Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

No, że jako gaziarz emitujesz więcej CO2 niż ten co spala drewienko :eek:

[ATTACH=CONFIG]431947[/ATTACH]

Miałeś wytłumaczone co pokazuje tabela.

Ale nie przyswajasz tej wiedzy.

Znowu trollujesz.

Co to jest "gaziarz" ?

Rzesz ja głupek jestem. Kurcze. Muszę się nauczyć myśleć logicznie.

Naklej sobie swoje stwierdzenia nad lustrem. Tak abyś mógł codziennie zastanowić się na poziomem swojej wiedzy.

Brak wiedzy szkodzi i naraża na śmieszność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miałeś wytłumaczone co pokazuje tabela.

Ale nie przyswajasz tej wiedzy.

Znowu trollujesz.

Co to jest "gaziarz" ?

 

Naklej sobie swoje stwierdzenia nad lustrem. Tak abyś mógł codziennie zastanowić się na poziomem swojej wiedzy.

Brak wiedzy szkodzi i naraża na śmieszność.

 

No dalej nie dociera. Nie dziwne. No cóż. Łykaj dalej. E tam. Lepiej być czystym teoretykiem i znać się na wszystkim nawet na tym czego na oczy nie widziałeś. Brawo. :eek:

 

Popatrz na wykres. Emitujesz 10 razy tyle CO2 co spalający drewienko. To tak lekko. Poczytaj co to cyk węglowy. Doucz się i wróć.

Co powoduje ocieplenie klimatu i problemy z tym związane? Może CO2 i metan co ulatania przy wydobyciu "czystego gazu"?

 

No ale to CO2, które wydalasz to jest złe czy dobre?

 

Co to gaziarz? Pewnie podobne znaczenia ma jak te:

kablarza, niz ekogroszkowca, czy pelletowca.

Czytałem tutaj jeszcze o pompiarzach itp itd.

 

Po za tym

Tylko niech ten kablarz nie puszy sie tak, jakie to ma bezemisyjne ogrzewanie, bo CO2 skrzeczy.

Dokładnie tak samo maja gaziarze jak to sam "miszcz" napisał.

No Ty i foto. Bez emisyjne źródełka ciepła macie. :bash:

Ot i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12MWh /3 =4MWh Tyle możesz zejść dzięki OZE.

Tak tylko emeryci żyją w Polsce. Czapki z gół. Ja tam u siebie mam mało emerytów. Prawie sami w sile wieku. Dwa, trzy samochody, domu nowe z wykuszami, balkonami i 15 cm białego styro. Kostka przed domem i wakacje za granicą. No ale na OZE nie stać. Typowi gaziarze. Jak tutaj, Chłopczyki podawałem Krowodrza w Krakowi bez piecyków gazowych, Wrocław jedna ze spółdzielni na każdym bloku z czasów PRL ma PV i teraz planują PC. Dzwoni to pustka w głowie niektóry, Biogazu nie instaluje się dla jednego domu. Buduje się je w ramach np. dzielnicy, miasta, gminy. Przypomnij sobie po co pytałeś po co wspólna "kotłowania". . No ale ile razy można tłumaczyć. Strasznie mnie nudzisz. Niedaleko mnie powstaje projekt energetyki rozproszonej z wykorzystaniem m. in. biogazu - oczywiście wszystko OZE. Dzięki temu ma zostać 10 milinów złotych na lokalnym rynku. :wiggle: Poczytaj dokładnie na czym polega termomodernizacja i jak należy ja wykonać. Ja dzięki OZE np. uruchamiam sobie klimę i nie ciągnę nic z sieci. Nie muszę zaciągać rolet i siedzieć jak w norze, czy w nocy otwierać okien. Można zintegrować PC I PV. Trzeba tylko chcieć.

No ale u nas się nie da. Najlepiej zakazać kominków i na siłę wciskać syfski ruski czy hamerykański gaz. Gratuluje wam myślenia.

 

Dwadzieścia parę linijek calkowicie mialkiego, pozbawionego konkretow postu...

Proste pytanie zadalem, a Ty nadal nie potrafisz odpowiedziec:

 

Jak doprowadzic gjerkowke z lat 70 do stanu, zezeby zlikwidować w niej ogrzewanie węglem i ogrzać ja i CWU ogrzac bezobslugowo i bezemisyjnie.

Konkret - co nalezy zastosowac i ile to bedzie kosztowac.

Mam wielu sąsiadów, którzy beda tym zywotnie zainteresowani.

