Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

Znowu mijasz sie z prawdą - wziales dane tylko z tego źródła, ktore faktycznie pokazuie taka zaleznosc.

Ale dlaczego zapominasz sa dwa inne, ktore jasno wykazują, że pellet emituje 2-3x wiecej NOx ?

Zeby bylo zabawniej - jedno z nich, to material propagujący... pellet

Ha, ha...

 

 

Ale z Ciebie hipokryta...

Przeciez przechodzac z pelletu na pompe ciepla kierujesz sie tym samym. Co ciebie interesuje zasolenie wód lokalnych, obnizenie poziomu wody gruntowej, domu pękające na szkodach gorniczych...

Przeciez to twa daleko od Ciebie....

 

A Twoje dane prawdzie. No brawo. Dobrze nie CI będzie emituje dwa razy więcej NOx. W zimie. W lecie dokładasz się do smogu fotochemiczne. Brawo. Oczywiście o tym wiedziałeś. Gratulacje.

 

Dalej Ty emitujesz z 10 razy więcej CO2 niż ja. Do tego złego CO2. To m .in. przez Ciebie mamy takie zmiany klimatyczne. Ciekawe tylko dlaczego się czepiłeś Jaśka, że "pieprzy o ekologii", udając, że jesteś cacy? To jest hipokryzja.

Jak to było "myśl globalnie". Potem "lokalnie". U Ciebie raz tak raz tak. Ot całe to Twoje trollowanie tu na forum.

 

To jeszcze na koniec

 

Witam sie w dzienniku. .

Co do punktu trzeciego, to moim zdaniem bład. Oczywiście zależy jeszcze, co rozumiesz pod pojęciem "dobra", a co pod pojeciem "przecietna" izolacja.

Dla Twoich warunków, wolałbym idealnie ocieplić dom, a grzać za pomoca zastawu podlogówka + grzałka + bufor, do tego jeszcze jakis klimatyrator z funkcją grzania. Kominek - jakieś 5-8kW, byc może z dwiema nitkami DGP do najdalszych pomieszczeń.

 

Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A Twoje dane prawdzie. No brawo. Dobrze nie CI będzie emituje dwa razy więcej NOx. W zimie. W lecie dokładasz się do smogu fotochemiczne. Brawo. Oczywiście o tym wiedziałeś. Gratulacje.

 

Dalej Ty emitujesz z 10 razy więcej CO2 niż ja. Do tego złego CO2.

Jednak emitujesz dwa razy więcej NOx.

A później narzekasz na zapalenie spojówek spowodowane przez innych.

Jeszcze piszesz o Dolnym Śląsku, żeby poszukać źródeł.

Źródło się znalazło, to m.in. Ty !!

Jeszcze zachęcasz do "robienia kominków" które emitują NOx tak jak przy spalaniu węgla.

Hipokryta.

Ty emitujesz "dobre CO2"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak emitujesz dwa razy więcej NOx.

A później narzekasz na zapalenie spojówek spowodowane przez innych.

Jeszcze piszesz o Dolnym Śląsku, żeby poszukać źródeł.

Źródło się znalazło, to m.in. Ty !!

Jeszcze zachęcasz do "robienia kominków" które emitują NOx tak jak przy spalaniu węgla.

Hipokryta.

Ty emitujesz "dobre CO2"?

 

Co mam omnibusowi napisać? Masakra.

Z Tobą wszystko dobrze?

Nie mam zamiaru Ci dalej tłumaczyć, bo i tak nic z tego nie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że emitujesz dobry CO2 i dobre NOx bo z OZE.

Przestań trollować..

 

No miałem racje.

Od trzech miesięcy nic nie emituje, ZERO. Podaj Twoją emisję? Nie nie musisz. Tyle syfu wyemitowałeś, że szkoda pisać. No i teraz jasne dlaczego ten smog fotochemiczny się tworzy. To Ty i inni gaziarze go powodujecie. Do tego powodujecie zmiany klimatu. Tylko omnibusy o tym nie wiedzą. Ty też oddychasz i emitujesz CO2. To jest "dobre" czy "złe" CO2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twoje dane prawdzie. No brawo. Dobrze nie CI będzie emituje dwa razy więcej NOx. W zimie. W lecie dokładasz się do smogu fotochemiczne. Brawo. Oczywiście o tym wiedziałeś. Gratulacje.

