Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

Gość mtdeusz

Jak uderzał płomień to był biały a dalej sadza.

Jak dołożysz coś grubgo lub dużo cienkiego to spadnie temperatura paleniska i zanim nastąpi zapłoń dymu to jest zadyma na okolicę a szczególnie jak byś ciasno nakład dużo drobnego.

Podałem przykład z garnkami abyście coś zrozumieli ale...nic to nie dało.

 

Nagrywać filmu co wylatuje z komina po dowaleniu drewna.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość mtdeusz

To daj film.Zrobiłeś zdjęcie komina jak się nie kopciło się znaczy paliło i zadowolony.

Doczekasz się może najprawdopodobniej w środe.

Ja sobie przychodzę do kotłowni,walę na żar kawałek karpy świerkowej,szpadel węgla (węgiel nie szpadel)dwa brzozowe klocki i zrembke ile się zmieści,klapke powietrza otwarta na 1cm lub trochę mniej i idę na dwór i się nie dymi.Nie muszę otwierać powietrzw na full czy coś robić aby się nie dymiło po dołożeniu.

A u was...

Buk najelpiej 8letni i dmuchawa przy dokładaniu aby szybko żar rozgrzała i wielkiej zadymy nie było.:lol2:

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc.Koniec palenie ostatni wsad.

95b04f3fb5bc4f0f.jpg

Ciekawe czy zobaczymy owe 1300 stC w komorze paleniskowej.

a04d2961f0c4663a.jpg

Dwa ołówki i jeden grab na koniec.

541abd1983e449aa.jpg

Kawałek mojej kotłowni.

9287b85f160dad19.jpg

 

Zapomniałem.Bezpośrednio z kotłowni mam wyjście na taras i do kuchni , łazienki i na hall główny.Mam w kotłowni także schody na poddasze.Takie rozwiązanie by ciepłem kierować.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale zasada kopcenia się znaczy działania podobna.

Większy garnek z wodą to płasz wodny w kominku z płaszczem wodnym.

 

Poziom wiedzy.... mniej niż ZERO ....

Te garnki to chyba najgłupsze porównanie jakie można sobie wykombinować .

 

 

 

Znów kwiatek .....

................"płasz wodny" ............

Slajd4.JPG

Slajd6.JPG

Slajd5.JPG

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

To Powietrze Wtórne to moim zdaniem za wysoko,tylko rozrzedza spaliny.

I co z tego,że jest ten szamot jak on jest zimny?

Niska temperatura płomienia na tych zdjęciach.

Do czego to doszło,że czarnymi ołówakmi palą,a już wiem,czarne to z węgla drzewnego i nie kopcą.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem.Bezpośrednio z kotłowni mam wyjście na taras i do kuchni , łazienki i na hall główny.kierować.:D

 

Bardzo dobre rozwiązanie - łatwiej wjechać taczką z drewnem. No i robaki łatwo wymieść, a jak ktoś jest fanem kuchni azjatyckiej to po patelnie też ma blisko :). Łazienka - wiadomo, po robocie przy kominku trzeba się umyć z syfu.

 

Mam w kotłowni także schody na poddasze.

 

Też się chwali, jak w nocy pizga, to masz bliżej żeby dorzucić opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na zewnątrz - 1 . W kominku dwa kawałki buka ( 3zł ) , dwa kawałki sosny (2zł) trochę patyków na górze (20 groszy) :lol2: temperatura w domu : dół 21,5 góra sypialnie 19,5 . Do tego 500 l wody w zasobnikach 40 st , Przepraszam .że do jutra nie będę odpisywał ale idę z drinkiem do bąbelków bo muszę gdzieś te 500 l ciepłej wody wylać . :p Edytowane przez butynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na zewnątrz - 1 . W kominku dwa kawałki buka ( 3zł ) , dwa kawałki sosny (2zł) trochę patyków na górze (20 groszy) :lol2: temperatura w domu : dół 21,5 góra sypialnie 19,5 . Do tego 500 l wody w zasobnikach 40 st, Przepraszam .że do jutra nie będę odpisywał ale idę z drinkiem do bąbelków bo muszę gdzieś te 500 l ciepłej wody wylać

 

Więc to jaśnie panie twoja sprawka - jesteś najlepszym przykładem dlaczego powinna się pojawić akcyza na drewno :). Mapka z dzisiaj:

 

comment_MOANT7iWiPFj6NSVPlZ1DVBfsZOHs7yA,w400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

U mnie na podwórzy i w okolicy komina nie czuć syfu a nie go nie widać,palnik świeci na jasno zółto biało,żar biały,sadzy minimalne ilośći,też czysto spalam.Co powiecie?

Z tym,że ja nie dławie powietrza jak się rozhajcuje tak się pali jak 80 to 80 aż to spalenia a po za tym 24-25 w domu musi być.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na podwórzy i w okolicy komina nie czuć syfu a nie go nie widać to chyba też czysto spalam.Co powiecie?

Z tym,że ja nie dławie powietrza jak się rozhajcuje tak się pali jak 80 to 80 aż to spalenia a po za tym 24-25 w domu musi być.

 

Masz 80 stopni w palenisku i 24 w chałupie? Co żeś spierniczył? Ja do takiej temperatury potrzebuję 45-48w kominku lub 37-39 na kotle gazowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc.Koniec palenie ostatni wsad.

95b04f3fb5bc4f0f.jpg

Ciekawe czy zobaczymy owe 1300 stC w komorze paleniskowej.

a04d2961f0c4663a.jpg

Dwa ołówki i jeden grab na koniec.

541abd1983e449aa.jpg

Kawałek mojej kotłowni.

9287b85f160dad19.jpg

 

Zapomniałem.Bezpośrednio z kotłowni mam wyjście na taras i do kuchni , łazienki i na hall główny.Mam w kotłowni także schody na poddasze.Takie rozwiązanie by ciepłem kierować.:D

 

NS, bardzo przytulnie masz w chacie. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Niedowymiarowana instalacja była robiona pod kocioł węglowy,ale kiedy to było???

Najpier 80 a poźniej (po kilku 3-4h) jak się troche w domu nagrzeje to 70 starczy.

Ale przy 80 czy 70 szamot w komorze zasypowej jest mocno rozgrzany i nieforemne i nienormatywne drewno z węglem zasypane zrębmką się dobrze spala.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS, bardzo przytulnie masz w chacie. Pzdr.

 

Dziękuję.Chciałem tym dwóm "kilkujadkom" pokazać to od podszewki klimat ale jak sam widzisz takim moderowano nie da się nic wytłumaczyć.Muszą w swojej okolicy mieć jakiegoś oponiarza ,który uprzykrza im życie , a na zły przykład stawiają odpowiedzialnych komin-karzy.Czekam cały czas na fotki ,które obiecał.Środa już blisko.Zobaczymy czym i jak pali wygląda jego urządzenie.Idę na dół bo mi żona w kotłowni zrobiła jajecznicę na bekonie.:yes::lol2:.Ciekawe czy oni w swoich kotłowniach jedzą różne kulinarne specjał.Może popijają żywicą sosnową.Wszak nią palą non stop. pzdr.

Edytowane przez Tomaszs131
Inwektywy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...