Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poczytałem nieco wynurzeń zwolennika "czystego gazu" i ręce mi opadają, bo nie sądzę, ze tutaj na forum są zalogowane jakieś dzieci...

Nikt nie będzie Ci tłumaczył jak czysty jest gaz - zrób sobie po prostu eksperyment! Skoro jest tak czysty - puść przewód spalinowy do domu - po co w ogóle w takim razie przewody spalinowe do gazu??? Daję Ci godzinę życia w zależności od wielkości pomieszczenia. Pesudoekolodzy sprytnie ukrywają poziomy emisji szkodliwych związków z gazu, bo ...ktoś za to płaci.... Zerknij na stronki ekologiczne o emisji związków i porównaj jednostki jakie są w tych zestawieniach. W tabelkach podane są wartości szkodliwych substancji w odniesieniu do 1m3 gazu ( ok. 30MJ przy dobrym wietrze ) i ....UWAGA!!! - 1 TONY drewna ( ok. 13-16 MJ ), 1 TONY węgla kamiennego ( ok. 65 MJ ), 1 tony węgla brunatnego, itd... Przelicz to uzyskania równej wartości opałowej, to dopiero nieco się zdziwisz.

W Krakowie już mają efekty i teraz nie wiedzą jak się wycofać, bo tlenki azotów zrzucają na komunikację, a tutaj - tę ograniczyli, a poziom tych tlenków idzie w górę!!!! A od czegóż to????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem nieco wynurzeń zwolennika "czystego gazu" i ręce mi opadają, bo nie sądzę, ze tutaj na forum są zalogowane jakieś dzieci...

Nikt nie będzie Ci tłumaczył jak czysty jest gaz - zrób sobie po prostu eksperyment! Skoro jest tak czysty - puść przewód spalinowy do domu - po co w ogóle w takim razie przewody spalinowe do gazu??? Daję Ci godzinę życia w zależności od wielkości pomieszczenia. Pesudoekolodzy sprytnie ukrywają poziomy emisji szkodliwych związków z gazu, bo ...ktoś za to płaci.... Zerknij na stronki ekologiczne o emisji związków i porównaj jednostki jakie są w tych zestawieniach. W tabelkach podane są wartości szkodliwych substancji w odniesieniu do 1m3 gazu ( ok. 30MJ przy dobrym wietrze ) i ....UWAGA!!! - 1 TONY drewna ( ok. 13-16 MJ ), 1 TONY węgla kamiennego ( ok. 65 MJ ), 1 tony węgla brunatnego, itd... Przelicz to uzyskania równej wartości opałowej, to dopiero nieco się zdziwisz.

W Krakowie już mają efekty i teraz nie wiedzą jak się wycofać, bo tlenki azotów zrzucają na komunikację, a tutaj - tę ograniczyli, a poziom tych tlenków idzie w górę!!!! A od czegóż to????

 

Oni tego nie zrozumieją. Nie da rady. Wciskają wszędzie, że gaz "to czyste" paliwo. Do tego odnawialne, tylko tak dłużej. Łykają to jak bociek żaby. Jak to jeden z kol. tutaj napisał "Naiwnych nie sieją..."

 

Nie tylko Kraków. Wrocław też. Na Dolnym Śląsku jeszcze często zaciąga syf od szwabów jak spalą ten ruski czysty ekologiczny gaz.

 

Zresztą pisałem już o tym.

 

We Wrocławiu w tym roku przekroczony już został kilkakrotnie poziom O3 8h i chyba został wykorzystany limit na ten rok. No to mamy "pozytywne" efekty programów "Kociołek gazowy w każdym domu i mieszkaniu", gdzie w samym Wrocku to coś chyba 4 tyś piecyków dołożono. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem nieco wynurzeń zwolennika "czystego gazu" i ręce mi opadają, bo nie sądzę, ze tutaj na forum są zalogowane jakieś dzieci...

Nikt nie będzie Ci tłumaczył jak czysty jest gaz - zrób sobie po prostu eksperyment! Skoro jest tak czysty - puść przewód spalinowy do domu - po co w ogóle w takim razie przewody spalinowe do gazu??? Daję Ci godzinę życia w zależności od wielkości pomieszczenia. Pesudoekolodzy sprytnie ukrywają poziomy emisji szkodliwych związków z gazu, bo ...ktoś za to płaci.... ?

Zwolenniku czystego i ekologicznego spalania drewna

Zrób prosty eksperyment - puść przewód dymowy od kominka do domu - po co w ogóle w takim razie przewody spalinowe do czystego i ekologicznego spalania drewna w kominkach ???

Podaj te ilości zanieczyszczeń w przeliczeniu na MJ dla każdego paliwa - drewno, gaz, węgiel kamienny, węgiel brunatny.

 

W nawiązaniu do twojego wpisu dotyczącego czystości spalania drewna w porównaniu do czystości spalania gazu ziemnego

"... sądzę, ze tutaj na forum są zalogowane jakieś dzieci ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na stronki ekologiczne o emisji związków i porównaj jednostki jakie są w tych zestawieniach. W tabelkach podane są wartości szkodliwych substancji w odniesieniu do 1m3 gazu ( ok. 30MJ przy dobrym wietrze ) i ....

