Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

PGE to chyba najdroższy sprzedawca. Wiec na 10gr nie masz co liczyć. Do Taurona się przeprowadź. Zresztą widzę, że nadal nie wiesz o co chodzi z tymi "dziesięcioma groszami"?:lol2:

Ps. twoj post bez zdjęcia romomopa?

 

W stopce masz podaną taryfę G12W- PGE

Twoja lokalizacja to WZY/ES , czyli okolice Żyrardowa lub Skierniewic , właśnie wróciłem z PGE w Żyrardowie......

 

Taryfa G12W to; 65 gr i 33 gr , ta druga wartość przez cały weekend

 

To gdzie masz owe 10 groszy ?

Czyżby specjalnie dla ciebie mieli inne stawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stopce masz podaną taryfę G12W- PGE

Twoja lokalizacja to WZY/ES , czyli okolice Żyrardowa lub Skierniewic , właśnie wróciłem z PGE w Żyrardowie......

 

Taryfa G12W to; 65 gr i 33 gr , ta druga wartość przez cały weekend

 

To gdzie masz owe 10 groszy ?

Czyżby specjalnie dla ciebie mieli inne stawki ?

 

Przecież w/w kwoty opisywałem - nie musiałeś się fatygować. Dokładnie to 0,6760zł i 0,3321zł. + oplaty stałe 24,59zł / mc

 

Do do tych magicznych 10gr to nie będę Ci na tacy wszystkiego podawał. Podpowiadałem Ci byś szukał w postach Arturo72 :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stopce masz podaną taryfę G12W- PGE

Twoja lokalizacja to WZY/ES , czyli okolice Żyrardowa lub Skierniewic , właśnie wróciłem z PGE w Żyrardowie......

 

Taryfa G12W to; 65 gr i 33 gr , ta druga wartość przez cały weekend

 

To gdzie masz owe 10 groszy ?

Czyżby specjalnie dla ciebie mieli inne stawki ?

 

a Ty myślisz, że PC to taka droga grzałka i daje ciepło w cenie kWh z sieci? czy tylko udajesz? podziel tę cenę przez 3 albo 4, wtedy masz prawdziwą cenę ciepła z pompy ciepła. jak ktoś dużo zużywa w taniej taryfie, to często wychodzi taniej niż drewnem. pomijam już kwestię komfortu i czystości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty myślisz, że PC to taka droga grzałka i daje ciepło w cenie kWh z sieci? czy tylko udajesz? podziel tę cenę przez 3 albo 4, wtedy masz prawdziwą cenę ciepła z pompy ciepła. jak ktoś dużo zużywa w taniej taryfie, to często wychodzi taniej niż drewnem. pomijam już kwestię komfortu i czystości

 

ehhh widzę, że nie wytrzymałeś ;) chciałem go "potrzymać" w niewiedzy :)

 

Zatem zdunie moje 0,3321 podziel przez 3 w przypadku powietrznej pompy albo 4 przy gruntówce i odpowiednio masz 0,1107zł i 0,083zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat "Róbcie kominki w domu !" a tu dywagacje na temat kosztu kWh. Niedługo człowiek lodówką otworzy, a tam Robert z Anią będą się kłócić o wyższość ogrzewania domu prądem i szkodliwość smogu.

 

Nikt normalny chyba nie robi kominka, żeby ogrzewać chałupę. Przecież nie to jest jego głównym zadaniem.

Już pisałem kominek to fanaberia, tak jak kupno SUV'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat "Róbcie kominki w domu !" a tu dywagacje na temat kosztu kWh. Niedługo człowiek lodówką otworzy, a tam Robert z Anią będą się kłócić o wyższość ogrzewania domu prądem i szkodliwość smogu.

 

Nikt normalny chyba nie robi kominka, żeby ogrzewać chałupę. Przecież nie to jest jego głównym zadaniem.

Już pisałem kominek to fanaberia, tak jak kupno SUV'a.

 

Co do posiadania kominka i grzania nim chałupy nie będę dyskutował, gdyż tak właśnie robię. Dziwię się tylko dlaczego posiadanie SUV-a jest fanaberią? Jeździłem kilka lat temu fajnym koreańskim SUV-em i bardzo przypadł mi do gustu. Bardziej w nim trzęsie niż w sedanie (którym obecnie śmigam) lecz wysoka pozycja i większe bezpieczeństwo rekompensują pewne niedogodności. Swoją drogą Audi Q7 z pneumatyką to tez fanaberia? Chciałbym taki, oj tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie SUVy z napedem na jedną oś :)

Byłem świadkiem sytuacji - wielki Nissan, bojowa oslona chlodnicy, a Octavia 4x4 musiała go wyciagać.

Z SUVów podoba mi sie w sumie tylko Mercedes GLK. Bo mały i ma ładne proporcje.

Wszystkie te obłe, przerośniete fury mnie nie kręcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie SUVy z napedem na jedną oś :)

Byłem świadkiem sytuacji - wielki Nissan, bojowa oslona chlodnicy, a Octavia 4x4 musiała go wyciagać.

Z SUVów podoba mi sie w sumie tylko Mercedes GLK. Bo mały i ma ładne proporcje.

Wszystkie te obłe, przerośniete fury mnie nie kręcą

 

Mnie tam kręcą tylko, że nie mam tyle kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUV to fanaberia i piszę to jako posiadacz Durango HEMI. Ani to wyjątkowo szybkie, ani szczególnie wygodne, o ekonomi nie wspomnę. Ale lubię nim jeździć. Więcej jest używana A klasa mojej żony - łatwiej o miejsce parkingowe, w mieści nawet szybsza, oczywiście tańsza.

 

Tak samo jest z kominkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUV to fanaberia i piszę to jako posiadacz Durango HEMI. Ani to wyjątkowo szybkie, ani szczególnie wygodne, o ekonomi nie wspomnę. Ale lubię nim jeździć. Więcej jest używana A klasa mojej żony - łatwiej o miejsce parkingowe, w mieści nawet szybsza, oczywiście tańsza.

 

Tak samo jest z kominkiem.

 

Kominek to fanaberia lecz, w myśl Twojej zasady, lubię w nim palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym raczej porównał kominek nie do Durango, lecz do zasuwania pieszo do pracy na długim dystansie zimą zamiast samochodem, autobusem, tramwajem. Bo taniej.

Ale zawsze można mówić, że się "lubi" :lol2:

 

Uderz w stół a ... budowlany_laik się odezwie. Jak zwykle, zresztą. Najwięcej do powiedzenia w sprawie kominków mają ci, którzy ich nie mają, lub mają a nie używają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym raczej porównał kominek nie do Durango, lecz do zasuwania pieszo do pracy na długim dystansie zimą zamiast samochodem, autobusem, tramwajem. Bo taniej.

Ale zawsze można mówić, że się "lubi" :lol2:

 

Łażę na piechotę bo taniej 3km w jedną stronę mam. I jestem ze swojego skąpstwa dumny.

 

A w sprawie kominka to jutro palenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...