Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skad? Zapłaciłeś jakiś dodatkowy podatek od swojego kominka? Zamierzasz go zlikwidować? Stoi nieużywany? Jedziesz po kominkowcach ale samokrytyki nie słyszałem.

Dobrze gadasz- polać mu.

Skoro zacząłbyś od zakazania montowania kotłów stałopalnych w nowych domach to być może i jest to słuszny kierunek, tylko chcesz coś wskórać tutaj? W tym wątku? Proponuję pójść o krok dalej i napisać do redakcji (czy gdzie tam możesz) FM aby zaprzestali (jako wzór) produkować, reklamować, oraz sprzedawać projekty domów z KOTŁOWNIĄ NA PALIWO STAŁE.

Uważasz, że również są takiego zdania jak twoje i kolegi gazownika?

Zwalczaj problem u źródła.

 

Gdyby nakaz wszedł, zlikwidowałbym bez marudzenia. ZA droższe drewno zapłaciłbym bez marudzenia.

I dla Twojej wiedzy - nie "jadą po kominkowcach", tylko po tych, którzy palą byle co, w byle czym, oraz tych, co większą część swojego grzania opierają na kominku.

 

A Murator ne robi nic niewłaściwego sprzedając projekty na paliwo stałe. Można, to sprzedają.

Natomiast ze dwa, trzy razy czytałem tam artykuły, które potencjalnemu nabywcy takiego kotła, smolącego z komina produktami spalania węgla i drewna, wskazują inną drogę....

Może trafią na podatny grunt.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek na troty z podajnikiem za ścianą.

fotohobby

Temat brzmi: Nie róbcie kominków w domu.

Dotyczy tych co planują zrobić kominek a nie tych co w nich smolą, więc skoro nie czepiasz się tych co palą dla przyjemności patrzenia to pomyliłeś wątki.

"Jak zakażą to zlikwiduje" tak głośno krzyczysz a przykładu nie dajesz. Co z tego, że FM sugeruje inne ogrzewania skoro i tak produkują a tym samym zachęcają do kupowania takich projektów, więc uważasz to za słuszne? Człowiek, który nie czyta forum, włącza komputer i szuka projektu i napotyka taki jaki chce i ma kotłownię na kocioł zasilany drewnem i nie czyta tych piedrół ani tego, że fm na ostatniej stronie numeru napisał o innych źródłach ciepła. To nazywasz dobrą drogą? Więc nie wiem dlaczego tak się tutaj unosisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie walory kominka.:

1. Smrod w domu przy rozpalaniu - masz ewidentnie coś spieprzone, takie zjawiska nie powinny miec miejsca, i u mnie nie mają

2. Syf w garażu od opału i zajęte miejsce. - kto w garażu trzyma drewno? szukasz dziury w całym, ja mam drewutnię, ale wczesniej trzymałem drewno ładnie ułożone na wolnym powietrzu i było OK

3. Wybieranie popiołu co każde palenie bo inaczej nie ma ciągu - syf w mieszkaniu - ja w swoim kominku wybieram popiół RAZ NA MIESIĄC :D, podtrzymuję powyższe, masz coś spieprzone

4. Rozpalanie - poświęcony czas - znowu szukasz dziury w całym, ale OK, widok ognia w domu kosztuje mnie 5 minut codziennie

5. Smród spalin na podwórku - działalność szkodliwa wobec sąsiadów i samego siebie. - zapach spalonego drewna nazywasz smrodem? ech, bez komentarza.....a po kolejne, spaliny z kominka nie idą w dół, nie są ciężkie.....więc czym Ty i twoi sąsiedzi palą...bo na pewno nie drewnem

6. Zajęte miejsce w pokoju - przynajmniej 2m2 gdzie nic nie można postawić - kominek zajmuje miejsce świadomie :D

7. Mostki cieplne z komina, doprowadzenia ciepła, potencjalne wejście robaków przez rury. wychładzanie przez kominek. - i jeszcze koklusz i dżuma :p

 

 

 

Ja grzeję dom tylko kominkiem, od 13 zim...uwielbiamy z całą rodziną widok ognia...odczuwalnośc ciepła jest całkiem inna niż tego z kaloryferów, jest taka przyjemna, wydaje się cieplej niż pokazuje termometr :D.