 

Dalej Ty emitujesz z 10 razy więcej CO2 niż ja. Do tego złego CO2. To m .in. przez Ciebie mamy takie zmiany klimatyczne. Ciekawe tylko dlaczego się czepiłeś Jaśka, że "pieprzy o ekologii", udając, że jesteś cacy? To jest hipokryzja.

 

.

 

Kazdy, kto grzeje kablami emituje 3-4x wiecej CO2 na każda wyprodukowana kWh, niz w przypadku grzania gazem.

Dla węgla spalonego w elektrowni bilans CO2 jest najgorszy z mozliwych.

Gaz jest pomiędzy, a biorac pod uwage brak emisji PM i BaP jest doskonala alternatywą dla paliw stalych.

 

"Myśl globalnie" ?

To dlaczego przechodzisz na pompę pędzoną "brudnym" pradem ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy, kto grzeje kablami emituje 3-4x wiecej CO2 na każda wyprodukowana kWh, niz w przypadku grzania gazem.

Dla węgla spalonego w elektrowni bilans CO2 jest najgorszy z mozliwych.

Gaz jest pomiędzy, a biorac pod uwage brak emisji PM i BaP jest doskonala alternatywą dla paliw stalych.

 

"Myśl globalnie" ?

To dlaczego przechodzisz na pompę pędzoną "brudnym" pradem ?

 

 

Jesteś "miszczem". Z kabli lokalnie nie syfi, czyli według Ciebie lepiej. Nic nie wylatuje z komina. Twoja dewiza. Potem nagle było "patrz i myśl globalnie" itp itd. Nie chce mi się więcej wymieniać. Gaz ziemny był alternatywą dla węgla. No ale pisałem, że musisz się jeszcze dużo dużo nauczyć i zrozumieć. Już Ci tłumaczyłem co i jak z prądem, no ale "doradcy" mi już napisali, że pompa mi się nie opłaca. No cóż, tacy doradcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudzi mnie ciagle przypominanie ci tego samego, mam wrezenie, ze po tygodniu pamiec Ci sie zeruje i trzeba sie powtarzac.

Jeszcze raz - z punktu widzenia mieszkańca domu, wole miec za sasiada kablarza, niz ekogroszkowca, czy pelletowca.

Tylko niech ten kablarz nie puszy sie tak, jakie to ma bezemisyjne ogrzewanie, bo CO2 skrzeczy.

Nie bez kozery ogrzewanie (samymi) kablami jest w Polsce niedozwolone, choć oczywiscie ten przepis jest obchodzony.

 

Gaz "był" alternatywą dla wegla ?

To co nią jest teraz ?

Podaj tę alternatywę.

Np dla takiego przykladu: dom 160m2 z 1974, stolarka wymieniona na poczatku wieku, dwa lata temu sciany ocieplone 12cm grafitowego styropianu, dach 20cm welny.

Rocznie okolo 1700-1800m3 gazu.

Podaj, jaki rodzaj bezobslugowego i bezemisyjnego ogrzewania mozna tu zastosować zamiast gazu.

Koszt modernizacji kotlowni i zmiany ogrzewania z węgla na gaz wyniosł 8tyś zł.

Co zaproponujesz w porownywalnej kwocie ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudzi mnie ciagle przypominanie ci tego samego, mam wrezenie, ze po tygodniu pamiec Ci sie zeruje i trzeba sie powtarzac.

Jeszcze raz - z punktu widzenia mieszkańca domu, wole miec za sasiada kablarza, niz ekogroszkowca, czy pelletowca.

Tylko niech ten kablarz nie puszy sie tak, jakie to ma bezemisyjne ogrzewanie, bo CO2 skrzeczy.

