Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rzeczowo bo we wolnym kraju póki co żyje.Wytłumacz to tym którzy weszli w posiadanie kominka np. z PW i innych ,10 lat temu i nauczyli się z nim żyć.Mają teraz zrobić totalną rozpierduchę w chałupie bo jakiś greengaz - upierdliwiec tego nie rozumie bo ma sąsiadów w zasięgu ręki ,którzy coś tam coś tam i ich podgląda inwigiluje to jest okropne ............ i zainwestować w twoją czystą PC??? i cieszyć się ,że wydałem 30000 tysiaków ???

Jezu, ale CIebie sie ciężko czyta.

 

Wytłumacz mi gdzie ja napisałem, konkretnie prosze!! , że namawiam ludzi do rozbierania kominków i inwestowania w PC.

 

Ba(!!) ja napisałem, że wprawdzie nie rozumiem ludzi ktorych "kreci" palenie w salonie ale skoro lubia to wolny kraj!

 

Napisalem też ze ja rozwalilem, bo był mi niepotrzebny i sie kurzył. Nie uzywalem. Tyle.

 

Napisałem, że sugeruje solidne przemyslenie inwestycji w kominek, zeby nie wtopic kasy, bo w praktyce wiekszosc posiadaczy kominków powietrznych pali od wielkiego dzwona. I pewnie mozna czesto gesto lepiej pieniadze spozytkowac.

 

Nie wiem o co sie tak oburzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tańszy i sprawdza się zajebis...cie.Ty nie masz to ci PC jako perpetuum mobile wszystko czysto zabezpiecza.Nie masz zaników napięcia to UPS i agregat są niepotrzebne.Jesteś inaczej wystarczalny.:o

Jak wyzej. Nie wiem do czego pijesz i o czym piszesz. Nie mozesz bez ironii niedopowiedzen napisac o co Ci chodzi? Tak zeby sie nie trzeba bylo domyslac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest do czegoś wracać choćby była to zawsze po godz 19.00.

 

Mam 1 000 +1 znacznie lepszych powodów niż kominek, by wracać do domu.

 

bo jakiś greengaz - upierdliwiec tego nie rozumie bo ma sąsiadów w zasięgu ręki ,którzy coś tam coś tam i ich podgląda inwigiluje to jest okropne .........

 

Pierwszy zakład po ilu postach dostaniesz bana wygrałem. Obstawiałem po góra 5, a dostałeś już po 2.

Drugi zakład również obstawiałem na nie więcej niż 5 postów. Przegrałem. Bana dostałeś po 7.

 

Do trzech razy sztuka, czy kończysz z bełkotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ale CIebie sie ciężko czyta.

 

Wytłumacz mi gdzie ja napisałem, konkretnie prosze!! , że namawiam ludzi do rozbierania kominków i inwestowania w PC.

 

Ba(!!) ja napisałem, że wprawdzie nie rozumiem ludzi ktorych "kreci" palenie w salonie ale skoro lubia to wolny kraj!

 

Napisalem też ze ja rozwalilem, bo był mi niepotrzebny i sie kurzył. Nie uzywalem. Tyle.

 

Napisałem, że sugeruje solidne przemyslenie inwestycji w kominek, zeby nie wtopic kasy, bo w praktyce wiekszosc posiadaczy kominków powietrznych pali od wielkiego dzwona. I pewnie mozna czesto gesto lepiej pieniadze spozytkowac.

 

Nie wiem o co sie tak oburzasz.

 

Witam

Zadałem ci konkretne pytanie.Co mają zrobić ci którzy mają kominki już np. 10 lat.Czego tu nie rozumiesz???. Mają to wypieprzyć z hukiem bo twoje rozwiązanie jest lepsze i masz PC??? Kuźwa powiedz co mają zrobić.

 

1.wyburzyć kominek i w salonie niech zapanuje ład

2.zainwestować w PC bo bardziej ekonomiczna i ekologiczna wersja

3.założyć filtry na kominy by paląc drewnem sezonowanym nie emitować syfu w kosmos

4.inwestować w KG albo inne źródło pozyskiwania energii cieplnej,gazy( jak ci pajace Lubiejewscy syf z gazu),wungiel itp.

 

Czego tu kuźwa nie rozumiesz???. Odpowiedz mi na proste pytanie jak mają postąpić by wam adwersarzom dać satysfakcję i spokój waszej duszy???

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jastrząb, gratuluję wywazonego zdania. Nie masz kominka, nie podobał Ci się, zlikwidowales. Ale też rozumiesz i szanujesz osoby, które mają i lubią i nie myślisz im bronić, zakazywac.

Bądźcie jak Jastrząb, a nie jak pies ogrodnika...

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchenz,a ty co linkujesz?

