Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszelkie kopaliny to jest uwalnianie dodatkowe ilości energii i gazów . Jedynie drewno ma naturalny zbilansowany obieg .

Bardzo naturalny. Szczególnie spalajac je w aglomeracjach miejskich, gdzie pierwszym ogniwem tego obiegu są nasze płuca.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo naturalny. Szczególnie spalajac je w aglomeracjach miejskich, gdzie pierwszym ogniwem tego obiegu są nasze płuca.

 

Rozumiem że cały dzień siedzisz na kominie i nic nie robisz tylko oddychasz ... dymem ze spalanego drewna . Tylko gdy schodzisz, do powiedzmy sklepu po np. piwko , jak separujesz ten dym od spalin za samochodów ? Spaliny z samochodów maja pewna przewagę, ogólna dostępność, są za darmo przez cały rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze emisje

Drewno CO2 - 273.24478, NOx/NO2 - 0.22770

Gaz ziemny CO2 - 218.84498, NOx/NO2 - 0.16632

vvvv no by się wstydził pytać chyba ,że to ja podałem nieprawidłowe jednostki.Znowu pyta prowokując.Czy moderator to widzi?:cool:

W czym znowu widzisz prowokację ?

 

Dane z wiarygodnego źródła w przeliczeniu na g/1kWh uzyskane ze spalania drewna i gazu

Drewno vs. Gaz [g/kWh]

SOx/SO2 0,034 vs. 0,00001 - 3400 razy więcej

NOx/NO2 0,31 vs. 0,17 - 1,8 razy więcej

CO 8,13 vs. 0,03 - 271 razy więcej

CO2 375 vs. 219 - 1,7 razy więcej

TSP 0,4688 vs. 0,0001 - 4688 razy więcej

B(a)P 0,001221 vs. 0,000002 - 610 x więcej

zanieczyszcza uzyskanie1 kWh z drewna niż uzyskanie 1 kWh z gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że cały dzień siedzisz na kominie i nic nie robisz tylko oddychasz ... dymem ze spalanego drewna . Tylko gdy schodzisz, do powiedzmy sklepu po np. piwko , jak separujesz ten dym od spalin za samochodów ? Spaliny z samochodów maja pewna przewagę, ogólna dostępność, są za darmo przez cały rok...

Spaliny z kominka tez są ogólnodostępne i za darmo. Czasami przez cały rok.

Bronisz kominków bo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie kopaliny to jest uwalnianie dodatkowe ilości energii i gazów . Jedynie drewno ma naturalny zbilansowany obieg .

Pierwsze zdanie jest prawie prawdzie.

Drugie zdanie jest fałszywe no chyba że piszesz o drewnie które dożywa swojego żywota w lesie, puszczy a nie spalone w kominkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym znowu widzisz prowokację ?

 

Dane z wiarygodnego źródła w przeliczeniu na g/1kWh uzyskane ze spalania drewna i gazu

 

Moje dane podane z bardzo wiarygodnego źródła.

 

[ATTACH=CONFIG]430947[/ATTACH]

 

Nie mam zamiaru pisać co myślę, bo zaraz polecisz do moderatorów, jak fotohobby to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że cały dzień siedzisz na kominie i nic nie robisz tylko oddychasz ... dymem ze spalanego drewna . Tylko gdy schodzisz, do powiedzmy sklepu po np. piwko , jak separujesz ten dym od spalin za samochodów ? Spaliny z samochodów maja pewna przewagę, ogólna dostępność, są za darmo przez cały rok...

"Rozumiem", że cały dzień siedzisz i dumasz aby sprzedać jak najwięcej swego produktu, :) ... tyle, że reklamujesz to w sposób "dla idiotów" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że cały dzień siedzisz na kominie i nic nie robisz tylko oddychasz ... dymem ze spalanego drewna . Tylko gdy schodzisz, do powiedzmy sklepu po np. piwko , jak separujesz ten dym od spalin za samochodów ? Spaliny z samochodów maja pewna przewagę, ogólna dostępność, są za darmo przez cały rok...

