Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja pale prawie 3 rocznym bukiem, drewno lupane, kawałki ok 1/3m. Dziś 2gi kawałek dopalam i w domu 24* :) Najlepsze jest to, ze moja podlogowka nie zatrzymuje się (jak u nie których co spartolili swoj(je) systemy CO)... u mnie zjeżdża na 23* zasilania i sobie spokojnie pompuje :)

 

Jak sobie zmienię nastawę na sterowniku 25C, na to też się nie zatrzyma, tylko jaki w tym sens ?

Podobnie jak Tz=23C.

Swoją drogą, jaki masz kocioł, że daje na zasilaniu 23C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie zmienię nastawę na sterowniku 25C, na to też się nie zatrzyma, tylko jaki w tym sens ?

Podobnie jak Tz=23C.

Swoją drogą, jaki masz kocioł, że daje na zasilaniu 23C ?

 

Przypominam ponieważ staje się to nudne i niegrzeczne.Temat jest o "róbcie kominki w domu" , a nie o pompach,podłogówce i wynikających z niej parametrów nastaw.O KG tutaj

http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-gazowe/piec-gazowy-jaki-piec-do-co-wybrac,26_4123.html

i tutaj

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?103551-JAKI-PIEC-(-KOCIO%C5%81-)-GAZOWY

 

Proszę nie zaśmiecać tego wspaniałego topiku.:yes::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie zmienię nastawę na sterowniku 25C, na to też się nie zatrzyma, tylko jaki w tym sens ?

Podobnie jak Tz=23C.

Swoją drogą, jaki masz kocioł, że daje na zasilaniu 23C ?

 

Z tym, ze ja nic nie zmieniam. Tz jest 22* (24/7), tryb auto cały sezon. Ot magia systemu bezobsługowego ;) Kocioł buderus gb072 14kw.

 

NS zjedz snikersa i wyluzuj. Moderatorów Ci tu dostatek ;)

Edytowane przez m&m0123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze ja nic nie zmieniam. Tz jest 22* (24/7), tryb auto cały sezon. Ot magia systemu bezobsługowego ;) Kocioł buderus gb072 14kw.

 

NS zjedz snikersa i wyluzuj. Moderatorów Ci tu dostatek ;)

 

Ja Cię rozumiem co chciałeś mu przekazać w kilku zdaniach.On się będzie teraz doświadczał aż zrobi z człowieka głupka.Przykład masz u góry.Zjadłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze ja nic nie zmieniam. Tz jest 22* (24/7), tryb auto cały sezon. Ot magia systemu bezobsługowego ;) Kocioł buderus gb072 14kw.

 

NS zjedz snikersa i wyluzuj. Moderatorów Ci tu dostatek ;)

 

Obawiam sie, ze nie do konca wiesz, o czym piszesz...

Pi pierwsze Tz to temperatura zasilania, nie zadana.

 

Po drugie - w Twiom kotle, regulacji punktów krzywej grzewczej dokonuje sie w zakresie 30-80C, czyli, jesli pompka pracuje, a Tz wynosi 23C to oznacza, ze palnik nie dziala, a pompka tloczy po instalacji wodę o temp 23C.

Jesli wg Ciebie jest to dowód na "nie spartoloną" instalacje, to informuje Cie, ze wystarczy, jak zmienię jeden parametr w menu kotla i mam tak samo :)

Tylko zastanawiam sie po co tracic en. elektryczna na mieszanie wody w instalacji...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze nie do konca wiesz, o czym piszesz...

Pi pierwsze Tz to temperatura zasilania, nie zadana.

 

Po drugie - w Twiom kotle, regulacji punktów krzywej grzewczej dokonuje sie w zakresie 30-80C, czyli, jesli pompka pracuje, a Tz wynosi 23C to oznacza, ze palnik nie dziala, a pompka tloczy po instalacji wodę o temp 23C.

Jesli wg Ciebie jest to dowód na "nie spartoloną" instalacje, to informuje Cie, ze wystarczy, jak zmienię jeden parametr w menu kotla i mam tak samo :)

Tylko zastanawiam sie po co tracic en. elektryczna na mieszanie wody w instalacji...?

 

Obawiam sie, ze możesz mieć racje :yes: Nie interesuje mnie do końca jak działa mój kocioł - do puki w domu mam min 22* (moja tz :p). Czy mieszanie wody o temp 23* w instalacji jest bez sensu - tez nie wiem ale śmiem twierdzić, ze nie do końca, bo u mnie w domu jak pale w kominku (nawet kilka dni pod rząd) to najdalsza sypialnia nie wychładza się tak jak Ty twierdzisz, ze dzieje się to u Ciebie. Aha no i u mnie jest eko pompka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisalem, ze w parterowce inaczej powietrze sie rozchodzi, niz w domu w poddaszem. Łatwiej ogrzać dolną kondygnacje ktora ma 65m2, niz kiedy ma106m2.

O górnej nie wspominam bo tam dąży ogrzane powietrze .

