Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Jak zrozumiesz, że gaz to nie jest "czyste bezemisyjne odnawialne paliwo" to wróć i wtedy podyskutujemy. Nie bądź hipokrytą (sugestia) i nie potępiaj spalania drewna i pelletu, zostawiając w spokoju gaz ziemny czy LPG, bo Ci pokazałem, że trujesz bardziej niż ja.

 

Tak oczywiście można wprowadzić zakaz spalania drewna oraz biomasy, a wprowadzić obowiązek używania gazu. Proszę policz ile trzeba tego "cud paliwka" i skąd go brać , aby zapewnić dostawy dla całej gospodarki.

Dzięki.

 

Aha no i jesteś niezły w szukaniu info w internecie to poszukaj co to LPG. ;)

Rozmowa z tym osobnikiem przypomina puste butelki, które zamiast wywalić do kubła na szkło, niepotrzebnie gromadzimy w spiżarni. Wchodzisz, by znaleźć ta jedną pełną potrzebna akurat...trącasz jedną pustą i za chwilę masz w uszach dźwięk kilkunastu...Nie jesteś w stanie stwierdzić które to dzwonią i co zawierały....
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No, to dziś damy czadu!!!

Natura dostanie takiego kopniaka, że rok się będzie zbierała... :lol:

http://pracadomowa24.pl/t/reakcje-spalania-stearyny/15645/2

 

Ciekawe kiedy opodatkują nas za to CO2.

No i... jak bardzo.

Unia już pewnie nad tym główkuje.

 

Jak rozumiem, co bardziej eko-forumowicze też spalą co się da ... kupić.

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60m3 gazu. No to miałem rację.

 

 

 

 

No ja zmniejszę o 60m3, bo nie muszę oszczędzać na tym by wejść do niższej taryfy.

A Ty że swoimi instalacjami oszczedzibys że 400m3 i spokojnie zszedł do W2

 

No bo przeciez z pewnością byś je zamontował - przecież,jak napisałes, latem twoje spojowki odczuwają, kiedy sasiad grzeje CWU gazem

:)

 

Musiałbyś być głupkiem, żeby nie nie zamontowac solarów, czy PC do CWU.

Dzięki temu twoje spojowki by odetchnęły, a Ty płaciłbyć 240zł abonamentu...

 

Chociaż, w sumie.... Jak Ty siebie kilkakrotnie tu nazwałeś ?

Więc może faktycznie byłoby te 600zł...

:lol:

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrozumiesz, że gaz to nie jest "czyste bezemisyjne odnawialne paliwo" to wróć i wtedy podyskutujemy. Nie bądź hipokrytą (sugestia) i nie potępiaj spalania drewna i pelletu, zostawiając w spokoju gaz ziemny czy LPG, bo Ci pokazałem, że trujesz bardziej niż ja.

 

Tak oczywiście można wprowadzić zakaz spalania drewna oraz biomasy, a wprowadzić obowiązek używania gazu. Proszę policz ile trzeba tego "cud paliwka" i skąd go brać , aby zapewnić dostawy dla całej gospodarki.

Dzięki.

 

Aha no i jesteś niezły w szukaniu info w internecie to poszukaj co to LPG. ;)

Jesteś dobry we wmawianiu innym poglądów które Tobie pasują do z góry założonej tezy.

Gaz ziemny nie jest bezemisyjnym paliwem i czystym paliwem

Pellet też nie jest bezemisyjnym i czystym paliwem.

Żadne z nich nie jest bezemisyjnym OZE.

 

NIGDY NIE NAPISAŁEŚ: PELLET NIE JEST CZYSTYM I BEZEMISYJNYM PALIWEM

 

Policz ile potrzeba pelletu aby zastąpić gaz ziemny.

Liczyłeś ile potrzeba energii dla wypriodukowania, magazynowania i transportu 1 tony pelletu?

Licząc od zasadzenia lasu.

 

Kiedyś napisałem, że gaz ziemny też jest OZE ale ironii nie chwyciłeś.

Spalasz w drewno które powstało z drzewa które rośnie 10-20-30 lat (do ścięcia)

Gaz ziemny też powstaje z biomasy i tez się odnawia tylko w zupełnie innej skali czasowej. Ale odnawia się.

Gaz ziemny jest surowcem pochodzenia organicznego.

Jego złoża występują samodzielnie lub towarzyszą pokładom węgla kamiennego czy ropy naftowej.

Powstaje on w sytuacji, gdy warstwy biomasy pochodzenia roślinnego i zwierzęcego poddawane są oddziaływaniu wysokich temperatur i ciśnień w głębi ziemi.

Mimo to, uważany jest za paliwo kopalne, bowiem w skali ludzkiej działalności nie następuje odnowienie jego zasobów.

Źródło http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/gaz-ziemny/

Są też zupełnie inne teorie na temat powstawania gazu ziemnego

http://wyborcza.pl/1,75400,4887958.html

 

Czystym i bezemisyjnym OZE jest tylko słońce i wiatr a w pewnych warunkach woda i geotermia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lecę i nie zapalam zniczy :)

Kasa, kasa, kasa. Znasz to.

