Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Daj sobie z doradcami spokój. Widzisz jak lgnął w mącenie. Czyta jakiś nowicjusz jak to z tymi kominkami jest , a tu na drodze odpowiedzi widzi gazowników. Im już nic nie pomoże.

 

Kurcze przylazły tu trolle, bo nie maja już gdzie pisać. Mącą, że kominki syfią a sami gaziarze syfią. Masz racje nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaka zima. Ostanie lekkie to 1-1,5 tony. Wszystko zależy jak leży.

 

 

1,5tony to 7500kWh

Ja za cały rok spalam 700-800m3 gazu. To też daje mniej więcej 7000kWh

 

teraz:

 

NOx

Pelety drzewne mg/MJ 130-300

Słoma mg/MJ 130-300

Olej opałowy mg/MJ 75

Gaz ziemny mg/MJ 50-100

 

Wygląda na to, że NOx emitujesz 2-3 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5tony to 7500kWh

Ja za cały rok spalam 700-800m3 gazu. To też daje mniej więcej 7000kWh

 

teraz:

 

NOx

Pelety drzewne mg/MJ 130-300

Słoma mg/MJ 130-300

Olej opałowy mg/MJ 75

Gaz ziemny mg/MJ 50-100

 

Wygląda na to, że NOx emitujesz 2-3 razy więcej.

 

Nie wygląda, bo jakieś masz dziwne te dane.

 

No to jeszcze raz emisje

Drewno CO2 - 273.24478, NOx/NO2 - 0.22770

Gaz ziemny CO2 - 218.84498, NOx/NO2 - 0.16632

 

Dla drewna, a teraz pelletu.

 

Pellet drzewny na 15-19 GJ energii, a do atmosfery emitujemy:

 

0,02 kg tlenków siarki SOx

0,8 kg tlenków azotu NOx

11 kg tlenku węgla CO

2,50 kg pyłu zawieszonego

 

Gaz ziemny na 30 GJ energii (blisko dwa razy więcej niż w przypadku pelletu), a do atmosfery emitujemy:

 

0,08 kg tlenków siarki SOx (dwukrotnie więcej niż w przypadku pelletu, przeliczając na uzyskaną energię)

1,65 kg tlenków azotu NOx (porównywalnie do pelletu)

0,3 kg tlenku węgla CO (nieporównywalnie mniej niż w przypadku pelletu);

0,0005 kg pyłu zawieszonego (spalanie gazu ziemnego praktycznie nie emituje pyłu zawieszonego lub emituje jego śladowe ilości).

I to są rzeczywiste dane. Gaz syfi podobnie jak pellet. Jak policzysz rachunek ciągniony np. gazowce itp itd to gaz syfi dużo bardzo niż pellet czy drzewo w kominku. Sorry inaczej nie będzie, więc zanim kolejny raz syfi sam to sobie przemyśl, bo czysty nie jesteś.

Teraz jeszcze raz poczytaj w jakich warunkach powstaje smog fotochemiczny.

 

No ile osób masz to zużycie ? Obstawiam 3 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane podałęm z materiału promującego pellet :)

 

http://bape.com.pl/pliki/publikacjePDF/2/Poradnik_produkcja%20i%20spalanie%20pelet_2010.pdf

 

Mam tam jeszcze TOC (BaP) - niespalone węglowodory

Pelety drzewne mg/MJ < 10

Słoma mg/MJ < 10

Olej opałowy mg/MJ 0-2

Gaz ziemny mg/MJ 0-2

 

Zauważ, że pellet może być produkowany z różnych materiałów, z różnymi dodatkami.

Pewnie są lepsze i gorsze rodzaje pelletu, stąd zakres 130-300

Tu kolejny link z danymi :

https://instalreporter.pl/wp-content/uploads/2013/01/IR_2013_01_Porownanie_emisji_zanieczyszczen.pdf

 

ak policzysz rachunek ciągniony np. gazowce itp itd to gaz syfi dużo bardzo niż pellet czy drzewo w kominku.

 

LOL, dość fikuśne miejsce dla drzewa :)

 

Doskonale wiem, co emituje spalanie gazu, natomiast Ty jęczysz o NOxach, spojówkach, samemu emitując więcej :)

A za niedługo będziesz emitował jeszcze więcej, bo trzeba będzie wyprodukować dla Ciebie więcej prądu.

Bo, ale niech się tym martwią mieszkańcy okolic Bełchatowa, czy ludzie zmagający się z problemem szkód górniczych na Śląsku

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska? Przecież w ramach programu czyste powietrze można było dostać dofinansowanie do kotła na ekogroch. Facet ogranij się. O czym Ty piszesz.