 

O teorii, ze podlogowka moze ogrzewac pozostałą część domu, kozystajac z tego, że z salonie jest 24C (na poziomie podlogi jeszcze mniej) moge powiedziec tylko tyle, że jest życzeniowa, tak jak ta, o rozprowadzającej ciepło WM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze możesz mieć racje :yes: Nie interesuje mnie do końca jak działa mój kocioł - do puki w domu mam min 22* (moja tz :p). Czy mieszanie wody o temp 23* w instalacji jest bez sensu - tez nie wiem ale śmiem twierdzić, ze nie do końca, bo u mnie w domu jak pale w kominku (nawet kilka dni pod rząd) to najdalsza sypialnia nie wychładza się tak jak Ty twierdzisz, ze dzieje się to u Ciebie. Aha no i u mnie jest eko pompka :)

To się nadaje do złotych myśli....dopóki jest jeszcze taki wątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nadaje do złotych myśli....dopóki jest jeszcze taki wątek...

 

Weź się nie ośmieszaj .Pajacujecie nie na temat i miast zając się konkretami ,bzdurnie wypisujecie swoje żale.Teraz już ortograficzne choć błędu jako takiego nie ma. Wątek o kominkach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście sejmik mojego województwa okazał się zdrowo myślący i nie zakazał używania kominków

 

http://www.umwd.dolnyslask.pl/sejmik/aktualnosci/artykul/xli-sesja-sejmik-przyjal-uchwaly-antysmogowe-dla-dolnego-slaska/

 

 

zatem: Róbcie kominki na bazie porządnych wkładów z właściwą obudową i palcie suchym drewnem :))

 

w zamian otrzymacie ciepło z ekologicznego opału, które odwdzięczy Wam sie widokiem ognia, przyjemniejszą odczuwalnością, i buforem na ewentualnośc braku prądu czy innego paliwa

 

pozdrawiam wszytskich, również ekooszołomów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście sejmik mojego województwa okazał się zdrowo myślący i nie zakazał używania kominków

 

cytat:

Uchwała umożliwia korzystanie z kominków, pod warunkiem, że spełniają one standardy określone w dyrektywie UE (tzw. dyrektywie ekoprojektu) oraz nie stanowią podstawowego źródła ciepła w lokalu.

 

Ależ pal sobie w kominku np. raz w miesiącu czy nawet raz na tydzień, ale nie smrodź nim codziennie i wszyscy będą zadowoleni :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście sejmik mojego województwa okazał się zdrowo myślący i nie zakazał używania kominków

 

http://www.umwd.dolnyslask.pl/sejmik/aktualnosci/artykul/xli-sesja-sejmik-przyjal-uchwaly-antysmogowe-dla-dolnego-slaska/

 

 

zatem: Róbcie kominki na bazie porządnych wkładów z właściwą obudową i palcie suchym drewnem :))

 

w zamian otrzymacie ciepło z ekologicznego opału, które odwdzięczy Wam sie widokiem ognia, przyjemniejszą odczuwalnością, i buforem na ewentualnośc braku prądu czy innego paliwa

 

pozdrawiam wszytskich, również ekooszołomów :)

Tak to jest na świecie....Nie wszystkim Pan Bóg rozum odbiera...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest na świecie....Nie wszystkim Pan Bóg rozum odbiera...:)

 

I wrocławianie nadal będą żyli w smrodzie :).

 

W zeszłym roku we Wrocławiu stężenie rakotwórczego PaB było zimą średnio przekroczone ok. 10-15 razy, a trwające po kilka dni przekroczenia sięgały nawet 40 razy więcej niż dopuszcza norma.

 

A norma to 1 ug. A tymczasem w Paryżu czy Londynie 0.3-0.6. Ale oni korzystają z lewackego gazu i prądu, a my z tradycyjnie prawilnego polskiego węgla i drewna :).

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście sejmik mojego województwa okazał się zdrowo myślący i nie zakazał używania kominków

 

http://www.umwd.dolnyslask.pl/sejmik/aktualnosci/artykul/xli-sesja-sejmik-przyjal-uchwaly-antysmogowe-dla-dolnego-slaska/

 

 

zatem: Róbcie kominki na bazie porządnych wkładów z właściwą obudową i palcie suchym drewnem :))

 

w zamian otrzymacie ciepło z ekologicznego opału, które odwdzięczy Wam sie widokiem ognia, przyjemniejszą odczuwalnością, i buforem na ewentualnośc braku prądu czy innego paliwa

 

pozdrawiam wszytskich, również ekooszołomów :)

 

Podobnie u nas :)

posiadacze kominków będą musieli wymienić je do końca 2022 r. na takie, które spełniają wymogi ekoprojektu lub wyposażyć je w urządzenie ograniczające emisję pyłu do wartości określonych w ekoprojekcie.

O zakazie używania nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wrocławianie nadal będą żyli w smrodzie :).

 

W zeszłym roku we Wrocławiu stężenie rakotwórczego PaB było zimą średnio przekroczone ok. 10-15 razy, a trwające po kilka dni przekroczenia sięgały nawet 40 razy więcej niż dopuszcza norma.

