Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

Rżniesz głu.....Powiedziałem żeś troll i szukasz zadymy.Co dawaj. Jesteś żałosnym trollem.Człowieku powinni cie olać i dać sobie z tobą spokój. Dyskutanta szukasz bo cie mają gdzieś.Szukasz zadymy afery kolejnej.Wiesz jaki to topik.Ma rację vvvv ale ty ciężki jesteś w pojmowaniu zagadnień.Nie potrafisz łączyć faktów tylko napierasz ze swoją ideologią i wszczynasz swoimi inwektywami niepotrzebną ,kolejną awanturę.

 

Brawo. Trafiłeś. Już wszyscy się tutaj na nim poznali. Przecież on ma wszytko naj i tylko kpić z innych potrafi. Dokładnie typowy troll i zadymiarz no i kablarz do tego. Wielu się pod tym co napisałeś podpisze. Brawo. Oczywiście nie ma nic już do napisania o kominkach. Może dotarło do niego co nie co. :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po prostu pokazuję hipokryzję co poniektórych...

Szkoda, że swojej nie widzisz. Zresztą nie tylko tego.

 

Co to jednych wyzywają od "syfiarzy", a innymi się miziają, mimo, że spalają 2x więcej paliwa gazowego :)

 

Akurat do Ciebie pretensji nie mam - jeśli uważasz, że spalasz drewno czysto, to gaz tym bardziej :) :) :) :)

 

 

Tu Cię boli. Trzeba było myśleć i douczyć się, a nie wredna jazda na kominki i ich użytkowników. To teraz już można spalać drewno czysto? No brawo. Jak Ci udowodniłem wiele rzeczy to inaczej śpiewasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Cię boli. Trzeba było myśleć i douczyć się, a nie wredna jazda na kominki i ich użytkowników. To teraz już można spalać drewno czysto? No brawo. Jak Ci udowodniłem wiele rzeczy to inaczej śpiewasz.

 

Osoba, ktora sama siebie okresla mianem glupka, a w obliczeniach myli gramy z kilogramami niewiele jest mi w stanie udowodnic....

W koncu to ja podalem ci dane tabelaryczne, fakt - popelnilem bład, ze nie przeliczylem ci od razu emiscji na 1MWh, naiwnie sadzac, ze sobie dasz rade sam :)

 

Twoja tworczośc jest w stanie tylko mnie rozbawic, co zreszta nieustannie czynisz ;)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ktora strone mam go odgiac ?

;)

 

Odezwal sie nastepny spalacz gazu - zaraz @vvvv powie Tobie, kim jestes :) :)

 

Potwierdzasz to co wielokrotnie pisałem, że nic nie kumasz. Lepiej udawać mądrego, niż napisać coś i rozwiać wszystkie wątpliwości. :D

 

No przeczytaj post wyżej. Tylko tak ze zrozumieniem.

 

 

Osoba, ktora sama siebie okresla mianem glupka, a w obliczeniach myli gramy z kilogramami niewiele jest mi w stanie udowodnic....

W koncu to ja podalem ci dane tabelaryczne, fakt - popelnilem bład, ze nie przeliczylem ci od razu emiscji na 1MWh, naiwnie sadzac, ze sobie dasz rade sam :)

 

Twoja tworczośc jest w stanie tylko mnie rozbawic, co zreszta nieustannie czynisz ;)

 

A rozbawić? No cieszę się. A te pretensje do kogo masz? Hi hi, No patrz, ja myślałem, że zakumałeś o co z tym głupkiem chodzi, ale widać też nie. Trudno. Ja na tym forum nic nie muszę. Ty się strasznie spinasz , a wychodzi Ci jak wychodzi. :wiggle: Ty mi podałeś? :jawdrop: Już Ci pisałem jakbyś wiedział o co chodzi to by cię tu i w innym wątku nie było .

Nie czekaj Ty tak masz, że się wszystkich czepiasz. Wszystkich.

Zresztą nie mam zamiaru się z Tobą przepychał, bo z koniem się nie będę kopał. No leć teraz do moderatorów.

 

Napiszesz coś o kominkach, czy dalej będziesz robił tutaj burdel,

 

:popcorn:

 

Ja też "lubię" to forum.

Szczególnie pseudo omnibusów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie napisales cos rozsadnegp. Wróc do dyskusji, jak ogarniesz podstawy matematyki, zeby w dyskusji o emisjach miec coś wartościowego do dodania...

 

Ja potrafię w przeciwstawienie do Ciebie, :lol2:

Nie ma o czym z Tobą dyskutować, bo i tak niczego nie kumasz. Logicznie to Ty kompletnie nie umiesz myśleć.

