Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znalazłam dzisiaj w Casto kozy Nordflam i kilka modeli mi się spodobało. Co o nich sądzicie? Myślimy nad modelem Toria, ma 78% sprawności spalania. To nie to samo co Jotul, ale też cena trochę niższa. Przy czym Nordflam ma znacznie wyższą moc- 13kW przy max. 9kW Jotula. Dodam, że nie planujemy palić intensywnie, ale raczej nastrojowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność 78% to ten górny kopciuch ma na papierze albo na węglu drzewnym lub koksie.

 

Zrozum to wreszcie człowieku i zamilcz albo jak ktoś pyta to z kultury osobistej i to w wątku dedykowanym , podejmij próbę odpowiedzi.Ty jak zwykle pajacujesz z tym górnym spalaniem nie znając prostych zasad co dzieje się ze spalinami gdy trafiają do komina będąc przez to nie w porządku do zagadnień z dziedziny dobrego spalania dobrym paliwem w komorze paleniskowej w celu pozyskania jak największej ilości energii cieplnej z pełną świadomością.

P.Tomaszs131 wpis był prawdziwy i zgodny z obowiązującą etykietą FM. Popatrzę jak P. przestrzega tego co P. edytował-moderował w stosunku do innych użytkowników.Stronniczość i obiektywizm w tym wątku i nie tylko.:cool:

 

p.s

Masz rację, nick skorygowałem, dzięki za zwrócenie uwagi. Czasami pisanie postów z komórki jest nad wyraz uciążliwe....

Przecież ja tego nie napisałem, a związek z tematem ma i to nawet nie wiesz jak duży.

Edytowane przez niktspecjalny
Brak związku z tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzacie palić okazjonalnie to na Twoim miejscu wybrałbym ten o mniejszej mocy.

 

Nie uznaję nazewnictwa "palenie okazjonalne.Nie ma czegoś takiego zważywszy na fakt iż pracując takim urządzeniem nie możemy zapomnieć iż mamy do czynienia z żywym ogniem.Pełna świadomość ,że chcemy to mieć , odpowiednie wymiarowanie dopasowane do potrzeb warunków panujących w domu, na wypadek gdyby nam się coś odmieniło.Słuszne natomiast jest to co piszą moi poprzednicy , pomijając to co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna koza nie ma 78% spawności na drewnie,bo pół drewna lub więcej wywali kominen.

Mówiłem,pozamarzały i teraz przyszyli się wyżalić.

 

Masz kilka fotek z datą dzisiejszą byś nie podejrzewał manipulacji.Żal mi ciebie.Poza chałupą jesteś???.

 

69313a0740836fa8.jpg

1.Żywy ogień z komory paleniskowej.Troche popiołu z palenia od piątku

df723b1a5be25bbb.jpg

2.rzut z daleka na ogień w komorze paleniskowej

504aa6db9776f93a.jpg

3.sterownik włączania pompy CO w obiegu kominka.

eda1ed81399fa98b.jpg

4. wymiennik płytowy i termometry zanurzeniowe .Popatrz na temperatury na wejściu i wyjściu.

9462df1ba3ff53d2.jpg

5. temp. wewn. z sterownika w holu.

97fd876810b38afe.jpg

6. temp. zewn.

70dda8d07f28f9e8.jpg

3bc723822b01cd3f.jpg

7.komin w ciągu KZPŁW. Jak widać , dym mały i to jasny.

5cadafbf71117195.jpg

ba3b890217c95937.jpg

dae8f1250b9f2ec0.jpg

323e1b000954ab05.jpg

c9223ff10763e3ef.jpg

 

Popatrz uważnie zanim coś pierdniesz z u kratka. Taka sytuacja panuje w Lubelskiem .Pokaz ja w swoim regionie jak i ja.

Jedziesz tu wszystkim ale byś był wiarygodny i nie był trollem , zrób tak jak i ja potwierdzając tym samym ,że masz tak samo.Inaczej z tobą nie można. Jeśli nie pokażesz to jesteś kłamcą i trollem.Dawaj fotki w takiej kolejności jak moje.Mówiono ci ,że nie wszystkich do jednego wora no chyba ,że ciebie.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

A film ci pasuje?

Na pierwszym zjdęciu to bardzo żywy ogień,taki hajcun,że aż:lol2::lol2:

Tego samego to ja nie mam.

Bo ja nie mam kominak.:lol2:

Ja mieszkam w Lubeslki i dlatego nie ma smogu.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A film ci pasuje?

Na pierwszym zjdęciu to bardzo żywy ogień,taki hajcun,że aż:lol2::lol2:

Tego samego to ja nie mam.

Bo ja nie mam kominak.:lol2:

 

Trollujesz ,trollu.

Powiedziałem ,że jak pojedynek na fakty to pojedynek .Czyli ,aby poprawic nieco swoja juz dawno nadszarpnieta reputację musisz podołac i odpowiedziec na 7 pytań czyli:

ad1...........

ad2...........

ad3...........

ad4...........

ad5...........

ad6...........

ad7...........

inaczej wprowadzę EOT , a ty zostaniesz zwykłym trollem nie będą nadal merytorycznym.Czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Masz https://www.youtube.com/watch?v=vBHB04NErWE&feature=youtu.be :lol2: :lol2: :D

Poźniej nastąpiło rozpalenie się całej zawartości komory zasypowej a płomień był bez zmian.

