Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

kolego budowlany_laik Nie odpowiedziałeś mi co w razie W z twoim prądem.

1.Co się stanie z energo oszczędnością gdy rekuperator podziękuje za współpracę z powodu braku prądu i trzeba będzie zacząć wietrzyć

 

Pisałeś też że w takiej sytuacji zwiększysz zyski bytowe

2. Bardzo mnie interesuje jak to zrobisz bez prądu one spadną?

 

3. Kolejnarzecz wspomniałeś o bio kominku a jak chcesz z niego korzystać bez wentylacji??

 

Oczywiście nie mówię o zaniku prądu na kilka godzin czy dni.

 

Po co ty go pytasz.Przecież nie potrafi odpowiedzieć ponieważ nie ma praktyki.Naczytał w sieci głupot to i te głupoty powiela.To ograniczony kominkowo facet bez krzty kultury osobistej.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kolego budowlany_laik Nie odpowiedziałeś mi co w razie W z twoim prądem.

1.Co się stanie z energo oszczędnością gdy rekuperator podziękuje za współpracę z powodu braku prądu i trzeba będzie zacząć wietrzyć

 

Pisałeś też że w takiej sytuacji zwiększysz zyski bytowe

2. Bardzo mnie interesuje jak to zrobisz bez prądu one spadną?

 

3. Kolejnarzecz wspomniałeś o bio kominku a jak chcesz z niego korzystać bez wentylacji??

 

Oczywiście nie mówię o zaniku prądu na kilka godzin czy dni.

1. Jaki problem? Okna otwierane.

2. Jeśli dla Ciebie zyski bytowe to tylko siedzenie z pilotem przed TV, to smutna sprawa. Wysil głowę...

3. Spalanie etanolu w biokominku to para wodna i dwutlenek węgla.

 

Jeszcze na jakieś pytania odpowiedzieć?

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ograniczony kominkowo facet bez krzty kultury osobistej.;)

Jednak jesteś "laik".

Rzeczowe wpisy widzę. Godne największych speców od zadym na osiedlu :lol2:

Nie ma argumentów, to stosujemy inne metody - żałosne...

 

A w międzyczasie...

http://2.bp.blogspot.com/-c0Frc5Iq9H8/Ttp5gaH6O6I/AAAAAAAACSw/L4FC4pRtdDY/s1600/IS_IMG_2056.jpg

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczowe wpisy widzę. Godne największych speców od zadym na osiedlu :lol2:

Nie ma argumentów, to stosujemy inne metody - żałosne...

 

A w międzyczasie...

http://2.bp.blogspot.com/-c0Frc5Iq9H8/Ttp5gaH6O6I/AAAAAAAACSw/L4FC4pRtdDY/s1600/IS_IMG_2056.jpg

 

Chyba nie chcesz powiedzieć, totalny i niedouczony laiku, że to dym z kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczowe wpisy widzę. Godne największych speców od zadym na osiedlu :lol2:

Nie ma argumentów, to stosujemy inne metody - żałosne...

 

A w międzyczasie...

http://2.bp.blogspot.com/-c0Frc5Iq9H8/Ttp5gaH6O6I/AAAAAAAACSw/L4FC4pRtdDY/s1600/IS_IMG_2056.jpg

 

Robisz z nas idiotów???.Facet my w przeciwieństwie do ciebie mamy te urządzenie czyli jesteśmy do wątku przygotowani merytorycznie i praktycznie.Temat tego to pokazanie zalet przeważających za zrobieniem kominka w domu.Rżniesz głu....pa i wklejasz jakieś durnowate fotki jak sąsiad pali ci przed nosem odpadami i oponami .Jaki niereformowalny jesteś.Masz tyle do powiedzenia a g.... wiesz na temat kominków.To tobie brakuje argumentów ponieważ nie masz wiedzy praktycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc w tym wątku, zadając konkretne pytanie techniczne moją (i innych osób planujących kominki) intencją jest uzyskać odpowiedź, a nie czytać zaśmiecające, niezwiązane z tematem przepychanki. Mój konkretny post z pytaniem "zniknął" w tłumie takich właśnie nic nie wnoszących do dyskusji wpisów :mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc w tym wątku, zadając konkretne pytanie techniczne moją (i innych osób planujących kominki) intencją jest uzyskać odpowiedź, a nie czytać zaśmiecające, niezwiązane z tematem przepychanki. Mój konkretny post z pytaniem "zniknął" w tłumie takich właśnie nic nie wnoszących do dyskusji wpisów :mad:

