Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć. Wyłączenie pieców i kominków rozwiązuje w dużej mierze problem smogu. Do zrobienia w krótkim czasie. Przestawienie całej energetyki na taką z 0-emisyjną CO2 to dekady niestetety :-(

Już pisałem, że jak dla mnie to węgiel w domach NIE, w przemyśle TAK.

 

Mówisz, nie walczymy ze smogiem, skoro i tak produkujemy CO2.

Ale skądże znowu. Poglądy mam zupełnie inne.

Walczmy ze smogiem, wkurza mnie ten czarny, siarkowy dym z węgla w każdą jesień/zimę.

Co do walki z CO2 to jest mi temat z grubsza obojętny w tym znaczeniu, że nie zajmuje mojego umysłu w sposób zauważalny.

 

Po za tym drewno nie jest jakimkolwiek rozwiązaniem. Jakbyśmy całe potrzeby energetyczne zaspokoili drewnem w tym kraju, to wszystkich lasów by starczyło na rok.

Nigdnie nie postulowałem zastępowania drewnem. Baa nawet pisałem, że moje własne potrzeby zaspokoję prądem (pewnie min w 95%).

Jedyne o czym tu piszę to, że są ważniejsze walki w obszarze zdrowia/smogu/klimatu niż zakazywanie kominków rekreacyjnych.

 

Rozumiem, że jak miłośnik ognia, truje okolicę dla własnego atawistycznego popędu, mówiąc mi niejako jaki zapach wędzonki ma mi odpowiadać zamiast czsytego powietrza, to nie włazi w moje buty?

Za szeroko i poważnie podszedłeś.

Ja się odnosiłem do innego zjawiska na które mam uczulenie - ludzie niepotrzebnie uważają, ze wiedzą lepiej co inni myślą, czuja i potrzebują. To była uwaga obok tematu.

 

Na mojej wsi zabudowa luźna, działki zrobiono po 2000m.

Fajna przestrzeń :)

Edytowane przez giman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość mtdeusz
Już pisałem, że jak dla mnie to węgiel w domach NIE, w przemyśle TAK.

 

 

Ale skądże znowu. Poglądy mam zupełnie inne.

Walczmy ze smogiem, wkurza mnie ten czarny, siarkowy dym z węgla w każdą jesień/zimę.

Co do walki z CO2 to jest mi temat z grubsza obojętny w tym znaczeniu, że nie zajmuje mojego umysłu w sposób zauważalny.

 

 

Nigdnie nie postulowałem zastępowania drewnem. Baa nawet pisałem, że moje własne potrzeby zaspokoję prądem (pewnie min w 95%).

Jedyne o czym tu piszę to, że są ważniejsze walki w obszarze zdrowia/smogu/klimatu niż zakazywanie kominków rekreacyjnych.

 

 

Za szeroko i poważnie podszedłeś.

Ja się odnosiłem do innego zjawiska na które mam uczulenie - ludzie niepotrzebnie uważają, ze wiedzą lepiej co inni myślą, czuja i potrzebują. To była uwaga obok tematu.

 

 

Fajna przestrzeń :)

 

Te kominki rekreacyjne to dobrze dają.

Drewno do pełna i kiszonka do rana a jakie aromaty, nawet można kiełbase wędzić w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kominki rekreacyjne to dobrze dają.

Drewno do pełna i kiszonka do rana a jakie aromaty, nawet można kiełbase wędzić w salonie

Już widzę oczami wyobraźni jak rozpiera cię duma z pisania takich głupot i bzdur.

Polecam korepetycje u Jastrzębia. On wie co to dyskusja i popisać można jak z człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rozwiązanie, pozbywamy się kominków!

 

Świece WoodWick mają naturalny, drewniany knot, zaprojektowany przez Virginia Candle Company, który w trakcie palenia skwierczy jak drewno palone w kominku. To niesamowite! Żadne inne świece nie dają takiego efektu. WoodWick będą idealnym dodatkiem do romantycznego wieczoru we dwoje, nastrojowym dodatkiem przy czytaniu książki czy w czasie spędzonym z przyjaciółmi przy kieliszku wina.

 

http://czterykaty.pl/inspiracje/7,153170,24171344,hit-swiece-woodwick-z-drewnianym-knotem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarz, cholera jasna... służbową bronią se poradzi...

A my? Co z naszym dostępem do broni?

Zresztą... mam to w...., no, tam!

Kuszę sobie wystrugam, bo umiem.

Lepsza od kałacha - bo cicha.

 

Całe wieki niezle się ludzie zabijali. Bez kałacha.

Coś się wymyśli.

Dziś łatwiej trebusz zbudować bo jest z czego!

