Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

mam bufor 1 tys litrów. pisałem o tym kilka postów wyżej, więc o jakim duszeniu kotła mowa?

 

No i chwała, że nie dusisz. Przynajmniej jest jakiś plus. Co nie zmienia faktu, że do ceny węgla i drewna powinna być naliczana składka zdrowotna, tak samo jak płaci się na wywóz i utylizację śmieci, szamba czy kanalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

może to kiepski argument poza ekonomicznym, który dla mnie góruje ale po co mam być eko skoro 300m za domem mam suszarnię drewna w której pali się na okrągło drewnem? te 15 minut rozpalania u mnie to NIC w porównaniu do tego co tam się dzieje i tam filtra żadnego nie ma tylko 10m komin murowany z cegły.

 

montują najczęściej pc pp i taka pompa kosztuje ich średnio miesięczną wypłatę sprzedawcy w sklepie, więc da się to przełknąć.

aha podłączają to zazwyczaj tylko do jednego pomieszczenia i działa głównie w salonie.

Edytowane przez jarekpolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4-go listopada ogrzewam dom kominkiem, kocioł gazowy przestawiłem na tryb "lato", w kominku spalam brykiet (testuję różne rodzaje i marki). Nie wiem czy taniej kominkiem niż gazem, może i nie albo porównywalnie ale klimat wokół kominka jest niepowtarzalny. Jedna coś nam zostało z ludów pierwotnych w tym skupianiu się wokół ognia.

 

o swoich atawizmach pisz w liczbie pojedyńczej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28-06-2015 16:00

niestety prąd tyle kosztuje.

co do całego systemu ogrzewania to chciałbym żeby był on:

- tani w instalacji (oczywiście wiadome, że spore koszty i tak trzeba ponieść)

- tani w użytkowaniu

- prosty w obsłudze (często mnie nie ma w domu a żona musi sama sobie z tym poradzić)

- wyczyszczenie czy zasyp kotła nie stanowi problemu - odrobina pracy fizycznej dobrze działa na zdrowie

- chciałbym jedynie ustawić coś na sterowniku i mieć sprawy ustawień z głowy na cały sezon grzewczy lub zmieniać jedynie coś w kilku ruchach (kobieta musi się połapać)

- planuję założyć rozdzielacz (mieszalnik) osobno na każde pomieszczenie z termostatami oraz czujniki temperatury w pokojach (może nie we wszystkich ale salon, sypialnia, łazienka)

Będzie podłogówka, więc te koszty i tak zostaną poniesione, natomiast chodzi o samo serce kotłowni. Jeśli pompa PW to jaka i za ile, żeby działała w srogą zimę (nie mam kominka). Jeśli kocioł na eko to jaki i o jakiej mocy (najmniejszy znalazłem 12kw) a może zwykły kocioł używany powiedzmy przez miesiąc w roku a w cieplejsze dni jakaś zwykła pompa za "prawie darmo"?

 

Ja nie mam pytań. Tylko po co ta cała idiotyczna dyskusja przez kilka stron i to po doświadczeniach norweskich.

 

SAS UWG jest najzwyklejszym śmieciuchem na wszystko.

 

http://www.kotlysas.pl/wp-content/uploads/uwg.jpg

Paliwa: węgiel kamienny sortyment orzech, zastępczo: węgiel kamienny z domieszką miału, drewno sezonowane

Rodzaj spalania: dolny system rozpalania

Edytowane przez Greengaz
zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, że idiotyzmem jest ZAKAZYWANIE budowy i używania kominków a tym bardziej jakiegoś podatku od drewna. To i tak nic nie zmieni dla środowiska. Ile procent nowych domów ogrzewa tylko kominkiem? promil? A jeśli mają ogrzewanie gazem to nie dziw, że palą w kominku bo wiadome, że taniej tylko decydując się na gaz trzeba było wcześniej to przemyśleć. Edytowane przez jarekpolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samochodach, było. Pompy ciepła zahaczone. Śmieciuchy...w zasadzie też....Proponuje w ramach promocji kominków w tym wdzięcznym wątku, następny temat: lotnictwo cywilne i wojskowe. To spore obciążenie dla środowiska więc temat wdzięczny...O brak znajomości rzeczy, forumowych wyjadaczy nie podejrzewam nawet:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, że idiotyzmem jest ZAKAZYWANIE budowy i używania kominków a tym bardziej jakiegoś podatku od drewna. To i tak nic nie zmieni dla środowiska. Ile procent nowych domów ogrzewa tylko kominkiem? promil? A jeśli mają ogrzewanie gazem to nie dziw, że palą w kominku bo wiadome, że taniej tylko decydując się na gaz trzeba było wcześniej to przemyśleć.

