Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Gość mtdeusz
No i na podstawie tej tabelki (chociaż nie wiem gdzie jest) doszedłeś do takich wniosków.

 

"Zresztą kolejny raz masz rację". ;) Gratuluję.

Dobra idę, bo muszę coś pożytecznego zrobić tzn. przynieść drewienek do kominka. Spopiel sobie coś dzisiaj późnym wieczorem. Potem książka i winko (oczywiście wino swoje). :D

Tylko salonu nie zadym jak wczoraj :lol2:

 

Nox to jakurat najmniej szkodliwa substancja ze szkodliwych substancji obecnych w spalinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piecyk kaflowy ? Proszę bardzo... Modyfikacja wysokości wg wymagań klienta ..

 

No piękny. Brawo. Gratuluje.

Moja babcia miała podobny, nie taki ładny oczywiście, a drugi to piec kaflowy. Oj kurcze fajnie było jak pizgało lodem jak człek by na feriach u babci. I to niesamowite ciepełko jakie od niego "biło". Oj kurcze "proziok" mi się zamarzył. Oj oj.

 

Pojęcie "ładny" jest bardzo rozciągliwe a "piękny" tym bardziej!

Ale skoro Klient chciał to ma co chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko salonu nie zadym jak wczoraj :lol2:

 

Nox to jakurat najmniej szkodliwa substancja ze szkodliwych spalin obecnych w spalinach.

 

Nie martw się. Nie masz pojęcia o tym co piszesz. Liście spalasz i myślisz, że to to samo. Zresztą jak sam napisałeś to z liści mamy smog. Na jesień i wiosnę. :eek: Zadymę to ty masz widać codziennie na osiedlu. W blokowisku. :D

Najmniej? :bash:

Dobra. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie "ładny" jest bardzo rozciągliwe a "piękny" tym bardziej!

Ale skoro Klient chciał to ma co chciał :)

 

No jesteś. Brakowało ciebie. :lol2:

Rozciągliwe :rotfl:

Ten Twój pseudo eko sterowniczek jest rozciągliwy. No i ten gaz jak tam trochę azotu dołożą, bo im się "bilans nie spina". :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz
Nie martw się. Nie masz pojęcia o tym co piszesz. Liście spalasz i myślisz, że to to samo. Zresztą jak sam napisałeś to z liści mamy smog. Na jesień i wiosnę. :eek: Zadymę to ty masz widać codziennie na osiedlu. W blokowisku. :D

Najmniej? :bash:

Dobra. Tyle.

 

Czytaj ze zrozumieniem ....

Pisałem, że jak barany robią ogniska i kopcą liście to jest smog a nie prawidłowe spalanie liście.

Ale ty masz kominek więc nie wiesz co to jest prawidłowe spalanie.

Najmniej.

Węglowodory aromatyczne są bardziej szkodliwe od jakichś tam Nox ale jak widać ty nie dokształcony bo większość niedokształconych mysli, że Nox są najbardziej szkodliwe :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ci z tych dwóch lat sezonowania i 20% wilgotności JAK KOPCĄCY DYMIĄCY I TRUJĄCY KOMIENK NADAL BĘDZIE KOPCIC BO JEST GÓRNYM KOPIUCHEM.

 

Uznam ,że trollowi wszystko wolno. Wolno także być nieodpowiedzialnym ,naiwnym ograniczonym mężczyzną.:yes::lol2:. Nie ma czegoś takiego jak górne i dolne spalanie. Poniał. Jest tylko jedno spalanie reszta o kant....itd.Mieszkasz w bloku. Mieszkasz. Masz kominek .Nie masz.Więc jesteś eko bo nie masz nic.Ja mam KZPŁW i spalam w nim sezonowane 2 letnie drewno o wilgotności nieprzekraczającej 20 % , przy włączaniu PCO przy 52 stC ,więc jestem nieeko.:yes:. Nie ma takiego pojęcia jak górne spalanie to demagogia. Jest tylko jedno spalanie amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Co za tuman patentowany.Ale wyedukowany:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::rotfl::rotfl::lol2::rotfl:

Dolne spalanie spalanie współprądowe niekopcące.

Górne spalanie spalanie przeciwprądowe kopcące np. w górnym kopciuchu jakim jest kopcący kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie robić kominków HG jak w Niemczech tylko te kopcące górne kopciuchy ?

 

Od lat promujemy i WYKONUJEMY jedynie paleniska na drewno z "górnym spalaniem" oraz z poborem 100% powietrza do spalania spoza domu.... Firma Romotop , której jestem przedstawicielem , od początku swojego istnienia nastawiona jest na rynek niemiecki . Obecnie oferowane wkłady kominkowe maja atestowaną emisję PM na poziomie 16-20 przy normie 40.... Czy inaczej mówiąc "Euro 6 z jeszcze niższą emisją o 50% "

Promocja  listopad 2019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz
Od lat promujemy i WYKONUJEMY jedynie paleniska na drewno z "górnym spalaniem" oraz z poborem 100% powietrza do spalania spoza domu.... Firma Romotop , której jestem przedstawicielem , od początku swojego istnienia nastawiona jest na rynek niemiecki . Obecnie oferowane wkłady kominkowe maja atestowaną emisję PM na poziomie 16-20 przy normie 40.... Czy inaczej mówiąc "Euro 6 z jeszcze niższą emisją o 50% "

 

Takie same kopciuch co w obi za 800zł.