Nie bez kozery ogrzewanie (samymi) kablami jest w Polsce niedozwolone, choć oczywiscie ten przepis jest obchodzony.

 

Gaz "był" alternatywą dla wegla ?

To co nią jest teraz ?

Podaj tę alternatywę.

Np dla takiego przykladu: dom 160m2 z 1974, stolarka wymieniona na poczatku wieku, dwa lata temu sciany ocieplone 12cm grafitowego styropianu, dach 20cm welny.

Rocznie okolo 1700-1800m3 gazu.

Podaj, jaki rodzaj bezobslugowego i bezemisyjnego ogrzewania mozna tu zastosować zamiast gazu.

Koszt modernizacji kotlowni i zmiany ogrzewania z węgla na gaz wyniosł 8tyś zł.

Co zaproponujesz w porownywalnej kwocie ?

 

No mam rację, że "miszcz" jesteś. Z punktu widzenia .... Brawo. Brawo. Brawo.

No chłopie kto dwa lata temu ociepla dom 12 cm. To mam być termomodernizacja? Żarty?

Na ale masz np. BIOGAZ.

Pisałem wiele razy, że jest kasa. Zrobić porządną termomodernizację z dotacji i mamy o ok 40-50% mniejsze zużycie energii. A gdzie OZE w tym wszystkim? Dlaczego gaziarz nie nic nie ma zainstalowane?

Pokazywałem Ci już wiele razy jak to ma wyglądać.

Do nowego domu to rzeczywiście tylko gaz ziemny. Gratuluje wyboru. Dlatego nie dziwą mnie Twoje pytania dlaczego nie kociołek gazowy w każdym domu. Zresztą Twoje "doradzanie" też.

Oj tyle, bo musisz się jeszcze dużo nauczyć. Nie mam zamiaru Ci kolejny n-ty raz wszystkiego tłumaczyć i wyjaśniać.

Pa pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty w ogole nie masz polecia, o czym piszesz...

W rzeczonym domu sciana przed ociepleniem miala 44cm.

Chcesz ocieplić i dolozyc kolejne 20 ?

Ty zdajesz sobie sprawe, o ile mniej swiatla wpada do takiego domu ?

Ja uświadomie Ciebie znow - tak wlasnoe termomodernizuje sie takie domy.

Pokaz mi dom ze scianę 44cm, na ktorą kleja jeszcze 20cm styropianu.

 

Ale dobrze - policz proszę o ile spadnie zapotrzebowanie na cieplo takiego domu po dolozeniu tych kolejnych 8 cm ?

Ile bedzie kosztowac i kiedy sie zwroci ?

 

Dalej czekam na wyliczenia.

Jaka alternatywa dla gazu, zamiast wegla ?

Ile ma kosztowac instalacja produkujaca BIOGAZ dla domu 160m2 ?

 

Jaka jest kasa z dotacji na termomodernizacje? Ty sobie sprawdz progi dochodowe i procenty zwrotu kosztow.

Ocieplenie tego domu, mimo dotacji, kosztowalo 30tys zlotych. Instalacja gazu kolejnych 8.

Ilu ludzi (czesto emerytow) moze sobie na taki wydatek pozwolić ?

 

Mozesz podac konkretne rozwiazanie i wyliczyc koszty . Potrafisz, czy tylko trollujesz ogolnikami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty w ogole nie masz polecia, o czym piszesz...

W rzeczonym domu sciana przed ociepleniem miala 44cm.

Chcesz ocieplić i dolozyc kolejne 20 ?

Ty zdajesz sobie sprawe, o ile mniej swiatla wpada do takiego domu ?

Ja uświadomie Ciebie znow - tak wlasnoe termomodernizuje sie takie domy.

Pokaz mi dom ze scianę 44cm, na ktorą kleja jeszcze 20cm styropianu.

 

Ale dobrze - policz proszę o ile spadnie zapotrzebowanie na cieplo takiego domu po dolozeniu tych kolejnych 8 cm ?

Ile bedzie kosztowac i kiedy sie zwroci ?