 

Akurat moja dzielnica byla zabudowywana w latwch 70-90 i domów-kostek bez ocieplenia pozostalo jeszcze dużo.

Spalaja po pare ton węgla. Niektorzy wydają kilkadziesiat tysiecy złotych ocieplaja te domy, przechodząc na gaz, bo nie maja już siły szuflować węgiel.

Ale zaproponuj DLA NICH alternetywe dla gazu.

Napisz konkrety DLA TYCH LUDZI, a nie o tym, ze we Wroclawiu jakas spoldzielnia ma PV na dachu bloków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie tak samo maja gaziarze jak to sam "miszcz" napisał.

No Ty i foto. Bez emisyjne źródełka ciepła macie. :bash:

Ot i tyle.

 

Dyletancie.

Ogrzewajacy kablami jest odpowiedzialny za 3-4krotnie wieksza emicje CO2, niz ogrzewajacy gazem.

Wiem, ze nie potrafisz tego obliczyć, musisz więc uwierzyć, albo dać do przeliczenia komuś mądrzejszemu od ciebie

 

I NIKT tutaj nigdy nie napisal, ze spalanie gazu odbywa sie bezemisyjnie.

Moze Ty jeszcze rok temu w tak myślałeś, bo w koncu co i rusz podkreslasz, ze

ja głupek jestem. Kurcze. Muszę się nauczyć myśleć logicznie.
Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyletancie.

Ogrzewajacy kablami jest odpowiedzialny za 3-4krotnie wieksza emicje CO2, niz ogrzewajacy gazem.

Wiem, ze nie potrafisz tego obliczyć, musisz więc uwierzyć, albo dać do przeliczenia komuś mądrzejszemu od ciebie

 

I NIKT tutaj nigdy nie napisal, ze spalanie gazu odbywa sie bezemisyjnie.

Moze Ty jeszcze rok temu w tak myślałeś, bo w koncu co i rusz podkreslasz, ze

 

ja nie mogę.To jakby napisał odwrotność tego sformułowania

 

ja głupek jestem. Kurcze. Muszę się nauczyć myśleć logicznie.

 

ja mądry jestem .Kurcze . Myślę bardzo logicznie bo się tego nauczyłem

 

By pytek cokolwiek zrozumiał homo sapiens używa przeróżnych sposobów w tym wypadku przenośni , to taka partykuła dla pomocy w wyrażeniu się inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyletancie.

Ogrzewajacy kablami jest odpowiedzialny za 3-4krotnie wieksza emicje CO2, niz ogrzewajacy gazem.

Wiem, ze nie potrafisz tego obliczyć, musisz więc uwierzyć, albo dać do przeliczenia komuś mądrzejszemu od ciebie

 

I NIKT tutaj nigdy nie napisal, ze spalanie gazu odbywa sie bezemisyjnie.

Moze Ty jeszcze rok temu w tak myślałeś, bo w koncu co i rusz podkreslasz, ze

 

Dyletancie i trollu.

 

Ogrzewajacy gazem jest odpowiedzialny za min 10 -krotnie wieksza emicje CO2, niz ogrzewajacy kominkiem.

 

Święty się znalazł.

 

No brawo. W końcu może dotarło.

Ty wiedziałeś. Zresztą to widać.

Podkreślam, bo jak do niektórych nic nie dociera i mają pustkę w głowie to trzeba na różne sposoby, ale widać to też nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogę.To jakby napisał odwrotność tego sformułowania

 

 

 

 

 

By pytek cokolwiek zrozumiał homo sapiens używa przeróżnych sposobów w tym wypadku przenośni , to taka partykuła dla pomocy w wyrażeniu się inaczej.

 

No, ale niby takie omnibusy a prosty rzeczy nie kumają.

Oj nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„podaj liczby i wyniki badań. Pewnie obiektywnych badań.”

„Doczytałeś już o spalaniu w kominku drewna o 40% wilgotności ?”

„To dokończ "rozmowę" uzasadniając logicznie poniższe stwierdzenie z poprzedniej wypowiedzi.”

Rozmowa to wymiana myśli. Nikt nie opublikował (nie znam) danych przydatnych w eksploatacji kominka. Nikt nie opublikował danych z „kominka” palonego od „góry”.