 

O kominkach dalej nic. No typowy troll. @NS maił rację. Tylko zadymy umiesz robić jak np. z Jaśkiem. Zresztą nie tylko.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, 1kg to 1000g

Poki tego nie opanujesz i nie wstawisz poprawnie do obliczen, nie mamy o czym gadać

 

A kumam. Spoko są dane gdzie nie trzeba wykonywać obliczeń. :p

Faktycznie dopóki nie nauczysz się myśleć logicznie i rozumieć rzeczywistości oraz nie poznasz podstawowych zasad jak funkcjonuje środowisko to nie ma o czym pisać. Gadać tym bardziej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kumam. Spoko są dane gdzie nie trzeba wykonywać obliczeń. :p

 

Trzeba jeszcze tylko posiadać umiejetność ich analizy, a to już ciebie boli :):)

Dobra, nudzisz...

Podlizuj się tu nadal kolegom z kominkowego TWA, przepuszczajacym przez kocioł 1000m3 gazu na seson, jak nie wiecej....

Plus to, zo z kominka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze tylko posiadać umiejetność ich analizy, a to już ciebie boli :):)

Dobra, nudzisz...

Podlizuj się tu nadal kolegom z kominkowego TWA, przepuszczajacym przez kocioł 1000m3 gazu na seson, jak nie wiecej....

Plus to, zo z kominka...

 

Z zadymy - awantury przechodzisz już w pomówienia. To już nie trollowanie .Widzisz li tylko czubek swojego nosa. Wiesz wszystko to co mamy w swoich domostwach.Znasz wyliczenia. Jeszcze sobie zoo z kominka robisz:D .Już nawet żenujący nie jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na wiek, wielkość twojego fomu i dośc skromne jak na obecne standardy ocieplenie przyjalem taka wartośc.

Oczywiscie mozesz m3 gazu oszczedzic za pomoca kotlowni w salonie.

 

Używasz nazewnictwa ,którego nie rozumiesz. Fom. Twoja już płytkość jest zatrważająca.Może to już choroba. To niebezpieczne zjawiska na forach.Nadal nic nie zrozumiałeś.Troll to już za mało.Mam kominek i mieć będę. Zim już nie ma mroźnych ,ale przyjemność palenia w kominku sezonowanym drewnem nie zaginie.Wbij sobie w ten swój łebek ,że gaz to gaz, prąd to prąd , a kominek na drewno itp. to drewno. Temat o kominkach i drewnie w nich palonym. Wchodzę z trollem w dyskusję. To niebywałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz nazewnictwa ,którego nie rozumiesz. Fom. Twoja już płytkość jest zatrważająca.Może to już choroba. To niebezpieczne zjawiska na forach.Nadal nic nie zrozumiałeś.Troll to już za mało.Mam kominek i mieć będę. Zim już nie ma mroźnych ,ale przyjemność palenia w kominku sezonowanym drewnem nie zaginie.Wbij sobie w ten swój łebek ,że gaz to gaz, prąd to prąd , a kominek na drewno itp. to drewno. Temat o kominkach i drewnie w nich palonym. Wchodzę z trollem w dyskusję. To niebywałe.

 

Daj spokój. Nie karm trolla. Jakby coś kumał to by go tu nie było. Tu i w innym wątku też. Leczy swoje frustracje. Zresztą chyba sam się kiedyś ogrzewał kominkiem, a potem w nowym domu zrobił se kominek i jeszcze innym doradzał, żeby robili, a teraz trolluje. Niech stąd spada.

 

Wyciąłem w tamtym tygodniu orzecha, miał być na jakieś mebelki, ale niestety się nie nada. Paliłeś kiedyś orzechem? Będzie dobry do palenia? Ja nigdy. Zawsze coś z niego robiłem. Tego pociąłem i przygotowałem na sezonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie nigdy nie musialem ogrzewac sie kominkiem.

Zawsze bezobslugowo. Choc nie ukrywam, ze kiedys w kominku lubilem zapalic, i nie sadzilem ze mi ta przyjemnosc przejdzie.

Pare lat temu kupilem 3mp drewna i jeszcze mi metr zostal. Moze za 10lat zniknie, biorac pod uwage, ze nie chce mi sie odlapac skrzynki :)

Ogolnie kominek w nowym domu nie ma sensu.

Nikomu nie doradzalem zeby ogrzewal dom kominkiem, ale to nie pierwsze lgrarstwo @vvvv

 

Frustracji nie leczę, gdzyc.... ich nie posiadam :)

 

Ile to niktus tego gazu spalasz ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie nigdy nie musialem ogrzewac sie kominkiem.

