Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zachęcam do budowania kominków . Łatwość rozpalania , tani opał , ciepełko w domu ,ciepła woda za friko i widok ognia ! . A seks bez kominka to jak seks z samym sobą . :D
No ale Panie! Drzewa trza targać, popiół wybierać...A co to seks?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tu wymieniajmy poglądy o tym że kominki są fajne. Wy podkarmiacie mój wątek to i ja pomogę.

1. W kominku można spalić deski po budowie.

2. Można nagrzać pokój do 25 stopni gdy jest nam zimno a wiadomo że gazem calego domu do 25C nie nagrzejemy chyba ze w 2 dni.

3. Można kupić brykiet w castoramie który łątwo jest składować i kupić

4. Jest fajny klimat palenia. Dzieci lubią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z angielskiego to.. sześć ale nie wiem jak to się ma do kominka!:rolleyes:

 

Rzuć przed kominek baranicę ( skóra z barana ) , na tą skórę połóż drugą skórę ( może być blondi ) ,,,,,,,,, tylko nie zapomnij zajarać kominka i podjarać partnerki . Uważaj bo włosy z baranicy wplątują się w d.......... !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tu wymieniajmy poglądy o tym że kominki są fajne. Wy podkarmiacie mój wątek to i ja pomogę.

1. W kominku można spalić deski po budowie.

2. Można nagrzać pokój do 25 stopni gdy jest nam zimno a wiadomo że gazem calego domu do 25C nie nagrzejemy chyba ze w 2 dni.

3. Można kupić brykiet w castoramie który łątwo jest składować i kupić

4. Jest fajny klimat palenia. Dzieci lubią

 

Witam.

 

ad1.możesz spalić i dziurawe rajstopy ukochanej kto zabroni technicznie uzdolnionemu jak ten zna zasady palenia w kominku.

ad2.jeśli potrafisz kontrolować proces palenia w kominku i dobrze masz to wszystko poukładane głupoty nie powielisz, a 25 stC wymażesz na stałe ze swojego systemu.O jakim domu i grzaniu w 2 dni gazem mówisz zaiste nie wiem.Ten absurd to kolejna głupota.Nie powielaj jej.

ad3.czemu nie jako dodatek ale sprawdzony.Kłopot tylko jeden ,że i tu trzeba mieć doświadczenie.

ad4.klimat jest fajny ale te dzieci to kolejny twój dziki pogląd.Jeśli to drwina to noś klucze do drzwi na szyi i pamiętaj ,że zawsze możesz je zamknąć i otworzyć.Będzie bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że temat "Róbcie kominki w domu" nie ma powodzenia a temat "Nie róbcie kominków w domu:) " ma olbrzymie powodzenie i to w głównym temacie "Instalacje - wymiana doświadczeń - Kominki".

Czyżby więcej było zwolenników hasła : "nie róbcie kominków" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że temat "Róbcie kominki w domu" nie ma powodzenia a temat "Nie róbcie kominków w domu:) " ma olbrzymie powodzenie i to w głównym temacie "Instalacje - wymiana doświadczeń - Kominki".

Czyżby więcej było zwolenników hasła : "nie róbcie kominków" ?

 

Temat "róbcie kominki w domu" sam się broni i nie potrzebuje rozgłosu.

Temat "nie róbcie kominków w domu" nie może się obronić i dlatego robiona jest zasłona dymna cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym plusem palenia paliwami stałymi jest skracanie średniej długości wieku życia. Dla rządu i ZUSu wręcz idealnie. Zbliżasz się do wieku emerytalnego, łapiesz raka, 3 lata i do piachu - marzenie z punktu widzenia finansów publicznych :D.

 

http://www.focus.pl/upload/galleries/17/stezenie-benzopirenow-w-powietrzu-17756_l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz na bierząco zanieczyszczenia http://aqicn.org/here/pl/ i tu pokazuje ze jest wręcz odwrotnie :) czyli nie takie złe są te kominki :)

Na stronie tej masz lokalizacje sprzętu, godzinne, prognozy na 4 dni oraz stopień poszczególnych zanieczyszczeń.

Edytowane przez zaper13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym plusem palenia paliwami stałymi jest skracanie średniej długości wieku życia. Dla rządu i ZUSu wręcz idealnie. Zbliżasz się do wieku emerytalnego, łapiesz raka, 3 lata i do piachu - marzenie z punktu widzenia finansów publicznych :D.

 

http://www.focus.pl/upload/galleries/17/stezenie-benzopirenow-w-powietrzu-17756_l.jpg

 

Sądzę, że dla zdecydowanej większości posiadaczy urządzeń z paleniskami na paliwa stałe jest to opcja konieczna (ekonomicznie, brak innych paliw jak gaz,itd) więc może zamiast biadolić "nie róbcie tego w domu" przekierował byś się na opcję "jak najlepiej eksploatować urządzenia z paleniskami na paliwa stałe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro jest wątek dla zwolenników kominków to też się wpiszę :) Jak najbardziej w planowanym domu będzie kominek. Wiadomo, że fachowo zrobiony, dobrze wyglądający, efektywnie wykorzystujacy energię ze spalania (np. akumulacja) to wydatek kilkunastu tysi wzwyż. I z tego prozaicznego powodu ma "przeciwników", którzy będą wymyślać inne argumenty przeciwko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym plusem palenia paliwami stałymi jest skracanie średniej długości wieku życia. Dla rządu i ZUSu wręcz idealnie. Zbliżasz się do wieku emerytalnego, łapiesz raka, 3 lata i do piachu - marzenie z punktu widzenia finansów publicznych :D.