"Sądzisz że drewno układane i spalane w pionie lub w poziomie ma inną emisją zanieczyszczeń ?" to zdanie mógł napisać tylko dyletant w sprawie palenia drewna. Gdy spalisz kilka zapałek w pionie i w poziomie może zrozumiesz. Nie przedstawiam tajemnej wiedzy tylko wiele lat obserwacji. Niestety dziś wiedza = internet. Nie ma w internecie nie istnieje. Umiejętność korzystania z internetu nie zawsze = wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogę.To jakby napisał odwrotność tego sformułowania

 

 

 

 

 

By pytek cokolwiek zrozumiał homo sapiens używa przeróżnych sposobów w tym wypadku przenośni , to taka partykuła dla pomocy w wyrażeniu się inaczej.

 

Niestety, skoro @vvvv ma klopoty z odroznieniem emisji w g od tej wyrażonej w kg, to wątpie, by potrafil poslugiwać się przenosnia...

Poza tym nie wyskakuj z postami, boś "gaziarz" i "syfisz" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogrzewajacy gazem jest odpowiedzialny za min 10 -krotnie wieksza emicje CO2, niz ogrzewajacy kominkiem.

 

Święty się znalazł.

.

 

Ogrzewajacy drewnem (pelletem) emituje ok 1000x wiecej PM i 2x wiecej NOx

Czekam, na konktrety dla ludzi, którzy

 

Spalaja po pare ton węgla. Niektorzy wydają kilkadziesiat tysiecy złotych ocieplaja te domy, przechodząc na gaz, bo nie maja już siły szuflować węgiel.

Ale zaproponuj DLA NICH alternetywe dla gazu.

Napisz konkrety DLA TYCH LUDZI, a nie o tym, ze we Wroclawiu jakas spoldzielnia ma PV na dachu bloków...

 

Bo chyba sie samozaorales z tym przechodzeniem na OZE, skoro szczegolów kosztów takiej propozycji nie potrafisz podac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewajacy drewnem (pelletem) emituje ok 1000x wiecej PM i 2x wiecej NOx

Czekam, na konktrety dla ludzi, którzy

 

 

 

Bo chyba sie samozaorales z tym przechodzeniem na OZE, skoro szczegolów kosztów takiej propozycji nie potrafisz podac...

 

Niestety, skoro @vvvv ma klopoty z odroznieniem emisji w g od tej wyrażonej w kg, to wątpie, by potrafil poslugiwać się przenosnia...

Poza tym nie wyskakuj z postami, boś "gaziarz" i "syfisz" ;)

 

 

No odezwał się czysty. Pewnie, że emituje. Czepiasz się innych, a sam jesteś gorszy od nich. No, ale tak masz. Tak wygląda Twoja działalność na forum.

 

Podawałem Ci konkrety jak ma to wyglądać. Poszukaj.Ile razy można. Chłopie. No ale zapomniałem u nas się nie da. Nic się nie da. Taki mamy klimat. Tak przecież trzeba zbudować system naiwnych, którzy będą sponsorować ryskich czy hamerykanów. Oj chłopie. Ja wiem, że prezentujesz typowe poglądy gaziarza i dla Ciebie OZE to bajka. To też wcale mnie nie dziwi, jak myślisz, że gaz taki super i czysty.

 

No i na okazało się, że syfisz jeszcze gorzej niż inni, a czerpiesz się innych. Ot to wszystko.

 

Aha. Jeżeli chodzi o OZE proponuję bardzo mocną edukację.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„podaj liczby i wyniki badań. Pewnie obiektywnych badań.”

„Doczytałeś już o spalaniu w kominku drewna o 40% wilgotności ?”

„To dokończ "rozmowę" uzasadniając logicznie poniższe stwierdzenie z poprzedniej wypowiedzi.”

Rozmowa to wymiana myśli. Nikt nie opublikował (nie znam) danych przydatnych w eksploatacji kominka. Nikt nie opublikował danych z „kominka” palonego od „góry”.

"Sądzisz że drewno układane i spalane w pionie lub w poziomie ma inną emisją zanieczyszczeń ?" to zdanie mógł napisać tylko dyletant w sprawie palenia drewna. Gdy spalisz kilka zapałek w pionie i w poziomie może zrozumiesz. Nie przedstawiam tajemnej wiedzy tylko wiele lat obserwacji. Niestety dziś wiedza = internet. Nie ma w internecie nie istnieje. Umiejętność korzystania z internetu nie zawsze = wiedza.

Skoro tak sądzisz to znaczy że Ty nie jesteś dyletantem w zakresie spalania drewna w pionie i w poziomie i znasz się na tym.

Widzisz i czujesz różnicę.