 

Mieszkam w spokojnej okolicy, samochody przejeżdżają sporadycznie.

Zreszta, jak sam zauwazyłeś jezdza latem, tak, jak i zimą, a tylko zimą powietrze jest dramatyczne.

Zimą przez 24/h musze oddychac powietrzem zepsutym przez spalaczy paliw stałych - w większosci węgla, ale swoje robią tez kominki (przede wszystkim te z PW).

Najgorsze jestd to, ze te kominki z PW postawione sa w domach ogrzewanych gazem, niestety jak robi sie chlodniej, to kotly gazowe są wyłączane, a mieszkańcy tych domów dołączają do węglarzy.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że cały dzień siedzisz na kominie i nic nie robisz tylko oddychasz ... dymem ze spalanego drewna . Tylko gdy schodzisz, do powiedzmy sklepu po np. piwko , jak separujesz ten dym od spalin za samochodów ? Spaliny z samochodów maja pewna przewagę, ogólna dostępność, są za darmo przez cały rok...

Jeżeli spalanie drewna w komiku jest ekologiczne to może zamiast wyprowadzać spaliny przez komin lepiej je skierować je do pomieszczenia.

Wtedy wzrośnie też sprawność kominków ;)

Porównanie do wdychania spalin samochodowych bywa złudne bo spaliny z silników spełniających normę EURO 6-temp bywają bardziej czyste niż powietrze "przed" samochodem.

Filtry samochodowe czyszczą powietrze m.in. z kominkowych spalin. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spalanie drewna w komiku jest ekologiczne to może zamiast wyprowadzać spaliny przez komin lepiej je skierować je do pomieszczenia.

Wtedy wzrośnie też sprawność kominków ;)

Porównanie do wdychania spalin samochodowych bywa złudne bo spaliny z silników spełniających normę EURO 6-temp bywają bardziej czyste niż powietrze "przed" samochodem.

Filtry samochodowe czyszczą powietrze m.in. z kominkowych spalin. :yes:

 

jeżeli spalanie gazu jest eko skieruj spaliny z gazu do swojego salunu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spalanie drewna w komiku jest ekologiczne to może zamiast wyprowadzać spaliny przez komin lepiej je skierować je do pomieszczenia.

Wtedy wzrośnie też sprawność kominków ;)

Porównanie do wdychania spalin samochodowych bywa złudne bo spaliny z silników spełniających normę EURO 6-temp bywają bardziej czyste niż powietrze "przed" samochodem.

Filtry samochodowe czyszczą powietrze m.in. z kominkowych spalin. :yes:

 

To se załóż taki sam na swoim kominie gazowym. Tez będzie oczyszczał powietrzeZ WM o ile taka masz tez można tem wylot z gazowego podłączyć. Super sprawa. Zdaj relacje jak to działa. Do tego masz kogeneracje. Ogrzejesz sie zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że spalanie gazu jest ekologiczne tylko że jest bardziej czyste niż spalanie drewna w komiku.

 

Co pokazuje ci czujka na wyjściu spalin z komina? Jakie tam dobroci wychodzą ci do środowiska? Skoro jest bardziej czyste i nie jest ekologiczne to nie widzisz tu sprzeczności? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sprzeczności: spalanie drewna i spalanie gazu nie są ekologiczne.

Spalanie drewna bardzie zatruwa środowisko niż spalanie gazu.

Proste.

 

No nie proste, bo to nie prawda. Chłopie ogarnij sie.

