Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

Gość mtdeusz

[ATTACH=CONFIG]408120[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]408121[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]408122[/ATTACH]

Zero dymu z węgla a u ciebie jasny dym z drewna,panie zazdrosny.:yes:

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość mtdeusz

Kominek z płaszczem wodnym to też kocioł na paliwo stałe.

Właśnie naładowałem drewna wsypałem łopate węgla,kloc drewna,łopata węgie i drewno.

Klapka powietrza otwarta 1.5cm.

75stopni.

A u ciebie jak tam zadymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z płaszczem wodnym to też kocioł na paliwo stałe.

Właśnie naładowałem drewna wsypałem łopate węgla,kloc drewna,łopata węgie i drewno.

Klapka powietrza otwarta 1.5cm.

75stopni.

A u ciebie jak tam zadymianie?

 

Wtrącę się. Temperatura na moim kzpw wynosi 50 stopni i więcej nie trzeba. Kumasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

To niezłe zakiszonko drewna przeprowadzasz.

Urządzenie cieplne jakim jest kocioł lepiej pracuje im wyższa jest jego temperatura pracy.

A ja zaraz zrobie 85 albo 90 i co???

Kumasz 85 albo 90???

50 to ża dużo ja bym proponował abyś zmniejszył do 30 bo za dużo drewna pójdzie i za mało smoły się naprodukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezłe zakiszonko drewna przeprowadzasz.

Urządzenie cieplne jakim jest kocioł lepiej pracuje im wyższa jest jego temperatura pracy.

A ja zaraz zrobie 85 albo 90 i co???

Kumasz 85 albo 90???

50 to ża dużo ja bym proponował abyś zmniejszył do 30 bo za dużo drewna pójdzie i za mało smoły się naprodukuje.

 

Nie drewno a brykiet, to raz. Przy odbiorze energii przez 210 m2 podłogówki i braku bufora, temperatura jest taka a nie inna, to dwa. Niczego nie kiszę! Kumasz, czy nie? Swoją drogą, po coś z tego kopca wyłaził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezłe zakiszonko drewna przeprowadzasz.

Urządzenie cieplne jakim jest kocioł lepiej pracuje im wyższa jest jego temperatura pracy.

A ja zaraz zrobie 85 albo 90 i co???

Kumasz 85 albo 90???

50 to ża dużo ja bym proponował abyś zmniejszył do 30 bo za dużo drewna pójdzie i za mało smoły się naprodukuje.

 

Jak masz dupiate i spartolone ogrzewanie to musisz walić 90 stopni. Każdy orze jak może. Ja w tygodniu przy gazie utrzymuję 37 stopni, a Ty wal i sto jak masz spaprany system. A dasz radę osiągnąć 200? Wierzę w Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

To jak urat nie spartolone bo do paliwa stałego takie ogrzewanie jest +++++++++ bardzo dobre.

37 stopni to za dużo na gazie zejdź do 25.

Kiedysz jak za PRL czy tam w tych latach było w domach i kamiennicach ogrzewanie wysoktemperaturowe 90/85/80 lub 85/80/70 to nie było problemu ze smogem bo wszyscy kita pełną mocą,ogień z komin.

A teraz nawalić ile się zmieści wszystko pozamykać ustawić 40 stopni i niech się smoła produkuje bo droga trzeba sprzedawać.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak urat nie spartolone bo do paliwa stałego takie ogrzewanie jest +++++++++ bardzo dobre.

37 stopni to za dużo na gazie zejdź do 25.

 

Dziś jestem u rodziców i na sterowniku kotła węglowego jest ustawione 50 stopni a w domu 24 stopnie, więc ...nie piernicz. Masz spartolony system ogrzewania, tylko nie potrafisz przyznać się do tego na forum. Ot taki brak odwagi. Wybaczam. A mój kociołek gazowy nie wymaga obsługi i to jest piękne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak urat nie spartolone bo do paliwa stałego takie ogrzewanie jest +++++++++ bardzo dobre.

37 stopni to za dużo na gazie zejdź do 25.

Kiedysz jak za PRL czy tam w tych latach było w domach i kamiennicach ogrzewanie wysoktemperaturowe 90/85/80 lub 85/80/70 to nie było problemu ze smogem bo wszyscy kita pełną mocą,ogień z komin.

A teraz nawalić ile się zmieści wszystko pozamykać ustawić 40 stopni i niech się smoła produkuje bo droga trzeba sprzedawać.

 

Pamiętasz dokładnie tamte czasy, czy przeczytałeś o nich? To kluczowe pytanie. Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Może dla ciebie spartolony ale nie dla mnie bo mogę kitować 80 85 stopni bez konsekwencji.

Spartolony to tam jest gdzie już pewnie smoła leje się czysta.

Piszę on nich.

Mnie wtedy na świecie nie było.

Nie wiem dokładnie czy za PRL ale wiem,że kiedyś.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz dokładnie tamte czasy, czy przeczytałeś o nich? To kluczowe pytanie. Czekam na odpowiedź.

 

Siemanko.

Widzisz jak zdawkowo odpowiada.Wypisuje przy tym jakieś "opowieści dziwnej treści".Patrzyłeś jaki syf wkleił.Przepraszam za syf ale inaczej się tego nie da opisać. Jakieś wyrwane , niczym nie podparte wiadomości ,których znaczenia nie rozumie , nie przyjmując do wiadomości ,że ktoś ma lepiej od niego i robi to z pełną świadomością - doświadczeniem ,a nie z premedytacją prezentuje proces beznadziejnego spalania w kotle na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

No tym masz lepsze urządzenie do kopcenia niż ja.

Dobrze mówisz.

Dobrze mówisz,że masz beznadzieje spalanie w kopcminku (kominku) na drewno.

Jak tam brykiet zdymiacie?

images (18).jpg

images (17).jpg

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój kociołek gazowy nie wymaga obsługi i to jest piękne!!!

 

LOL :). Widzę, że zmieniłeś zdanie. Bo jeszcze w zeszłym roku, to było bezduszne urządzenie do ogrzewania w przeciwieństwie do kominka, który jako jedyny daje prawdziwe, naturalne ciepło, które cieszy i spaja całą rodzinę :)

 

Zobaczymy za kolejny rok :).

 

BTW Zmieniasz zdanie jak panienka z gimnazjum :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL :). Widzę, że zmieniłeś zdanie. Bo jeszcze w zeszłym roku, to było bezduszne urządzenie do ogrzewania w przeciwieństwie do kominka, który jako jedyny daje prawdziwe, naturalne ciepło, które cieszy i spaja całą rodzinę :)

 

Zobaczymy za kolejny rok :).

 

BTW Zmieniasz zdanie jak panienka z gimnazjum :).

 

Nadal jest to bezduszne urządzenie. Kominek użytkuję w weekendy (jak tylko mogę). Dziś jestem na wyjeździe i doceniam bezobsługowość gazu. Ale jak wrócę to... Ps. Panienek z gimnazjum to sobie w rodzinie poszukaj, ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...