Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja nie wspominam o gazie.

Ty masz jakąś wydzieloną obsesję na temat gazu ziemnego.

Nie widzisz trucia środowiska przez spalanie swojego pelletu.

Jesteś lobbystą pelletu.

Grzanie na kg pelletu czy na m3 gazu nie ma wznaczenia.

Znaczenie ma emisja zanieczyszczeń.

 

 

 

PS Co jadają kury?

Ziarenka piasku? :)

 

Chłopie gdzie ja napisałem, że pellet nie truje. Nie mam obsesji, pokazuje, że gaz nie jest taki super jak się wydaje. Może do niektórych to dotrze. Do niektórych nie, są zabetonowani. Gaz to przeżytek. Np. gdybym zamiast pelletu wtedy wybrał gaz to dzisiaj płaciłbym 600zł/rok samego abonamentu. Masakra. Lobbysta? Ty masz jakieś problemy psychiczne?

Emisje? Policzyłeś rachunek ciągniony dla gazu? Wiesz co wytwarza ciśnienie w Twojej gaz rurce? Czy to jest napędzone? Jak ten LNG jest dostarczany? Co to LNG i ile ma np. siarki? To Ci napisałem jak trujesz, ale nawet o tym nie wiesz.

 

Co jadają kury? Np. czerstwy chleb. Kupuje go od piekarni. Zielonego coś mam. Pszenicę. Woda to deszczówka. Ty nie masz pojęcia czym się różni hodowla przemysłowa przemysłowa od domowej. Widać nie masz o wielu rzeczach pojęcia. No i klienci po jajeczka sami do mnie przyjeżdżają. Będzie super jak przyjadą np. po chlebuś, z wiadomych powodów . Pytają o wiele innych rzeczy czy mam. :D

 

Co do hasła, każdy może jakieś mieć. Jedne mądre inne mniej, inne idiotyczne. Zgadnij które Twoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie gdzie ja napisałem, że pellet nie truje. Nie mam obsesji, pokazuje, że gaz nie jest taki super jak się wydaje. Może do niektórych to dotrze. Do niektórych nie, są zabetonowani. Gaz to przeżytek. Np. gdybym zamiast pelletu wtedy wybrał gaz to dzisiaj płaciłbym 600zł/rok samego abonamentu.

 

Za 600m3 gazu rocznie? Dobrze się czujesz ??

"Ty masz jakieś problemy psychiczne?"

Bo, że masz problemy z liczeniem, to już wiemy :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał gaz nie inwestował bym w OZE. Wtedy gazu zuzywalbym ponad 1200m3. Ile rocznie wtedy za abonament?

 

 

To jest jakiś zakaz inwestowania w OZE posiadając gaz ?

Co to za śmieszne teoria?

 

 

Ja mam gaz i PV, dom w którym mieszkałem na czas budowy ma gaz i kolektory (swoją drogą nawet latem wystarczy dwa dni bez słonca i trzeba odpalac gaz - czy twój pellet).

W promieniu 150 m od mojego domu są przynajmniej jeszcze dwa z gazem i PV/solarami.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś zakaz inwestowania w OZE posiadając gaz ?

Co to za śmieszne teoria?

 

 

Ja mam gaz i PV, dom w którym mieszkałem na czas budowy ma gaz i kolektory (swoją drogą nawet latem wystarczy dwa dni bez słonca i trzeba odpalac gaz - czy twój pellet).

W promieniu 150 m od mojego domu są przynajmniej jeszcze dwa z gazem i PV/solarami.

 

No brawo ze masz PV. Zreszta u ciebie jak zwykle najlepiej. Nie ma zakazu. Wiem jak wyglądla sprawa solarow i PV u tych co maja gaz. . U mnie nie bylo

nikogo. Wiem tez jak wyglądała sprawa z dotacja. Zreszta pisałem ci o tym. Teraz coś sie rusza z PV. . Wiem tez jakie miałbym nastawienie do tego. Nie odpalam pelletu w lecie. Ile mniej gazu zużyjesz rocznie przez te PV?

No to ile za ten abonament bym płacił zużywając ponad 1200m3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie gdzie ja napisałem, że pellet nie truje. Nie mam obsesji, pokazuje, że gaz nie jest taki super jak się wydaje. Może do niektórych to dotrze. Do niektórych nie, są zabetonowani. Gaz to przeżytek. Np. gdybym zamiast pelletu wtedy wybrał gaz to dzisiaj płaciłbym 600zł/rok samego abonamentu. Masakra. Lobbysta? Ty masz jakieś problemy psychiczne?