Sądzę, że porównanie spalenia kilku zapałek w pionie wi w poziomie i wyciąganie z tego wniosku dla spalania w kominku jest potwierdzone Twoim wieloletnim doświadczeniem.

 

Twierdzisz, na podstawie własnych obserwacji, że spalasz z emisją zanieczyszczeń na poziomie "bez problemu zanieczyszczeń" w domyśle z niskim stężeniem zanieczyszczeń.

Mierniki jakimi dysponujesz to własne oko i własnym nos.

Te mierniki (oko i nos) pozwalają określić co emituje spalane drewno i jakie są tego stężenia?

 

Powszechnie uważa się że spalanie drewna o wilgotności 40% jest niewłaściwe.

Możesz o tym poczytać na FM czyli w Internecie.

Możesz tez kupić książki w wydaniu papierowym.

 

Internet.

W Internecie jest wiele przydatnych i prawdziwych informacji i jest też wiele nieprzydatnych i fałszywych.

Do czytającego należy umiejętność właściwego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Skoro tak sądzisz to znaczy że Ty nie jesteś dyletantem w zakresie spalania drewna w pionie i w poziomie i znasz się na tym.

Widzisz i czujesz różnicę.

Sądzę, że porównanie spalenia kilku zapałek w pionie wi w poziomie i wyciąganie z tego wniosku dla spalania w kominku jest potwierdzone Twoim wieloletnim doświadczeniem.”

Serdeczne wyrazy współczucia. Samodzielne myślenie nie jest Twoją mocną stroną. Tak wskazuje moje wieloletnie doświadczenie.

„Twierdzisz, na podstawie własnych obserwacji, że spalasz z emisją zanieczyszczeń na poziomie "bez problemu zanieczyszczeń" w domyśle z niskim stężeniem zanieczyszczeń.

Mierniki jakimi dysponujesz to własne oko i własnym nos.

Te mierniki (oko i nos) pozwalają określić co emituje spalane drewno i jakie są tego stężenia?”

Brak opublikowanych pomiarów jest dowodem. Ty nawet nie używasz …………., propozycja obserwacji palącej się zapałki Ciebie przerosła. I dobrze, nie umieściłem ostrzeżenia przed ogniem i byś się poparzył.

„Powszechnie uważa się że spalanie drewna o wilgotności 40% jest niewłaściwe.”

Czy są jeszcze jakieś powszechne prawdy?

„Możesz o tym poczytać na FM czyli w Internecie.” Tu zacytuje. „W Internecie jest wiele przydatnych i prawdziwych informacji i jest też wiele nieprzydatnych i fałszywych.

Do czytającego należy umiejętność właściwego wyboru.”

Czytam i podziwiam. Geniusz! „Możesz tez kupić książki w wydaniu papierowym.”

To są takie? a może Geniusz zniży się do mojego poziomu i poda tytuł, choć jeden (ciekawe czy znajdziesz jeden ciekawy tytuł, którego nie mam).

Reasumując – póki co nie zrozumiesz (marne szanse), że jest różnica w paleniu drewna w poziomie i w pionie nie mamy o czym rozmawiać. O kolorach nie dyskutujesz z niewidomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odezwał się czysty. Pewnie, że emituje. Czepiasz się innych, a sam jesteś gorszy od nich. No, ale tak masz. Tak wygląda Twoja działalność na forum.

 

Podawałem Ci konkrety jak ma to wyglądać. Poszukaj.Ile razy można. Chłopie. No ale zapomniałem u nas się nie da. Nic się nie da. Taki mamy klimat. Tak przecież trzeba zbudować system naiwnych, którzy będą sponsorować ryskich czy hamerykanów. Oj chłopie. Ja wiem, że prezentujesz typowe poglądy gaziarza i dla Ciebie OZE to bajka. To też wcale mnie nie dziwi, jak myślisz, że gaz taki super i czysty.

 

No i na okazało się, że syfisz jeszcze gorzej niż inni, a czerpiesz się innych. Ot to wszystko.

 

Aha. Jeżeli chodzi o OZE proponuję bardzo mocną edukację.

:bye:

 

O OZE, to chyba cos czytales w "Pani Domu", albo "Moj Dom". Taki poziom.

Bo oprocz prawienia banalow konkretow zero.

I jeszcze bezwstydnie klamiesz, piszac, ze podawałeś, jak stary dom z lat 70 przysposobic, by ogrzac go bezobslugowo i bezemisyjnie z OZE - i ile to ma kosztować.

Zacząles od zrobienia z siebie głupka ( co sam podkreslałeś), skończyłeś na zrobieniu z siebie kłamcy.