Zresztą nasz kraj to jest lider w OZE. No to ja faktycznie głupek jestem. :bash:

Kolejny raz to powtarzasz więc może jednak masz rację ;)

Polski liderem OZE w rankingu stworzonych przez @vvvv na użytek postów tworzonych przez @vvvv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane podałęm z materiału promującego pellet :)

 

http://bape.com.pl/pliki/publikacjePDF/2/Poradnik_produkcja%20i%20spalanie%20pelet_2010.pdf

 

Mam tam jeszcze TOC (BaP) - niespalone węglowodory

Pelety drzewne mg/MJ < 10

Słoma mg/MJ < 10

Olej opałowy mg/MJ 0-2

Gaz ziemny mg/MJ 0-2

 

Zauważ, że pellet może być produkowany z różnych materiałów, z różnymi dodatkami.

Pewnie są lepsze i gorsze rodzaje pelletu, stąd zakres 130-300

Tu kolejny link z danymi :

https://instalreporter.pl/wp-content/uploads/2013/01/IR_2013_01_Porownanie_emisji_zanieczyszczen.pdf

 

 

LOL, dość fikuśne miejsce dla drzewa :)

Doskonale wiem, co emituje spalanie gazu, natomiast Ty jęczysz o NOxach, spojówkach, samemu emitując więcej :)

A za niedługo będziesz emitował jeszcze więcej, bo trzeba będzie wyprodukować dla Ciebie więcej prądu.

Bo, ale niech się tym martwią mieszkańcy okolic Bełchatowa, czy ludzie zmagający się z problemem szkód górniczych na Śląsku

 

No dane masz mega. Co zestawienie to inne. Bo w jednym to CO2 więcej z gazu niż z pelletu i to 3 razy więcej. :D Super. Jak dołoży do tego gazowce to robi się ciekawie. Najlepsze jest w tych zestawienia to, że emisja NOx z gazu i drewna jest taka sama, CO2 dużo mniejsza z drewna. No gratulacje.

 

Tak widziałeś co emintuje? Nic nie wiedziałeś. Jakbyś wiedział to byś inny nie czepiał. No ale widać tak masz. Wróci i przypomnij sobie, że cały raban o spojówki i NOx to w lecie. Pamiętasz? No i do tego ten ozon, ale to też widziałeś. Zapomniałem.

Może i być takie fikuśne miejsce. czemu nie. Oczywiście najważniejsze co w tym zdaniu to pominąłeś. No cóż.

 

Jeżeli chodzi o energię ele. to kolego musisz sobie uświadomić, że coraz więcej energii idzie z OZE a nie z węgla. Nawet u nas w Polsce, więc oczywiście i jak zwykle mijasz się z prawdą i manipulujesz. Ty gazu używałeś używasz i będzie używał.

 

Czekaj, ale gaz też z łupków ma być w Polsce i to ponad 50% przy dużo większym zużyciu. Na rozbudowę gaz portu gaz rurek to nic nie idzie energii. Zero. No ale to mantra i widzisz co chcesz widzieć.

 

Także pamiętaj zanim komuś napiszesz, że syfi kominkiem to uświadom sobie, że sam nie jesteś lepszy. Także na zakończenie róbcie kominki.

 

Aha no i to na 3szt to zużycie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli chodzi o energię ele. to kolego musisz sobie uświadomić, że coraz więcej energii idzie z OZE a nie z węgla. Nawet u nas w Polsce, więc oczywiście i jak zwykle mijasz się z prawdą i manipulujesz. Ty gazu używałeś używasz i będzie używał.

 

.

 

Tak, OZE TO CAŁE 16% :)

Reszta paliwa kopalne, w tym sporo węgla brunatnego :)

Będę użyał gazu do momentu, kiedy uznam, że warto przejść na PEC, czy PC.

 

Zresztą - PC nie masz, palisz pelletem, emitujesz więcej NOx, niż ja.

O pyłach i węglowodorach nie wspomnę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, OZE TO CAŁE 16% :)

Reszta paliwa kopalne, w tym sporo węgla brunatnego :)

Będę użyał gazu do momentu, kiedy uznam, że warto przejść na PEC, czy PC.

 

Zresztą - PC nie masz, palisz pelletem, emitujesz więcej NOx, niż ja.

O pyłach i węglowodorach nie wspomnę,,,

 

No brawo. Jak zwykle podajesz to co Ci pasuje.

Tak wygląda emisja CO2 według Twoich danych (poświęciłem się :D)

 

co2.JPG

 

Czyli emisja CO2 dla gazu 3 razy więcej niż drewna lub pelletu. No brawo. Syfisz 3 razy więcej niż ja. Do tego gaz to kopalne.

Jak ten gazu u Ciebie w domu się "pojawia"? Ile syfu trzeba wyemitować? Jakie szkody dla środowiska?

 

Jeszcze raz dane dla czystego pelletu vs gaz.

