Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

Wiesz nad czym się zastanawiam . czy gdyby w jakiś kosmiczny sposób udało się podłączyć gaz pod istniejąca już instalacje i jeszcze w jakiś drugi kosmiczny sposób zamienić wówczas paliwa czyli z drewna sezonowanego , liściastego o wilgotności mniejszej jak 20 % na gaz , to co by adwersarze powiedzieli? Na rękach by nas nosili czy coś.?http://psiakosc.com/emoty/emoty-4/smiech2.gif

 

Do produkcji biogazu można wykorzystać drewienka razem z innymi rzeczami, które się nie nadają do spalenia. Ten biogaz można z powodzeniem ładować do istniejące infrastruktury. Tak robią w niektórych krajach. No i tam nie ma zakazu używania kominków i nakazu zamiany ich na kociołki gazowe. :bash: Taka hipokryzja. No ale trolle o tym nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy spalanie suchego drewna nie powoduje emisji tlenków azotu, tlenków siarki, pyłów, benzopirenów, CO2 (tego złego), CO ?

 

Hm. Twój ruski czy hamerykański gaz jest czysty jak łza. Tak samo jak Ty. :wiggle:

Jak oddychasz to CO2, które emitujesz jest złe czy dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic chłopie. Nie da się. Dalej nic nie rozumiesz. Truj dalej gazem i doradzaj. Tylko skomleć potrafisz. Emitujesz 10 razy więcej CO2 niż kominek czy pellet..

 

Za to Ty emitujesz jakies 1000x razy więcej PM, 2x wiecej NOx...

 

Nadal nie napisales konkretow, nie stac Ciebie na to ?

 

Jak doprowadzic gjerkowke z lat 70 do stanu, zezeby zlikwidować w niej ogrzewanie węglem i ogrzać ja i CWU ogrzac bezobslugowo i bezemisyjnie.

Konkret - co nalezy zastosowac i ile to bedzie kosztowac.

Mam wielu sąsiadów, którzy beda tym zywotnie zainteresowani.

Czekam.

Jesli nie dasz rady, to zgodze sie z Toba, żeś głupi i raczej nie bede tracil czasu na czytanie i odpisywanie na Twoje wypociny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spalanie suchego drewna nie powoduje emisji tlenków azotu, tlenków siarki, pyłów, benzopirenów, CO2 (tego złego), CO ?

 

Jestem tylko praktykiem i mam podstawowe wiadomości o drewnie. Jeśli ktoś badał i opublikował wyniki spalania to podajcie dane dla drewna 7% wilgotności 20 % wilgotności i 40 % wilgotności , gatunki twarde. Przy paleniu drewna "w pionie" i "poziomie" (pochodnia szwecka) wyniki będą zależne od temperatury spalania, ilość tlenu. itd. Moim zdaniem nikt nie bada obiektywnie choć wielu publikuje wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nad czym się zastanawiam . czy gdyby w jakiś kosmiczny sposób udało się podłączyć gaz pod istniejąca już instalacje i jeszcze w jakiś drugi kosmiczny sposób zamienić wówczas paliwa czyli z drewna sezonowanego , liściastego o wilgotności mniejszej jak 20 % na gaz , to co by adwersarze powiedzieli? Na rękach by nas nosili czy coś.?http://psiakosc.com/emoty/emoty-4/smiech2.gif

 

Ty sie lepiej w watku je udzielaj, bo Cie @vvvv wyzwie od syfiarzy. Ile m3 gazu spalasz w roku ? Pewnie W3, czyli ponad 1200, co ?

Natomiast masz racje - duzo bardziej cenilbym sasiada, gdyby przy -5C i ponizej nie włączał permanentnie swojeego salonowego drewnospalacza, a pozostał przy kotle gazowym.

Niestety spala drewno i to niezbyt suche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakie źródło ciepła stać tych emerytów?

Pomyśl i daj odpowiedź chociaż możesz mieć z tym problem

 

Przeciez on konkretow nie potrafi zaproponowac - tylko slogany.

Np "biogaz"

Caly czas czekam na koszt instalacji do produkcji i spalania biogazu dla domu o zapotrzebowaniu 12000kWh, ale najwyraźniej się nie doczekam.

Najwyrazniej przeczytal jakis artykulik, cos w glowie dzwoni, ale nie wie gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko praktykiem i mam podstawowe wiadomości o drewnie. Jeśli ktoś badał i opublikował wyniki spalania to podajcie dane dla drewna 7% wilgotności 20 % wilgotności i 40 % wilgotności , gatunki twarde. Przy paleniu drewna "w pionie" i "poziomie" (pochodnia szwecka) wyniki będą zależne od temperatury spalania, ilość tlenu. itd. Moim zdaniem nikt nie bada obiektywnie choć wielu publikuje wyniki.

 

Badania są dla drewna o wilgotności 20%.

Spalasz drewno o wilgotności 7% lub 40% ?

Sądzisz że drewno układane i spalane w pionie lub w poziomie ma inną emisją zanieczyszczeń ?