Tu masz spalanie węgla koksującego u mnie

W rzeczywistoći płomień jest taki zółciótko niebieskawy.

https://youtu.be/lkyvMQJtHGQ

Ile mam w domu to ci nie powiem bo nie mam termometru.

Na dworze rano było -16 teraz jest -7

Wymiennik

IMG_20180224_101619[1].jpg

Temperatura CO obecnie 75 stopni.

Pompa nie używana,więc nie będę ci robił zdjęcia niuruchomionej pomkpi no chyba,że bardzo chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.komin w ciągu KZPŁW. Jak widać , dym mały i to jasny.

Jasny dym. Skoro to podkreślasz (rozumiem, że jest czyli dobry, mało toksyczny) to znaczy, że kompletnie nie znasz nie na paleniu i nie rozumiesz zjawisk tam zachodzących.

 

Ten poniżej jasny dym pochodzi z odgazowywania węgla (pokaz strażników miejskich jak prawidłowo palić żeby nie dymić, a jak nie palić). Mimo że jest jasny zawiera kupę mega toksycznego, trującego syfu.

 

y4mhx1Y9hkrbInm4-YhJ-ElXBy46eoFfm8YAnPU3Szx04nPNqCSe5Ar4lJm-PvC7JfIQjDrX6F9o8yoPGvdn3JWGila3GPgbtT7TGo0L9h23cDjfXTDLXgQ1tX5NDvK1cxBpc4w-81M_VbsWM6gU3LwxKI_EEjE3tKGLFlVwwBqVD_m-vMNH9RPngHFK7dcZFTRJLpnnzTnGcmvJzRZ5RPiKQ?width=800&height=450&cropmode=none

 

 

Nawet jeżeli palisz prawidłowo i tylko 5% pirolizy drewna uchodzi ci kominem to przy 1 t spalonego drewna, będzie to 50 kg syfu zdolnego wytruć steki czy tysiące ludzi.

 

Dlatego kotły na drewno, bardziej przypominają budową spalarnie śmieci niż kominki.

 

 

y4m6wPcMGRpJoCDH1uVNV9RPUETjYPcMvy9dAy86kOUwxMsgapor4kIzD-SpNHf5sHT03cojTnapmkM3mqHvekm7lCWLs7Wgzi_k5AQBoJDWpFkOJr9HT3j_fFIE3EVBuWF_EUtlxkohDRN4LgQY1N9k-8gdMwzwrQoVgEzPAwUWCHk9-CacXc61GIlSzIeNfI6UesgYMTJ8m_KWafpVOXI1A?width=657&height=338&cropmode=none

 

 

Popatrz uważnie zanim coś pierdniesz z u kratka. Taka sytuacja panuje w Lubelskiem .Pokaz ja w swoim regionie jak i ja.

 

Super. Zrób zadymę, zapal ze 3 opony tak żeby odczuli sąsiedzi, zobaczymy czy coś się ruszy. Po za tym typowo wsiowe myślenie, trzeba truć póki jest czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Brak małych opon.

3 na raz nie wejdzie.

Kurcze tylko coś u mnie te opony nie chcą dymić:( i co ja mam z tym zrobić?

 

A emisja z kopcisz ognisk co bez sesnu dymuwe stawiają i kocpcą?

Pożary nawet naturalne ,straż pożarna powina mieć dopalacz dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz https://www.youtube.com/watch?v=vBHB04NErWE&feature=youtu.be :lol2: :lol2: :D

Poźniej nastąpiło rozpalenie się całej zawartości komory zasypowej a płomień był bez zmian.

Tu masz spalanie węgla koksującego u mnie

W rzeczywistoći płomień jest taki zółciótko niebieskawy.

https://youtu.be/lkyvMQJtHGQ

Ile mam w domu to ci nie powiem bo nie mam termometru.

Na dworze rano było -16 teraz jest -7

Wymiennik

[ATTACH=CONFIG]408106[/ATTACH]

Temperatura CO obecnie 75 stopni.

Pompa nie używana,więc nie będę ci robił zdjęcia niuruchomionej pomkpi no chyba,że bardzo chcesz.

 

Nie zrozumiałeś tak jak disco polo , które tam wkomponowałeś.Oglądałeś to co wkleiłeś???.Ty jesteś rozumną istotą???.Powiedziałem.7 punktów z fotkami nie z jakimś syfia...tym filmem.Trollu.Zrozum będąc nim dajesz tylko świadectwo ,że nie rozumiesz o co się ciebie prosi.EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak małych opon.

3 na raz nie wejdzie.

Kurcze tylko coś u mnie te opony nie chcą dymić:( i co ja mam z tym zrobić?

 

A emisja z kopcisz ognisk co bez sesnu dymuwe stawiają i kocpcą?

Pożary nawet naturalne ,straż pożarna powinna mieć dopalacz dymu.

Przepraszam za chory łamiąc EOT.......jesteś chory musisz szybko się hospitalizować. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Widze,że ktoś tu zazdrosny.

Bo w jego kominku to nawet drewno kopci.Drewno mu kopci.:rotfl::lol2:

Może po południu będziesz miał fotki.

Teraz to raczej ich mieć nie będzie bo mnie nie ma w domu.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...