Już pisałem o tym w innym wątku, wcześniej miałem markowego francuskiego żeliwniaka, przeżył 12 zim, ostatnią zimę przegrzałem nowym kominkem. Mogę z tego powodu zrozumieć ludzi, którzy mają nieodpowiednie, złe, słąbe wkłady do swoich domów. Ja miałem źle dobrany wkład, źle wykonaną obudowę, a pomimo tego palenie w domu mnie cieszyło. Teraz mam wkład od Unico, Dragon 16, i jestem w szoku jak palenie może być minimalnie obsługowe, hehheehhee....przypomnę, wybieram popiół raz w miesiącu :yes:. Wczesniej spalałem około 15-20 kubików drewna, a ostatniej zimy spaliłem około 8 mp.....SZOOOOOK.

 

Polecam kominki dobrze dobrane i dobrze wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze spytam...

Greengaz, porównałeś wchodzące powietrze do domu do wychodzących spalin z kominka ......OK, OK

a jak się ma wchodzące powietrze do domu do spalin z pieca typu Junkers Eurostar napędzanego propanem? można się nimi zaciągać?

 

bo taki używam do grzania wody, i jako awaryjne źródło ogrzewania :cool:

 

 

 

tak na marginesie, kiedyś pisałem to Tobie, moja przepychanka z Gaspolem jeszcze trwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek na troty z podajnikiem za ścianą.

fotohobby

Temat brzmi: Nie róbcie kominków w domu.

Dotyczy tych co planują zrobić kominek a nie tych co w nich smolą, więc skoro nie czepiasz się tych co palą dla przyjemności patrzenia to pomyliłeś wątki.

"Jak zakażą to zlikwiduje" tak głośno krzyczysz a przykładu nie dajesz. Co z tego, że FM sugeruje inne ogrzewania skoro i tak produkują a tym samym zachęcają do kupowania takich projektów, więc uważasz to za słuszne? Człowiek, który nie czyta forum, włącza komputer i szuka projektu i napotyka taki jaki chce i ma kotłownię na kocioł zasilany drewnem i nie czyta tych piedrół ani tego, że fm na ostatniej stronie numeru napisał o innych źródłach ciepła. To nazywasz dobrą drogą? Więc nie wiem dlaczego tak się tutaj unosisz...

 

A jakby od strony podwórka miał zaprojektowany chlewik, to by wybudował chlewik ?

Litości...

 

To już jest przykład na wybitne lenistwo umysłowe (delikatnie mówiąc), żeby nie sprawdzić, co oferują nowsze technologie, tylko ogrzewać się drewnem, jak za króla Ćwieczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie kominków, róbcie takie kuchnie.

Inspiracji ponad 182 sztuki.

[ATTACH=CONFIG]374210[/ATTACH]

Więcej tu ->

https://www.facebook.com/pg/viporaidecor/photos/?tab=album&album_id=1683951518504733

 

Fajne są te kuchnie ale chyba raczej tylko dla fanów gotowania i to takiego z prawdziwego zdarzenia jak nasze babcie gotowały. Zupa kipiała ze 2 godziny a schab piekł się pół dnia i wtedy to miało smak a nie to co dzisiejsze indukcje. Taki piec ma wiele zalet ale i wady. Zajmuje dużo miejsca i uciążliwość używania latem. Nie każdy może sobie pozwolić na takie cacko, żeby używać 2-3 razy w roku :-)

Kominek to syf chociażby z drewna z którego zawsze jakaś trzaska i kilka wiórów spadnie i ścieżka z drewutni, że o śladach z butów nie wspomnę. Wokół kominka zawsze znajdzie się coś do posprzątania. Mówią, że kurz spalany w starciu z wysoką temperaturą grzejnika szkodzi alergikom, więc kominek czy kuchnia kaflowa również posiada tą wadę... Nie wiem, tak tylko głośno myślę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby od strony podwórka miał zaprojektowany chlewik, to by wybudował chlewik ?

Litości...

 

To już jest przykład na wybitne lenistwo umysłowe (delikatnie mówiąc), żeby nie sprawdzić, co oferują nowsze technologie, tylko ogrzewać się drewnem, jak za króla Ćwieczka...

 

Więc chcesz zniechęcić do budowy kominka czy zakazać ustawą?