Chyba czas ponownie zmienić nick...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne wyrazy współczucia. Samodzielne myślenie nie jest Twoją mocną stroną. Tak wskazuje moje wieloletnie doświadczenie.

 

Brak opublikowanych pomiarów jest dowodem. Ty nawet nie używasz …………., propozycja obserwacji palącej się zapałki Ciebie przerosła. I dobrze, nie umieściłem ostrzeżenia przed ogniem i byś się poparzył.

 

Czy są jeszcze jakieś powszechne prawdy?

 

Czytam i podziwiam. Geniusz! „Możesz tez kupić książki w wydaniu papierowym.”

To są takie? a może Geniusz zniży się do mojego poziomu i poda tytuł, choć jeden (ciekawe czy znajdziesz jeden ciekawy tytuł, którego nie mam).

 

Reasumując – póki co nie zrozumiesz (marne szanse), że jest różnica w paleniu drewna w poziomie i w pionie nie mamy o czym rozmawiać. O kolorach nie dyskutujesz z niewidomym.

"Ładnie" napisane ale bez większego sensu.

Odpowiadam podobnie - "Tak wskazuje moje wieloletnie doświadczenie."

Twoje "wieloletnie doświadczenie." nie ma żadnego znaczenia dla procesów spalania drewna.

Wieloletnie doświadczenie w spalaniu drewna nie zmieni poziomu emisji.

Gdyby takie doświadczenie pozwalało na zmianę emisji to już by cały świat o tym wiedział.

 

Co ma "brak opublikowanych pomiarów:" ze faktyczną emisją obserwowaną twoim okiem i nosem?

Potrafisz określić okiem i nosem stopień emisji ?

Masz "opublikowane pomiary" tych swoich pomiarów?

 

Zapytaj fachowców od kominków dlaczego nie należy palić drewnem o wilgotności 40%.

A może palisz drewnem o wilgotności 20% a tylko twoje narządy pomiaru (oko, nos i ucho) mówią o 40% ?

http://www.kominkipolskie.com.pl/artykuly/2017/04/07/cala-prawda-o-mokrym-drewnie

http://kominkikaflowe.eu/wp-content/uploads/2015/08/konsekwencje-palenia-mokrym-drewnem.pdf

 

Trudno jest mi dać przykład "ciekawego tytułu" którego nie masz bo nie podałeś jakie "ciekawe tytuły" posiadasz.

 

Oczekuje od fachowca z wieloletnim doświadczeniu w spalaniu drewna, że podasz znaczące różnice w emisji drewna spalanego w pionie i w poziomie w kominku domowym.

Dobrze jest się uczyć od mądrych.

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przeczytałem informacje pod obiema adresami. Jedyna ważna informacja to poprawnie napisanie jak mierzyć wilgotność wilgotnościomierzem.

„Dobrze jest się uczyć od mądrych.”

Rozłupujemy, rozcinamy jeden kawałek drewna i dotykamy zewnętrzną częścią dłoni. Gdy po chwili czujemy ciepło drewno jest „gotowe” do palenia. Gdy czujemy zimno drewno jest za mokre. Woda zawarta w drzewie powoduje odebranie ciepła od dłoni i stąd uczucie zimna. Drewno suche gotowe do spalenia jest dobrym izolatorem, stąd po dotknięciu czujemy ciepło.

By poprawnie palić nie potrzeba wilgotnościomierza.

2. Pion – poziom.

Poziom. Do palącego się kominka - na węgiel drzewny - dokładamy kłodę, poziomo największą jaką zmieścimy. Drzewo zaczyna się błyskawicznie nagrzewać i palić na środku. Większość gazu powstałego w pirolizie wydziela się na końcach kłody poza płomieniami i mieszając się z za zimnymi spalinami ucieka kominem. Pion. Do palącego się kominka – na węgiel drzewny - wkładamy plasterek (grubości np. 15 cm) drewna. Drzewo zaczyna się błyskawicznie nagrzewać i palić z dołu, gdy temperatura dotrze do góry zapalają się gazy powstające w pyrolizie i długi czas pali się tylko gaz. Dół gaz pali się od rozżarzonych węgli drzewnych , żadna część gazowych produktów pyrolizy nie wydostaje się z kominka bez spalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przeczytałem informacje pod obiema adresami. Jedyna ważna informacja to poprawnie napisanie jak mierzyć wilgotność wilgotnościomierzem.

„Dobrze jest się uczyć od mądrych.”

