Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Tatko do pszczółek w krótkim rękawku chodził...

Gołymi rękami ule otwierał i garściami owady przesypywał.

SZOK!!!

Mnie ubierał w kosmiczne ubranko z woalką a i tak wszystkie chciały mnie ucałować!

Są ludzie i ludziska...

Stare, piękne, czasy...

Ale wtedy wydawało mi się, że nie piękne...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Owce...

Takie zwierzęta w sweterkach...

Widziałem, nawet z bliska ale nie doiłem, nie karmiłem i nie strzygłem.

Za to widziałem jak inni to robią.

Z bliska.

:lol:

Ale wolałem oglądać owce jak pszczółki...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie. Gaz ziemny. Czyste ekologiczne paliwko odnawialne tylko może troszkę dłużnej. Niektórzy podobno dinusie i drzewa zakopują.

No i najlepszy ten z łupków. Pyk i jest. Potem LNG żaglowiec i mamy u siebie. Dalej turbinki gazowe. Wszystko czyste. Jeszcze LPG. Też czysty. Gadają pod sklepem, że czasami dużo siarki ma, no ale dobra siarka nie jest zła. Smogu nie robią. Tzn. PM nie pluje. Tylko O3 się z tego robi. Ale to też dobre, bo dziura ozonowa jest. Aha no i ten metan. Tyż dobry.

Gaz ziemny jest bardziej eko niż drewno.

Nie emituje PM a poziom emisji CO2, CO i NOx jest mniejszy niż przy spalaniu drewna.

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gwizdałeś na indyki? Jak się gwizdnie to gulgoczą, nie wiem czemu :) Sąsiad dwie chałupy dalej trzyma na obejściu.

...

Kiedy zbliża się sezon łowiecki na indyki, przychodzą do ogrodu (w mieście polować nie wolno) ... gwizdać nie muszę :)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1177212409139304&id=100005516676690

:)

FB_IMG_1574205935495.jpg

Edytowane przez Chef Paul
foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zbliża się sezon łowiecki na indyki, przychodzą do ogrodu (w mieście polować nie wolno) ... gwizdać nie muszę :)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1177212409139304&id=100005516676690

:)

[ATTACH=CONFIG]437242[/ATTACH]

 

Dobre, indyki - dzikusy:) No ale to Ameryka, u mnie sarny i bażanty, czasem jakiś zając się trafi. Dwa lata temu o świcie regularnie słyszałem przepiórkę - rzadkość. A na wiosnę tego roku dwa bażanty - koguty tłukły się u mnie w ogródku aż pirze leciało, mają wtedy sezon godowy, hormony buzują, podszedłem tak blisko, że kapotą bym je nakrył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sosna, świerk,brzoza, dąb, jabłoń,orzech włoski, lipa , grusza, wiśnia, wierzba, topola.

A topie jak się nie chce czekać do piątku to obejrzyj se mój film tam widać kotłownię auuu.

 

Czekam fotek kominka jak kania dżdżu :p. Nie kotłowni ale palącego drewna - żaru w twoim kominku niedymiącego żaru.;)

żar to jak ma kopcić
Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś inne drewno które nie emituje CO2 w procesie spalania?

 

O!

Znowu pytek aktywny...

Doszukałeś się jakiejś odpowiedzi SAMODZIELNIE na pytania jakie stawiasz?

 

Adam M.

 

Poszukał

Gaz ziemny jest bardziej eko niż drewno.

Nie emituje PM a poziom emisji CO2, CO i NOx jest mniejszy niż przy spalaniu drewna.

Może lepiej niech może nie szuka.

 

Dam Ci taka podpowiedź. "Cykl węglowy". "Dobre CO2 i złe CO2". :rolleyes: Zresztą poszukaj, dobry jesteś w tym.

Aaa przecież już Tobie i temu drugiem już to tłumaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek to jest gówno nie piec.

 

Nie wiem czy gówno, ale ciepło przyjemne daje. Ziemniaczki pyszne. Winka się napić można, z psem posiedzieć, książkę poczytać.

 

I jak tam zadyma z sosny w kominku?

 

Ale to tak nie działa - przywiezione i spalone. Jeżeli tak robisz to źle robisz. Nie dziw się potem, że robisz zadymę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci taka podpowiedź. "Cykl węglowy". "Dobre CO2 i złe CO2". :rolleyes: Zresztą poszukaj, dobry jesteś w tym.

Aaa przecież już Tobie i temu drugiem już to tłumaczyłem.

Ze spalania drewna jest lepsze i bardziej potrzebne CO2 niż ze spalania gazu ziemnego? :D

Pyły PM10 i PM2,5 ze spalania drewna są potrzebne i są eko a brak pyłów PM1 i PM2,5 ze spalania gazu ziemnego świadczy na niekorzyść gazu ziemnego :D

Dobry jesteś w swojej ideologi spalacza drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek to jest gówno nie piec.

 

Wiem wiem.Jutro pokażesz to jak to mówisz "gówno " w salonie. Widzisz dla jednych jak dla ciebie kominek jest gów..no nie piecem. Dla niektórych kominek potrafi kojarzyć się z innymi przyjemnościami. Ty z tego tytułu nie masz ich to masz gów...no w salonie :yes::D. Mając kotłownie w salonie musiałeś być świadom co za sobą niesie spalanie sezonowanego o mniejszej wilgotności niż 20 %, o odpowiedniej dawce powietrza do spalania pozyskując energię cieplną i rozpalania paliwa - drewna od góry . Musiałeś być świadom ,że musisz paliwo - drewno sezonować minimum 2/3 lata, w najlepiej dla ciebie i paliwa - drewna w przewiewnym. przykrytym miejscu. Musiałeś być świadom ,że powinieneś zabezpieczyć swój układ panujący w domy przed niekorzystnymi warunkami spalania ,które mogą za sobą pociągać konsekwencje, niezgodnego z norma spalania drewna - paliwa w takim urządzeniu . Musiałeś być świadom ,że nie masz "perpetuum mobile" tylko gów...no nie piec .Wreszcie musiałeś być świadom ,że jak zima za oknami ,a ty jesteś w przysłowiowym sezonie grzewczym to masz możliwość skorzystania z przyjemności oprócz ciepła jakie za sobą niesie kominek, robiąc fajną atmosferę w salonie. Taki musiek jesteś czy chcesz tego czy nie :yes::D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...