 

A norma to 1 ug. A tymczasem w Paryżu czy Londynie 0.3-0.6. Ale oni korzystają z lewackego gazu i prądu, a my z tradycyjnie prawilnego polskiego węgla i drewna :).

 

 

 

to mój ostatni wpis wdający się w polemikę z betonem

 

z całą stanowczoscią oraz wiedzą, stwierdzam fakt, że smog we Wrocławiu w ogromnej ilości powodują śmieciuchy. Cale stare miasto, śródmieście na tym jedzie. Powiem więcej, Wrocłąw oddał elektrociepłownię w zagraniczne ręcę.....tymczasem w odległosci kilkuset metrów całą dzielnica poniemieckich kamienic, komunalnych, nie jest podłączona do tejże elektrociepłowni. Tak, to sa jeszcze grzechy przeszłosci, za komuny ich nie podłączyli..ale teraz tym bardziej nie podłączą. Dlaczego? Bo tam mieszka biedota. Wokoło tych kamienic kręcą filmy o wojnie, tak to wygląda. A czym się grzeją? Tym czy mają, trochę węgla, reszta odpady.

Drugie źródło to stare dzielnice willowe, tam większosc domów na węgiel, plus też śmieciuchy. "Po wojnie duże domy jednorodzinne były zasiedlane przez kilka rodzin, i tak jest do dzisiaj.

Do Wrocławia po wojnie zjechało dużo ludzi z Lwowa...ale też zjechała śmietanka ze wschodniej Polski, większosc tych ludzi dopiero tutaj zobaczyło pierwszy raz w życiu ceramiczny kibel czy umywalkę. Jakiej kultury wymagamy od nich i ich dzieci?

 

Powtórzę, wiekszosc starego poniemieckiego Wrocławia stoi śmieciuchami, kaflakami, kozami......i nie palą tam drewnem,,ewentualnie drewnianymi ramami okiennymi, pokrytymi kilkoma warstwami farby olejnej.

 

Zatem przestańcie pier.... o kominkach.

 

 

Ja mam dobry wkład firmy Unico, ogrzewam nim cały dom, za śmieszne pieniądze....i uwielbiam grzać się tuż przy kominku w samych gaciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mój ostatni wpis wdający się w polemikę z betonem

 

z całą stanowczoscią oraz wiedzą, stwierdzam fakt, że smog we Wrocławiu w ogromnej ilości powodują śmieciuchy. Cale stare miasto, śródmieście na tym jedzie. Powiem więcej, Wrocłąw oddał elektrociepłownię w zagraniczne ręcę.....tymczasem w odległosci kilkuset metrów całą dzielnica poniemieckich kamienic, komunalnych, nie jest podłączona do tejże elektrociepłowni. Tak, to sa jeszcze grzechy przeszłosci, za komuny ich nie podłączyli..ale teraz tym bardziej nie podłączą. Dlaczego? Bo tam mieszka biedota. Wokoło tych kamienic kręcą filmy o wojnie, tak to wygląda. A czym się grzeją? Tym czy mają, trochę węgla, reszta odpady.

Drugie źródło to stare dzielnice willowe, tam większosc domów na węgiel, plus też śmieciuchy. "Po wojnie duże domy jednorodzinne były zasiedlane przez kilka rodzin, i tak jest do dzisiaj.

Do Wrocławia po wojnie zjechało dużo ludzi z Lwowa...ale też zjechała śmietanka ze wschodniej Polski, większosc tych ludzi dopiero tutaj zobaczyło pierwszy raz w życiu ceramiczny kibel czy umywalkę. Jakiej kultury wymagamy od nich i ich dzieci?

 

Powtórzę, wiekszosc starego poniemieckiego Wrocławia stoi śmieciuchami, kaflakami, kozami......i nie palą tam drewnem,,ewentualnie drewnianymi ramami okiennymi, pokrytymi kilkoma warstwami farby olejnej.

 

Zatem przestańcie pier.... o kominkach.

 

 

Ja mam dobry wkład firmy Unico, ogrzewam nim cały dom, za śmieszne pieniądze....i uwielbiam grzać się tuż przy kominku w samych gaciach :)

 

I ilu takich, jk Ty we Wroclawiu ?

Co przepędza na sezon kilka mp drewna ?

(Do niedawna kilkanascie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mój ostatni wpis wdający się w polemikę z betonem

(...)

Zatem przestańcie pier.... o kominkach.

 

Ja mam dobry wkład firmy Unico, ogrzewam nim cały dom, za śmieszne pieniądze....i uwielbiam grzać się tuż przy kominku w samych gaciach :)

Gdy zaczęli w mediach informować, że w celu eliminacji smogu będą walczyć z kominkami dzwoniłem do jednego z największych polskich producentów kominów, firmy na literę K. Poinformowano mnie wtedy, że już większość produkowanych przez nich wkładów spełnia wymagania Ekoprojektu, niektóre nawet na wyrost. Więc jestem spokojny i popieram to co piszesz - dobry wkład i do przodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...