To pisz:

NIE DLA GAZU, NIE DLA PELLETU, NIE DLA WĘGLA, NIE DLA KOMINKÓW.

TAK DLA BEZEMISYJNEGO OZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo ze masz PV. Zreszta u ciebie jak zwykle najlepiej. Nie ma zakazu.

 

Otóż to. Taki jesteś cięty na gaz, a nie zrobiĺbyc nic, by ograniczyć jego użycie i przy tym oszczędzić ?

Ograniczsz spalanie "ekologicznego" pelletu, a spalałbyś nieodnawialny gaz od którego swędzą Ciebie spojowki ?

Przecież to głupie...

 

Zaczynam rozumieć, dlaczego tak się nazwałeś......

Jak ktoś przekracza 1200zł, to wystarcza dwa solary, albo tania pompa p-w do CWU i już na samym abonamencie oszczędza 300-350zł rocznie

 

 

Moje instalacja wyprodukuje ok 4100kWh.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Taki jesteś cięty na gaz, a nie zrobiĺbyc nic, by ograniczyć przy tym jego użycie i oszczędzić ?

Ograniczsz spalanie "ekologicznego" pelletu, a spalałbyś nieodnawialny gaz od którego swedza Ciebie spojowki ?

Przecież to głupie...

 

Zaczynam rozumieć, dlaczego tak się nazwałeś......

 

Moje instalacja wyprodukuje ok 4200kWh

 

Nie pytam ile wyprodukuje tylko ile mniej zużyjesz gazu dzięki PV? Czego nie rozumiesz w tak prostym pytaniu?

 

Tak oszczędzam pellet "masz rację". Czapka z głowy.

Aaa taką masz logikę z tym gazem. .

 

A co do domu z solarami to niestety musiałem zaglądnąć.

A dziś - kupiłem i ułożyłem 3 metry przestrzenne drewna (po połowie brzozy i dębu), którym mam zamiar palić zimą w naszym "przejściowym" domu.

Ogrzewanie w nim to gaz i kominek z płaszczem.

 

Szwagier w październiku oddaje do użytkowania dom, który wybudował "dwie działki" obok.

Ponieważ jeszcze parę lat pomieszka z rodziną za zachodnią granicą, to będzie bardzo zadowolony, jeśli się tam wprowadzimy, doglądniemy - i co ważne przez zimę ogrzejemy.

Stąd też kupiłem 3mp drewna - być może przydadzą się w tym sezonie, jak nie, to się wysezonują i będę miał na przyszłość.

 

Kolejny rok (co najmniej) przemieszkamy na 170m2, z pełnym podpiwniczeniam. Można powiedzieć - full wypas, gorzej z ogrzaniem, tym bardziej, że ściana 1W. Całe szczęście, zę dom przynajmiej wysezonowany.

Faktycznie nie pomyślałbym, żeby w domu o którym wyżej ktoś zamontował solary.

 

No i niestety kolejny raz pokazałeś siebie przez chamskie i prostackie posty. Widać tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam ile wyprodukuje tylko ile mniej zużyjesz gazu dzięki PV? Czego nie rozumiesz w tak prostym pytaniu?

 

Tak oszczędzam pellet "masz rację". Czapka z głowy.

Aaa taką masz logikę z tym gazem. .

 

A co do domu z solarami to niestety musiałem zaglądnąć.

 

 

 

 

Faktycznie nie pomyślałbym, żeby w domu o którym wyżej ktoś zamontował solary.

 

 

Montujac PV oszczędzam 4100kWh en. elektrycznej, która musiałaby być wyprodukowana z brudnego węgla i dostarczona mi z porażająca sprawnością 35%

To już wolę produkować energię na CWU z 95% sprawnością na miejscu, z gazu.

1/3 potrzebnego nośnika energii, w dodatku czystszego w spalaniu.

Mało tego - mam pewna nadwyżkę, więc może z 30-60m3 gazu oszczędzę.

To bardziej korzystne, niź kombinowanie, jak oszczędzić 3200-3400 kWh na CWU, a jednocześnie ciągnąć prąd na bytowe z sieci...