 

Masz rację, kominki to niewielki procent, choć dla sporej części lokalnych społeczności jest uciążliwy.

Dużo lepszy efekt dałby zakaz ogrzewania paliwami stałymi w nowych domach, bo to wyeliminowałoby pseudo-eko groszki i śmieciuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samochodach, było. Pompy ciepła zahaczone. Śmieciuchy...w zasadzie też....Proponuje w ramach promocji kominków w tym wdzięcznym wątku, następny temat: lotnictwo cywilne i wojskowe.

Ja mimo wszystko pozostane przy temacie kominków :)

Panie Piotrze, czy, w kontekście nowych warunków technicznych (EP=95) można zastosowac - adaptujac projekt - kominek z DGP lub akumulacja, jako alternatywne źródło ogrzewania, żeby zmniejszyć wartość EP dla budynku (w moich projektach jestem "na styk" dla kotła gazowego kondensacyjnego)? Bo jeśli tak, to jest to kolejny argument na "tak" dla kominka.

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś stąd iść podobno a dalej piszesz. Ehhh niezdecydowany jesteś. Z tymi oborami to prawda. Mógłbyś wyjaśnić po co Ci aż taka akumulacja cieplna? Istnieje ogrzewanie podłogowe i akumulacja w posadzce. Napisz tylko, że wilgoć przyjmuje i oddaje to padnę ze śmiechu. Wyjątkowodziała po przykryciu tapetą, płytkami i farbą szczególnie lateksową :-)

 

akumulacja silikatu to stabilizacja temperatury, lepsze wykorzystanie zysków bytowych i słonecznych (energooszczędność) i zapewnienie komfortowej temperatury przez cały rok. przykładowo u mnie max. temperatura latem tego roku to 24,2°C, a nie miałem żadnego systemu chłodzenia. zimą z kolei jak przygrzeje słońce, to często energii wystarcza na całą noc, aż do kolejnego słonecznego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jaki mają niektórzy powyżej forumowicze interes w demonizowaniu kominków...straszenie spalinami, rakiem......albo do jakiś rodzaj dywersji, albo ekologiczna ślepota

 

 

mieszkam we Wrocławiu, a to miasto jest na pudle, niestety, jeżeli chodzi o smog, i wiecie co u nas jest największym problemem?

1. ludzie którzy palą w swoich piecach wszystkim co się może spalić -

największe stężenie spalin jest w ścisłym centrum miasta, czyli tam gdzie są przedwojenne kamienice, i paradoksalnie, pomimo bliskości energociepłowni, nie są podłączeni do miejskiej sieci....zresztą nawet gdyby byi podłączeni, to spora część tamtych mieszkańców nie płaciłąby za ogrzewanie, bo albo nie stać, albo to zwykła patologia

oni nie palą drewnem, jezeli już to sporadycznie, głównie to plastiki....i węgiel

2. samochody, samochody....jeżlei mamy ich więcej niż w Berlinie na mieszkańca, to o czym mówimy...zresztą we Wrocławiu wzrost ilosci rejestracji aut rośnie propocjonalnie do wzrostu zanieczyszczenia powietrza, za to coraz bardziej spada jakośc komunikacji miejskiej publicznej..... Dutkiewicz tak zadłużył miasto, że tnie co się da, aby miasta nie przejął komisarz

 

 

 

 

piszecie o gazowaniu drewna w piecu.....a my tu mamy dział kominki.......myślę, że gdybyście sprawdzili jakośc spalin na moim kominie to podawane przez was dane poszły by się jeba...

a jakbyśce pojechali do Baturki, i sprawdzili jego spaliny, to normalnie sanatorium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jaki mają niektórzy powyżej forumowicze interes w demonizowaniu kominków...straszenie spalinami, rakiem......albo do jakiś rodzaj dywersji, albo ekologiczna ślepota

 

 

mieszkam we Wrocławiu, a to miasto jest na pudle, niestety, jeżeli chodzi o smog, i wiecie co u nas jest największym problemem?