 

0,8 kg tlenków azotu NOx

1,65 kg tlenków azotu NOx (porównywalnie do pelletu)

 

Ty przyczyniasz się do powstawania smogu fotochemicznego. Czysty jak łza jesteś. Brawo.

 

Chłopie używaj sobie tego gazu, tylko nie pisz innym, że syfią, bo syfisz tak samo.

Pa pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twój funfel gaziarz foto takie dane linkuje. Musi byc prawda.:D

Wygląda na toż że totalnie odjechałeś z określeniami dotyczącymi Forumowicza.

Masz niski poziom kultury osobistej.

Ty linkowałeś

Tak wygląda emisja CO2 według Twoich danych (poświęciłem się :D)

[ATTACH=CONFIG]431947[/ATTACH]

Z tabeli wynika że spalanie drewna jest najbardziej czyste pod względem CO2 ze wszystkich źródeł ciepła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na toż że totalnie odjechałeś z określeniami dotyczącymi Forumowicza.

Masz niski poziom kultury osobistej.

Ty linkowałeś

 

Z tabeli wynika że spalanie drewna jest najbardziej czyste pod względem CO2 ze wszystkich źródeł ciepła :)

 

Czytaj posty a nie tylko to co Ci pasuje. To jest zrzut ekranu linku który sam mistrz foto podał.

Nie ja pierwszy. Poszukaj jego cytaty i nie tylko i sie czep i pouczaj.

Pa pa.

 

Aha może i jest drewienka skoro takie dane zostały podane.

Edytowane przez vvvv
Aha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twój funfel gaziarz foto takie dane linkuje. Musi byc prawda.:D

 

A wiesz dlaczego CO2 dla drewna i pelletu jest takie małe ?

Naprawdę nie ogarniasz ?To przecież emisja ewkiwalentna...

Może trzeba tez czytać, a nie tylko bezmyślnie patrzeć na słu,pki ?

 

W przypadku drewna, pelletu od emisji CO2 z komina zostało odjęte co, co drzewo zdążlo zaabsorbować w trakcie życia... Przecież tam jest to dokładnie wyjaśnione....

Nikt nie kwestionuje tego, że jeśli chodzi o emisję CO2 drewno ma przewagę nad paliwami kopalnymi

Serio, nudzi mnie cięgła wyjaśnianie Tobie oczywistych rzeczy...

 

Teraz popatrz na pyly, BaP i NOx

 

.

Do tego gaz to kopalne.

 

Tak, a węgiel, na który pragniesz przejść to rośnie na drzewach:)

A czy Twoje spojówki to efekt emicji CO2, czy może NOxów, których emitujesz 2-3 razy wiecej.

A gdzie jeszcze PM ?

Chętnie przejdę w przyszłości na bardziej ekologiczne żródło ciepła - sęk w tym, że przy 16% OZE w udziela en elektrycznej przejście na prąd nic nie zmienia...

Drewno, pellet, z uwagi na zwiększoną (w stosunku go gazu), lokalną emisję NOx, BaP i przede wszystkim PM nie wchodzi w grę

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj posty a nie tylko to co Ci pasuje. To jest zrzut ekranu linku który sam mistrz foto podał.

Rzesz ja głupek jestem. Kurcze. Muszę się nauczyć myśleć logicznie.

 

A wiesz dlaczego CO2 dla drewna i pelletu jest takie małe ?

Naprawdę nie ogarniasz ?To przecież emisja ewkiwalentna...

Może trzeba tez czytać, a nie tylko bezmyślnie patrzeć na słu,pki ?

 

W przypadku drewna, pelletu od emisji CO2 z komina zostało odjęte co, co drzewo zdążlo zaabsorbować w trakcie życia... Przecież tam jest to dokładnie wyjaśnione....

Teraz popatrz na pyly, BaP i NOx

...

Tak, a węgiel, na który pragniesz przejść to rośnie na drzewach:)

A czy Twoje spojówki to efekt emicji CO2, czy może NOxów, których emitujesz 2-3 razy wiecej.

A gdzie jeszcze PM ?

Chętnie przejdę w przyszłości na bardziej ekologiczne żródło ciepła - sęk w tym, że przy 16% OZE w udziela en elektrycznej przejście na prąd nic nie zmienia...

Drewno, pellet, z uwagi na zwiększoną (w stosunku go gazu), lokalną emisję NOx, BaP i przede wszystkim PM nie wchodzi w grę

 

Masz rację @vvvv - logicznie myśleć nie potrafisz.

Myślałeś że piszesz ironicznie

Rzesz ja głupek jestem. Kurcze. Muszę się nauczyć myśleć logicznie.

a napisałeś prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego CO2 dla drewna i pelletu jest takie małe ?

Naprawdę nie ogarniasz ?To przecież emisja ewkiwalentna...

