Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

Gdy zaczęli w mediach informować, że w celu eliminacji smogu będą walczyć z kominkami dzwoniłem do jednego z największych polskich producentów kominów, firmy na literę K. Poinformowano mnie wtedy, że już większość produkowanych przez nich wkładów spełnia wymagania Ekoprojektu, niektóre nawet na wyrost. Więc jestem spokojny i popieram to co piszesz - dobry wkład i do przodu!

 

A co takiego jest w tych kominkach takiego nowoczesnego, że aż tak dużo mniej emitują syfu? Kilka wygiętych blaszek - LOL?

 

W samochodzie masz MAP, MAF czujniki temperatury, fazy rozrządu, przynajmniej dwie lambdy, kilka układów wykonawczych, EGR itd. A wszystko to po to, żeby precyzyjnie i optymalnie sterować dawką paliwa, następnie spaliny idą na katalizator i dalej na filtr cząstek stałych.

 

W tym kominku spełniającym tak 'wysoką' klasę czystości to co jest? Jest coś podobnego:). Bo nawet nowoczesne kotły automatyczne mają sondę lambda do optymalizacji spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co takiego jest w tych kominkach takiego nowoczesnego, że aż tak dużo mniej emitują syfu? Kilka wygiętych blaszek - LOL?

 

W samochodzie masz MAP, MAF czujniki temperatury, fazy rozrządu, przynajmniej dwie lambdy, kilka układów wykonawczych, EGR itd. A wszystko to po to, żeby precyzyjnie i optymalnie sterować dawką paliwa, następnie spaliny idą na katalizator i dalej na filtr cząstek stałych.

 

W tym kominku spełniającym tak 'wysoką' klasę czystości to co jest? Jest coś podobnego:). Bo nawet nowoczesne kotły automatyczne mają sondę lambda do optymalizacji spalania.

 

Zapomniałeś o DPF mistrzu. Te wszystkie pseudo eko rozwiązania napędzają samochodową finansierę! Osobiście wolałem zapach spalin z dużego Fiata niż z tych super eko jeździdeł. W dzisiejszym świecie chodzi tylko o kasę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego jest w tych kominkach takiego nowoczesnego, że aż tak dużo mniej emitują syfu? Kilka wygiętych blaszek - LOL?

 

W samochodzie masz MAP, MAF czujniki temperatury, fazy rozrządu, przynajmniej dwie lambdy, kilka układów wykonawczych, EGR itd. A wszystko to po to, żeby precyzyjnie i optymalnie sterować dawką paliwa, następnie spaliny idą na katalizator i dalej na filtr cząstek stałych.

 

W tym kominku spełniającym tak 'wysoką' klasę czystości to co jest? Jest coś podobnego:). Bo nawet nowoczesne kotły automatyczne mają sondę lambda do optymalizacji spalania.

 

Nie wiem co jest w kominku ani samochodzie, nie jestem ich konstruktorem tylko konsumentem. Mnie interesuje efekt końcowy - wkład ma mieć "papiery" dzięki którym będę mógł w nim palić po 2022 roku będąc zgodnym z prawem unijnym i uchwałą antysmogowa marszałka województwa. Wkłady o których rozmawiałem ze sprzedawcą takie papiery mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po twojemu co co to jest filtr cząstek stałych?

DPF to filtr cząstek stałych.

Te nowe wozidła,mniej kopcą ,mniej smrodzą ,nie są takie głośne,większa kultura pracy.

 

Wiem co to dpf, wiem też, że jak kupię następny nowy samochód to wywalę tego syfiastego dpf-a po pierwszym jego padnięciu. Preferuję benzyniaki ale zafajdana unia i do nich juź ładuje te zakalce. Zrobié jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

No nie powiem ten DPF trochę źle skonstrowany ale jak nie umiesz jeździć DPF się wypala a ty gasisz silnik to się nie dziw,że się psuje.

Mój kolega jęździ już 2lata z DPF i nic się nie dziej.

To bierz gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem ten DPF trochę źle skonstrowany ale jak nie umiesz jeździć DPF się wypala a ty gasisz silnik to się nie dziw,że się psuje.

Mój kolega jęździ już 2lata z DPF i nic się nie dziej.

To bierz gaz.

