Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

https://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/poznan-ogranicza-palenie-w-kominkach-piecach-kaflowych-i,2633425,4141

 

"Kolejny dzień w Poznaniu obowiązuje częściowy zakaz rozpalania w kominkach opalanych drewnem, piecach kaflowych i kotłach węglowych nie spełniających wymogów Ekoprojektu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zakaz nie dotyczy wszystkich

Jak wyjaśnia poznański ratusz, zakaz obowiązuje na mocy przyjętej przez sejmik woj. wielkopolskiego w grudniu 2017 roku uchwały antysmogowej i

dotyczy wyłącznie gospodarstw posiadających inne, bardziej ekologiczne źródło ogrzewania

(np. z miejskiej sieci ciepłowniczej, gazowe, elektryczne bądź inne spełniające wymagania Ekoprojektu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... masz inne źródło ciepła, to o paleniu w kominku nie myśl. Swego czasu mieszkałem w mieście (oczywiście nie w Polsce) w którym wszystkie kominy kominków były zaczopowane a jak grill zadymił, to sąsiad dzwonił po policję. U nas do tego jeszcze daleko...ale pomału, pomału..

"Bo wolność twoja kończy się tam, gdzie zaczyna moja" jak to śpiewają w pewnej piosence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam aż zabronią odpalania w Warszawie czegokolwiek innego niż gaz. Bo smrodzą mi tu w okolicy

 

Z gazem też coś kombinują...

"Świat ucieka od gazu jak od węgla. Już niebawem Bruksela może zacząć traktować paliwo błękitne jak to czarne donosi dzisiejsza "Rzeczpospolita". Choć gaz obecnie wyraźnie zaczyna wypierać węgiel jako paliwo do produkcji energii elektrycznej, to jak odnotowuje gazeta w przyszłości może podzielić losy węgla"

https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/rzeczpospolita-czy-gaz-podzieli-losy-wegla,2633230,4199

Ciekawe co go ma zastąpić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego linku który podałeś

"Rzeczpospolita" zwraca również uwagę na sytuację w USA, gdzie boomowi na inwestycje w energetykę opartą na gazie towarzyszą też inicjatywy, które zakładają

całkowite odejście od paliw kopalnych i przejście na bezemisyjne źródła odnawialne.

Przykładem tego są stany Nowy Jork, Nowy Meksyk, czy Kalifornia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Chodziło mi, że jak dołożysz opału do tego kominka ekoprojekt to nie spełnia ekoprojektu bo jest górnego spalania.

Ja ostatnio jak szukałem hurtowych ilości sznura kominkowego w obi to widziałem blaszaną kozę ekoprojekt, a sznura i tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i popisał se "spalasz" gazu ze "spalaczem" węgla o tym jak kominki zanieczyszczają środowisko. Ah nie ma jak te kopalne.

Chyba spalacz ze spalaczem.

Ale dlaczego Ty nie potępiasz spalania drewna w kominkach?

Przecież to jest wysokoemisyjne spalanie ze dużą ilością szkodliwych substancji.

I nie pisz znowu, że spalanie gazu jest gorsze niż spalanie drewna. :D

A Ty co spalasz?

 

PS Palisz papierosy (tytoń) ?

Edytowane przez d7d
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Jak by były kominki HG to nie było problemu.

Nie tylko kotły i piece są przyczyną smogu na jesień głównie dymiska z liści.

Ostatnio tak się wkór#$@ em na sąsiadkę, że jak zaczeła kopcić z liści to zapomocą odpowiednich argumentów dźwiękowych (głośniki 1000wat) i mikrofonu (997 jedzie) natychmiast przestało się kopcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba spalacz ze spalaczem.

Ale dlaczego Ty nie potępiasz spalania drewna w kominkach?

Przecież to jest wysokoemisyjne spalanie ze dużą ilością szkodliwych substancji.

I nie pisz znowu, że spalanie gazu jest gorsze niż spalanie drewna. :D

A Ty co spalasz?

 

PS Palisz papierosy (tytoń) ?

 

Wymyśliłeś. Nie palę papierosów. Nie miałbym na co wydawać kasy. :bash: Sztacham się dymem jak rozpalam w kominku. ;)

Reszta tłumaczyłem. Przypomni sobie: era karbonu, metan itp itd. No i oglądnij sobie ten "Gasland". Polecam. Nie u nas, ale my go kupujemy i to coraz więcej. Jak myślisz dlaczego się dobierają do łupków? No i pamiętaj patrz globalnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie palisz papierosów. Ja też nie palę.

Palenie mi przeszkadza.

Palaczom ich palenie nie przeszkadza i się dziwią że komuś to ich palenie przeszkadza.

Mało tego, uważają, że palenia daje przyjemność, relaks i nie ma to jak zapalić przy kieliszku dobrego alkoholu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie palisz papierosów. Ja też nie palę.

Palenie mi przeszkadza.

Palaczom ich palenie nie przeszkadza i się dziwią że komuś to ich palenie przeszkadza.

Mało tego, uważają, że palenia daje przyjemność, relaks i nie ma to jak zapalić przy kieliszku dobrego alkoholu. :)

 

Masz racje. ;) Jutro idę po somsiadach i nakłaniam ich żeby przestali spalać gaz. Totalni idioci nie wiedza ze to szkodzi i przeszkadza. I to w jakiej skali. Zreszta w lecie nie trzeba spalać codziennie czegoś żeby sie umyć w cieplej wodzie. Kretyni Ci moi somsiedzi, no ale somsiadow sie nie wybiera. Ci od węgla czasami lepsi bo wiedza ze to złe, ale nie maja wyjścia. Jak oni wszyscy rzuca ja tez wtedy rzucę. A co tam. Nawet mi powieka nie mrugnie. Te samochody to tez na złom. Szkoda takich co maja dwa lub trzy przed domem. Oj szkoda.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...