Zawsze bezobslugowo. Choc nie ukrywam, ze kiedys w kominku lubilem zapalic, i nie sadzilem ze mi ta przyjemnosc przejdzie.

Pare lat temu kupilem 3mp drewna i jeszcze mi metr zostal. Moze za 10lat zniknie, biorac pod uwage, ze nie chce mi sie odlapac skrzynki :)

Ogolnie kominek w nowym domu nie ma sensu.

Nikomu nie doradzalem zeby ogrzewal dom kominkiem, ale to nie pierwsze lgrarstwo @vvvv

 

Frustracji nie leczę, gdzyc.... ich nie posiadam :)

 

Ile to niktus tego gazu spalasz ?

 

:lol2::lol2:

 

. Co do paliw stałych - rozważałem ( i w dalszym ciągu biorę pod uwagę to jako alternatywę) tylko pellet. ...

Do tego kominek z DGP, który w trakcie weekendów trochę ciepła do bilansu doda

 

No i przejściowy.

 

Witam sie w dzienniku. .

Co do punktu trzeciego, to moim zdaniem bład. Oczywiście zależy jeszcze, co rozumiesz pod pojęciem "dobra", a co pod pojeciem "przecietna" izolacja.

Dla Twoich warunków, wolałbym idealnie ocieplić dom, a grzać za pomoca zastawu podlogówka + grzałka + bufor, do tego jeszcze jakis klimatyrator z funkcją grzania. Kominek - jakieś 5-8kW, byc może z dwiema nitkami DGP do najdalszych pomieszczeń.

 

Kominek z DGP to do czego? Do chłodzenia? :D

 

Nie jestem, co prawda zwolennikiem gazu,

Polecam udanie się do specjalisty.

Tyle, bo i tak to nic nie da. Ja sobie mogę pisać różnie rzeczy, ale Ty. Daj spokój i przestań się już błaźnić.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, wiele rzeczy sie zmienia po przejsciu z etepu koncepcji do zamieszkania.

A akurat te posty to z okresu, kiedy jeszcze nie mieszkalem.

Nie wstydze sie ich, bo kazd uczy sie na błedach.

Oczywiscie moglbym, tak jak Ty zmienic nick, uciekajac od tego, co pisalem w przeszlosci, ale nie mam problemu z tym, ze jednak z biegiem czasu zmieniłem zdanie i skreslilem pewne nietrafione rozwiązania - jak np kominek

 

Teraz sam smieje sie z tego, ze moglem rozwazac pellet :)

Na koncu został gaz i PC, zadecydowaly kwestie finansowe.

 

Na szczescie po wybudowaniu, zamieszkaniu przynajmniej dwoch budujacych odwiodlem od wyrzucania środków na spalarke drewna w salonie.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, wiele rzeczy sie zmienia po przejsciu z etepu koncepcji do zamieszkania.

A akurat te posty to z okresu, kiedy jeszcze nie mieszkalem.

Nie wstydze sie ich, bo kazd uczy sie na błedach.

Oczywiscie moglbym, tak jak Ty zmienic nick, uciekajac od tego, co pisalem w przeszlosci, ale nie mam problemu z tym, ze jednak z biegiem czasu zmieniłem zdanie i skreslilem pewne nietrafione rozwiązania - jak np kominek

 

Teraz sam smieje sie z tego, ze moglem rozwazac pellet :)

Na koncu został gaz i PC, zadecydowaly kwestie finansowe.

 

Na szczescie po wybudowaniu, zamieszkaniu przynajmniej dwoch budujacych odwiodlem od wyrzucania środków na spalarke drewna w salonie.

 

Tu nie chodzi o pellet.

No to tak ostatni raz. Chociaż i tak to nic nie dam, bo kompletnie nic nie kumasz.

 

Nikomu nie doradzalem zeby ogrzewal dom kominkiem, ale to nie pierwsze lgrarstwo @vvvv

 

Dla Twoich warunków, wolałbym idealnie ocieplić dom, a grzać za pomoca zastawu podlogówka + grzałka + bufor, do tego jeszcze jakis klimatyrator z funkcją grzania. Kominek - jakieś 5-8kW, byc może z dwiema nitkami DGP do najdalszych pomieszczeń.

 

Po pierwsze - będzie jednak gaz. Nie jestem, co prawda zwolennikiem gazu, ale to jednak bardziej racjonalne rozwiązanie, niż powietrzna pompa ciepła.

Zdecydowały niższe koszty inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...