UWAGA!!! -

1 TONY drewna ( ok. 13-16 MJ ),

1 TONY węgla kamiennego ( ok. 65 MJ ),

1 tony węgla brunatnego, itd...

Przelicz to uzyskania równej wartości opałowej, to dopiero nieco się zdziwisz.

Bardzo się zdziwiłem :D

"... sądzę, ze tutaj na forum są zalogowane jakieś dzieci które nie zdały do kolejne klasy ..."

A może to jest ten sam "nadawca" który nie odróżnia jednostek?

Poprzednio mylił gramy z kilogramami a teraz kilogramy a tonami ... i MJ z KJ i GJ

Edytowane przez d7d
poprawa - dotyczy cytowania wpisu @Pablocas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vvvv - spalenie drewna jest bardziej czyste niż spalanie gazu ziemnego?

 

Niech będzie że spalanie gazu ziemnego jest czystsze(tylko co z tymi wszystkimi dodatkami w nim zawartymi:-?) . Idąc tym tokiem rozumowania kolega energii elektrycznej też nie powinien używać biorąc pod uwagę, że znaczna jej część jest pozyskiwana w elektrociepłowniach. No ale nie liczy się najwyraźniej źródło bo to nie on jest za to odpowiedzialny. W końcu prąd jest z gniazdka :rolleyes:. A grilla albo ognisko kolega kiedyś palił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie że spalanie gazu ziemnego jest czystsze(tylko co z tymi wszystkimi dodatkami w nim zawartymi:-?) . Idąc tym tokiem rozumowania kolega energii elektrycznej też nie powinien używać biorąc pod uwagę, że znaczna jej część jest pozyskiwana w elektrociepłowniach. No ale nie liczy się najwyraźniej źródło bo to nie on jest za to odpowiedzialny. W końcu prąd jest z gniazdka :rolleyes:. A grilla albo ognisko kolega kiedyś palił?

 

:jawdrop:

Czytać ze zrozumieniem koleżanka umie?

 

A co ma grill albo ognisko do tego? Grill to takie hamerykańskie. :p Ogniska palę cały czas i będzie jeszcze więcej. Buduję piec chlebowy. :D

 

Aha a co do prądu to se ciepełko i prąd kręce i magazynuje ile się da. Reszta do sieci. :)

Edytowane przez vvvv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop:

Czytać ze zrozumieniem koleżanka umie?

 

A co ma grill albo ognisko do tego? Grill to takie hamerykańskie. :p Ogniska palę cały czas i będzie jeszcze więcej. Buduję piec chlebowy. :D

 

Aha a co do prądu to se ciepełko i prąd kręce i magazynuje ile się da. Reszta do sieci. :)

 

Oj chyba coś źle mnie kolega chyba zrozumiał. Pisałam do kolegi d7d(i jego cytowałam a to on użył w swojej wypowiedzi Twojego nicku) bo to on uważa, że spalanie drewna/węgla jest złe a gaz cacy. Ja kominek będę właśnie montować. Ogniska też palę a piec chlebowy opalany drewnem użytkuje cały czas i polecam.

Edytowane przez MaryJane88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni tego nie zrozumieją. Nie da rady. Wciskają wszędzie, że gaz "to czyste" paliwo. Do tego odnawialne, tylko tak dłużej. Łykają to jak bociek żaby. Jak to jeden z kol. tutaj napisał "Naiwnych nie sieją..."

 

Nie tylko Kraków. Wrocław też. Na Dolnym Śląsku jeszcze często zaciąga syf od szwabów jak spalą ten ruski czysty ekologiczny gaz.

 

Zresztą pisałem już o tym.

 

Widzę ,że walczysz jak możesz.Argumenty ich przerastają? .Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że walczysz jak możesz.Argumenty ich przerastają? .Pzdr.

Chcesz sie przypochlebić koledze @vvvv to nie serwuj takich glodnych kawałków, tylko odcinaj kocioł gazowy, bo jak sie pochwalisz, ile m3 gazu ci schodzi co roku, to jego spojówki na bank to odczują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sie przypochlebić koledze @vvvv to nie serwuj takich glodnych kawałków, tylko odcinaj kocioł gazowy, bo jak sie pochwalisz, ile m3 gazu ci schodzi co roku, to jego spojówki na bank to odczują...

 

Chciałbym cie nazwać po imieniu ale szkoda mi ciebie i banana. Te twoje prymitywne odpowiedzi świadczą tylko o tym jaki poziom dyskusji reprezentujesz.Wszedłem na chwile w wątek by człowiekowi odpowiedzieć , a ty jak zwykle jak nadworny troll wzniecasz zadymę .G ci do tego trollu co zrobię.Z wami to po ludzku nawet już nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sie przypochlebić koledze @vvvv to nie serwuj takich glodnych kawałków, tylko odcinaj kocioł gazowy, bo jak sie pochwalisz, ile m3 gazu ci schodzi co roku, to jego spojówki na bank to odczują...