To euro 6 to w laboratorium na węglu drzewnym chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem ....

Pisałem, że jak barany robią ogniska i kopcą liście to jest smog a nie prawidłowe spalanie liście.

Ale ty masz kominek więc nie wiesz co to jest prawidłowe spalanie.

Najmniej.

Węglowodory aromatyczne są bardziej szkodliwe od jakichś tam Nox ale jak widać ty nie dokształcony bo większość niedokształconych mysli, że Nox są najbardziej szkodliwe :lol2::lol2:

 

No to jak wygląda to prawidłowe spalanie liści? Zresztą po co pytać. Liści spalać nie wolno i to jest karalne. Dlaczego? To sobie poszukaj.

Ja liście daje na kompost i to tylko wybrane.

Resztę bełkotu szkoda komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie gazu ziemnego jest zdecydowanie bardziej ekologiczne niż spalanie drewna w kominkach zamkniętych spełniających wymagania "ekoprojekt".

 

Oczywiście zacytuję.

 

To jest twoja "rzeczywistość" ...

To że tak postrzegasz świat to już twój problem.

Poważny problem.

 

Dobrze gada polać mu.

 

No widać nieźle łoicie na tych blokach. :lol2:

 

 

Ty wiesz i ja wiem (przynajmniej w części), pewnie wielu o tym wie.

Powiedz to tym którzy w gazie czy w ropie naftowej widzą tylko źródło ciepła i napędu samochodów, samolotów itp.

Wystarczy cofnąć się do połowy XIX wieku i porównać co wtedy w domach było a co teraz jest.

 

Ja się nie mam co dziwić bo dobrze o tym wiem.

Dziwić mogą się Ci którzy uznają ropę czy gaz za szkodliwe źródło "wszystkiego".

A do tego proponują zastąpić ogrzewanie gazem ogrzewaniem kominkowym.

 

Fakt co było w domach w XIXw? Tak to kopalne nas do tego zaprowadziły i mamy to wszystko dzięki nim. Tylko co dalej? Peak oil (poszukaj w necie co to , może tym razem dasz radę) jest za nami, jest teraz , czy będzie, a jeżeli tak to kiedy? Znasz odpowiedź? My mamy fajnie, tylko co z naszymi wnukami, a dla niektórych może i z ich dziećmi. Może będą spalać co popadnie np. tak jak @mtdeusz opony żeby tylko przeżyć, o ile będą miały gdzie? Jakie będzie wtedy powietrze? Zresztą jakie to będzie miało wtedy znaczenie. Zużycie kopalnych rośnie wykładniczo. Jak myślisz dlaczego hamerykanie dobrali się do łupków, czy to z gazem czy z ropą? No ale najważniejsze, że nam jest teraz dobrze, a co po nas to już nieważne. No ale tylko "idioci i kretyni" mówią, że kopalne są złe, że trzeba jak najszybciej od tego odejść, póki jest jeszcze jakaś możliwość. Nie lepiej zakazać spalania biomasy tak jak to zrobiono w Krakowie i Wrocławiu i promować gaz. Brawo. No i faktycznie to CO2 to jeden wielki spisek, bo gaz który spalam to "czyste ekologiczne odnawialne paliwo", a drewno i biomasa syfi i nie jest ekologiczne.

Do tego strasznie głupi ci Litwini , bo Duńczycy czy Norwegowie to już szkoda pisać. Oni jak to mają warunki. Szwajcarzy to już kompletni kretyni, że zakazują używania gazu. Tylko tutaj jest jeszcze wiele innych kwestii jak np. bezpieczeństwo, ale poruszać ich tutaj nie ma, co z wielu względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same kopciuch co w obi za 800zł.

To euro 6 to w laboratorium na węglu drzewnym chyba.

 

No i napisał gość co mieszka w bloku i jest "fachofcem" od spalania i polewania. Ah te "experty".

Kurcze nie dziewie się, że cię spuścili na drzewo w tym wątku o buforze. Mieli rację, z wora foliowego se go zrób. Troll jakich mało. :lol2:

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz
No i napisał gość co mieszka w bloku i jest "fachofcem" od spalania i polewania. Ah te "experty".

Kurcze nie dziewie się, że cię spuścili na drzewo w tym wątku o buforze. Mieli rację, z wora foliowego se go zrób. Troll jakich mało. :lol2:

:bye:

 

Idź tam dołuż liście do kopcacego gówno komina bo ci wygasa.

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wolno to szybko:lol2:

Tylko wybrane bo reszte jak mówiłeś pakujesz do kopcącego kominka.

https://www.youtube.com/watch?v=dTE0L6aW84w

Masz jakieś stare aktualne to w piątek ci mogę nagrać.

 

A co można trollowi napisać? Chłopie u mnie zabierają bio śmieciarze z gminy ( z szacunkiem dla Panów za ich pracę) Opony też się odwozi, nie spala. Tak to się odbywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...