Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

ROTFL, dlatego można teraz spokojnie dymić spod strzechy.

 

I gitara. A nagonka i tak jakaś dziwna panuje. Ciekawe, jak by tak wymieniono wszystkie kopciuchy na pompy ciepła czy inne eko źródło, do czego wtedy czepiali by się wszelkiej maści ekolodzy? Może do przydomowych oczyszczalni albo psiaków w obejściach, że robią trujące kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spalacze generują 100% więcej zanieczyszczeń niż przemysł bo, PRZEMYSŁU JUŻ NIE MA, ZNISZCZYŁY GO SKUTECZNIE KOLEJNE RZĄDY!

Takim o to sposobem od wartości mierzalnych doszliśmy do teorii spiskowych o "żydo-komunie."

 

Jakby polacy patriotycznie kupowali polskie produkty (np Fakro a nie vellux zeby daleko nie szukać) to pewnie by bylo lepiej z tym zniszczonym przemyslem. Niestety polski patriotyzm gospodarczy nie istnieje. Wolimy się też truć polskim drewnem z polskich lasów, wunglem z polskich kopalni, bo nie bedzie nam niemiec mówił czym mam dom ogrzewać.

 

P.S. przemysl to nie tylko huty i kopalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gitara. A nagonka i tak jakaś dziwna panuje. Ciekawe, jak by tak wymieniono wszystkie kopciuchy na pompy ciepła czy inne eko źródło, do czego wtedy czepiali by się wszelkiej maści ekolodzy? Może do przydomowych oczyszczalni albo psiaków w obejściach, że robią trujące kupy.
Spojrzałeś na tą mapkę?? I nadal twierdzisz ze nagonka jest "dziwna"?? Zreszta ja nie lubie słowa nagonka. Wole konstruktywna dyskusje jak złą sytuację poprawić. Pisanie o psich kupach w konteksie fatalnego powietrza w tym kraju ja do konstruktywnych nie zaliczam.

 

A jakby się ekolodzy czepiali psich kup to akurat bym się ucieszył. Bo to by znaczyło że im się poważne problemy skończyły ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odpowiedzi w tekście:

 

Kompletny kominek kosztuje przeciętnie inwestora nie mniej niż 10 tys. zł (nie wspomnę o takich, co budują tego typu kotłownie z PW czy akumulacjami za znacznie więcej, a i 70 niektóre smoki potrafią kosztować jak się okazało) i takich kwot się trzymajmy jako przeciętnego kosztu tego "zadowalacza". Podobnie jak przeciętny koszt budowy basenu w niecce (który ja chcę dla odmiany zrobić dla przyjemności, głównie dzieci) to 45 tys. zł brutto (a z twardym dachem to i 80). Zalety znam, wady znam. Z tą różnicą, że ja nikomu nie wmawiam na siłę (jak tutaj "zwolennicy"), że jest to tanie, łatwe i przyjemne (obsługa).

 

I szacun dla Ciebie - ale skąd możesz wiedzieć, co dla kogo jest tanie, łatwe i przyjemne? Może nie wmawiają tylko wyrażają swoje zdanie (jak Ty poniżej)? Każdy pisze w swoim imieniu, a czytający przyszły amator kominka niech sam oceni, co jemu jest bliższe.

 

Wg mnie w ogóle nie warto wydawać pieniędzy na kominek jeśli ma być tylko "zabezpieczeniem" -- bo są tańsze alternatywy na brak np. prądu czy gazu sieciowego. Jeśli ma być przyjemnością do odpalenia parę razy w roku, to nie ma granic kosztów --co nie znaczy, że nie można przedstawić argumentów pokazujących np. koszty, albo zmagania związane z obsługą (a sporo osób takich rzeczy nie wie). Jeśli kominek ma służyć do permanentnego ogrzewania domu (będąc jednocześnie drugim źródłem), ma mieć jeszcze PW czy inne bufory, to jest to katastrofa finansowa i zdrowotna niezależnie od ceny.

 

Mimo, że się nie zgadzam, to rozumiem Twoje zdanie

 

Niemniej jednak wszelkie próby opisania "przeciw" są w mig zapaplywane przez sprzedawców i użytkowników "za".

 

Z wzajemnością niestety

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim o to sposobem od wartości mierzalnych doszliśmy do teorii spiskowych o "żydo-komunie."

 

Jakby polacy patriotycznie kupowali polskie produkty (np Fakro a nie vellux zeby daleko nie szukać) to pewnie by bylo lepiej z tym zniszczonym przemyslem. Niestety polski patriotyzm gospodarczy nie istnieje. Wolimy się też truć polskim drewnem z polskich lasów, wunglem z polskich kopalni, bo nie bedzie nam niemiec mówił czym mam dom ogrzewać.

 

P.S. przemysl to nie tylko huty i kopalnie.

 

Są jeszcze koksownie, stocznie, fabryki silników okrętowych, zakłady radiowe, fabryki samochodów, rowerów i motorowerów, których też już nie ma. A okna mam Velux a nie Fakro bo wyglądają lepiej i mają fajny system górnego otwierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mnie nie przekona, że codzienne palenie w kominku mając CO na gazie jest tylko dla przyjemności. Jak widać hipokryzja rządzi nie tylko w rządzie.

