Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba się nie zrozumieliśmy ... napisałeś że szczególnie kominek z PW zatruwa powietrze ( w domyśle ten bez PW zatruwa mniej ) wiec zapytam tak : ile procent sprawności powinien posiadać kominek z PW żeby nie być „szczególnie zatruwającym” w odniesieniu do kominków bez PW ?

Koszty kotłowni w salonie jakkolwiek by nie były wysokie to raczej nie przekładają się w sposób bezpośredni na jakość powietrza ( czytaj : im drożej tym bardziej truje) ?

Szczególnie truje kominek z PW bo ma niekorzystne warunki pracy.

Ten bez PW truje mniej.

Kominki z PW odchodzą do lamusa.

Im lepszy kominek tym mniej truje ale zawsze truje.

Wysoka sprawność kominka z PW nie przełoży się na brak trucia. Taka specyfika paliwa. Zawsze będzie truło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy często? Dwa, trzy raz dziennie. Zależy jak leży.

Po za tym to może tak merytorycznie, ale widać, że nie masz nic ciekawego i mądrego do napisania. Jest wątek o tych kominkach co masz u siebie tam zapraszam, bo tutaj nic nie wnosisz. Zaśmiecasz wątek i robisz off-top.

To była wypowiedź na Twoje "merytoryczne" dywagacje w tym temacie :)

...

No a ja se wczoraj zapaliłem ognisko z gałęzi wyciętych z drzewek owocowych w tamtym roku. Się nawdychałem tych PM. Tylko CO2 to "dobre". A śmierdziałem. Szok. Musiałem się umyć, ale mam energię do zagrzania wody za darmo. Takie OZE prawdziwe. Nie to OZE z gazu.

Śmierdzisz, dwa, trzy razy dziennie, kiedy "musisz" się umyć ? :) ... przecież to Ty sam nam opowiadasz w swym "merytorycznym" bełkocie (powyżej) w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była wypowiedź na Twoje "merytoryczne" dywagacje w tym temacie :)

 

Śmierdzisz, dwa, trzy razy dziennie, kiedy "musisz" się umyć ? :) ... przecież to Ty sam nam opowiadasz w swym "merytorycznym" bełkocie (powyżej) w tym temacie :)

 

A jak. Widać nie kumasz czaczy. Ognisko i kominki. Widać nie wiesz co to jest i co je łączy. Nie dziwi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku. Osiem razy bylo wałkowane, co powstaje w trakcie spalania gazu ziemnego, a Ty takie pytania zadajesz... Wstyd...

 

Podziwiam twój intelekt ale pudło.Wstyd.Pytam konkretnie jego nie kuźwa ciebie.J..E...G...O!!!:mad::mad::mad:.Konkretnie .Jego komin,jego czujka i jego sąsiedzi. Poniał???.Ciebie to trza od tyłu zachodzić byś pojął prosta zasadę .Nie pytany .musisz milczeć.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wkładu to i owszem kwota jak najbardziej trafiona ale jakie niby elementy instalacji mają się zawierać w tych pozostałych 18-23 tys ?

Sam kominek (wkład) może kosztować 7.000 PLN (z dolnej półki) jak i 25.000-3000 PLN (z górnej półki).

Tak jak piec na gaz i samochód i dom.

Duża rozpiętość cen. Każdemu wg jego możliwości i potrzeb.

Dodatkowa instalacja związana z zasilaniem z kominka z PW to może być 2.000 i pewnie do 10.000 PLN.

Zależy od składników i sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam twój intelekt ale pudło.Wstyd.Pytam konkretnie jego nie kuźwa ciebie.J..E...G...O!!!:mad::mad::mad:.Konkretnie .Jego komin,jego czujka i jego sąsiedzi. Poniał???.Ciebie to trza od tyłu zachodzić byś pojął prosta zasadę .Nie pytany .musisz milczeć.:p

Odpowiedziałem więc możesz kontynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie truje kominek z PW bo ma niekorzystne warunki pracy.

Ten bez PW truje mniej.

Kominki z PW odchodzą do lamusa.

Im lepszy kominek tym mniej truje ale zawsze truje.

Wysoka sprawność kominka z PW nie przełoży się na brak trucia. Taka specyfika paliwa. Zawsze będzie truło.

 

Szczególnie to może truć kominek źle skonstruowany/źle podłączony/źle eksploatowany, nie widzę powodu by dobry wkład, dobrze podłączony i prawidłowo używany truł bardziej niż np kominek z DGP. Najgorsza opcja to w mojej opinii wkład bez PW i bez DGP tzw rekreacyjny ... emituje tak samo jak pozostałe a grzeje znikomo i trzeba korzystać z dodatkowego źródła ciepła które też „swoje” do środowiska wypuszcza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle inteligentnie. Wspólnoty z tego co wiem to sa na blokach, szeregowcach, ale ... Hmm.

W uzupełnieniu wiedzy

wspólnota -

2. «to, co łączy, zespala»

3. «grupa osób związana wspólnym pochodzeniem, wspólną kulturą lub wspólnymi interesami, wspólną własnością»

https://sjp.pwn.pl/sjp/wspolnota;2537996.html

 

Niektórzy nie mają aż takich "szerokich" horyzontów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie to może truć kominek źle skonstruowany/źle podłączony/źle eksploatowany, nie widzę powodu by dobry wkład, dobrze podłączony i prawidłowo używany truł bardziej niż np kominek z DGP. Najgorsza opcja to w mojej opinii wkład bez PW i bez DGP tzw rekreacyjny ... emituje tak samo jak pozostałe a grzeje znikomo i trzeba korzystać z dodatkowego źródła ciepła które też „swoje” do środowiska wypuszcza ...

 

Dokładnie jak piszesz. Ja grzejąc w moim "wodniaku" piekę dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli: gapię się w ogień a przy okazji ogrzewam cały dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie to może truć kominek źle skonstruowany/źle podłączony/źle eksploatowany, nie widzę powodu by dobry wkład, dobrze podłączony i prawidłowo używany truł bardziej niż np kominek z DGP. Najgorsza opcja to w mojej opinii wkład bez PW i bez DGP tzw rekreacyjny ... emituje tak samo jak pozostałe a grzeje znikomo i trzeba korzystać z dodatkowego źródła ciepła które też „swoje” do środowiska wypuszcza ...

 

Niestety nie masz racji. Kominek z PW to jest najgorsze rozwiązanie.

Płaszcz wodny wychładza komorę paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo. Wykazałeś sie. Widać hamerykanskie myślenie. Tam jest wątek o kominkach które masz. Zapraszam.

Przecież to Ty napisałeś, że "musiałeś się umyć" :) (zapytałem czy tylko wtedy kiedy "śmierdzaiałeś" - jak raczyłeś tutaj wszystkich "w tym temacie merytorycznie" poinformować) :)

... co ma z tym wspólnego "hamerykańskie myślenie" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...