Technologia materiałowa do przodu poszła ostro.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarz, cholera jasna... służbową bronią se poradzi...

A my? Co z naszym dostępem do broni?

Zresztą... mam to w...., no, tam!

Kuszę sobie wystrugam, bo umiem.

Lepsza od kałacha - bo cicha.

 

Całe wieki niezle się ludzie zabijali. Bez kałacha.

Coś się wymyśli.

Dziś łatwiej trebusz zbudować bo jest z czego!

Technologia materiałowa do przodu poszła ostro.

 

Adam M.

Adaś, chyba dostoję Twemu "trebuszuwi" swoim Sako 30-06 i Glock'iem 9mm oraz Colt Delta 10mm :) ;)

 

ps - mam również "under and over" Weaterherby 12 ga :)

Edytowane przez Chef Paul
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinach w czasach ogólniaka i po zajęciach dodkowych na kóku chemicznym zrobiliśmy sobie trochę nitrogliceryny , z kumplami. Niewiele... z 0,5 litra...

Reakcja nitrowania jest dość ciekawa i w warunkach "misyjnych" wymaga odrobiny wprawy.

Ale się da!

Z bawełną strzelniczą jest sporo łatwiej.

Piorunian rtęci też, dla zabawy, się robiło...

Śmierdziele typu saletra z cukrem to był banał...

Chloran potasu z cukrem był lepszy...

Ale jakbyś chciał naprawdę coś wysadzić to polej ciekłym tlenem zwykłą kostkę cukru.

Lepsze jak dynamit!

 

Nie mam Gloka, Colta...

Lubiłem belgijke FN...

Groch, ale jaka piękna...

Z kałachem mnie zaznajomili w stanie wojennym.

 

U nas teraz tylko nieliczni i tylko czasem moga sobie te cacka pomacać.

Więc jak jest mus, to trzeba "tymi recami" sobie radzić.

No, ja sobie radzę...no, umiem. Przetrenowałem w głupich latach młodosci, ale tego sie nie zapomina. Tak jak pływania.

 

Kogo.co ostatnio ustrzeliłeś?

Kogo wysadziłes?...

Ops... sorki... Ty nie masz dynamitu, semtexsu czy C4...

Masz tylko Colta i Gloka...

Ale... nie martw się!

Będzie trzeba to sie douczysz.

 

I... Tak! Wiem!

Ja tu na forum normany nie jestem...

Cukier w kostkach w domu mam...

Tlen też...

:lol: :lol: :lol:

I... nawet ciekłego mieć nie muszę aby....

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wyglada i jak sie zachowuje świat przy temperaturach bliskich 0stK.

"Pomacałem" go w tym stanie.

Gazy w stanie ciekłym nie są dla mnie czymś dziwnym...

To samo z zabawkami generujacymi temperatury plazmy zimnej, wyładowania niepełne czy podobne...

Świat jest bardzo ciekawy i można go modyfikować, w tym wysadzać, na sto sposobów!

:lol:

No, jak ktoś WIE jak sobie radzić...

:lol:

Nie! Nie zadroszczę Tobie, że mozesz pójść do byle sklepu i kupić sobie jaką broń.

Ja nie moge.

No, nie mogę bez spełnienia bardzo wielu warunków.

(mogę je spełnić, ale mi się nie chce)

Nie mam też na razie zadnej potrzeby.

(Ty chyba masz skoro masz tyle tego szmelcu)

Ja i tak sobie poradzę, jakby co...

Pozdrawiam!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czytaczy - WSZYSTKIE TE WIADOMOŚCI (co z czym i jak połaczyć żeby je#ło) zawarte sa w podręcznikach do chemii, fizyki dla klas średnich.

Są też fora entuzjastów pirotechniki...

 

Ja chyba miałem dobrych nauczycieli i... ciekawość swiata.

Młode traz maja... srajfony.

\

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też krótką notką katastroficzno-futurystyczno-filozoficzną wywołałem takie dysputy.

 

Wracając do kominków ... jedni chcą zakazać węgla/drewna całkowicie inni wprost lub pośrednio przyznają, że tragedii nie będzie jak będzie wysokiej jakości paliwo i kocioł. Ja kończąc tu dyskusję podsumuję, ze mój ogląd sytuacji jest dość podobny do obecnej ustawy antysmogowej (w jej podstawowym ogólnopolskim ujęciu a nie krakowskim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, że jak dla mnie to węgiel w domach NIE, w przemyśle TAK.

W domach ŻADNE paliwo stałe.

 

Ale skądże znowu. Poglądy mam zupełnie inne.

Walczmy ze smogiem, wkurza mnie ten czarny, siarkowy dym z węgla w każdą jesień/zimę.

