Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzisz Pan.

To że nikt nie chciał naszych statków, bo były za drogie, i nie miały nowoczesnego i fajnego systemu górnego otwierania to źle. Skandal. Należało takie statki dotować żeby się sprzedawały.

A to że Ty wolisz, fajniejszy system górnego otwierania to już jest OK. Jakby Fakro nie dało rady, to się winę zrzuci na "zły rząd" że ich zniszczył.

Wolność (także wyboru) drogi Kali, to nie tylko przywilej, ale obowiązek i odpowiedzialność za swoje wybory. Słynne oklepane, "nie pytaj co kraj może zrobić dla Ciebie, tylko co Ty dla kraju".

 

Dla mnie wybór czystego systemu ogrzewania nawet jeśli jest ciut drożysz jest tym samym czym wybór polskiego okna, nawet jeśli nie ma fajnego systemu otwierania.

Ale ja jestem dziwny. Powinienem jako patriotyzm postrzegać okładanie po głowie i plucie na reportera TVNu pod krzyżem smoleńskim. I palenie polskim wunglem. Przecież raka to dostajemy od żydowskiego chemtrails.

 

I co Jastrząb? Brak Twojej odpowiedzi jest odpowiedzią dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówisz? Nie chcę mniej wygodnych okien aby manifestować patriotyzm. A Ty jakim kotłem (jeżeli kotłem) ogrzewasz, jakiej firmy masz okna, z czego zbudowany dom, czym przykryty, jakiej firmy napęd do bramy i osprzęt elektryczny, jaka lodówka, pralka, zmywarka, bateria zlewozmywakowa, stacja uzdatniania wody itd, a później porozmawiamy o byciu patriotą (pod kątem wszelakich zakupów).

Ogrzewam pompą ciepła. O ile dobrze pamietam austryjacka.DZisiaj by była polska, ale te 10 lat temu polacy jeszcze tego nie robili.

Oka mam fakro. Pionowe też polskie. Brama wisniowski. Dachowka nie pamietam jaka. Centrala wnetylacyjan polska, bo już wtedy to robiono u nas. Stacji uzdatniania polacy nie produkuja niestety. Nie zawsze sie da, ale zawsze lub prawie zaawsze jak mam wybor biora nasze. Na wakacje też polece LOTem a nie Rajanerem.

I jak miałem wybor palic ruskim gazem, albo bedzic PC pradem z wegla wybrałem to drugie.

Palic paliwami stałymi w MPZP zabroniono. Moglby wprawdzie wstawic piec gazowy (jakis najtanszy) i zrobić kotłownie w salonie z płaszczem wodnym, ot żeby patriotycznie i po polsku oszukać system. Ale tego nie zrobilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam pompą ciepła. O ile dobrze pamietam austryjacka.DZisiaj by była polska, ale te 10 lat temu polacy jeszcze tego nie robili.

Oka mam fakro. Pionowe też polskie. Brama wisniowski. Dachowka nie pamietam jaka. Centrala wnetylacyjan polska, bo już wtedy to robiono u nas. Stacji uzdatniania polacy nie produkuja niestety. Nie zawsze sie da, ale zawsze lub prawie zaawsze jak mam wybor biora nasze. Na wakacje też polece LOTem a nie Rajanerem.

I jak miałem wybor palic ruskim gazem, albo bedzic PC pradem z wegla wybrałem to drugie.

Palic paliwami stałymi w MPZP zabroniono. Moglby wprawdzie wstawic piec gazowy (jakis najtanszy) i zrobić kotłownie w salonie z płaszczem wodnym, ot żeby patriotycznie i po polsku oszukać system. Ale tego nie zrobilem.

 

A widzisz? Nie wszystko masz polskie a mogłeś mieć. Niektóre rozwiązania wybrałeś lepsze bo "zachodnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nagonka na mnie!

Na tych co kitują, że to niby dla przyjemności -- a bezzwrotnie inwestują krocie w system aby ogrzewać cyklicznie dom ze słowem "ekonomicznie" na ustach.

 

O - to ja do tych należę, zatem jestem spokojny i pozdrawiam :bye:

Ot, wszystko jest dla ludzi, póki nie zaczynają przeginać. Jak zaczynają, to w końcu im chomąto założą i nagle wielkie larum, że w innych krajach nie zabraniają. No nie zabraniają, bo nikomu do głowy nie przychodzą takie głupotki jak u nas.

 

Dlaczego nikt się jeszcze nie czepił spalaczy pelletu, brykietu, owsa, łupin słonecznika i wierzby energetycznej? No dalej naganiacze!

Może dlatego, a wydaje sięto oczywiste, że to wątek o kominkach w których się spala drewno. O truciu węglem też jest inny wątek, i tam się też przewijają porównania do innych smrodzących alternatyw. Takie dziwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napęd bramy, a pewnie wszelkie AGD, a krany itd.

Wskaż mi prosze polskiego producenta napędu do bramy garażowej. Chętnie skorzystam gdy bede potrzebował. Ten który posiadam jest bodajże włoski. Zamontowany prze firme co to sprzedałą brame.

