Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

. Muszę też otworzyć okna bo w domu 22 st . Na zewnątrz ciepło ;4 na plusie . :stirthepot:

 

Dokładnie jak piszesz. Kominki i kotły na paliwo stałe są kompletnie niesterowalne i jak koś nie ma porządnego bufora, to ich eksploatacja przypomina parowóz na postoju, gdzie energia idzie w gwizdek lub w komin pod postacią kłębów toksycznego, rakotwórczego dymu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie jak piszesz. Kominki i kotły na paliwo stałe są kompletnie niesterowalne i jak koś nie ma porządnego bufora, to ich eksploatacja przypomina parowóz na postoju, gdzie energia idzie w gwizdek lub w komin pod postacią kłębów toksycznego, rakotwórczego dymu :).

Ależ oczywiście ,że są sterowalne ! Uchylasz okno jak jest zbyt ciepło , dorzucasz polan jak jest zbyt zimno . A dym ? Jaki dym ? Przy rozpalaniu coś tam leci - na pewno miej niż z Twojego dizla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie będzie "zakazu palenia w kominkach" tylko wymóg posiadania wkładów gwarantujących odpowiednią klasę emisji , analogicznie jak przy samochodach euro-3 czy euro-6 , szkoda tylko że w Polsce tak późno się za to wzięto (...)

 

Wiesz, gdy podjęto uchwałę antysmogową dla Krakowa różni ekonawiedzeni straszyli tu na forum, że zakażą kominków więc miałem mętlik w głowie i obawy. Ale zainteresowałem się tematem Ekoprojektu, jego założeń, norm, podzwonilem po producentach wkładów i jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Butynski jak teraz 10kw starczy na 800m2 przy -22 stopni mrozu to ja się nie dziwie,że ci tak mało drewna idzie.

Zduna Darek B

Gdzie ty widisz nowoczesne paleniska na drewno (nowoczense kominiki)?

Ja widzę tylko górne kopciuchy,trochę zmodernizowane szamotem.:bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie będzie "zakazu palenia w kominkach" tylko wymóg posiadania wkładów gwarantujących odpowiednią klasę emisji , analogicznie jak przy samochodach euro-3 czy euro-6 , szkoda tylko że w Polsce tak późno się za to wzięto .... Szkoda zmarnowanego drewna i pieniędzy inwestorów , którzy nieświadomie dali się nabić w butelkę kupując byle jakie paleniska , po roki 2022 wielu posiadaczy starych konstrukcyjnie kominków będzie miało bezużyteczne mebelki ..

Trzy lata temu kupiłem wkład Spartherm-a o mocy 7KW, swoje kosztował. Ciekawi mnie czy aby ceny wkładów spełniające rygorystyczne normy, przez kolegę wspomniane nie poszybują w górę? Może właśnie one poprzez odpowiednio dobraną konstrukcję już od jakiegoś czasu wyróżniają się wysoką ceną?

Chyba, że mój wspomniany wkład takie normy już spełniał w momencie zakupu, stąd spory koszt zakupu? Od jak dawna wkłady niemieckiej produkcji spełniają rygorystyczne normy emisji spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu kupiłem wkład Spartherm-a o mocy 7KW, swoje kosztował. Ciekawi mnie czy aby ceny wkładów spełniające rygorystyczne normy, przez kolegę wspomniane nie poszybują w górę? Może właśnie one poprzez odpowiednio dobraną konstrukcję już od jakiegoś czasu wyróżniają się wysoką ceną?

Chyba, że mój wspomniany wkład takie normy już spełniał w momencie zakupu, stąd spory koszt zakupu? Od jak dawna wkłady niemieckiej produkcji spełniają rygorystyczne normy emisji spalin?

 

Niemcy słyną z rygorystycznych norm emisji spalin. Najlepszym tego przykładem jest Volkswagen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu kupiłem wkład Spartherm-a o mocy 7KW, swoje kosztował. Ciekawi mnie czy aby ceny wkładów spełniające rygorystyczne normy, przez kolegę wspomniane nie poszybują w górę? Może właśnie one poprzez odpowiednio dobraną konstrukcję już od jakiegoś czasu wyróżniają się wysoką ceną?

 

Z tego co się orientowałem to ceny wkładów z kratek spełniające wymagania Ekoprojektu zaqczynają się od 2,5k. Za 3,5 - 5k jest duży wybór. Więc nie jest tak źle z cenami. Kto wie, może popyt na wkłady z "papierami" spowoduje, że ceny jeszcze spadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientowałem to ceny wkładów z kratek spełniające wymagania Ekoprojektu zaqczynają się od 2,5k. Za 3,5 - 5k jest duży wybór. Więc nie jest tak źle z cenami. Kto wie, może popyt na wkłady z "papierami" spowoduje, że ceny jeszcze spadną.

Oby, Interesuje mnie fakt od kiedy niemccy producenci kominków stosują się do wymagań Ekoprojektu?

Może się w końcu dowiemy?

Edytowane przez Tomaszs131
Literówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientowałem to ceny wkładów z kratek spełniające wymagania Ekoprojektu zaqczynają się od 2,5k. Za 3,5 - 5k jest duży wybór. Więc nie jest tak źle z cenami. Kto wie, może popyt na wkłady z "papierami" spowoduje, że ceny jeszcze spadną.

 

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że cena samego wkładu to mały % ceny kominka na "gotowo"

To dlatego prosiłem o wycenę na całość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że cena samego wkładu to mały % ceny kominka na "gotowo"

To dlatego prosiłem o wycenę na całość....

 

Wiem, że kominki to nie są tanie rzeczy, średni koszt inwestycji na podstawie kominka brata, siostry ciotecznej i kilku znajomych to kilkanaście tyś. Ale gdybym wychodził założenia, że tego nie robie bo drogie, to w ogóle nie brałbym się za budowę. Kominek, ogród - dla mnie to nieodzowny atrybut domu.

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...