Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Rzeczywiście drewno to najdroższy materiał opałowy.;)

http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzyny.pl/ceny-ciepla-paliw-energii-2014/

Ceny z 2014 r.=drewno było ok. 20 % droższe niż dzisiaj.

Pozdrawiam.

wyliczenia dot. węgla b. orientacyjne - mój aktualny koszt 1 kWh oscyluje pomiędzy 0,078 a 0,094 zł. Zaznaczam, że piszę już o uzyskanej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z całym szacunkiem Darku - wolę popierać polskie górnictwo węglowe niż niszczenie polskich lasów. No i koszty wytwarzania energii cieplnej też mają ogromne znaczenie. Drewno, to obecnie najdroższy materiał opałowy.
Jakieś źródło tych informacji? Mam na myśli:

1.Niszczenie lasów

2.Ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grisza,porównanie cen dotyczy gotowego drewna do palenia.:p

U mnie wychodzi 0,010- 0,020 zł.,ale po co robić tu zadymę,jeszcze koleżanka weźmie mnie za bajkopisarza, palę drobnicą opałową=gałęziami.;)

Wymaga to jednak sprzętu za kilka tysi,własnego transportu, sporo wysiłku fizycznego jak i działki oraz drewutni.

Poza tym potrzebne odpowiednie urządzenia grzewcze do drewna.

Mistrzowie tu obecni znają je więc nie będę się powtarzał,są filmy,obrazki,zrobiłem bo mnóstwo było niedowierzań z ich strony,a co dopiero się dziwić zwykłym amatorom.;)

Poważnym problemem z omawianym tu kopceniem to nie tylko zła obsługa kominka,ale również nie dosuszone drewno,bo kto z was ma jak miedziannik,drewutnię zadaszoną o poj. ok. 150 mp.,przedzieloną boksami po 12 mp.?

Lub przynajmniej palący w kominku na zapas 3 -5 letni?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnym problemem z omawianym tu kopceniem to nie tylko zła obsługa kominka,ale również nie dosuszone drewno,bo kto z was ma jak miedziannik,drewutnię zadaszoną o poj. ok. 150 mp.,przedzieloną boksami po 12 mp.?

Lub przynajmniej palący w kominku na zapas 3 -5 letni?:confused:

 

No ja mam (względem kominka rzecz jasna), palę 4 letnim bukiem i 4,5 letnim dębem. I mam zapas na tą zimę i dwie kolejne...choć nie wiem, kiedy je spalę.:rolleyes:

A przecież trzeba tylko przyjąć za pewnik, że w sprzedaży nie ma suchego drewna. Kupić na kilka lat naprzód, a zanim wyschnie palić brykietem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Darku - wolę popierać polskie górnictwo węglowe niż niszczenie polskich lasów. No i koszty wytwarzania energii cieplnej też mają ogromne znaczenie. Drewno, to obecnie najdroższy materiał opałowy.

 

Niszczenie lasów ?

Czy słyszałaś o GOSPODARCE LEŚNEJ ??

 

Jak obliczyłaś koszty uzyskania kWh [ zmów się zacznie o jednostkach....] z różnych źródeł ciepła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam (względem kominka rzecz jasna), palę 4 letnim bukiem i 4,5 letnim dębem. I mam zapas na tą zimę i dwie kolejne...choć nie wiem, kiedy je spalę.:rolleyes:

A przecież trzeba tylko przyjąć za pewnik, że w sprzedaży nie ma suchego drewna. Kupić na kilka lat naprzód, a zanim wyschnie palić brykietem.

 

Ja też palę w kominku 4 letnim dębem i mam zapas na następne 2-3 zimy,palę sporadycznie,kilkanaście razy w roku,już piąty sezon ,nigdy mi sie to nie znudzi,dla mnie dom bez kominka to mieszkanie ,nie dom,ale to oczywiście moje zdanie,kto nie chce kominka niech nie robi,i każdy niech pisze we własnym imieniu,a nie ogółu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Darku - wolę popierać polskie górnictwo węglowe niż niszczenie polskich lasów. No i koszty wytwarzania energii cieplnej też mają ogromne znaczenie. Drewno, to obecnie najdroższy materiał opałowy.

 

To akurat jest nieprawda - nasze lasy mają się dobrze, zwiększa się ich areał, poprawia się struktura wprowadzona za wczesnych czasów "słusznie minionych" (sosna/świerk zastępowana jest liściastymi) - gospodarka leśna to jedna z niewielu dziedzin naszej gospodarki, której nie udało się zepsuć dotychczasowym ekipom rządzącym. Poczytaj na stronach Lasów Państwowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Darku - wolę popierać polskie górnictwo węglowe niż niszczenie polskich lasów. No i koszty wytwarzania energii cieplnej też mają ogromne znaczenie. Drewno, to obecnie najdroższy materiał opałowy.