 

Rób kominek, najlepiej z płaszczem bo, skoro już w nim napalisz to ciepło będzie w całej chałupie a nie tylko tam, gdzie stoi. RÓB KOMINEK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko @kemot_p:

 

"Panowie, pytanie do osób posiadających/wykonujących DGP - czy na etapie lania stropu robiliście przepusty pod kanały z gorącym powietrzem. O ile w przypadku WM jest sprawa jasna, bo będę miał projekt o tyle w przypadku kominka wykonując SSO nie będę miał ani jego projektu, ani pewnie nawet pełnej koncepcji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie do osób posiadających/wykonujących DGP - czy na etapie lania stropu robiliście przepusty pod kanały z gorącym powietrzem. O ile w przypadku WM jest sprawa jasna, bo będę miał projekt o tyle w przypadku kominka wykonując SSO nie będę miał ani jego projektu, ani pewnie nawet pełnej koncepcji.

 

Nie uzyskałeś odpowiedzi dlatego ,że ścierają się dwie opcje ci co maja kominki i ci co ich nie mają , tylko dlatego ,że nie tu zadałeś pytanie.To nie temat o dystrybucji gorącego powietrza.Pomyśl zanim komuś nawsadzasz.

 

http://forum.muratordom.pl/tags.php?tag=dgp

http://www.forumbudowlane.pl/instalacje-grzewcze-i-ogrzewanie-domu/ogrzewanie-domu-kominkiem-dgp-t45185

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?138882-kominek-i-DGP

http://murator.pl/tematy/dgp/

 

Zabrałeś sie od du...y strony i pytasz czy kuc strop.Trzeba było pomyśleć wczesniej

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie do osób posiadających/wykonujących DGP - czy na etapie lania stropu robiliście przepusty pod kanały z gorącym powietrzem. O ile w przypadku WM jest sprawa jasna, bo będę miał projekt o tyle w przypadku kominka wykonując SSO nie będę miał ani jego projektu, ani pewnie nawet pełnej koncepcji.

 

Raczej zrób. Jaką masz alternatywę, kucie po wylaniu? U siebie nie mam DGP, ale myśląc o tym, na Twoim miejscu bym zostawił otwory.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzyskałeś odpowiedzi dlatego ,że ścierają się dwie opcje ci co maja kominki i ci co ich nie mają (...).

 

Ciekawa teoria. Myślałem, że wątek jest skierowany do "nowych" użytkowników, chociażby sugerując się tytułem, ale skoro tak ... to dobrej zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił jeden większy przepust, tak, żeby zmieścić potrzebną ilość kanałów (na ile pozwala planowana zabudowa oczywiście). Chyba, że masz dużo pomieszczeń na piętrze, to przepusty z większych średnic i potem podział. O średnicach to musiałby się wypowiedzieć jakiś praktyk/budowniczy kominków. Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kułem, bo przespałem temat. DGP mam na klatkę schodowa (przez ścianę), do pokoju gościnnego (tuz nad salonem, jedno przebicie przez strop) i do pokoju dziecka + łazienka (2gie przebicie). Rury schowałem w suficie podwieszanym w salonie ;) Kominek z płaszczem sobie odpuść - po co komplikować system CO? DGP daje rade - u mnie przynajmniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O płaszczu wodnym nie myślałem w ogóle. Kominek ma być niezależny - ogrzać "połowę" domu przy braku prądu. Rzuć okiem na rzut w moim dzienniku budowy (post #66) http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=399721&d=1509292363 - jak myślisz, czy da się doprowadzić kanał z powietrzem do pomieszczenia 1/5 (bo 1/3 i 1/2 ogrzeją się bez problemu)? Komin mogę jeszcze przesunąć o pół metra w stronę środka domu. Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kułem, bo przespałem temat. DGP mam na klatkę schodowa (przez ścianę), do pokoju gościnnego (tuz nad salonem, jedno przebicie przez strop) i do pokoju dziecka + łazienka (2gie przebicie). Rury schowałem w suficie podwieszanym w salonie ;) Kominek z płaszczem sobie odpuść - po co komplikować system CO? DGP daje rade - u mnie przynajmniej :)

 

Pytek się napuszył ,że mu nikt w tym topiku nie odpowiada.Powiedz mi co z anemostatami w poszczególnych pomieszczeniach czy tylko DGP sufitowe ??? Nie mam ale spytam.Co do KZPW + DGP to pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...