 

http://www.focus.pl/upload/galleries/17/stezenie-benzopirenow-w-powietrzu-17756_l.jpg

Bardzo spektakularny wpis, poparty mało precyzyjną pod względem informacji mapką...Prymitywna socjotechnika na poziomie Józka ze śwagrem z Wólki Domaszewskiej...Rozumiem, że do pracy zasuwasz na koniu? Bo przecież samochody to jeszcze większy truciciel od pieców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że temat "Róbcie kominki w domu" nie ma powodzenia a temat "Nie róbcie kominków w domu:) " ma olbrzymie powodzenie i to w głównym temacie "Instalacje - wymiana doświadczeń - Kominki".

Czyżby więcej było zwolenników hasła : "nie róbcie kominków" ?

 

Wystarczy policzyć wpisy. Kto nabija licznik w tamtym wątku, w jakim stylu i na jaki temat....Im więcej piszą, tym lepiej dla kominków....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to opcja słuszna bo nie ma takiej możliwości aby z dnia na dzień to zmienić. Edukacja to podstawa.

 

Edukacja nie jest wskazana. Gdy nauczysz się palić i jeszcze to polubisz? Gdy zacząłem pisać jak palić w skrzynkach metalowych zostałem "brutalnie" atakowany przez tuzy tematu kominki. Wiedza przeze mnie prezentowana była zagrożeniem - można poprawnie palić w "zwykłym" z supermarketu kominkiem - niedopuszczalne. Można sprawdzić wilgotność drewna - bez wilgotnościomierza - niedopuszczalne, "mam je w sklepie i dobrze idą". Jak przekazać, że prasowane trociny nie nadają się do kominków bez wykładziny ceramicznej, a i tam są protezą. Jak przekonać, że można palić poprawnie z pożądaną mocą bez wypasionego sterownika. I już zupełnie niedopuszczalna jest wiedz, że w kominku za kilka tysięcy można palić podobnie jak w kominku za wielokrotność tej sumy. Na szczęście dla zainteresowanych, nie istnieje literatura, nie istnieją poradniki jak palić z potrzebną mocą, nawet minimalną. W kominkach powinniśmy palić drewno, tylko drewno. Budowa drewna pozwala na poprawne spalanie, niestety niema literatury jak palić z wykorzystaniem wiedzy -ukrytej - w drewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co toczyć wojny? Kto chce zbuduje sobie kominek, kto nie chce to ne zbuduje. A dorabianie do tego ideologii jest bezsensowne.

Im bardziej energooszczędny dom tym mniejszy sens budowy kominka.

Ale ludzie którzy całe życie mieszkali w bloku i tak we własnym świeżo zbudowanym domu postawią kominek. Wciąż jeszcze kominek jest symbolem prestiżu więc nie ma sensu stosować argumentów logicznych.

A tak z własnego doświadczenia to kominek rajcował mnie z 8 lat i rozpalałem często, a potem z roku na rok paliłem coraz rzadziej. Teraz już ze trzy lata nie rozpaliłem ani razu. Gdy pytam znajomych to przepalają od 0 do 3-4 razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro jest wątek dla zwolenników kominków to też się wpiszę :) Jak najbardziej w planowanym domu będzie kominek. Wiadomo, że fachowo zrobiony, dobrze wyglądający, efektywnie wykorzystujacy energię ze spalania (np. akumulacja) to wydatek kilkunastu tysi wzwyż. I z tego prozaicznego powodu ma "przeciwników", którzy będą wymyślać inne argumenty przeciwko.

 

Jakbyś uważnie przeczytał wątek anty-kominkowy, to wiedziałbyś, że głównym celem anty-kominkowców sa wkłady słabej klasy, przewymiarowane, wodne.

Więc Twoja teoria trochę się wysypała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro jest wątek dla zwolenników kominków to też się wpiszę :) Jak najbardziej w planowanym domu będzie kominek. Wiadomo, że fachowo zrobiony, dobrze wyglądający, efektywnie wykorzystujacy energię ze spalania (np. akumulacja) to wydatek kilkunastu tysi wzwyż. I z tego prozaicznego powodu ma "przeciwników", którzy będą wymyślać inne argumenty przeciwko.

Kilkanaście tysięcy wydane na kominek to jest wg ciebie prozaiczny powód? I oczywiście, wysoki koszt instalacji to jeden z powodów przeciwko. Kolejnym powodem jest brak ekonomiczności, i wiele innych powodów omówionych w pobliskim wątku. Ale wysokie koszty nie są przyczyną rzekomego "wymyślania innych argumentów przeciwko", zwyczajnie wad jest więcej. To tak jakby napisać, że kominek montuje się tylko po to, żeby za wszelką cenę nie wyjść na "- leniucha, - nieudacznika, - fajtłapy,- niezdary życiowej, - itd........" © StefanW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście tysięcy wydane na kominek to jest wg ciebie prozaiczny powód? I oczywiście, wysoki koszt instalacji to jeden z powodów przeciwko. Kolejnym powodem jest brak ekonomiczności, i wiele innych powodów omówionych w pobliskim wątku. Ale wysokie koszty nie są przyczyną rzekomego "wymyślania innych argumentów przeciwko", zwyczajnie wad jest więcej. To tak jakby napisać, że kominek montuje się tylko po to, żeby za wszelką cenę nie wyjść na "- leniucha, - nieudacznika, - fajtłapy,- niezdary życiowej, - itd........" © StefanW.

 

Skoro tak daleko interpretujesz mój wpis to sądzę, że równie mógłbyś powiedzieć iż chodzisz na nogach bo Ci uszy za krótkie wyrosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...