Technologie są owszem różnorodne. Dlaczego budować jak za dziada z cegły palonej skoro są nowsze technologie? Jest bk, bloki styropianowe czy wiele innych i cieplejszych niż ceramika. Teraz należy wszystkich co budują z ceramiki nazwać idiotami? Do tego dążysz? Każdy ogrzewa czym chce i to jego wola, póki coś jest legalne to kwestia wyboru ale nie każ rezygnować z kominka fanom lampki wina i widoku ognia zimowym wieczorem.

 

I dla Twojej wiedzy - nie "jadą po kominkowcach", tylko po tych, którzy palą byle co, w byle czym, oraz tych, co większą część swojego grzania opierają na kominku.

Określ się wreszcie. Z tego co widzę to wątek o tym czy robić kominek w domu czy też nie a nie o systemie ogrzewania domu.

Edytowane przez jarekpolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja logika jest dość zakręcona...

Co ma to tego tematu cegła palona ? Czy ona czemuś szkodzi ?

Wybudowałem dom z materiału dużo gorzej izolującego ciepło, niż ceramika, tak na marginesie.

 

Właśnie to:

Każdy ogrzewa czym chce i to jego wola

 

chciałbym ograniczyć, jak ograniczyło to już trochę gmin w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowałem dom z materiału dużo gorzej izolującego ciepło, niż ceramika, tak na marginesie..

To już jest przykład na wybitne lenistwo umysłowe (delikatnie mówiąc), żeby nie sprawdzić, co oferują nowsze technologie

Więc jak to jest z tym lenistwem umysłowym w tym przypadku? Widzisz, rozum jedno a serce drugie. Są nowsze technologie a Ty jak za "króla Ćwieczka". Nie szkoda ci, że przez słabo izolacyjny materiał konstrukcyjny wyrzucasz ciepło do atmosfery i zużywasz więcej gazu? Nie ma się co zasłaniać 20cm styro bo nie o to chodzi. Ekologia mówi coś całkiem odwrotnego niż to co zrobiłeś. Odniesiesz się do swojej decyzji?

 

chciałbym ograniczyć, jak ograniczyło to już trochę gmin w Polsce

To chcesz ograniczyć, zniechęcić czy zakazać?

Kolejny raz proszę, żebyś się określił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to jest z tym lenistwem umysłowym w tym przypadku? Widzisz, rozum jedno a serce drugie. Są nowsze technologie a Ty jak za "króla Ćwieczka". Nie szkoda ci, że przez słabo izolacyjny materiał konstrukcyjny wyrzucasz ciepło do atmosfery i zużywasz więcej gazu? Nie ma się co zasłaniać 20cm styro bo nie o to chodzi. Ekologia mówi coś całkiem odwrotnego niż to co zrobiłeś. Odniesiesz się do swojej decyzji?

 

Nie za "króla ćwieczka", bo silikat to materiał nowszy, niż ceramika.

Nie wiem, co rozumiesz przez to, żeby "nie zasłąniać się 20cm styro, bo nie o to chodzi" skoro WŁASNIE O TO CHODZI.

Zaprojektować ścianę, która ma wysoką akumulacyjność, zdolność tłumienia dźwięku, szczelność, wysoką wytrzymałość i dobrą izolacyjośc cieplną.

ZA pewne cechy odpowiada silikat, za inne styropian.

Ja chciałem uzyskać pewien współczynnik U ścian i odpowiedni poziom tłumienia dB i połączenie silikat + 20cm styropianu mi ją daje.

 

Oczywiście wg Ciebie jak ktoś ma zaprojektowane Beton Komórkowy 24cm + styropian 14cm to MUSI tak zrobić, bo tak NAKAZAŁ projekt.

Nawet, jak ma autostradę za płotem.

 

To chcesz ograniczyć, zniechęcić czy zakazać?

Kolejny raz proszę, żebyś się określił.

 

Zakazać ogrzewania kotłami na węgiej i drewno

Wyrzucić z obrotu żęliwniaki o których pisał kol. Arek powyżej.

Podnieść o 30% cenę drewna

już o tym pisałęm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za "króla ćwieczka", bo silikat to materiał nowszy, niż ceramika.

Nie wiem, co rozumiesz przez to, żeby "nie zasłąniać się 20cm styro, bo nie o to chodzi" skoro WŁASNIE O TO CHODZI.

Zaprojektować ścianę, która ma wysoką akumulacyjność, zdolność tłumienia dźwięku, szczelność, wysoką wytrzymałość i dobrą izolacyjośc cieplną.

ZA pewne cechy odpowiada silikat, za inne styropian.