 

Witam.

 

Konkrety.Zapatrzyłaś się na gazownika?????????????????:sick::sick::sick: Baturka w dwóch punktach postawił twój problem.Odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też palę w kominku 4 letnim dębem i mam zapas na następne 2-3 zimy,palę sporadycznie,kilkanaście razy w roku,już piąty sezon ,nigdy mi sie to nie znudzi,dla mnie dom bez kominka to mieszkanie ,nie dom,ale to oczywiście moje zdanie,kto nie chce kominka niech nie robi,i każdy niech pisze we własnym imieniu,a nie ogółu.

 

I to też jest piękne.

Po prostu do kominka trzeba dorosnąć.... i nie każdy powinien go mieć .

kreatywny 01.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest nieprawda - nasze lasy mają się dobrze, zwiększa się ich areał, poprawia się struktura wprowadzona za wczesnych czasów "słusznie minionych" (sosna/świerk zastępowana jest liściastymi) - gospodarka leśna to jedna z niewielu dziedzin naszej gospodarki, której nie udało się zepsuć dotychczasowym ekipom rządzącym. Poczytaj na stronach Lasów Państwowych.

Co nie zmienia faktu, że z dwojga złego dla ludzi lepiej ogrzewać węglem (szczególnie tam gdzie się go filtruje) niż drewnem. Ale, parafrazując, do zrozumienia tego trzeba dorosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też palę w kominku 4 letnim dębem i mam zapas na następne 2-3 zimy,palę sporadycznie,kilkanaście razy w roku,już piąty sezon ,nigdy mi sie to nie znudzi,dla mnie dom bez kominka to mieszkanie ,nie dom,ale to oczywiście moje zdanie,kto nie chce kominka niech nie robi,i każdy niech pisze we własnym imieniu,a nie ogółu.

 

I wlasnie do tego powinien sluzyć kominek, a nie do przewalania 10mp drewna na sezon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to też jest piękne.

Po prostu do kominka trzeba dorosnąć.... i nie każdy powinien go mieć .

 

Tak jak do jazdy 5.7 V8 HEMI. Każdy kto jeździ czymś mniejszym nie jest prawdziwym mężczyzną :D. Do tego też trzeba dorosnąć.

 

Prawdziwy, dojrzały mężczyzna rąbie drwa i nosi węgiel do kotła, jeździ V8 i co weekend poluje. Jesteś mężczyzną?

 

BTW Poruszasz się po krainie stereotypów: 'tylko dom z kominkiem ma klimat', 'do kominka trzeba dorosnąć'. Wybacz ale dla mnie to są wypociny niedojrzałego gimnazjalisty, który w rzeczy materialnej próbuje znaleźć głębszy sens.

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak do jazdy 5.7 V8 HEMI. Każdy kto jeździ czymś mniejszym nie jest prawdziwym mężczyzną :D. Do tego też trzeba dorosnąć.

 

Prawdziwy, dojrzały mężczyzna rąbie drwa i nosi węgiel do kotła, jeździ V8 i co weekend poluje. Jesteś mężczyzną?

 

BTW Poruszasz się po krainie stereotypów: 'tylko dom z kominkiem ma klimat', 'do kominka trzeba dorosnąć'. Wybacz ale dla mnie to są wypociny niedojrzałego gimnazjalisty, który w rzeczy materialnej próbuje znaleźć głębszy sens.

 

Witam.

 

Ty znalazłeś sens , zbyt głęboki jak dla ogółu.Wiesz co............. kominki są cudowne , nie poć się na wyrost nauczycielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ty znalazłeś sens , zbyt głęboki jak dla ogółu.Wiesz co............. kominki są cudowne , nie poć się na wyrost nauczycielu.

 

Wiem, że dla ciebie kominek to sens życia i dla niego wracasz do domu - LOL :D.

 

Przywieź, porąb, przynieś, załaduj, podpal, truj sąsiadów, gap się w ogień, wynieś - fajna pasja. Jakbyśmy wszyscy tak mieli, to byśmy z wieków średnich nie wyszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez trujących drewnem i węglem Polska stanie przed trybunałem unijnym:

 

http://wyborcza.pl/akcje_specjalne/7,155201,21106265,smog-stanie-przed-trybunalem.html

 

Powinni do ceny węgla, drewna i brykietu doliczyć ewentualną karę + składkę zdrowotną za zatruwanie rakotwórczym benzopirenem.

 

Dodatkowo jeszcze powinna być kara więzienia za celowe ludobójstwo narodu polskiego :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...