 

Dalej czekam na wyliczenia.

Jaka alternatywa dla gazu, zamiast wegla ?

Ile ma kosztowac instalacja produkujaca BIOGAZ dla domu 160m2 ?

 

Jaka jest kasa z dotacji na termomodernizacje? Ty sobie sprawdz progi dochodowe i procenty zwrotu kosztow.

Ocieplenie tego domu, mimo dotacji, kosztowalo 30tys zlotych. Instalacja gazu kolejnych 8.

Ilu ludzi (czesto emerytow) moze sobie na taki wydatek pozwolić ?

 

Mozesz podac konkretne rozwiazanie i wyliczyc koszty . Potrafisz, czy tylko trollujesz ogolnikami ?

 

Męczysz. Masakra. .

Chłopie TERMOMODERNIZACJA. Wiesz co to jest? Tak jak pisałem ok 40-50% schodzimy ze zużycia energii i to nie są moje obliczenia, żeby nie było. Do tego OZE i jakie mamy zrzucie?

 

Zwrócić to się może np. kiepski obiad. Najwyższy czas zmienić myślenie. :bash: Widać jesteś w czasach "ery kamienia łupanego".

 

Chłopie Ty serio nic nie rozumiesz? Ile kosztuje nas wybudowanie gazportu, gaz rurek itp itd. Podasz koszty? Jakie koszty dla środowiska, ile kasy ucieka z kraju?

 

Emerytów to już teraz na ten gaz nie stać, a co dopiera w przyszłości.

 

Tak krótko, bo i tak pewnie nic to nie da.

 

To, że programy są kiepsko zrobione to przecież wiadome Zresztą w pseudo programie "czyste powetrze" można dostać kasę na ekogroch. To mają być programy? Nie tędy droga. Z biogazowni 3-4GW mamy luzik. Tam gdzie się nie da to używamy własnie tego gazu. W nowych domach zakaz kopalnych gazu też. Obowiązek OZE Kumasz dlaczego gaz ziemny to przeżytek.

Kasa jest na efektywność energetyczną. Tylko u nas w kraju nie ma. Ulatnia się. Inwestujemy w dobrą termomodernizację, taką jaka ma być. Razem z OZE przy "normalny" dofinansowaniu i wsparciu można to wszytko zrobić. No ale jak mamy takich niby młodych jak Ty tak myślących to nie ma co się dziwić, że tak to wygląda. Trzeba to wszystko tylko inaczej zorganizować. Nie dziwi mnie, że tacy jak Ty łykają to co im wciskają i wygląda to jak wygląda,

 

No, ale spalaj sobie ten "czysty zielony gaz". Emituj ogromne ilości CO2, zakupuj drzewa i dinusie, i udawaj, że nic się nie dzieje. Czepiaj się dalej innych nie będą lepszym od nich. Widać tak masz.

 

Pozdrawiam.

 

Nie rzucajcie pereł przed ....

 

 

Aha.

No bo umknęło. Gaz to nie OZE w UE. Im więcej będziemy go używać tym więcej kasiurki wyślemy za granice nie tylko za jego zakup. Także co zrobi wtedy dwóch emerytów na tych 160m2 jak ich nie będzie stać na ten gaz? Przemyśl dlaczego gaz to jest przeżytek.

Edytowane przez vvvv
aha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trollu, prosze o podanie kosztow.

Ile kosztuje termomodernizacja domu wg Twojego kryterium.

Jakii system proponujesz w zamian za węgiel, w obecnej rzeczywistosci ?

Ile bedzie kosztowala instalacja dla domu 160m2 o zapotrzebowaniu 12-15 tys kWh ?

 

Np tego biogazu ?

 

Jaka suma kosztow dla przystosowania gierkowki z lat 70 do ogrzewania jej tylko za pomoca OZE ?

 

Konkrety, chlopie, konkrety, bo poki co lejesz wode, a Twoje wywody przypominaja rozmowy "wszystkomogacych"... nad dwoma głębszymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vvvv

Znowu trollujesz.