 

ten gaz to tak pstryk i jest u ciebie. Rusek wywiercił otwór i ten gaz sam do ciebie płynie. To ciśnienie samo sie robi w tej gaz rurce. Nie potrzeba no to energii. Nic. Zero. No a te gazowce z LNG to prądy do nas pchają a jak nie ma prądów to żagle rozkładają. Zreszta zmiana ziemnego na LNG tez sama sie robi. A syf co zostaje z tego procesu to pod kołdrę chowają. Z powrotem tez. A z wtłoczeniem tego do gaz rurki to niby jak. Te zbiorniki podziemne i gaz porty to sa virtualne. Metan przy wydobyciu tez na pewno sie nie ulatnia. Ani grama. Nic. Zero. Nie czekaj.gaziarze maja swoje odwierty przy swoich domach. No i zakopują dinozaury i drzewa, żeby sie ten gaz odnowił. Zakopują głęboko bardzo głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie proste, bo to nie prawda. Chłopie ogarnij sie.

To jest prawda:

Nie widzę sprzeczności: spalanie drewna i spalanie gazu nie są ekologiczne.

Spalanie drewna bardzie zatruwa środowisko niż spalanie gazu.

Proste

Napisałem proste zdanie dotyczące produktów spalania drewna i gazu ziemnego.

Nie piałem o całym cyklu od wydobycia do spalania.

Nie porównują spalania drewna do spalania LNG ani całego cyklu.

 

Jeżeli chcesz porównac cały cykl to podaj dane dla tych trzech źródeł (drzewo/drewno, gaz ziemny i LNG)- od początku (zasadzenie, wiercenia, produkcja, transport itp.)

Sądzę, że jednak nie będziesz tego potrafił i podasz kolejne puste stwierdzenia "gaz jest gorszy, gaz bardziej syfi".

Tutaj nawet podają że LNG jest ekologiczny ;)

* ekologia – gaz ziemny jest ekologicznym paliwem. Podczas spalania emituje do atmosfery znacznie mniej zanieczyszczeń niż węgiel, ropa lub inne paliwa kopalniane. Skroplony gaz ziemny jest dodatkowo oczyszczany – jego skład to 95% metanu przy niewielkim (ok. 5%) udziale innych składników. LNG jest zatem bardzo czystym paliwem bez właściwości toksycznych i korozyjnych

Pewnie taki poziom ekologi jak "ekologiczne" spalanie drewna.

http://www.polskielng.pl/terminal-lng/lng-w-pigulce/znaczenie-i-zalety-lng/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda:

 

Napisałem proste zdanie dotyczące produktów spalania drewna i gazu ziemnego.

Nie piałem o całym cyklu od wydobycia do spalania.

Nie porównują spalania drewna do spalania LNG ani całego cyklu.

 

Jeżeli chcesz porównac cały cykl to podaj dane dla tych trzech źródeł (drzewo/drewno, gaz ziemny i LNG)- od początku (zasadzenie, wiercenia, produkcja, transport itp.)

Sądzę, że jednak nie będziesz tego potrafił i podasz kolejne puste stwierdzenia "gaz jest gorszy, gaz bardziej syfi".

Tutaj nawet podają że LNG jest ekologiczny ;)

 

Pewnie taki poziom ekologi jak "ekologiczne" spalanie drewna.

http://www.polskielng.pl/terminal-lng/lng-w-pigulce/znaczenie-i-zalety-lng/

 

No to się ubawiłem. Ta strona to typowy lobbing. Poczytaj jak się "robi" LNG to zrozumiesz.

Jak nie masz świadomości to sobie przemyśl wszystko. Poszukaj poczytaj, tylko rzetelne źródła nie takie jak podajesz. No i jak to napisał foto "patrz globalnie. Zresztą mógłbym więcej jego tekstów z "klasą', ale nie ten poziom.

 

No a ja se wczoraj zapaliłem ognisko z gałęzi wyciętych z drzewek owocowych w tamtym roku. Się nawdychałem tych PM. Tylko CO2 to "dobre". A śmierdziałem. Szok. Musiałem się umyć, ale mam energię do zagrzania wody za darmo. Takie OZE prawdziwe. Nie to OZE z gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...