Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

generalnie drewno kominkowe to koszt 250 zł na 1m3

gazem przy domu 130-140 m2 nie ogrzeję przez miesiac za 250 zł a kominkiem jak troszke sie pobrudzę ogrzeję ale bez komfortu tzw. stałej temperatury

są elementy i za i przeciw może źródło ciepłą to nie wszystko może jeszcze trzeba przyświrować z tzw. dobrą pasywnością cieplną budynku?

 

Generalnie jak wykupię asygnatę bezpośrednio do Nadleśnictwa, sam to sobie zwiozę, potnę, poszczepię i ułożę, to wyjdą mnie groszowe sprawy. Kwestia tylko tego, że trzeba to robić. Najbardziej przeraża mnie wizja stałego dokładania do ognia - palić uwielbiam, ale co w przypadku jak trzeba będzie gdzieś pojechać, na zewnątrz będzie -10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Generalnie jak wykupię asygnatę bezpośrednio do Nadleśnictwa, sam to sobie zwiozę, potnę, poszczepię i ułożę, to wyjdą mnie groszowe sprawy. Kwestia tylko tego, że trzeba to robić. Najbardziej przeraża mnie wizja stałego dokładania do ognia - palić uwielbiam, ale co w przypadku jak trzeba będzie gdzieś pojechać, na zewnątrz będzie -10?

 

Wtedy włączasz inne ogrzewanie:-) , przecież kominek nie może być jedynym źródłem ciepła - jedynie alternatywnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak wykupię asygnatę bezpośrednio do Nadleśnictwa, sam to sobie zwiozę, potnę, poszczepię i ułożę, to wyjdą mnie groszowe sprawy. Kwestia tylko tego, że trzeba to robić. Najbardziej przeraża mnie wizja stałego dokładania do ognia - palić uwielbiam, ale co w przypadku jak trzeba będzie gdzieś pojechać, na zewnątrz będzie -10?

 

Nie wiem jak duzy budujesz dom ale jak kominek z PW to pewnie i z buforem (pomijam wielkość). Wkładasz do bufora grzałkę i temat załatwiony. Drugim rozwiązaniem jest klimatyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Kominek dla lubiących grzanie promieniowaniem

Podoba mi się ten zestaw, dla mnie by był nawet za duży. Wiem, że masz bardzo duże doświadczenie z Romotopem- forum czytam od lat, ale teraz się dopiero zarejestrowałem. Mam kilka pytań co do tego zestawu:

1. Czy ten wymiennik jest już w sprzedaży?

2. Czy można go zamontować do najmniejszego Dynamica-, bo ten na zdjęciu to zdaje się jest 3G 44.55.01?

3. Czy masz jakieś doświadczenia z poprzednim zestawem akumulacyjnym Mamooth- tym na rurze stalowej z krótkim obiegiem-TD?

Zależy mi na, jak najmniejszej mocy zestawu akumulacyjnego ze względu na budowę niewielkiego domu z betonu konopnego (hempcrete'u) - ten materiał ma sam w sobie dużą pojemność cieplną.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wieczór,

Dzisiaj znajomy rzucił hasło na temat firmy kominki Wika ze Zduńskiej Woli. Podobno facet sam spawa wkłady, robi je pod konkretne zamówienie danego klienta. Chwilkę z nim rozmawiałem przez telefon, wszelkie wyceny robi po przyjeździe na budowę i wizji lokalnej. Mówię o wkładzie z płaszczem wodnym. Czy ktoś z Panów miał styczność z tą firmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
A ja se nazbierałem opału na 6-8 lat , bo tak se kupowałem i ładowałem do drewutni po 90 -200 zł za mp i teraz se mam . A ruski gaz mi lotto . A mówiłem parę lat temu . RÓBCIE KOMINKI !! to były filozofy tu na forum co się nabijały z kominka . I co teraz powiecie mędrcy ? A jakby ktos potrzebował drewno suchutkie , twarde to mam . Po 600 za mp.:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja se nazbierałem opału na 6-8 lat , bo tak se kupowałem i ładowałem do drewutni po 90 -200 zł za mp i teraz se mam . A ruski gaz mi lotto . A mówiłem parę lat temu . RÓBCIE KOMINKI !! to były filozofy tu na forum co się nabijały z kominka . I co teraz powiecie mędrcy ? A jakby ktos potrzebował drewno suchutkie , twarde to mam . Po 600 za mp.:yes:

 

I co z tego... Jest takie powiedzenie- żyć trzeba umić, a nie kitrać jak frajer. Zapamiętaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
A ja se nazbierałem opału na 6-8 lat , bo tak se kupowałem i ładowałem do drewutni po 90 -200 zł za mp i teraz se mam . A ruski gaz mi lotto . A mówiłem parę lat temu . RÓBCIE KOMINKI !! to były filozofy tu na forum co się nabijały z kominka . I co teraz powiecie mędrcy ? A jakby ktos potrzebował drewno suchutkie , twarde to mam . Po 600 za mp.:yes:

Coś przeciwnicy kominków przestali pisać , czyżby pomału zamarzają . A toz to dopiero wrzesień :stirthepot::yes:

 

Co zrobisz za 6-8 lat skoro teraz drewno opałowe kosztuje 600 - 900 zł/mp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobisz za 6-8 lat skoro teraz drewno opałowe kosztuje 600 - 900 zł/mp?

 

600-900 to może cena u kombinatorów handlujących drewnem . W nadleśnictwie cena 430 za mp buka w metrówkach plus transport . ale z mp od nadleśnictwa jak ułożysz tak jak handlarze wyciągniesz 1,4 mp :D . Co będzie za 6-8 lat ? Pożyjem , posmotrim może będzie po 100zł za mp . Tego nie wie nikt .Na szczescie drewno jak jest tanie i masz gdzie trzymać możesz zrobić zapasy . Z gazem i prądem tak nie uczynisz niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

nie mam satysfakcji, że czuję się wygrany.....

 

 

 

grzeję dom tylko kominkiem od 19 lat, drewno mam za darmo, rok temu założyłem panele, więc za prąd płacę tylko 24zł/mc ... i powiem Wam, że jak dzieci pójdą z domu, to albo ten dom, albo drugi wybuduję i zrobię pełny offgrid - nie wierzę politykom, bankom i wszelkiej maści klechom

 

 

 

 

nie czuję satysfakcji, bo ludzie będą teraz palić wszystkim co palne a jak myślę, żaden wójt czy burmistrz nie każe swoim czarnuchom ścigać ludzi, bo wybory przegra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Na szczescie drewno jak jest tanie i masz gdzie trzymać możesz zrobić zapasy . Z gazem i prądem tak nie uczynisz niestety

 

I to jest chyba kluczowa zaleta magazynowania energii, mój magazyn energii ma jakieś 12 m3 dębiny i grabu, reszta magazynu jeszcze rośnie ;) , drewutnia do tego mnie kosztowała z 1200 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest chyba kluczowa zaleta magazynowania energii, mój magazyn energii ma jakieś 12 m3 dębiny i grabu, reszta magazynu jeszcze rośnie ;) , drewutnia do tego mnie kosztowała z 1200 zł :)

 

Nie trzeba fotowoltaiki i innych wynalazków , wystarczy drewutnia . Nie musisz sie dzielić wyprodukowaną energią z tauronami eneami i innymi złodziejami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...