Zacznij od siebie. Od likwidacji swojego pieca na pellet.

Pięknie nabijasz posty ale nic konstruktywnego nie podasz.

65% ogrzewania to piece na węgiel, 15 % to piece na drewno.

Każde z nich jest bardziej trujące niż spalanie gazu.

Krzyczysz jak najęty o gazie a nie wspominasz nic o węglu.

Trollujesz i nabijasz posty.

Edytowane przez d7d
uzupełnienie o "@vvvv"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trollu, prosze o podanie kosztow.

Ile kosztuje termomodernizacja domu wg Twojego kryterium.

Jakii system proponujesz w zamian za węgiel, w obecnej rzeczywistosci ?

Ile bedzie kosztowala instalacja dla domu 160m2 o zapotrzebowaniu 12-15 tys kWh ?

 

Np tego biogazu ?

 

Jaka suma kosztow dla przystosowania gierkowki z lat 70 do ogrzewania jej tylko za pomoca OZE ?

 

Konkrety, chlopie, konkrety, bo poki co lejesz wode, a Twoje wywody przypominaja rozmowy "wszystkomogacych"... nad dwoma głębszymi

 

No nic chłopie. Nie da się. Dalej nic nie rozumiesz. Truj dalej gazem i doradzaj. Tylko skomleć potrafisz. Emitujesz 10 razy więcej CO2 niż kominek czy pellet.

 

 

Znowu trollujesz.

Zacznij od siebie. Od likwidacji swojego pieca na pellet.

Pięknie nabijasz posty ale nic konstruktywnego nie podasz.

65% ogrzewania to piece na węgiel, 15 % to piece na drewno.

Każde z nich jest bardziej trujące niż spalanie gazu.

Krzyczysz jak najęty o gazie a nie wspominasz nic o węglu.

Trollujesz i nabijasz posty.

 

Chłopczyku pellet lepszy niż ten gaz co go masz. Trucicielu. Tak tak. Mniej szkodzi dla klimatu niż ten syfski gaz którego używasz.

Hi hi to ty jesteś wszędzie i narzekasz, że ci kreseczek nie przybyło. Nie masz nic a na wszystkim się znasz.

 

 

 

A może jednak - Róbcie kominki w domu ! Kominki na drewno - liściaste, odpowiednio suche.

 

Dokładnie. Do tego emitują 10 razy mniej CO2 do atmosfery niż spalanie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic chłopie. Nie da się. Dalej nic nie rozumiesz. Truj dalej gazem i doradzaj. Tylko skomleć potrafisz. Emitujesz 10 razy więcej CO2 niż kominek czy pellet.

 

 

 

 

Chłopczyku pellet lepszy niż ten gaz co go masz. Trucicielu. Tak tak. Mniej szkodzi dla klimatu niż ten syfski gaz którego używasz.

Hi hi to ty jesteś wszędzie i narzekasz, że ci kreseczek nie przybyło. Nie masz nic a na wszystkim się znasz.

 

 

 

 

 

Dokładnie. Do tego emitują 10 razy mniej CO2 do atmosfery niż spalanie gazu.

 

Wiesz nad czym się zastanawiam . czy gdyby w jakiś kosmiczny sposób udało się podłączyć gaz pod istniejąca już instalacje i jeszcze w jakiś drugi kosmiczny sposób zamienić wówczas paliwa czyli z drewna sezonowanego , liściastego o wilgotności mniejszej jak 20 % na gaz , to co by adwersarze powiedzieli? Na rękach by nas nosili czy coś.?http://psiakosc.com/emoty/emoty-4/smiech2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo umknęło. Gaz to nie OZE w UE. Im więcej będziemy go używać tym więcej kasiurki wyślemy za granice nie tylko za jego zakup. Także co zrobi wtedy dwóch emerytów na tych 160m2 jak ich nie będzie stać na ten gaz? Przemyśl dlaczego gaz to jest przeżytek.

No jakie źródło ciepła stać tych emerytów?

Pomyśl i daj odpowiedź chociaż możesz mieć z tym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...