Sądzę, że są badania obiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę wiedzy: 7% wilgotności "meblówka" to dobrze czy to źle. "Sądzisz że drewno układane i spalane w pionie lub w poziomie ma inną emisją zanieczyszczeń ?" nie sądzę ja wiem , że są inne wyniki. Wyniki zależą też od stopnia rozdrobnienia drewna. "Badania są dla drewna o wilgotności 20%." Nawet przy założeniu że badacz umię ustalić wilgotność to proszę o badania 18% i 22%, wyniki mogą być "ciekawe" , pouczające. "Spalasz drewno o wilgotności 7% lub 40% ?" spalam obie wilgotności, ale łącznie. Brzoza pali się nawet "wilgotna" - nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Spalasz meblówkę ? Znaczy odpady przed ostatecznym przerobieniem?

2. Skąd wiesz, że są inne wyniki dla drewna spalanego w poziomie i w pionie? Badałeś?

Możesz podać wyniki i różnice liczbowe?

3. Zakładam, że badacz umie określić wilgotność drewna przed badaniem.

Masz podstawy sądzić że badacz nie potrafi i dlaczego ?

4. Skoro piszesz o pouczających wynikach badania spalanie drewna 18% i 22% to je podaj.

5. Spalanie łączne drewna o wilgotności 7% i 40% nie daje wyniku jak dla spalania drewna o wilgotności 23,5%.

Ale to też chyba wiesz.

6, Z pewnością wiesz też że nie należy spalać drewna o wilgotności 40% nawet łącznie z tym 7%.

A Ty spalasz.

W jakim celu? Badawczym ? ;)

7. W rozważaniach nie wspomniałeś o wynikach badań dla różnego rodzaju drewna.

Nie wspominasz też o powietrzu do spalania (temperatura, wilgotność, ciąg, skład itp.)

 

Temat można rozwijać ale tylko po to aby rozmydlić problem zanieczyszczeń ze spalania drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez on konkretow nie potrafi zaproponowac - tylko slogany.

Np "biogaz"

Caly czas czekam na koszt instalacji do produkcji i spalania biogazu dla domu o zapotrzebowaniu 12000kWh, ale najwyraźniej się nie doczekam.

Najwyrazniej przeczytal jakis artykulik, cos w glowie dzwoni, ale nie wie gdzie...

 

12MWh /3 =4MWh Tyle możesz zejść dzięki OZE.

Tak tylko emeryci żyją w Polsce. Czapki z gół. Ja tam u siebie mam mało emerytów. Prawie sami w sile wieku. Dwa, trzy samochody, domu nowe z wykuszami, balkonami i 15 cm białego styro. Kostka przed domem i wakacje za granicą. No ale na OZE nie stać. Typowi gaziarze. Jak tutaj, Chłopczyki podawałem Krowodrza w Krakowi bez piecyków gazowych, Wrocław jedna ze spółdzielni na każdym bloku z czasów PRL ma PV i teraz planują PC. Dzwoni to pustka w głowie niektóry, Biogazu nie instaluje się dla jednego domu. Buduje się je w ramach np. dzielnicy, miasta, gminy. Przypomnij sobie po co pytałeś po co wspólna "kotłowania". . No ale ile razy można tłumaczyć. Strasznie mnie nudzisz. Niedaleko mnie powstaje projekt energetyki rozproszonej z wykorzystaniem m. in. biogazu - oczywiście wszystko OZE. Dzięki temu ma zostać 10 milinów złotych na lokalnym rynku. :wiggle: Poczytaj dokładnie na czym polega termomodernizacja i jak należy ja wykonać. Ja dzięki OZE np. uruchamiam sobie klimę i nie ciągnę nic z sieci. Nie muszę zaciągać rolet i siedzieć jak w norze, czy w nocy otwierać okien. Można zintegrować PC I PV. Trzeba tylko chcieć.

No ale u nas się nie da. Najlepiej zakazać kominków i na siłę wciskać syfski ruski czy hamerykański gaz. Gratuluje wam myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Temat można rozwijać ale tylko po to aby rozmydlić problem zanieczyszczeń ze spalania drewna."

Wiedza pozwala spalać drewno bez problemu zanieczyszczeń. Brak wiedzy (palących) pozwala wyolbrzymiać problem zanieczyszczeń, a czasem ten brak wiedzy "aż boli". Gdy odkryjesz, że drewno w ogromnym % pali się jako gaz zrozumiesz błąd w 5 punkcie. Dlaczego założyłeś te same ilości drewna 7% i 40%.? ad. 1 drewno z suszarni nie nadaje się do samodzielnego spalania, brak - pary wodnej. ad.2 własne wieloletnie obserwacje (brak badań) które w/g niektórych są dowodem na ........ (wstaw dowolne) . ad 3 potrafię ustalić wilgotność drewna i wiem jakie to trudne, czasem niemożliwe. ad 4 ciekawe, brak badań jest dowodem na to, że badanie nie jest potrzebne. ad 6 patrz p5. I ciekawostka nie wolno spalać drewna o wilgotności 40 % dlaczego – wyniki badań?