Masz sposób na to, żeby wiedzieć kiedy dpf sie wypala? Podziel się, chętnie będę stosował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wsi jeden kretyn ostatnio jeździł w kółko swoim busem z którego lecioł czorny dym z sadzą ! Cało wieś przez 5 minut jego jazdy była zadymiono tak że nic nie było widać . Jeden ze wsi go zaczymoł i pyto sie go : co ty chopie robisz ? A on mu godo ,że wypolo DPF-a . On przez te pare minut wiency zasmrodził niż jo przez cało zime z kominka . I nie mówcie mi , że kominki wiency smrodzą niż dizle bo nie uwierze !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oknem w końcu biało... dopiero teraz czuje się klimat kominka :) Szczególnie po godzinie odśnieżania.

 

W styczniu mieliście w Rzeszowie ponad 18 razy większe stężenie rakotwórczego BaP niż przewiduje norma. Mówisz, że lecicie na kolejny rekord :).

 

Porównując dane z poprzednich lat, to z roku na rok macie więcej syfu w powietrzu - kominki widać ciągle w modzie - na szczęście nie wszędzie.

.

.

y4m0MvxXYnsmnFi_PshTFshnErbt8F6NkgsyIQGFjOQ_qAUuRUgJBIdt54aVZWNYFbZQPxBoe0dTUHLmQ5H16RmvwwyetdSCmismNnLlbw4sR4NzG3igl3RlfBpXsu29K9EBOvd_WC_esQU4lPxXDJCOHEKR2wirCFcd1BB82HJ-lE0daBQhMXnlwnZmmtKW8Gujr4TBDeYW5xQGkmwBNhh7g?width=961&height=400&cropmode=none

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie wiesz o czym piszesz... w Rzeszowie na rekord to pracuja eko... grochy. Na mojej ulicy zaledwie 3 kominki (2 w domach z gazem, 1 aktywny caly rok) reszta to ekogrochy i stare parowozy. Juz pisałem taki mamy klimat... i wieszanie psów na nas w tym wątku raczej tego nie zmieni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbcie kominki ! Z dwóch kawałków buka suchego i dwóch kawałeczków sosny i paru szczapek ogrzałem chałupę i podgrzałem wodę ( 500 l ) w zasobnikach do kąpieli .Zaraz włączam wannę z bąbelkami i saunę aby pozbyć się energii nagromadzonej z eko buka i eko kominka . Muszę też otworzyć okna bo w domu 22 st . Na zewnątrz ciepło ;4 na plusie . :stirthepot:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie wiesz o czym piszesz... w Rzeszowie na rekord to pracuja eko... grochy. Na mojej ulicy zaledwie 3 kominki (2 w domach z gazem, 1 aktywny caly rok) reszta to ekogrochy i stare parowozy. Juz pisałem taki mamy klimat... i wieszanie psów na nas w tym wątku raczej tego nie zmieni...

 

Tylko że obecnie "węgiel jest nasz narodowy" czyli poprawny politycznie a kominki....

 

Ciekawe że UE dotuje spalanie drewna... i opracowywanie nowoczesnych palenisk na drewno

Slajd59.jpg

Slajd3.JPG

Slajd54.JPG

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest w kominku ani samochodzie, nie jestem ich konstruktorem tylko konsumentem. Mnie interesuje efekt końcowy - wkład ma mieć "papiery" dzięki którym będę mógł w nim palić po 2022 roku będąc zgodnym z prawem unijnym i uchwałą antysmogowa marszałka województwa. Wkłady o których rozmawiałem ze sprzedawcą takie papiery mają.

 

Przecież nie będzie "zakazu palenia w kominkach" tylko wymóg posiadania wkładów gwarantujących odpowiednią klasę emisji , analogicznie jak przy samochodach euro-3 czy euro-6 , szkoda tylko że w Polsce tak późno się za to wzięto .... Szkoda zmarnowanego drewna i pieniędzy inwestorów , którzy nieświadomie dali się nabić w butelkę kupując byle jakie paleniska , po roki 2022 wielu posiadaczy starych konstrukcyjnie kominków będzie miało bezużyteczne mebelki ..

Slajd59.jpg

Slajd22.JPG

Slajd25.JPG

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...