Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość mtdeusz
Ciebie to nikt nie przebije. W niczym. ;)

W bloku to pewnie "jakom somsiadkę" chcesz wyrwać, bo przy takich temp. to wiesz, ciężko w seterku chodzić. :cool:

No a jaaak.

Macie nowy opał do kominka.

P_20191205_160154_compress84.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę 23-24. Przy AZS to chodzenie w seterku niezbyt dla mnie komfortowe. Wolę krótki.

Pytałeś swojego lekarza jaka jest optymalna temperatura powietrza przy AZS?

Zanieczyszczone środowisko i określone warunki klimatyczne sprzyjają atopowemu zapaleniu skóry.

W wysokiej temperaturze i zwiększonej potliwości dolegliwości te często się nasilają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś swojego lekarza jaka jest optymalna temperatura powietrza przy AZS?

 

No przecież już było. Ten od zdjęci już próbował stawiać diagnozy na podstawie wpisów w necie. Czekaj na ale tym tam też byłeś. :D No kuźwa skąd oni was biorą, bo na pewno nie sieją.

 

No a co myślisz o takim ogrzewaniu nadmuchowym? Zdrowe to czy nie? Lepsze niż podłogówka?

Ja mam klimę, ale używam tylko do chłodzenia. Przecież to żadna hameryka, teraz to standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co myślisz o takim ogrzewaniu nadmuchowym? Zdrowe to czy nie? Lepsze niż podłogówka?

Ja mam klimę, ale używam tylko do chłodzenia. Przecież to żadna hameryka, teraz to standard.

Nie wiesz jak działa klimatyzacja nawiewowa z PC? Żartujesz?

Ogrzewanie nadmuchowe może być różne. Powinieneś wiedzieć. Twoje nie jest jedyne.

http://www.instalacjebudowlane.pl/4140-26-12403-jak-dziala-ogrzewanie-nadmuchowe.html

 

Masz w domu wiele urządzeń

- klimatyzacja do chłodzenia

- klimatyzacja nawiewowa z PC

- kocioł na pellet

- kominek

Brawo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet na publicznym forum podzielił się dolegliwością chorobową. Dobrze, że "tylko" AZS.

Strach pomyśleć jaki oręż do ataku uczyniłby d7d z jakieś groźniejszej choroby.

 

PS

Odnośnie tematu, spalania to...

Drewno lokalnie w kontekście pyłów jest gorsze od gazu.

Ale globalnie w kontekście ekologii i planety gaz do drewna to jak trąd do trądziku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet na publicznym forum podzielił się dolegliwością chorobową. Dobrze, że "tylko" AZS.

Strach pomyśleć jaki oręż do ataku uczyniłby d7d z jakieś groźniejszej choroby.

 

PS

Odnośnie tematu, spalania to...

Drewno lokalnie w kontekście pyłów jest gorsze od gazu.

Ale globalnie w kontekście ekologii i planety gaz do drewna to jak trąd do trądziku.

 

Temat AZS pojawił się jako dolegliwość spowodowana być może spalanie gazu ziemnego w kotłach gazowych.

Taką współprzyczynę swojej choroby sugerował vvvv.

 

"globalnie w kontekście ekologii i planety gaz do drewna to jak trąd do trądziku" taką poważną chorobę porównujesz w kontekście gazu ziemnego.

To Ty wciągnęłeś trąd do walki ze spalanie gazu.

Strach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat AZS pojawił się jako dolegliwość spowodowana być może spalanie gazu ziemnego w kotłach gazowych.

Taką współprzyczynę swojej choroby sugerował vvvv.

 

To było przy tym, że mam 23-24C i wolę chodzić w krótkim. Rzucone ot tak. Normalne, chociaż dla ciebie i tego drugiego to było dziwne. Np. bluza drażni skóry. Załapiesz coś w końcu. Nasuwa mi się pewne określenie twojej osoby. Mam to praktycznie od urodzenia. Kumasz.

 

@giman oczywiście masz rację, tylko jak to zostało tutaj napisane (spalacz gazu tak napisał) mamy patrzeć globalnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet na publicznym forum podzielił się dolegliwością chorobową. Dobrze, że "tylko" AZS.

Strach pomyśleć jaki oręż do ataku uczyniłby d7d z jakieś groźniejszej choroby.

 

PS

Odnośnie tematu, spalania to...

Drewno lokalnie w kontekście pyłów jest gorsze od gazu.

Ale globalnie w kontekście ekologii i planety gaz do drewna to jak trąd do trądziku.