To nie twoje

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21075739,wyglada-przerazajaco-powinno-wdychamy-rakotworczy-benzo-a.html#MT

Niech nam tu gazet nie czyta,jak to mówi Pawlak.;)

Ja błądzę czy ty dopiero od wczoraj wiesz co to są WWA i jak na nas działają.

Widzisz kolego,tego raportu WHO tak właściwie nie ma upublicznionego,tylko gazety,dziennikarze,biura rządowe i prasowe,jakieś przecieki,domysły.

Teraz wytęż dyńke i pomyśl dlaczego.

Jastrzab,mam kominek,ale ognia nie widzę=drzwiczki szamotowe( i nie chciałbym innego),chyba że klęknę i zobaczę przez 2 otworki PP,fi 20,raz że mi się nie chce a dwa co to za widok,do tego z czasem trzeba czyścić szybę.:eek:

Mam za to w kominku ceramiczny piekarnik,gdzie piekę chleb,tosty,pizzę,zapiekanki,mięso,i.t.d..

Oczywiście nie palę codziennie,najczęściej w weekendy i święta,też by mi się nie chciało tachać tony drewna,ale jak ktoś lubi to jego sprawa.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jastrząb, gratuluję wywazonego zdania. Nie masz kominka, nie podobał Ci się, zlikwidowales. Ale też rozumiesz i szanujesz osoby, które mają i lubią i nie myślisz im bronić, zakazywac.

Bądźcie jak Jastrząb, a nie jak pies ogrodnika...

 

Miedzy Bogiem a prawdą to nie zauważyłem, aby ktoś zakazywał, No może w domyśle, wskazując przykład Krakowa lub w którą stronę zmierza ustawodawstwo.

Polemika od początku dotyczy podejścia i tylko to jest przedmiotem sporu

brudzi, czy tylko wymusza częstsze sprzątanie,

wymaga nakładu pracy, czy jest praktycznie bezobsługowy,

przegrzewa, czy w idealnie liniowy sposób oddaje ciepło,

kopci, czy jest źródłem oceanicznego powietrza,

daje oszczędności w kosztach, czy też nie daje,

użytkownicy palą non-stop, czy sporadycznie

itd., itp.

W każdym razie pola sporu otwierane były przy każdym z takich tematów.

Pisanie przeciw, że brudzi, wymaga obsługi, oszczędności są co najmniej wątpliwe, nie przyczynia się do poprawy jakości powietrza itd. jest traktowane przez zwolenników jako próba zakazu, a nie jako mniej lub bardziej obiektywna prawda, bez wydawania kategorycznych ocen - zakazać i zlikwidować.

 

Tak ja to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ale CIebie sie ciężko czyta.

 

Wytłumacz mi gdzie ja napisałem, konkretnie prosze!! , że namawiam ludzi do rozbierania kominków i inwestowania w PC.

 

Ba(!!) ja napisałem, że wprawdzie nie rozumiem ludzi ktorych "kreci" palenie w salonie ale skoro lubia to wolny kraj!

 

Napisalem też ze ja rozwalilem, bo był mi niepotrzebny i sie kurzył. Nie uzywalem. Tyle.

 

Napisałem, że sugeruje solidne przemyslenie inwestycji w kominek, zeby nie wtopic kasy, bo w praktyce wiekszosc posiadaczy kominków powietrznych pali od wielkiego dzwona. I pewnie mozna czesto gesto lepiej pieniadze spozytkowac.

 

Nie wiem o co sie tak oburzasz.

 

 

pierwszy i ja na razie jedyny logiczny głos przeciwnika instalowania kominka, brawo Ty :-)

 

 

 

i masz po stokroć rację, sporo ludzi montuje kominki w nowych domach, bo: inni mają, bo tradycja, bo słyszeli że fajnie..oczywiście montują też inne systemy grzewcze, licząc, że się to będzie uzupełniać.....a potem bierze górę albo brak czasu, albo lenistwo, albo brak znajomości elementarnych zasad palenia w kominku i następuje zniechęcenie

 

 

- ja powtórzę, przez 13 zim paliłem drewnem liściastym i najcięższą pracą było ułożenie tego w drewutni

- odnośnie brudu w domu, kwestia samoorganizacji, wystarczy koszyk, wnieść do domu, włożyć do kominka..koniec....o jakim brudzie ktoś pisze? czas? 5-7 minut i już się pali, jeden wsad, rano jeszcze jest żar, odpalam znowu około 17...gdy jest mroźniej to rano jeden wsad, po południu drugi - gdy ktoś ma porządny kominek z dużą akumulacją to tylko raz odpala na dobę

- brudny sufit, brudne ściany? tak, ale tylko przy wadliwie wykonanym kominku, wiem, bo tak miałem, sufit był czarny, od roku mam nowy wkłąd, nową zabudowę, i mam sufit idealnie biały :-)