 

I nikt nie zamierza Cię przekonywać - pytałem tylko o potwierdzenie sformułowania "większość" w Twoim poście. Czytaj ze zrozumieniem i oszczędzaj słowa - co mój post ma wspólnego z hipokryzją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gitara. A nagonka i tak jakaś dziwna panuje. Ciekawe, jak by tak wymieniono wszystkie kopciuchy na pompy ciepła czy inne eko źródło, do czego wtedy czepiali by się wszelkiej maści ekolodzy? Może do przydomowych oczyszczalni albo psiaków w obejściach, że robią trujące kupy.

Ta "nagonka" owszem jest dziwna. Parę lat za późno i zdecydowanie zbyt mało skuteczna -- bo nadal co jakiś czas zgłasza się pacjent, co chce kominkiem z płaszczem wodnym grzać dom w XXI wieku. To na takich jest ta "nagonka" -- bo z pewnością nie tych co chcą czasem zapalić dla samej przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "nagonka" owszem jest dziwna. Parę lat za późno i zdecydowanie zbyt mało skuteczna -- bo nadal co jakiś czas zgłasza się pacjent, co chce kominkiem z płaszczem wodnym grzać dom w XXI wieku. To na takich jest ta "nagonka" -- bo z pewnością nie tych co chcą czasem zapalić dla samej przyjemności.

 

Czyli nagonka na mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/najbardziej-zanieczyszczone-kraje-swiata-infografika/bq5eqdj

 

Niestety świecimy na czerwono piecami i kominkami na wungiel i "ekologiczne" drewno :-/

 

 

 

badania przeprowadzał Volkswagen?

 

:lol2:

 

 

zapewne obecni tu "ekolodzy" jeżdżą takimi rakowymi autami:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "nagonka" owszem jest dziwna. Parę lat za późno i zdecydowanie zbyt mało skuteczna -- bo nadal co jakiś czas zgłasza się pacjent, co chce kominkiem z płaszczem wodnym grzać dom w XXI wieku. To na takich jest ta "nagonka" -- bo z pewnością nie tych co chcą czasem zapalić dla samej przyjemności.

 

O - to ja do tych należę, zatem jestem spokojny i pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze koksownie, stocznie, fabryki silników okrętowych, zakłady radiowe, fabryki samochodów, rowerów i motorowerów, których też już nie ma. A okna mam Velux a nie Fakro bo wyglądają lepiej i mają fajny system górnego otwierania.

 

Widzisz Pan.

To że nikt nie chciał naszych statków, bo były za drogie, i nie miały nowoczesnego i fajnego systemu górnego otwierania to źle. Skandal. Należało takie statki dotować żeby się sprzedawały.

A to że Ty wolisz, fajniejszy system górnego otwierania to już jest OK. Jakby Fakro nie dało rady, to się winę zrzuci na "zły rząd" że ich zniszczył.

Wolność (także wyboru) drogi Kali, to nie tylko przywilej, ale obowiązek i odpowiedzialność za swoje wybory. Słynne oklepane, "nie pytaj co kraj może zrobić dla Ciebie, tylko co Ty dla kraju".

 

Dla mnie wybór czystego systemu ogrzewania nawet jeśli jest ciut drożysz jest tym samym czym wybór polskiego okna, nawet jeśli nie ma fajnego systemu otwierania.

Ale ja jestem dziwny. Powinienem jako patriotyzm postrzegać okładanie po głowie i plucie na reportera TVNu pod krzyżem smoleńskim. I palenie polskim wunglem. Przecież raka to dostajemy od żydowskiego chemtrails.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Pan.

To że nikt nie chciał naszych statków, bo były za drogie, i nie miały nowoczesnego i fajnego systemu górnego otwierania to źle. Skandal. Należało takie statki dotować żeby się sprzedawały.

A to że Ty wolisz, fajniejszy system górnego otwierania to już jest OK. Jakby Fakro nie dało rady, to się winę zrzuci na "zły rząd" że ich zniszczył.

Wolność (także wyboru) drogi Kali, to nie tylko przywilej, ale obowiązek i odpowiedzialność za swoje wybory. Słynne oklepane, "nie pytaj co kraj może zrobić dla Ciebie, tylko co Ty dla kraju".

 

Dla mnie wybór czystego systemu ogrzewania nawet jeśli jest ciut drożysz jest tym samym czym wybór polskiego okna, nawet jeśli nie ma fajnego systemu otwierania.

Ale ja jestem dziwny. Powinienem jako patriotyzm postrzegać okładanie po głowie i plucie na reportera TVNu pod krzyżem smoleńskim. I palenie polskim wunglem. Przecież raka to dostajemy od żydowskiego chemtrails.

 

Tak mówisz? Nie chcę mniej wygodnych okien aby manifestować patriotyzm. A Ty jakim kotłem (jeżeli kotłem) ogrzewasz, jakiej firmy masz okna, z czego zbudowany dom, czym przykryty, jakiej firmy napęd do bramy i osprzęt elektryczny, jaka lodówka, pralka, zmywarka, bateria zlewozmywakowa, stacja uzdatniania wody itd, a później porozmawiamy o byciu patriotą (pod kątem wszelakich zakupów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...