Ja chciałem uzyskać pewien współczynnik U ścian i odpowiedni poziom tłumienia dB i połączenie silikat + 20cm styropianu mi ją daje.

 

Oczywiście wg Ciebie jak ktoś ma zaprojektowane Beton Komórkowy 24cm + styropian 14cm to MUSI tak zrobić, bo tak NAKAZAŁ projekt.

Nawet, jak ma autostradę za płotem.

 

 

 

Zakazać ogrzewania kotłami na węgiej i drewno

Wyrzucić z obrotu żęliwniaki o których pisał kol. Arek powyżej.

Podnieść o 30% cenę drewna

już o tym pisałęm

 

Kto buduje nowy dom tuż przy autostradzie? Chyba masochista tylko.

No tak twoim zdaniem masz idealne materiały na budowę ścian, jednak jak zauważyłeś każdy ma inne wymagania i wybiera co innego podobnie jak system ogrzewania.

W kwestii ceny drewna to masz świadomość tego, że jeśli podrożeje to nie stracą jedynie palący nim ale wszyscy. Droższe okna, parkiety, drzwi, dachy, płoty, palety a nawet trumny. Wiesz, że za to i tak finalnie zapłaci konsument?

Filozofia podobna do naszych rządzących. Wprowadzić podatek od banków, od marketów a wszystkim firmy i tak obciążą klienta.

Brawo :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto buduje nowy dom tuż przy autostradzie? Chyba masochista tylko.

No tak twoim zdaniem masz idealne materiały na budowę ścian, jednak jak zauważyłeś każdy ma inne wymagania i wybiera co innego podobnie jak system ogrzewania.

W kwestii ceny drewna to masz świadomość tego, że jeśli podrożeje to nie stracą jedynie palący nim ale wszyscy. Droższe okna, parkiety, drzwi, dachy, płoty, palety a nawet trumny. Wiesz, że za to i tak finalnie zapłaci konsument?

Filozofia podobna do naszych rządzących. Wprowadzić podatek od banków, od marketów a wszystkim firmy i tak obciążą klienta.

Brawo :bash:

 

Kończę dyskusję, bo to przestaje mieć sens....

Dom przy autostradzie ? Zapytaj bobiczka.

Tzn - autostrady miało tam nie być, a jest....

Są tez przejazdy kolejowe, obwodnice, stadiony itp...

 

Po drugie - tak, każdy wybiera materiał na ścianę, tak, jak chce.

Tylko, że ten wybór nie wadzi sąsiadom

A kociołek na drewno i owszem...

Więc już widzisz różnicę pomiędzy "ścianą" a "ogrzewaniem ?

Bo ja jaśniej wytłumaczyć już nei potrafię :(

 

No i na koniec - akcyza ma dotyczyć drewna opałowego.

Rozumiesz ? Myślałem że to proste....

Trumny nie zdrożeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę dyskusję, bo to przestaje mieć sens....

Dom przy autostradzie ? Zapytaj bobiczka.

Tzn - autostrady miało tam nie być, a jest....

Są tez przejazdy kolejowe, obwodnice, stadiony itp...

 

Po drugie - tak, każdy wybiera materiał na ścianę, tak, jak chce.

Tylko, że ten wybór nie wadzi sąsiadom

A kociołek na drewno i owszem...

Więc już widzisz różnicę pomiędzy "ścianą" a "ogrzewaniem ?

Bo ja jaśniej wytłumaczyć już nei potrafię :(

 

No i na koniec - akcyza ma dotyczyć drewna opałowego.

Rozumiesz ? Myślałem że to proste....

Trumny nie zdrożeją.

 

Drewna opałowego? Każdy wie, że często bardziej opłaca się kupić dłużycę w D klasie a jeśli tzw. metry podrożeją to ludzie zaczną kupowac inną kategorię wiec co tym osiagniesz?

zanim wybiera się materiał na ściany to chyba już wiadome czy będzie autostrada hm??

masz rację idź już stąd to się pogubiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, dano sobie radę z akcyzą węglową, można będzie dać radę z drewnem na opał.

Da się skutecznie zniechęcić co puszczania dymka z komina...

 

A co do autostrad i obwodnic, już tobie radziłem - poczytaj o domu bobiczka.

Poza tym często buduje się domy przy liniach kolejowych, obwodnicach, lotniskach.

Nie każdy buduje w regionie tak słabo zaludniowym, jak Twój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...