Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tu nie chodzi o pellet.

No to tak ostatni raz. Chociaż i tak to nic nie dam, bo kompletnie nic nie kumasz.

 

Ty masz jakis problem z czytaniem ze zrozumieniem...

Przeciez napisalem wyraźnie

Po pierwsze - będzie jednak gaz. Nie jestem, co prawda zwolennikiem gazu, ale to jednak bardziej racjonalne rozwiązanie, niż powietrzna pompa ciepła.

Zdecydowały niższe koszty inwestycji.

 

Czego Ty tutaj nie rozumiesz ? Wolalbym PC, ale z uwagi na to, ze nieuczciwy dealer okien oszukal mnie na 20tys wybralem gaz, bo platnosc rozkłada się etapami.

Nic do PC nie mam, w mojej hierarchii PC>gaz a gaz>paliwa stałe

No i zawsze moge na pompę przejsc, mam 100% podlogówki :)

 

A dlaczego chcesz zamienic teraz pellet z OZE na pompe i prad z wegla ?

Dlaczego nie montowałeś pompy od razu ?

 

Kaizenowi doradzalem zestaw bufor plus klima, jako glowne zrodło ciepła. Kominek i tak mial w planach, poraadzilem mu tylko, zeby z moca nie przeholował.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jam mapytanie jak poprawić sprawność spalania w kominku? Aby wydusić z niego jak najtańszą kWh?

 

Wytargać z pobliskiego lasu te gałęzie co pospadały po huraganach :D Ostatnio sąsiedzi wlekli coś takiego :D

 

U mnie już przywieźli wkład kominkowy i kamień na obudowę. Pod koniec września wchodzą z robotą :D Akurat na jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, wiele rzeczy sie zmienia po przejsciu z etepu koncepcji do zamieszkania.

A akurat te posty to z okresu, kiedy jeszcze nie mieszkalem.

Nie wstydze sie ich, bo kazd uczy sie na błedach.

Oczywiscie moglbym, tak jak Ty zmienic nick, uciekajac od tego, co pisalem w przeszlosci, ale nie mam problemu z tym, ze jednak z biegiem czasu zmieniłem zdanie i skreslilem pewne nietrafione rozwiązania - jak np kominek

 

Teraz sam smieje sie z tego, ze moglem rozwazac pellet :)

Na koncu został gaz i PC, zadecydowaly kwestie finansowe.

 

Na szczescie po wybudowaniu, zamieszkaniu przynajmniej dwoch budujacych odwiodlem od wyrzucania środków na spalarke drewna w salonie.

 

Nic dziwnego ,że nie rozumiesz już nic.Śmiejesz się sam z siebie. Posty kiedy nie mieszkałeś ,a brałeś udział w dyskusji świadczą tylko o twojej niewiedzy i szukaniu awantury. Zmieniłeś po błędach w budowaniu pogląd z niefortunnych rozwiązań na te nietrafione.Komiczne to trochę. Widzisz już jak to jest ja się coś palnie i nie ma nikogo w odsieczy.Kompromitacja , a jak widzisz ludziska kominki w salonach maja i drewienko sezonują i nowe kominki budują , a ty co nic, null.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam, niestety, kominek i wysezonowane 4-letnie drewno bukowe, ale jakoś nie czuje potrzeby sie z tym obnosić ;)

Pochwalisz sie wreszcie sympatycznemu koledze @vvvv ile to gazu przepuszczasz, czy boisz sie, ze przestanie Ci kadzić ?

 

:)

 

I napisze raz jeszcze - tak, jako budujacy blokers z wielkiej plyty sadzilem, ze kominek w domu to rzecz przydatna, wręcz konieczna, (to byl tzw "owczy pęd") teraz, po 4 latach od zamieszkania twierdze cos wręcz przeciwnego.

Sam sobie oceń, która opinia jest bardziej wiarygodna

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam, niestety, kominek i wysezonowane 4-letnie drewno bukowe, ale jakoś nie czuje potrzeby sie z tym obnosić ;)

Pochwalisz sie wreszcie sympatycznemu koledze @vvvv ile to gazu przepuszczasz, czy boisz sie, ze przestanie Ci kadzić ?

 

:)

 

I napisze raz jeszcze - tak, jako budujacy blokers z wielkiej plyty sadzilem, ze kominek w domu to rzecz przydatna, wręcz konieczna, (to byl tzw "owczy pęd") teraz, po 4 latach od zamieszkania twierdze cos wręcz przeciwnego.

Sam sobie oceń, która opinia jest bardziej wiarygodna

 

Powiedz mi jak troll może być wiarygodny. No powiedz.Popatrz ilu masz tu przeciwników. Skaczesz głupkowato z tematu na tema t i zadajesz równie głupkowate pytania w wątku o kominkach. Powiedz ,że to nie jest normalne.Żeby kogoś oceniać musi być wiarygodnym , a ty kim jesteś? No i te twoje niepotrzebne ideologie , niemerytoryczne wypociny.Żal mi ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak troll może być wiarygodny. No powiedz.Popatrz ilu masz tu przeciwników.

Ze dwoch ?

Trzech ?

