zwykły żeliwniak , nawet uznawanej powszechnie za najlepszą marki ,chłodzący palenisko od samego dołu zawsze będzie miał tendencję do smolenia szyby ....

 

Obecnie najlepsze parametry spalania i czystość szyby mają wkłady stalowe wykładane ceramiką [ np. szamot ] o zaawansowanej komorze spalania , dobrze też wpływa "górne spalanie"...

025R_rez_BEZPOPISU.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romotop

 

Czysta szyba to wysoka temperatura spalania... a to wynika z suchego drewna + KONSTRUKCJI wkładu kominkowego . Zwykły żeliwniak , nawet uznawanej powszechnie za najlepszą marki ,chłodzący palenisko od samego dołu zawsze będzie miał tendencję do smolenia szyby ....

 

Obecnie najlepsze parametry spalania i czystość szyby mają wkłady stalowe wykładane ceramiką [ np. szamot ] o zaawansowanej komorze spalania , dobrze też wpływa "górne spalanie"...

 

W tym wkładzie ROMOTOP jak wysoka jest temperatura spalania?

Więcej niż 200 st. C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie przemyślany kominke- wystarczy że wypadnie iskierka i dziura w podłodze gotowa lyb nawet pożar jak się w porę nie dostrzeże
Dzień oceniaj po zachodzie słońca, a fotografie po dokładniejszych oględzinach...Podłoga dopiero położona, brak listew, brak blachy na podłodze, ledwo co próba palenia zrobiona....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie przemyślany kominke- wystarczy że wypadnie iskierka i dziura w podłodze gotowa lyb nawet pożar jak się w porę nie dostrzeże

 

Witam.

 

Odpowiedz na proste pytanie.Co chcesz zyskać-ugrać będąc mimo wszystko posiadaczem kominka???. Chcesz go obrzydzić przyszłym inwestorom,chcesz by ludzie zrobili rozpierduchę i wypierniczyli ten cudowny zjadacz ciepłego czasu z salonu i zastosowali bardziej intratne źródło pozyskiwania energii cieplnej,ustrzec ludziska przed zakupem kominka ponieważ z ekonomicznego punktu widzenia nie opłaca się w domu,wytłumaczyć przyszłemu inwestorowi by skupił się zanim podejmie decyzję, nad bardziej przyziemnymi aspektami budowania domu niźli źródłem ciepła jakim jest kominek (ocieplenie,izolacja,mostki termiczne itp.) ,wreszcie chcesz wytłumaczyć w/w iż kominek w chałupie to przeżytek i nie warto w niego inwestować ponieważ same z nim kłopoty i uciążliwość w postaci sprzątania ,odkurzania ,przynoszenia paliwa,niebezpieczeństwa z tytułu powstania pożaru jak :

....wypadnie iskierka i dziura w podłodze gotowa....
,na koniec udowodnienie ,że kominek w salonie to niepotrzebny mebel bo rzadko go używam ,a kominki powinny do lamusa itd.Weź się chłopie ogarnij i napisz konkrety ,a nie roszczenówką siejesz na cały świat.Za chwile napiszesz ,że podkładając do kominka łapki ci się osmoliły i co nie daj Bóg może dojść do zakażenia , a nawet trwałego kalectwa,że poślizgnąłeś się na popiele, który wypadł z twojej komory paleniskowej i główką uderzyłeś w szybkę i nie dość ,że się oparzyłeś to jeszcze masz po rezonansie komputerowym jakieś zmiany.Wyluzuj kominek to naprawdę fajna frajda w domciu Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie jeszcze tylko dwa lata tej frajdy i pozostanie tylko dodatkowy mebel.

 

Witam.

No to patrz jak Adaś zrobi z tego użytek i oznajmi całemu światu ,że.........................za przykładem Krakowa pójdą inne miasta i kominki pod młotek.Rozumiem ,że w życie wchodzi przepis iż w domkach jednorodzinnych w mieście Kraków nie będzie można palić drewnem w kominkach ze względu na wysoką emisje spalin.