 

Oj oj boli, boli kolegę. Zresztą niech cię o to główka nie boli. Moje. Radzę sobie. Gorzej z tymi w Krakowie i we Wrocku. Zresztą nie tylko tam będzie problem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym cie nazwać po imieniu ale szkoda mi ciebie i banana. Te twoje prymitywne odpowiedzi świadczą tylko o tym jaki poziom dyskusji reprezentujesz.Wszedłem na chwile w wątek by człowiekowi odpowiedzieć , a ty jak zwykle jak nadworny troll wzniecasz zadymę .G ci do tego trollu co zrobię.Z wami to po ludzku nawet już nie można.

 

Brawo.

No uważaj bo to sam wiesz jak jest. CP nazywa innych "forumowym idiotą" i nic. Także trzeba uważać.

Ja myślę, że oni leczą tutaj swoje kompleksy i frustracje. Zresztą tak jak hamerykański kukarzyk CP i pusty WP.

 

Zresztą nie ma co. Ja sobie szykuję drewienko do spopielania na przyszłe lata, bo się miejsce w drewutni zrobiło. Zresztą muszę ją rozbudować, bo piecyk chlebowy będzie. Na drewienko oczywiście. Oj będzie fajnie. :D

Trzymaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym cie nazwać po imieniu ale szkoda mi ciebie i banana. Te twoje prymitywne odpowiedzi świadczą tylko o tym jaki poziom dyskusji reprezentujesz.Wszedłem na chwile w wątek by człowiekowi odpowiedzieć , a ty jak zwykle jak nadworny troll wzniecasz zadymę .G ci do tego trollu co zrobię.Z wami to po ludzku nawet już nie można.

 

Przeciez tylko fakty stwierdzam.

I pokazuję hipokryzję @vvvv, dla ktorego (prawie) kazdy gaziaz to "syfiarz", choc akurat Tobie, ktory spalasz 2-3r-zy wiecej gazu czołobitnie "klakieruje"

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tylko fakty stwierdzam.

I pokazuję hipokryzję @vvvv, dla ktorego (prawie) kazdy gaziaz to "syfiarz", choc akurat Tobie, ktory spalasz 2-3r-zy wiecej gazu czołobitnie "klakieruje"

:lol:

 

Tylko Ty dalej nic nie rozumiesz, nic dziwnego. Chłopie napierdzielasz na kominki, a sam spalasz "czyste zielone paliwo" tzw gazem. ziemny. No i odnawialne. Fakt oczywiście wiedziałeś o tym wcześnie. Gówno wiedziałeś, ale jak sam napisałeś "naiwnych nie sieją". :stirthepot:

Tyle, bo i tak nie zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo.

No uważaj bo to sam wiesz jak jest. CP nazywa innych "forumowym idiotą" i nic. Także trzeba uważać.

Ja myślę, że oni leczą tutaj swoje kompleksy i frustracje. Zresztą tak jak hamerykański kukarzyk CP i pusty WP.

 

Zresztą nie ma co. Ja sobie szykuję drewienko do spopielania na przyszłe lata, bo się miejsce w drewutni zrobiło. Zresztą muszę ją rozbudować, bo piecyk chlebowy będzie. Na drewienko oczywiście. Oj będzie fajnie. :D

Trzymaj się.

 

Nie mogę tego zrozumieć. Wchodzę na chwile by przywitać się pytaniem j/w , a on od razu z grubej rury mnie traktuje. Gó....wno za przeproszeniem go to powinno obchodzić co jak i ewentualnie ile spalam gazu.(zresztą bardzo by się zdziwił gdyby takie zestawienie zobaczył). Jak napisałeś wyżej trzeba potrafić zestawić to w jedno i nie napierdzielać na "kominkowców" , którzy popalają sobie drewienkiem sezonowanym.Tyle było tu eksperymentów świadczących za drewnem , to nie znajdzie się................ " jest nas dwóch to we wątku zrobim ruch, kto się chce tu przypodobać mówmy razem ,że gaz ziemny to ozdoba i jak trwoga to do Boga ."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj, chętnie zobaczę (tylko uważaj, bo możesz klakiera stracić, jak do to niego dojdzie )

:lol: :lol:

 

Rżniesz głu.....Powiedziałem żeś troll i szukasz zadymy.Co dawaj. Jesteś żałosnym trollem.Człowieku powinni cie olać i dać sobie z tobą spokój. Dyskutanta szukasz bo cie mają gdzieś.Szukasz zadymy afery kolejnej.Wiesz jaki to topik.Ma rację vvvv ale ty ciężki jesteś w pojmowaniu zagadnień.Nie potrafisz łączyć faktów tylko napierasz ze swoją ideologią i wszczynasz swoimi inwektywami niepotrzebną ,kolejną awanturę.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pokazuję hipokryzję co poniektórych...

Co to jednych wyzywają od "syfiarzy", a innymi się miziają, mimo, że spalają 2x więcej paliwa gazowego :)

 

Akurat do Ciebie pretensji nie mam - jeśli uważasz, że spalasz drewno czysto, to gaz tym bardziej :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...