Może trzeba tez czytać, a nie tylko bezmyślnie patrzeć na słu,pki ?

 

W przypadku drewna, pelletu od emisji CO2 z komina zostało odjęte co, co drzewo zdążlo zaabsorbować w trakcie życia... Przecież tam jest to dokładnie wyjaśnione....

Nikt nie kwestionuje tego, że jeśli chodzi o emisję CO2 drewno ma przewagę nad paliwami kopalnymi

Serio, nudzi mnie cięgła wyjaśnianie Tobie oczywistych rzeczy...

 

Ups. Ups. Ups. Jednak drewienko to OZE. Hi hi no i wyszło szydło z worka, ale widać od samego Ci to pisałem. Widać nie docieram, ale cóż tak masz. Nic na to nie poradzę. Do tego manipulujesz, tak żeby wyszło na Twoje.

 

No ale jak policzysz rachunek ciągniony dla gazu, o który kilka razy pytałem, ale oczywiście nie odpowiedziałeś, to pewnie syfisz z 10 razy więcej niż ja. To m .in. przez takich co gaz spalają mamy takie upały. Nie czekaj przecież to CO2 to nie przyczynia się do zmian klimatu. :lol2:

 

Teraz popatrz na pyly, BaP i NOx

 

.

 

Tak, a węgiel, na który pragniesz przejść to rośnie na drzewach:)

A czy Twoje spojówki to efekt emicji CO2, czy może NOxów, których emitujesz 2-3 razy wiecej.

A gdzie jeszcze PM ?

Chętnie przejdę w przyszłości na bardziej ekologiczne żródło ciepła - sęk w tym, że przy 16% OZE w udziela en elektrycznej przejście na prąd nic nie zmienia...

Drewno, pellet, z uwagi na zwiększoną (w stosunku go gazu), lokalną emisję NOx, BaP i przede wszystkim PM nie wchodzi w grę

 

No to już Ci pisałem, że gaz i czysty pellet ma taka samą emisję NOx. Ile razy można :bash: Nie dociera trudno.

 

Twoje spalanie gazu powoduje powstawanie smogu fotochemicznego. Zakoduj.

Wiele razy pisałem o spojówkach w lecie. Kolej raz potwierdzasz, że masz problemy z czytanie ze zrozumieniem. No brawo.

 

Gaz emituje więcej CO2 do atmosfery niż drewno czy pellet, więc jesteś z 10 razy mniej ekologiczny niż spopielający drzewo. Tyle lat masakra. Żenujący jesteś. Czepisz się innych a jesteś dużo dużo groszy. Tyle.

 

No tak lokalnie. Co mnie to obchodzi co inny mają i jak to wygląda. Brawo. Przecież to mantra.

Widzisz, już Ci nie raz pisałem, że prund se mogę sam ukręcić i zmagazynować. Wiem ciężko Ci to zrozumieć. Zrób tak samo z gazem. Wiem omnibus jesteś i dasz radę.

Gaz to niby z czego jest. Ile dinusiów i drzew zakopałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak policzysz rachunek ciągniony dla gazu, o który kilka razy pytałem, ale oczywiście nie odpowiedziałeś, to pewnie syfisz z 10 razy więcej niż ja. To m .in. przez takich co gaz spalają mamy takie upały. Nie czekaj przecież to CO2 to nie przyczynia się do zmian klimatu. :lol2:

 

No to już Ci pisałem, że gaz i czysty pellet ma taka samą emisję NOx. Ile razy można :bash: Nie dociera trudno.

Policz "rachunek ciągniony" dla pelletu :)

Nie potrafisz tego policzyć ale jest już pewien postęp .... spalenie pelletu już nie uważasz za eko.

Emituje tyle samo tych paskudnych NOx co gaz.

Tych NOx które szkodzą na spojówki ale nie przejujesz się. To inni szkodzą a nie Ty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to już Ci pisałem, że gaz i czysty pellet ma taka samą emisję NOx. Ile razy można :bash: Nie dociera trudno.

 

Znowu mijasz sie z prawdą - wziales dane tylko z tego źródła, ktore faktycznie pokazuie taka zaleznosc.

Ale dlaczego zapominasz sa dwa inne, ktore jasno wykazują, że pellet emituje 2-3x wiecej NOx ?

Zeby bylo zabawniej - jedno z nich, to material propagujący... pellet

Ha, ha...

 

No tak lokalnie. Co mnie to obchodzi co inny mają i jak to wygląda. Brawo. Przecież to mantra

Ale z Ciebie hipokryta...

Przeciez przechodzac z pelletu na pompe ciepla kierujesz sie tym samym. Co ciebie interesuje zasolenie wód lokalnych, obnizenie poziomu wody gruntowej, domu pękające na szkodach gorniczych...

Przeciez to twa daleko od Ciebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...