Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba tylko po to żeby stawiać większe zasłony dymne, bo im szczelniejszy tym bardziej można dusić opał prawie do wygaszenia emitując tony syfu i smoły z komina :).

 

A może produkujesz węgiel drzewny na gila :D?

 

Jakiś argument na poparcie tej tezy? Można...to i z mostu skoczyć... Ja jadę na pełnym dolocie i popiół sprzątam ok raz w miesiącu...no może dwa :yes:

Edytowane przez m&m0123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie wkłady od wielu lat spełniają rygorystyczne normy emisji.

 

Rygorystyczne -ha ha ha :D.

 

Silnik spalinowy żeby spełniać normy musi mieć katalizator i filtr cząstek stałych + elektronika sterująca powietrzem i paliwem.

 

Nawet co lepsze kotły automatyczne na drewno mają sondy lambda, dysze ceramiczne i ceramiczne komory spalania, w których gaz drzewny jest poddawany silnym zawirowaniom i dopalany.

 

A co takiego mają te kominki, że ich spaliny spełniają RYGORYSTYCZNE normy emisji??

 

Ja myślę, ze nic nie mają, bo nie muszą, najwyżej jakieś dodatkowe blaszki - po prostu te normy są kiepskie, a nie rygorystyczne i takim kominkiem można truć sąsiadów jak zwykłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Jak to co ceramik jest no jest:yes:.

Jak sąsiad niegrzeczy to trzeba zadymić :lol2:.

Ekologiczny wymiennik ciepła,który skutecznie schładza płomień i zatrzymuje na sobie sadzie i smołę (bardziej smołe) aby nie leciała w atmosfere i palenie od góry.:lol2:

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kominek z płaszczem wodnym posiada w standardzie funkcję sterowania BUFOREM CIEPŁA

Gdy napalisz drewnem w kominku wieczorem - rano zobaczysz pellet palący się w kominku, a w domu będzie stała temperatura.

Kominki posiadają rewelacyjną funkcję automatycznego przełączenia na pellet po wypaleniu drewna.Polecany do domów z rekuperacją ,Powierzchnia ogrzewanego pomieszczenia: do 170 m2

 

Zalety:

  • Zamknięta komora spalania
  • Automatyczne - podwójne czyszczenie paleniska
  • Automatyczne rozpalanie PELLETU i DREWNA
  • Automatyczna przepustnica dolotu powietrza do spalania
  • Automatyczna modulacja mocy Fuzzy Logic 3 generacji
  • Aktywny system czystej szyby
  • Termostat pokojowy
  • Programator tygodniowy
  • Zbiornik pelletu wystarczający na 2 dni - 30 kg
  • Otwieranie drzwiczek 1 raz w miesiącu
  • Znikoma ilość popiołu
  • Cicha praca
  • Wężownica schładzająca

 

a9db8a66fec180f6.jpg

 

dbba4844a697ae1c.jpg

 

Cudowny.Mojej Pani bardzo przypadł do gustu.O sobie już nie wspomnę.Ciekawe co mu zarzucą oponenci palenia w KZPŁW.:p

 

http://www.iwonapellets.pl/o-firmie-5.html

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ciekawe co mu zarzucą oponenci palenia w KZPŁW.:p

 

 

Że mało osób taki ma. Paląc w nim pelletem jest na pewno wielokrotnie bardziej czysty niż zwykły kominek bez bufora.

 

Ale do czystości gazu czy samochodów to mu dużo brakuje, bo nie ma żadnych urządzeń uzdatniających spaliny.

 

Automatyczne sterowanie powietrzem przy paleniu drewnem to prosta droga do zadymiania okolicy. Znajomy coś takiego ma (nie wiem dokładnie jaki sterownik) i ładnie potrafi przywalić dymem z komina jak przymknie dolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że mało osób taki ma. Paląc w nim pelletem jest na pewno wielokrotnie bardziej czysty niż zwykły kominek bez bufora.

 

Ale do czystości gazu czy samochodów to mu dużo brakuje, bo nie ma żadnych urządzeń uzdatniających spaliny.

 

Automatyczne sterowanie powietrzem przy paleniu drewnem to prosta droga do zadymiania okolicy. Znajomy coś takiego ma (nie wiem dokładnie jaki sterownik) i ładnie potrafi przywalić dymem z komina jak przymknie dolot.

 

Ok wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

A co to za róznica czy u czy ó.

Jakiś baran,osioł wymyślił dwa u,ó,dwa h,ch,dwa rz,ż totalny bezsens.

Jak ty nie chcesz napisać o wadach to ja napiszę:

Może być parowóz na pół okolicy,

Najprawdopodobniej płomienie atakują wymiennik=smoła i lub sadza.

Górny kopcióch=zadyma na pół lub cała okolicę po dołożeniu.

Najpierw powinna być komora załadowcza,potem palnik,1metrowy szamotowy kanał dopalania a dopiero na końcu płaszcz wodny a nie drewno chcą utylizować w blaszanym kotle:bash::p:(:p

NO ładuj sosne do tego cuda zobaczymy co będzie?

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ,że Święta idą to ludziska zwierzęcym głosem zaczną gadać to będzie fajniej.:lol2:...........Mówisz ,że EKO , ,że sezonowanym ,że brykietem, że pelletem , że spełniasz wymogi jeszcze takiego palenia , a ten włóż se sosne. Sorry no nie ma metody.Wypadałoby się zapytać o struganie.:D:yes:.Polak ,a nie Polak.Pisownia mu się nawet nie podoba.Wszystko już opada :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

A czy brzoza nie jest drewnem?

Brzoza nie może być sezonowana?

Brykiet nie może być z brzozy?

Dlaczgo kominki to górne kopcióchy?

To do kominka aby nie kopci potrzeba błękitne drewno (węgiel drzewny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaje sobie sam pytania ale spróbuję sprostać wyzwaniu choć z góry jestem przegrany. Wyklucza mnie już w praktyce, stażu na FM, już teraz wścibskiego pytka. Na dodatek roszczeniowy non stop. Przedstawiłem KZPŁW bo mi się spodobał.Fajny ma image. Ciekawy jak dla mnie praktyka w rozwiązania dla leniuchów.Nie.musi być brzoza sezonowana , sosna i błękitne drewno.Nie nadaje się nic z tych paliw choć sam sobie świetnie odpowiedział.:rolleyes::)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Na sosnie i brzozie by za bardzo kopcił i smolił?

Błekitne drewno by się nadawało bo by zadymy nie było?

Weż dwa garki,jeden duży drugi mały.

Wstaw w duży garnek mały garnek i do dużego garnaka nalej wody,do małego garnka nakłać drewna i spal je tak aby się nie dymiło i kopciło.

Rysunek:

Kuminek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...