Edytowane przez niktspecjalny
Adaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez kozery poczekałem aż się każdy wypstyka...Niektórzy po kilka, rekordziści po kilkanaście razy, tłumaczyli (głównie sobie) coś, co niewiele wspólnego ma z kominkiem. Ewentualnie widok ognia, ale co to za ogień za szybą pieca, piecokominka czy skrzynki żelaznej z drzwiami?! Jeszcze najczęściej usmoloną?...Po prawie 60 stronach tych przekomarzań, wkleiłem pierwszy kominek w temacie. Teraz wkleję drugi....I powtórzę za Adamem: " Nie róbcie komików w domu, wystarczy że wypadnie iskierka i dziura w podłodze gotowa lub nawet pożar jak się w porę nie dostrzeż". Po co budować kominek w domu i potem wstawiać do niego świeczki?!

DSC00139.JPG

DSC00614.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt mojego domu rozpoczął się u architekta od, cytując żonę " Ma mieć kominek, garderobę i spiżarkę" reszta była jakoś najmniej ważna.

Montuję kominek w poniedziałek. W czasie budowy naciskałem na likwidację (koszt komina, przerwanie izolacji stropu/dachu, syf w salonie, itp.), jednak teraz zbliżając się do finiszu nie marzę o niczym innym, niż w zimowy wieczór usiąść sobie przy nim, nic już nie robić i sączyć jakieś C2H5OH w dowolnej postaci.

 

Kominek narożny, raczej dolna półka bo będzie rzadko używany (żebym się nie rozpił zapewne), bezrusztowy, w środku szamot. Żadnych bajerów jak płaszcz czy turbiny, ogrzane powietrze rozniesie po domu WM poprzez reku. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt mojego domu rozpoczął się u architekta od, cytując żonę " Ma mieć kominek, garderobę i spiżarkę" reszta była jakoś najmniej ważna.

Montuję kominek w poniedziałek. W czasie budowy naciskałem na likwidację (koszt komina, przerwanie izolacji stropu/dachu, syf w salonie, itp.), jednak teraz zbliżając się do finiszu nie marzę o niczym innym, niż w zimowy wieczór usiąść sobie przy nim, nic już nie robić i sączyć jakieś C2H5OH w dowolnej postaci.

 

Kominek narożny, raczej dolna półka bo będzie rzadko używany (żebym się nie rozpił zapewne), bezrusztowy, w środku szamot. Żadnych bajerów jak płaszcz czy turbiny, ogrzane powietrze rozniesie po domu WM poprzez reku. I tyle.

 

:)

Jak się daje lajki na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez kozery poczekałem aż się każdy wypstyka...Niektórzy po kilka, rekordziści po kilkanaście razy, tłumaczyli (głównie sobie) coś, co niewiele wspólnego ma z kominkiem. Ewentualnie widok ognia, ale co to za ogień za szybą pieca, piecokominka czy skrzynki żelaznej z drzwiami?! Jeszcze najczęściej usmoloną?...Po prawie 60 stronach tych przekomarzań, wkleiłem pierwszy kominek w temacie. Teraz wkleję drugi....I powtórzę za Adamem: " Nie róbcie komików w domu, wystarczy że wypadnie iskierka i dziura w podłodze gotowa lub nawet pożar jak się w porę nie dostrzeż". Po co budować kominek w domu i potem wstawiać do niego świeczki?!

 

Czuję się wywołany do tablicy, zwłaszcza, że wątek miejscami przeradza się w poradnik instalatora.

 

Tak mi przyszło po poście asolta.

 

Kominek wg. posiadaczy to najbardziej ekologiczne i wydajne źródło ciepła do domu.

Mógłby ktoś mi wskazać gminę, starostwo dotujące to źródło ciepła?

Może chociaż mają w planach taką dotację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się wywołany do tablicy, zwłaszcza, że wątek miejscami przeradza się w poradnik instalatora.

 

Tak mi przyszło po poście asolta.

 

Kominek wg. posiadaczy to najbardziej ekologiczne i wydajne źródło ciepła do domu.

Mógłby ktoś mi wskazać gminę, starostwo dotujące to źródło ciepła?

Może chociaż mają w planach taką dotację?

 

 

Twierdzisz, że kominek to najbardziej ekologiczne i wydajne źródło ciepła? A to mnie zaskoczyłeś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...