 

Przy czym, jakbym mial wziąć tylko tych merytorycznych, potrafiacych skladnie pisać, argumentowac, a przy tym liczyc, to nie wiem, czy jednego bym sie doliczył...

Widze, ze unikasz tematu gazu... no, ale to faktycznie nie na temat, wiec zapraszam tutaj:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?48844-Ile-gazu-posz%C5%82o-Wam-juz-w-tym-sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze dwoch ?

Trzech ?

 

Przy czym, jakbym mial wziąć tylko tych merytorycznych, potrafiacych skladnie pisać, argumentowac, a przy tym liczyc, to nie wiem, czy jednego bym sie doliczył...

Widze, ze unikasz tematu gazu... no, ale to faktycznie nie na temat, wiec zapraszam tutaj:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?48844-Ile-gazu-posz%C5%82o-Wam-juz-w-tym-sezonie

 

Wybacz ale te tematy w ogóle mnie nie interesują tym bardziej twoje zaproszenie.Natomiast kominki i cała otoczka w około nich jak najbardziej.Nie zapraszaj w temacie kominkowym do innego tematu nie wiem po co naginasz się i prężysz.Taki trochę troll narcyzek jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak troll może być wiarygodny. No powiedz.Popatrz ilu masz tu przeciwników. Skaczesz głupkowato z tematu na tema t i zadajesz równie głupkowate pytania w wątku o kominkach. Powiedz ,że to nie jest normalne.Żeby kogoś oceniać musi być wiarygodnym , a ty kim jesteś? No i te twoje niepotrzebne ideologie , niemerytoryczne wypociny.Żal mi ciebie.

Daj spokój. Szkoda czasu na trolla.

Doradzał DGP, a potem odwraca kota ogonem.

Leczy frustracje.

Fajnie, że ludzie jeszcze instalują kominki, ale im nic nie napisze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mas racje, w sumie strata na was czasu.

Jeszcze tylko dobra rada - nie wygadaj sie czasem przed @vvvv z tym gazem, bo przestanie ci przypochlebiac, a byc moze i od trucicieli, czy innych syfiarzy wyzwie :) :) :bye:

 

Wreszcie zrozumiałeś.Jeszcze raz ci powtórzę na koniec bo słuszną podjąłeś decyzję.Rozdziel to jak proponował vvvv iż kominki i spalanie w nich drewna to zupełnie inny czystszy proces od spalania gazu . Inny i tu omawiany konkretnie w tym topiku.Jak sama nazwa mówi róbcie kominki t/z ,że uczestniczą w niej ludzie którzy mają praktykę by namawiać do tego procederu lub przesłanki które świadczą za tym urządzeniem.Zobacz jaka jest złość ironiczna w twoich postach.Bez argumentów ma mnie wyzywać od syfiarzy - trucicieli itd. Dlaczego? Tak jak ty? O gazie mogę z nim dyskutować tylko powiedz po co? Mam to zło konieczne i gdyby była taka opcja, już teraz z wszelką świadomością wyzbyłbym się tego.Drewna mam na ło cho cho i będę go gromadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdziel to jak proponował vvvv iż kominki i spalanie w nich drewna to zupełnie inny czystszy proces od spalania gazu .
:-) Chłopie żeś odleciał! Co Ty palisz? I nie o gatunek drewna tu pytam :-)

 

Ludzie mają w domach otwarte paleniska gazowe. Nazywa się to kuchnia gazowa. Możesz gotować na tym 4 gary bigosu przez pół dnia i jeśli wentylacja działa poprawnie to nawet tego nie odczujesz. Zrób to samo z drewnem :-). Zrób se palenisko z drewnem w domu bez kominka, bez komina, czysciutkiego dymu pozbywaj się tylko poprzez wentylacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz nazewnictwa ,którego nie rozumiesz. Fom. Twoja już płytkość jest zatrważająca.Może to już choroba. To niebezpieczne zjawiska na forach.Nadal nic nie zrozumiałeś.Troll to już za mało.Mam kominek i mieć będę. Zim już nie ma mroźnych ,ale przyjemność palenia w kominku sezonowanym drewnem nie zaginie.Wbij sobie w ten swój łebek ,że gaz to gaz, prąd to prąd , a kominek na drewno itp. to drewno. Temat o kominkach i drewnie w nich palonym. Wchodzę z trollem w dyskusję. To niebywałe.

Przecież Ty nie dyskutujesz. W tym poscie czepiłeś się oczywistej literówki, wyzwałeś od troli i napisałeś parę linijek oczywistości pokroju typu że w kominku spala się drewno.

Jeśli to dla Ciebie jest merytoryczna dyskusja......

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ludzie jeszcze instalują kominki, ale im nic nie napisze. ;)

Coraz mniej na szczęście obserwująć moją zabudowującą się okolice :-) I to cieszy, że ludzie potrafią myśleć, planować oraz, że biorą odpowiedzialność za coś więcej niż swoje prymitywne przyzwyczajenia do gapienia się w ogień i wdychania smrodu.

Liczę na to, że dożyje czasów. gdy palenie w kominku będzie postrzegane jak obciach, coś pokroju szmaba z dziurą.

Edytowane przez Jastrząb
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...