 

 

Ile Ty pokrywasz prądu bytowego swoimi instalacjami ?

 

Nie pomyślałaś, że w domu, w którym mieszkałem mogą być solary ?

No cóż, dlaczego mnie to nie dziwi... :lol:

 

No i niestety kolejny raz pokazałeś siebie przez chamskie i prostackie posty

 

Ha, ha... To może zacytuję klasyka:

"Ty masz jakieś problemy psychiczne?"
Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale nie będziesz mi dyktował co i gdzie mam pisać.

Nie mam zamiaru Tobie cokolwiek dyktować.

Nie bądż jednak hipokrytą (sugestia) i potępiaj nie tylko gaz ziemny i LPG zostawiając w spokoju spalanie drewna i pelletu tylko dlatego że go sam spalasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz pieniędzmi przesłonięte oczy.

To by tłumaczyło spalanie opono, wyrzucanie opon do lasu, zakopywanie opon w ogródku.

Pieniądze to nie wszystko, nie są najważniejsze.

 

Dlatego stare szmaty trzymam jak będę sprzedawał złom to założę a hankoki i nokiany zabiorę do nowego grata lub sprzedam osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montujac PV oszczędzam 4100kWh en. elektrycznej, która musiałaby być wyprodukowana z brudnego węgla i dostarczona mi z porażająca sprawnością 35%

To już wolę produkować energię na CWU z 95% sprawnością na miejscu, z gazu.

1/3 potrzebnego nośnika energii, w dodatku czystszego w spalaniu.

Mało tego - mam pewna nadwyżkę, więc może z 30-60m3 gazu oszczędzę.

To bardziej korzystne, niź kombinowanie, jak oszczędzić 3200-3400 kWh na CWU, a jednocześnie ciągnąć prąd na bytowe z sieci...

 

 

Ile Ty pokrywasz prądu bytowego swoimi instalacjami ?

 

Nie pomyślałaś, że w domu, w którym mieszkałem mogą być solary ?

No cóż, dlaczego mnie to nie dziwi... :lol:

 

 

 

Ha, ha... To może zacytuję klasyka:

 

60m3 gazu. No to miałem rację.

 

Gaz to przeżytek. Np. gdybym zamiast pelletu wtedy wybrał gaz to dzisiaj płaciłbym 600zł/rok samego abonamentu.

 

Teraz przeczytaj twój post, wiadomo jaki. Tylko uważnie.

 

Co do cytatu to widać ewidentnie z tobą coś nie tak.

Lobbysta? Ty masz jakieś problemy psychiczne?

Ja lobbysta pelletu. Kabaret.

 

No ja ni hu hu bym nie pomyślał, żeby w taki domu, w którym mieszkałeś w trakcie budowy i go dokładnie opisałeś, zainstalować solary.

 

Ja oszczędzam ok 1 MWh na bytowym. Coś koło tego. Może z 1,5MWh. Chociaż ciężko mi dokładnie określić, bo ja mam dedykowanego off-grida do tego na używkach. Do tego 8 szt. akumulatorów "long life". Kupione w dobrej cenie jak miały ok 50-60% pojemności, więc teraz pewnie mają ze może 30Ah. Kupiłem ostatnio odkurzacz na akumulatory, więc kolejne prądożerne urządzenie odpada. Można ładować z off-grida i używać kiedy się chce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru Tobie cokolwiek dyktować.

Nie bądż jednak hipokrytą (sugestia) i potępiaj nie tylko gaz ziemny i LPG zostawiając w spokoju spalanie drewna i pelletu tylko dlatego że go sam spalasz.

 

Jak zrozumiesz, że gaz to nie jest "czyste bezemisyjne odnawialne paliwo" to wróć i wtedy podyskutujemy. Nie bądź hipokrytą (sugestia) i nie potępiaj spalania drewna i pelletu, zostawiając w spokoju gaz ziemny czy LPG, bo Ci pokazałem, że trujesz bardziej niż ja.

 

Tak oczywiście można wprowadzić zakaz spalania drewna oraz biomasy, a wprowadzić obowiązek używania gazu. Proszę policz ile trzeba tego "cud paliwka" i skąd go brać , aby zapewnić dostawy dla całej gospodarki.

Dzięki.

 

Aha no i jesteś niezły w szukaniu info w internecie to poszukaj co to LPG. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...