Zostało jeszcze wiele spraw nie uwzględnionych, lecz gdy już masz kominek to musisz w nim palić. Forum powinno uczyć palenia w celu ograniczenia jego uciążliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Temat można rozwijać ale tylko po to aby rozmydlić problem zanieczyszczeń ze spalania drewna."

Wiedza pozwala spalać drewno bez problemu zanieczyszczeń.

Brak wiedzy (palących) pozwala wyolbrzymiać problem zanieczyszczeń, a czasem ten brak wiedzy "aż boli".

Gdy odkryjesz, że drewno w ogromnym % pali się jako gaz zrozumiesz błąd w 5 punkcie.

Dlaczego założyłeś te same ilości drewna 7% i 40%.? ad. 1 drewno z suszarni nie nadaje się do samodzielnego spalania, brak - pary wodnej. ad.2 własne wieloletnie obserwacje (brak badań) które w/g niektórych są dowodem na ........ (wstaw dowolne) . ad 3 potrafię ustalić wilgotność drewna i wiem jakie to trudne, czasem niemożliwe. ad 4 ciekawe, brak badań jest dowodem na to, że badanie nie jest potrzebne. ad 6 patrz p5.

I ciekawostka nie wolno spalać drewna o wilgotności 40 % dlaczego – wyniki badań?

Zostało jeszcze wiele spraw nie uwzględnionych, lecz gdy już masz kominek to musisz w nim palić. Forum powinno uczyć palenia w celu ograniczenia jego uciążliwości.

Wiedza pozwala spalać drewno bez problemu zanieczyszczeń.

No to nie ma problemu zanieczyszczeń.

Wiedza też pozwala spalać węgiel bez zanieczyszczeń?

W jaki sposób Twoje wiedza (zakładam że Ty tez masz taką wiedzę) pozwala np. pozbyć się tlenków azotu, siarki i tlenku i dwutlenku węgla?

A co robisz z pyłem i benzo(a)pireny i WWA ?

 

I ciekawostka nie wolno spalać drewna o wilgotności 40 % dlaczego – wyniki badań?

Ciekawostka :)

Możesz spalać drewno o wilgotności 40%. Masz wiedzę i doświadczenie.

Nie ma ustawowego zakazu.

 

Ad. 7% i 40% - założyłem takie same ilości bo tak było najłatwiej dla prostego przykładu.

Podaj więc swoje proporcje drewna 7% i 40% i wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał troll truciciel, który spala "czysty zielony gaz". :lol2:

Rzesz ja głupek jestem. Kurcze. Muszę się nauczyć myśleć logicznie.

Nadal trollujesz

Nadal nie potrafisz logicznie myśleć.

Nie tylko nie potrafisz logicznie myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu zanieczyszczeń nie bez zanieczyszczeń. Problemem jest stężenie a nie skład. Nie problemem jest pozbycie się zanieczyszczeń ale wytwarzanie ich w mniejszej ilości. Stężenie i jeszcze raz stężenie.

Skora tak uważasz to podaj te wartości stężeń które osiągasz dzięki umiejętności palenia.

Podaj liczby i wyniki badań. Pewnie obiektywnych badań.

 

Doczytałeś już o spalaniu w kominku drewna o 40% wilgotności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skora tak uważasz to podaj te wartości stężeń które osiągasz dzięki umiejętności palenia.

Podaj liczby i wyniki badań. Pewnie obiektywnych badań.

 

Doczytałeś już o spalaniu w kominku drewna o 40% wilgotności ?

 

No, że jako gaziarz emitujesz więcej CO2 niż ten co spala drewienko :eek:

 

 

[ATTACH=CONFIG]431947[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skora tak uważasz to podaj te wartości stężeń które osiągasz dzięki umiejętności palenia.

Podaj liczby i wyniki badań. Pewnie obiektywnych badań.

 

Doczytałeś już o spalaniu w kominku drewna o 40% wilgotności ?

 

"Rozmowę" rozpocząłem stwierdzeniem, że nie ma takich badań. Już odpowiedziałem brzoza pali się nawet świeżo ścięta, ma o wiele więcej niż 40 % wilgotności.

Edytowane przez Jurgonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozmowę" rozpocząłem stwierdzeniem, że nie ma takich badań. Już odpowiedziałem brzoza pali się nawet świeżo ścięta, ma o wiele więcej niż 40 % wilgotności.

To dokończ "rozmowę" uzasadniając logicznie poniższe stwierdzenie z poprzedniej wypowiedzi.

Wiedza pozwala spalać drewno bez problemu zanieczyszczeń.

Brak wiedzy (palących) pozwala wyolbrzymiać problem zanieczyszczeń, a czasem ten brak wiedzy "aż boli".

Zwłaszcza pierwsze zdanie.

To stwierdzenia wyartykułowałeś na podstawie badań czy bez badań?

Pewnie napiszesz, że ważne jest stężenie czyli musisz mieć poparcie w badaniach stężenia. Że potrafisz spalać bez szkodliwego stężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...