 

Bzdura!

Odpowiedz sobie na proste pytanie, co stanie się z naszą planetą jak zabraknie drzew. A potem na drugie pytanie, co stanie się z planetą jak zabraknie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają różne dolegliwości. Niekoniecznie piszą o tych dolegliwościach na FM. Kumasz.

Masz od urodzenia czyli to raczej nie jest z powodu spalania gazu w kotłach gazowych. Kumasz.

 

Ja pierdziu. Pytek nie luzuj. Zdziwiony byłeś z tym drugim, że mam takie temp. w domu i że to nie jest zdrowe. Normalnie napisałem, dlaczego tak mam i mi odpowiada. O chorobach nie trzeba pisać. Widać. :D

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat AZS pojawił się jako dolegliwość spowodowana być może spalanie gazu ziemnego w kotłach gazowych.

Taką współprzyczynę swojej choroby sugerował vvvv.

Jako zapalony czytacz i sporadyczny komentator tego wątku jestem bardzo ciekaw cytatu dowodzącego powyższe.

 

Bzdura!

Odpowiedz sobie na proste pytanie, co stanie się z naszą planetą jak zabraknie drzew. A potem na drugie pytanie, co stanie się z planetą jak zabraknie gazu.

Przejście na brak drzew jest zgrabne, populistyczne, mijające się z logiką i minimalnym poziomem dyskusji.

Wystarczy prześledzić ile zasobów, energii, itp trzeba włożyć w gaz (od odwiertu do twojego domu)

Oraz ile analogicznie w przypadku drzewa od ścięcia do twojego domu.

O brak drzew się nie martw ich liczba na świecie jest stała/rosnąca i tak cały czas.

 

PS

Ja rozumiem, że można nie lubić spalania drewna. Bo ktoś trafił na sąsiada co pali mokrym, nieumiejętnie, ma kiepski piec/kominek.

Ale uważać, ze przemysł wydobycia, przetwórstwa i dystrybucji gazu jest cacy dla planety to trzeba mieć dużo złej woli lub złośliwości lub zwyczajnie ograniczone zdolności pojmowania rzeczywistości nas otaczającej.

 

PPS

Z tą rosnącą liczbą drzew na świecie się rozpędziłem. Ten ciągły wzrost to w Europie. Na świecie wartość stabilna lub lekka spadająca. Ale drzewa to nie jedyne rośliny na świecie ;)

Edytowane przez giman
PS & PPS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście na brak drzew jest zgrabne, populistyczne, mijające się z logiką i minimalnym poziomem dyskusji.

Wystarczy prześledzić ile zasobów, energii, itp trzeba włożyć w gaz (od odwiertu do twojego domu)

Oraz ile analogicznie w przypadku drzewa od ścięcia do twojego domu.

O brak drzew się nie martw ich liczba na świecie jest stała/rosnąca i tak cały czas.

 

PS

Ja rozumiem, że można nie lubić spalania drewna. Bo ktoś trafił na sąsiada co pali mokrym, nieumiejętnie, ma kiepski piec/kominek.

Ale uważać, ze przemysł wydobycia, przetwórstwa i dystrybucji gazu jest cacy dla planety to trzeba mieć dużo złej woli lub złośliwości lub zwyczajnie ograniczone zdolności pojmowania rzeczywistości nas otaczającej.

 

PPS

Z tą rosnącą liczbą drzew na świecie się rozpędziłem. Ten ciągły wzrost to w Europie. Na świecie wartość stabilna lub lekka spadająca. Ale drzewa to nie jedyne rośliny na świecie ;)

Pewnie przeliczyłeś ile drzew można spalić i czy uzyskana energia wystarcz na pokrycie energii uzyskanej ze spalania gazu.

Zacznij od polskiego zapotrzebowania.

 

Pamiętaj też o postawionej tezie że spalanie drewna jest lokalnie bardziej szkodliwe niż spalanie gazu. Lokalnie bo globalnie to gaz jest bardziej szkodliwy.

Pewnie masz na to jakieś dowody poza "sądzeniem".

 

PS Drzewo przed ścięciem trzeba jeszcze posadzić, sadzonki trzeba wyhodować.

O dobroczynnym wpływie drzew na lokalny klimat nie wspomniałeś.

 

Parafrazując:

Uważać, ze ścinanie drzew i spalanie drewna jest cacy dla planety to trzeba mieć dużo złej woli lub złośliwości lub zwyczajnie ograniczone zdolności pojmowania rzeczywistości nas otaczającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...