 

Zanieczyszczenia (PMy, CO CO2 itp.) i niepotrzebna produkcja sztucznych kwiatów i setek ton zniczy.

 

Lepiej ludzi kochać, cenić i szanować za ich życia a nie stawiać pomniki po ich śmierci.

I jeden raz w roku zapalać dziesątki zniczy których później nikt nie sprząta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lecę i nie zapalam zniczy :)

Kasa, kasa, kasa. Znasz to.

 

Zanieczyszczenia (PMy, CO CO2 itp.) i niepotrzebna produkcja sztucznych kwiatów i setek ton zniczy.

 

Lepiej ludzi kochać, cenić i szanować za ich życia a nie stawiać pomniki po ich śmierci.

I jeden raz w roku zapalać dziesątki zniczy których później nikt nie sprząta.

 

A powinieneś zapalać znicze i modlić się za swoich przodków. Powienyś okazać im wtedy szacunek i poprosić swoje o szczęście.

 

Może kiedyś zrozumiesz, że życie bez Boga jest nic nie warte. Ja doświadczyłem jego obecności wielokrotnie i może nawet, jak dla niektórych wyda się to głupie, to wiem, że w naszym życiu nic nie dzieje się przypadkowo.

 

Życie przemija bardzo szybko, nigdy nie będziemy gotowi na koniec. Dlatego, szczególnie w taki dzień jak dzisiaj warto zastanowić się nad i powspominać tych którzy odeszli i czekają gdzieś na nas z utęsknieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naiwny - jak zawsze...

Miesiecznice Smoleńskie pamiętasz?

Nawet na trupie da sie coś ugrać!

Za życia kopali się po dupach. |Dopiero po śmierci, jak "polegli" stali się wartoscią godna upamietnienia różnymi emisjami nie eko/

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powinieneś zapalać znicze i modlić się za swoich przodków. Powienyś okazać im wtedy szacunek i poprosić swoje o szczęście.

 

Może kiedyś zrozumiesz, że życie bez Boga jest nic nie warte. Ja doświadczyłem jego obecności wielokrotnie i może nawet, jak dla niektórych wyda się to głupie, to wiem, że w naszym życiu nic nie dzieje się przypadkowo.

 

Życie przemija bardzo szybko, nigdy nie będziemy gotowi na koniec. Dlatego, szczególnie w taki dzień jak dzisiaj warto zastanowić się nad i powspominać tych którzy odeszli i czekają gdzieś na nas z utęsknieniem.

 

Różnie mówią o tym oczekiwaniu...

Palenie ognia ku pamięci niechrześcijańskie jest!

Kasa spora to sukienkowi, oczywiscie, podpinaja sie pod nią.

Kraj pogan czy chrzescijan?

Nieważne! Jeszcze nie Mahometański !

I tak ma zostać!!!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powinieneś zapalać znicze i modlić się za swoich przodków. Powienyś okazać im wtedy szacunek i poprosić swoje o szczęście.

 

Może kiedyś zrozumiesz, że życie bez Boga jest nic nie warte. Ja doświadczyłem jego obecności wielokrotnie i może nawet, jak dla niektórych wyda się to głupie, to wiem, że w naszym życiu nic nie dzieje się przypadkowo.

 

Życie przemija bardzo szybko, nigdy nie będziemy gotowi na koniec. Dlatego, szczególnie w taki dzień jak dzisiaj warto zastanowić się nad i powspominać tych którzy odeszli i czekają gdzieś na nas z utęsknieniem.

 

Jutro jest Dzień Zaduszny.

Z czego wynika konieczność zapalania zniczy? Ile ich trzeba zapalić?

Po jednym za każda duszę czy więcej?

Modlić można się nie tylko na cmentarzu nad grobem bliskich.

Bliskich trzeba kochać i szanować za ich życia.

Zapalać znicze można albo jak kto woli trzeba, przez cały rok a nie tylko w ten jeden dzień w roku.

I to w Dzień Wszystkich Świętych a nie w Dzień Zaduszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie mówią o tym oczekiwaniu...

Palenie ognia ku pamięci niechrześcijańskie jest!

Kasa spora to sukienkowi, oczywiscie, podpinaja sie pod nią.

Kraj pogan czy chrzescijan?

Nieważne! Jeszcze nie Mahometański !

I tak ma zostać!!!

 

Adam M.

Masz rację, kasa, kasa, kasa.

No i "co ludzie powiedzą..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz
Palenie w trujniku dobiega końca. Przyjemne ciepło w pokoju i lekki smrodek wygrzewania kominka. 3 godziny palenia i teraz jeszcze ze 2 godziny będzie dmuchał ciepłym. I pozytyw że pare desek z budowe spalonych:)

Podpalane tekturą, podpałką z butelki i kartkami papieru

 

Co za kopciuch podpala butelkami?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...