1. ludzie którzy palą w swoich piecach wszystkim co się może spalić -

największe stężenie spalin jest w ścisłym centrum miasta, czyli tam gdzie są przedwojenne kamienice, i paradoksalnie, pomimo bliskości energociepłowni, nie są podłączeni do miejskiej sieci....zresztą nawet gdyby byi podłączeni, to spora część tamtych mieszkańców nie płaciłąby za ogrzewanie, bo albo nie stać, albo to zwykła patologia

oni nie palą drewnem, jezeli już to sporadycznie, głównie to plastiki....i węgiel

2. samochody, samochody....jeżlei mamy ich więcej niż w Berlinie na mieszkańca, to o czym mówimy...zresztą we Wrocławiu wzrost ilosci rejestracji aut rośnie propocjonalnie do wzrostu zanieczyszczenia powietrza, za to coraz bardziej spada jakośc komunikacji miejskiej publicznej..... Dutkiewicz tak zadłużył miasto, że tnie co się da, aby miasta nie przejął komisarz

 

 

 

 

piszecie o gazowaniu drewna w piecu.....a my tu mamy dział kominki.......myślę, że gdybyście sprawdzili jakośc spalin na moim kominie to podawane przez was dane poszły by się jeba...

a jakbyśce pojechali do Baturki, i sprawdzili jego spaliny, to normalnie sanatorium :D

 

bzdury, bzdury :)

 

największe stężenie spalin nie jest w centrach miast, tylko na wsiach i dzielnicach domków jednorodzinnych. w Rybniku kiedyś zmierzono stężenie PM10 w kilku miejscach tego samego dnia i okazało się, że jest tak jak piszę. że mamy więcej samochodów niż Niemcy - OK. ale nie korzystamy z nich w taki sposób. pojedź do zachodnich Niemiec i zobacz jakie tam są KORKI. niektórzy Niemcy pokonują po 200 km w ramach dojazdu do pracy (znam osobiście), stoją w korkach codziennie i wg danych na stronie GIOS mają dużo większe stężenie NOx niż w Polsce (spaliny samochodowe), za to mniej pyłu i mniej rakotwórczych WWA (82% z nich w Polsce produkują domowe kotłownie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, kominki to niewielki procent, choć dla sporej części lokalnych społeczności jest uciążliwy.

Dużo lepszy efekt dałby ....

 

Godne zarobki Polaków, bo jak naród bidny to bele czym będzie palił mimo zakazów/nakazów,żeby tylko w dupkę ciepło było.

 

Co do istoty wątku, decyzja o budowie kominka -jego typu i przeznaczeniu, winna być już etapie projektowania.Wymaga wnikliwej konsultacji, właściwie przeznaczonych środki do możliwości inwestycji i upodobań inwestora. Każdy z Nas jest inny, każdy lubi co innego,każdy wybiera projekt wg, własnych potrzeb, każdy inaczej spędza czas wolny -jego wybór, ale jak już się znajdzie, osoba która chce palić w kominku, wykona od początku budowy przemyślane instalacje, w których może palić wydajnie i w miarę ekologicznie (intensywnie i z odpowiednią ilością powierza i właściwego paliwa) emitując do minimum ilości ciepła i szkodliwych związków do atmosfery - to będzie właściwa decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godne zarobki Polaków, bo jak naród bidny to bele czym będzie palił mimo zakazów/nakazów,żeby tylko w dupkę ciepło było.

 

 

 

Najwyraźniej przeoczyłeś, ale pisałem o zakazie nowych domach.

Jaka ktoś się bierze za budowanie, to zakładam, że do garnka jest co włożyć i nieduży rachunek za gaz z czego zapłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulacja silikatu to stabilizacja temperatury, lepsze wykorzystanie zysków bytowych i słonecznych (energooszczędność) i zapewnienie komfortowej temperatury przez cały rok. przykładowo u mnie max. temperatura latem tego roku to 24,2°C, a nie miałem żadnego systemu chłodzenia. zimą z kolei jak przygrzeje słońce, to często energii wystarcza na całą noc, aż do kolejnego słonecznego dnia.
Potwierdzam! :) Silikaty sprawdziły się rewelacyjnie w moim pierwszym domu ogrzewanym kominkiem. Powtórzyłem więc ten wybór w dużo większym, nowym....Tym razem ogrzewanym piecokominkami jako główne źródło ciepła. Zadowolenie bez zmian...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...