Co do walki z CO2 to jest mi temat z grubsza obojętny w tym znaczeniu, że nie zajmuje mojego umysłu w sposób zauważalny.

 

Nigdnie nie postulowałem zastępowania drewnem. Baa nawet pisałem, że moje własne potrzeby zaspokoję prądem (pewnie min w 95%).

Jedyne o czym tu piszę to, że są ważniejsze walki w obszarze zdrowia/smogu/klimatu niż zakazywanie kominków rekreacyjnych.

Mnie wkurza każdy smog. A ten z kominka jest tylko ciut mniejszy od tego z węgla.

Nie da się walczyć w tym kraju o czyste powietrze bez zakazywania kominków rekreacyjnych, bo one z rekreacją mają g...o wspólnego. Te o których piszę, to regularne urządzenia grzewcze. Ja tam nie mam nic przeciwko sąsiadowi który se zapali kominek pare razy w sezon, gdy powietrze jest czyste. Ale jak kilku takich dzień dzień wali w komin, wraca z roboty i pierwsze co robi to bawi się w palacza, to niestety zasyfia całą okolicę. Ale mają czte rączki i sumienia bo kominki to rekreacja, a to śmieciuchy smrodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inni wprost lub pośrednio przyznają, że tragedii nie będzie jak będzie wysokiej jakości paliwo i kocioł..

Wyguglaj sobie słynną europejską mapę benzpopirenów.

Potem wyguglaj sobie gęstość zaludnienia w skandynawi. Mapie się przyjrzyj. Zastanów czy szwedzów to nie stać na dobre wkłady oraz dobre paliwo.....

Aha węglem Oni się nie ogrzewają. Tam taki pomysł nie jest znany. To wszystko co tam świeci to głęboko zakorzeniona tradycja kominków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cywilizacja zacznie się chylić ku upadkowi to wbrew powszechnemu mniemaniu nie wystarczy poletko na uprawę i piec/kominek na drewno.

Bez dobrej pozycji strzelecko obronnej niewiele zdziałasz. ;)

 

Pierwsi padną Ci co sobie kranu wymienić nie umią :) A niesienie drewna to katorga :)

 

Ludzie już pokazali swój intelekt w tych wyborach wiec lepiej wstaw kominek :) Bo Wenezuela coraz bliżej

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domach ŻADNE paliwo stałe.

Tu się różnimy. Swoje zdania znamy.

Ale jak już likwidujemy "fanaberię" posiadania kominka to należy też zlikwidować fanaberię posiadania samochodu osobowego z silnikiem większym niż te 2,5-3 litry. Quady też trzeba zlikwidować. Należałoby rozważyć likwidację grilla i ogniska.

 

Mnie wkurza każdy smog. A ten z kominka jest tylko ciut mniejszy od tego z węgla.

Nie da się walczyć w tym kraju o czyste powietrze bez zakazywania kominków rekreacyjnych, bo one z rekreacją mają g...o wspólnego. Te o których piszę, to regularne urządzenia grzewcze. Ja tam nie mam nic przeciwko sąsiadowi który se zapali kominek pare razy w sezon, gdy powietrze jest czyste. Ale jak kilku takich dzień dzień wali w komin, wraca z roboty i pierwsze co robi to bawi się w palacza, to niestety zasyfia całą okolicę. Ale mają czte rączki i sumienia bo kominki to rekreacja, a to śmieciuchy smrodzą.

Czyli zakazać totalnie, bo rozwiązanie wymuszające jakość wkładów, paliwa, sposobów palenia jest trudniejszy.

Czasem trzeba się napocić nad trudniejszym rozwiązaniem, ale warto.

 

Wygooglaj sobie słynną europejską mapę benzpopirenów.

Potem wygooglaj sobie gęstość zaludnienia w Skandynawii. Mapie się przyjrzyj. Zastanów czy szwedów to nie stać na dobre wkłady oraz dobre paliwo.....

Aha węglem Oni się nie ogrzewają. Tam taki pomysł nie jest znany. To wszystko co tam świeci to głęboko zakorzeniona tradycja kominków.

Poważnie próbowałem wygooglać, ale nie znalazłem.

Było coś takiego - https://www.semanticscholar.org/paper/Mapping-ambient-concentrations-of-benzo(a)pyrene-in-Guerreiro-Hor%C3%A1lek/4e81865758680c0b73d17acf04d49a747eb66c89/figure/12

 

Jest też mapa w czasie rzeczywistym - https://waqi.info/pl/#/c/51.361/14.107/5z

Co prawda nie ma konkretnie beznoapirenu, ale jest np. PM2,5.

Skandynawia czysta, brudna jest Polska, Czechy, Słowacja, północne Włochy, Francja też tak średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...