AGD jest mieszane, też z pamieci nie napisze. Na pewno plyta w kuchni jest bosh, te 10lat temu bylo troche gorzej z plytami indukcyjnymi niż obecnie.

NIe umiem Ci opdowiedziec w sprawie kranów, to akurat żona wybierała.

 

Nie popadam w skrajność. Napisałęm Ci jasno, jak mogę to wybieram polskie. Nie kupie czegoś co jest gówniane, tylko dlatego że polskie. Nie chodze na piechote, bo nie ma polskich samochodów.

 

Ale nie wybieram kotłowni w salonie, (to akurat proste) żeby się dokladać do zanieczyszczeia powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaż mi prosze polskiego producenta napędu do bramy garażowej. Chętnie skorzystam gdy bede potrzebował. Ten który posiadam jest bodajże włoski. Zamontowany prze firme co to sprzedałą brame.

AGD jest mieszane, też z pamieci nie napisze. Na pewno plyta w kuchni jest bosh, te 10lat temu bylo troche gorzej z plytami indukcyjnymi niż obecnie.

NIe umiem Ci opdowiedziec w sprawie kranów, to akurat żona wybierała.

 

Nie popadam w skrajność. Napisałęm Ci jasno, jak mogę to wybieram polskie. Nie kupie czegoś co jest gówniane, tylko dlatego że polskie. Nie chodze na piechote, bo nie ma polskich samochodów.

 

Ale nie wybieram kotłowni w salonie, (to akurat proste) żeby się dokladać do zanieczyszczeia powietrza.

 

No właśnie a dla mnie okna fakro są właśnie gówniane bo nie mają tek rozwiązanego systemu górnego otwierania jak velux, a Ty mówisz, żebym brał fakro bo polskie. Określ się jednoznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a dla mnie okna fakro są właśnie gówniane bo nie mają tek rozwiązanego systemu górnego otwierania jak velux, a Ty mówisz, żebym brał fakro bo polskie. Określ się jednoznacznie.

Tak Ci przeszkadza otwieranie górne, a nie przeszkadza Ci kotłownia w salonie. Ciekawe.....

 

Nie mam otwierania górnego tylko zwykle. CO jest nie tak z tym fakrowskim, oswiec mnie prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci przeszkadza otwieranie górne, a nie przeszkadza Ci kotłownia w salonie. Ciekawe.....

 

Nie mam otwierania górnego tylko zwykle. CO jest nie tak z tym fakrowskim, oswiec mnie prosze.

 

Ja potrzebowałem okien dachowych z górnym otwieraniem z uwagi na niskie osadzenie oraz duży rozmiar okien. Jak zamawiałem veluxy to fakro nie oferował tego systemu. Druga sprawa - kotłownię mam w kotłowni a w salonie kominek. Nie zgodzę się, że to też kotłownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w kominku palił będę, czy się to komuś podoba czy nie. Dla ogrzania chałupy to raz a dwa dla widoku ognia i przyjemnego ciepła płynącego od kominka. I żeby było jasne, nie palę dla klimatu tylko klimat powstaje przy okazji palenia. Ot co.

 

Śmiało pal - a kogo to obchodzi? My tu tylko kulturalnie (w większości) rozmawiamy o wszystkich za i przeciw posiadania kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebowałem okien dachowych z górnym otwieraniem z uwagi na niskie osadzenie oraz duży rozmiar okien. Jak zamawiałem veluxy to fakro nie oferował tego systemu. Druga sprawa - kotłownię mam w kotłowni a w salonie kominek. Nie zgodzę się, że to też kotłownia.

Mi 10 lat temu oferowali uchylno obrotowe...Ale nie wiem kiedy Ty budowales.

 

Nie, kominek w salonie palony czesto w celach grzewczych to nie kotłownia.

Moj wujek wozi mercedesem ziemniaki na targ. Ot tak wsypane do kufra. Ale to nie jest samochód dostawczy. To jest LIMUZYNA!!

 

Ale jak pisałem w tym wątku, wolny kraj. Choc nie zrozumiem jak to można lubić. Nie popieram bo to smrodzi (tak wiem, Wam pachnie i daje klimat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 10 lat temu oferowali uchylno obrotowe...Ale nie

wiem kiedy Ty budowales.

 

Nie, kominek w salonie palony czesto w celach grzewczych to nie kotłownia.

Moj wujek wozi mercedesem ziemniaki na targ. Ot tak wsypane do kufra. Ale to nie jest samochód dostawczy. To jest LIMUZYNA!!

 

Ale jak pisałem w tym wątku, wolny kraj. Choc nie zrozumiem jak to można lubić. Nie popieram bo to smrodzi (tak wiem, Wam pachnie i daje klimat).

 

Drewno a szczególnie olchowe pachnie i to ładnie. Kiełbasę wędzę na olchowym i ten zapach przypomina mi zawsze wędzonkę domową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...