- koszt palenia? zapewne porównywalny z PC, ale każdy ma to co lubi. Stary wkład spalał na zimę 15-20 mp, nowy około 8mp, koszt drewna z dowozem, porąbanego, to około 1300zł

- klimat? mam również ogrzewanie kaloryferowe na propan, odczucie ciepła jest inne, powietrze ogrzane kominkiem jest przyjemniejsze, przynajmniej ja to tak odczuwam - widok ognia? uwielbiam

- pewne jest, że trzeba to lubić - ja uwielbiam, 14 zima w toku :-), grzeję TYLKO kominkiem, mam turbinę, propanu używam tylko gdy wyjeżdżam.

- poczucie niezależności - jak zabraknie prądu w przypadku awarii, burzy słonecznej i licho wie czego tam jeszcze, to ja będę miał ciepło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jastrząb, gratuluję wywazonego zdania. Nie masz kominka, nie podobał Ci się, zlikwidowales. Ale też rozumiesz i szanujesz osoby, które mają i lubią i nie myślisz im bronić, zakazywac.

Bądźcie jak Jastrząb, a nie jak pies ogrodnika...

to nie jest wywazone zdanie. To jest panowie normalne zdanie.

sasiada "przekonywalem" zeby toyote kupil. Nie psuje sie, solidne. Skode kupil. To co mam sie przestac do niego odzywac?? Obrazic? Zwyzywac?? Opony poprzecinac w nocy? Dosc jest syfu dookola i bez tego.

 

Szanuje kominkowcow- tak jak kazdego. Rozumiem - z tym gorzej ;) zakazac im nie moge. Co wiecej nie chce. Swoj punkt widzenia moge pokazac, argumenty pokazac. Moze sie to komus przyda. Szat drzec nie bede.

 

Zdrowia i umiaru,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy Bogiem a prawdą to nie zauważyłem, aby ktoś zakazywał (...)

 

Czyżby:

Dlatego powinno się zabronić WSZYSTKICH źródeł ciepła które nie mają sterowania podawaniem paliwa, a skład spalin nie jest kontrolowany sondą lambda.

 

A a szczególności powinno się zabronić montowania kominków, pieców i kotłów na paliwa stałe bez podajnika.

(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby:

 

Nie będę się wypowiadał za mychenz'a, ale patrząc z drugiej strony i tak to nas czeka. W woj. małopolskim mowa o kotłach kl.3, co zrobią z kominkami jeszcze nie wiadomo, W samym Krakowie już jest zakaz jednych i drugich. Tylko patrzeć jak pójdą następne miasta. Pewnie już by to zrobiły gdyby nie wybory i przede wszystkim brak kasy. To samo będzie z samochodami i elektrowniami.To tylko kwestia kilku, kilkunastu lat. Może pokolenia

Świat idzie w tym kierunku i w zasadzie nie ma tu nad czym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jeszcze jedna nabita w butelkę posiadaczka kominka :(
A czemu dałaś się nabrać w butelkę jako świadomy inwestor ?A może byłaś bezmyślnym inwestorem jednak ? To może do siebie wylewaj te żale ?No jak czytam Twoje posty to po poniższym stwierdzam,że faktycznie jesteś bezmyślnym inwestorem:
Blisko Krakowa mieszkam, ale tu jeszcze debilny zakaz palenia węglem nie dotarł.
I własnie dla takich "debilnych" powinny być bardzo MĄDRE zakazy palenia węglem... Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać obrażanie inwestorów prezentujących inne poglądy podnosi Twoje mikre ego. We własnych rojeniach jesteś alfą i omegą a większość to "debile" No cóż, jeśli Ci z tym lepiej, to pomyślności. Co do zakazów, to mądrymi mogę nazwać jedynie zakazy Dekalogu. Reszta jest terrorem urzędnika nad obywatelem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z całym szacunkiem koleżanko,ale czasy komuny dawno minęły,tak wtedy byłem przy tym jako młody leśnik i między innymi dlatego wtedy opuściłem ojczyznę.:o

http://kngap.uek.krakow.pl/wp-content/uploads/2011/06/Polska-gospodarka-le%C5%9Bna-%E2%80%93-efektywna-czy-zr%C3%B3wnowa%C5%BCona.pdf

Takie same blade pojęcie masz , ile szkód górniczych do tej pory mamy na śląsku.

https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=szkody+g%C3%B3rnicze

Rzeczywiście drewno to najdroższy materiał opałowy.;)

http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzyny.pl/ceny-ciepla-paliw-energii-2014/

Ceny z 2014 r.=drewno było ok. 20 % droższe niż dzisiaj.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...