Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ehhh widzę, że nie wytrzymałeś ;) chciałem go "potrzymać" w niewiedzy :)

 

Zatem zdunie moje 0,3321 podziel przez 3 w przypadku powietrznej pompy albo 4 przy gruntówce i odpowiednio masz 0,1107zł i 0,083zł :)

 

Plus koszt pompy ciepła z cała instalacją.... Zwróci się za 20 lat ?

 

"Tanie grzanie"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwię się, że nikt nie wspomniał....

Zdunie - kilka lat temu była taka oferta - oprócz dodatkowych promocji typu"przez pół roku cena energi w drogiej taryfie niższa o 50%, czy też cena energii przez pół roku w taniej taryfie=0zł - była cena energii w taniej taryfie po 0,11zł netto, czyli 0,1353. Oczywiście, to już historia, takie oferty się nieprędko powtórzą.

W PGE o takiej ofercie nie usłyszysz...ale wielu ludzi co się interesowało tematem, skorzystało....mieli i mają takie ceny(bo umowy były podpisywane nawet na ponad 3,5 roku)

 

Hehe, PC się zwraca przez 20 lat, ale przy kominku na koszty się nie patrzy, bo to przecież przyjemność patrzenia w ogień :p

 

ile wg ciebie ta mityczna PC z instalacją kosztuje?

złośliwy jesteś....specjalnie go podpuszczasz, żeby kolejną porcję głupot tutaj wypisał? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze jest tanio i dzieki temu oszczedasz, wiec trudno to rownywac do SUVa.

Tak zwłaszcza , że głównym źródłem ciepła jest PCi...

Fanaberia i tyle.

Gdybym chciał palić drewnem i na tym oszczędzić to kupiłbym kocioł HG i bufor ze 2-3m3.

 

Ludzie róbcie kominki puki można, bo niedługo to całe eko'oszołomstwo pozabrania wszystkiego. Będziemy jeździć rodzinnymi samochdami z silnikem 1.2 turbo eko power 200kM z wymianą oleju co 40kkm low spash i co 100kkm wymiana silnika na brand new. Domki będą budowane wg z góry założonego schematu, coby nikt się nie wyróżniał, było ładnie i sąsiada w oko nie kuło.. Państwo da 1000+ żeby zamknąć buzie, a za danie dziecku klapsa będą odebrane prawa rodzicielskie. Oczywiście samemu sobie nie będzie można założyć PCi bo to niebezpieczne i nie "EKO". Wtedy za fanaberie będzie uważane kupno żarówki 100W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7200 zł - zamienia drewno w ciepło , grzeje c.o. i c.w.u . Dodatkowo grzeje promieniowaniem i cieszy oko wizją ognia .

 

Koszt uzyskania 1 kw 11 groszy

 

Nie pleć głupot. Zrobiłes mi wycenę na kominek - wkład + montaż i wyszło sporo ponad 10 tysi (robota + materiał)

Mnie pompa kosztowała 15 tysięcy (robocizna + materiały) razem z ciepłą wodą. (dostałem 10 tysi dotacji z WFOŚiGW - na kominek jakoś nie dają...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolicz jeszcze wykonanie dolotu powietrza, komina , koszt wpiecia do podlogowki i wieczny syf w salonie.

Kosztu drewutni litosciwie nie policze.

 

Drewutnie zbudowałem sam. 1100zł kosztował materiał (od betonu po dach). Wchodzi 12m3 powietrza. Czyli jak u mnie okolo 70% całego rachunku za ogrzewanie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pleć głupot. Zrobiłes mi wycenę na kominek - wkład + montaż i wyszło sporo ponad 10 tysi (robota + materiał)

Mnie pompa kosztowała 15 tysięcy (robocizna + materiały) razem z ciepłą wodą. (dostałem 10 tysi dotacji z WFOŚiGW - na kominek jakoś nie dają...)

 

Czy moderator może powstrzymać niemerytoryczne zapędy pompiarzy.Dość wysłuchiwania w wątku o kominkach rad kolekcjonerów pomp ciepła.

 

Tu się dowartościowujcie.http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?73-Pompy-ciep%C5%82a

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7200 zł - zamienia drewno w ciepło , grzeje c.o. i c.w.u . Dodatkowo grzeje promieniowaniem i cieszy oko wizją ognia .

 

Koszt uzyskania 1 kw 11 groszy

Jeśli urządzenie ma hipotetycznie średnio 7 kw, to koszt uzyskania 1 kw wynosi 1028,57 zł....Mistrzu Zduński....:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Ja wiem co to jest cop ale co niektórzy twierdzą że prąd ma a to 11 groszy a inny 18 groszy , mnie nie obchodzi czy ktoś ma fimę i płaci bez WAT czy tam innych , tu akurat wyliczają już przelicznik na cop ale inni podają takie ceny energi i to jest co najmniej dziwne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...