Rozłupujemy, rozcinamy jeden kawałek drewna i dotykamy zewnętrzną częścią dłoni. Gdy po chwili czujemy ciepło drewno jest „gotowe” do palenia. Gdy czujemy zimno drewno jest za mokre. Woda zawarta w drzewie powoduje odebranie ciepła od dłoni i stąd uczucie zimna. Drewno suche gotowe do spalenia jest dobrym izolatorem, stąd po dotknięciu czujemy ciepło.

By poprawnie palić nie potrzeba wilgotnościomierza.

2. Pion – poziom.

Poziom. Do palącego się kominka - na węgiel drzewny - dokładamy kłodę, poziomo największą jaką zmieścimy. Drzewo zaczyna się błyskawicznie nagrzewać i palić na środku. Większość gazu powstałego w pirolizie wydziela się na końcach kłody poza płomieniami i mieszając się z za zimnymi spalinami ucieka kominem. Pion. Do palącego się kominka – na węgiel drzewny - wkładamy plasterek (grubości np. 15 cm) drewna. Drzewo zaczyna się błyskawicznie nagrzewać i palić z dołu, gdy temperatura dotrze do góry zapalają się gazy powstające w pyrolizie i długi czas pali się tylko gaz. Dół gaz pali się od rozżarzonych węgli drzewnych , żadna część gazowych produktów pyrolizy nie wydostaje się z kominka bez spalenia.

 

Wszystko co tu napisane jest i było omawiane setki razy. Sposób układania polan przed rozpaleniem , kiedy dokładać kolejne polana i w jaki sposób , jak kontrolować proces palenia polan w komorze paleniskowej , mierzenie wilgotności drewna bez zbędnych przyrządów i za każdym razem ,plastry drewna na żar itd.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O OZE, to chyba cos czytales w "Pani Domu", albo "Moj Dom". Taki poziom.

Bo oprocz prawienia banalow konkretow zero.

I jeszcze bezwstydnie klamiesz, piszac, ze podawałeś, jak stary dom z lat 70 przysposobic, by ogrzac go bezobslugowo i bezemisyjnie z OZE - i ile to ma kosztować.

Zacząles od zrobienia z siebie głupka ( co sam podkreslałeś), skończyłeś na zrobieniu z siebie kłamcy.

Chyba czas ponownie zmienić nick...

 

No cóż pokazałeś "klasę". Tak własnie wygląda twoja działalność na forum. Nie będę się kopał z koniem.

Tak w Polsce są same domy z lat 70 i emeryci. Brawo. Nikt ci nie każe zrobić w rok wszystkich domów. . Np. 31 mln euro - "tylko" za tyle Polska w tamtym roku sprzedała swoje uprawnienia do CO2. Reszta wiadomo.

Spalaj dalej "czysty i ekologiczny ruski czy tam hamarykański gaz" . Nikt ci tego nie zabroni. Każdy ma wybór. Jak to sam napisałeś "Naiwnych nie sieją" .

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co tu napisane jest i było omawiane setki razy. Sposób układania polan przed rozpaleniem , kiedy dokładać kolejne polana i w jaki sposób , jak kontrolować proces palenia polan w komorze paleniskowej , mierzenie wilgotności drewna bez zbędnych przyrządów i za każdym razem ,plastry drewna na żar itd.;)

 

Jest fajna książka.

"PORĄB I SPAL. WSZYSTKO, CO MĘŻCZYZNA POWINIEN WIEDZIEĆ O DREWNIE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż pokazałeś "klasę". Tak własnie wygląda twoja działalność na forum. Nie będę się kopał z koniem.

Tak w Polsce są same domy z lat 70 i emeryci. Brawo. Nikt ci nie każe zrobić w rok wszystkich domów. .

 

.

 

Alez oczywiscie, nie wszystkie domy sa stare . Ale jest ich wiekszość

A kazdy nich potrzebuje tyle energii, co dwa-trzy nowe, podobniej wielkości.

A wiec emitue 2-3 razy wiecej zanieczyszczen - dlatego, aby uzyskac znaczącą poprawę stanu środowiska od nich należy rozpocząć.

 

Pytam więc,jak ekologicznie świadony wlasciciel domu ogrzewanego 3-4t węgla (22-28tyś kWh) moze doprowadzic ten dom do stanu w ktorym bylby ogrzewany bezemisyjnie ?

Jakie koszty musi ponieść ?

 

Uporczywie unikasz odpowiedzi na to pytanie, wolac skłamac, ze juz tym pisałeś.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...