Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zgubiłem się jako czytacz poboczny.

Celem finalnym jest dowiedzenie ilości NOx drewno vs gaz?

Czy też finalnie ma byc dowiedzione, że powinien istnieć zakaz posiadania kominków?

Zakaz kominków byłby sensowny dla wielu czytaczy głównych...zważywszy na to jak ich kominki męczą....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgubiłem się jako czytacz poboczny.

Celem finalnym jest dowiedzenie ilości NOx drewno vs gaz?

Czy też finalnie ma byc dowiedzione, że powinien istnieć zakaz posiadania kominków?

Tematem przewodnim dyskusji z vvvv było stwierdzenie czy większa emisja NOx jest z nowoczesnych kominków na drewno czy z nowoczesnych kotłów gazowych (w domyśle kondensacyjnych).

Dyskusja dotyczyła tylko i wyłącznie dowiedzenia ilości Nox drewno vs gaz.

 

vvvv twierdził, że większa emisja NOx jest z kotłów gazowych a ja twierdziłem że wielokrotnie większa emisja jest z kominków na drewno.

Porównywałem kominki spełniające Ekoprojekt z kotłami gazowymi klasy 5.

Wszystko w przeliczeniu na 1 kWh.

 

Pozostałe parametry też wskazują na większą ekologiczność spalania gazu względem spalania drewna.

Ekologiczność w miejscu spalania. Bez uwzględniania całego procesu wydobycia, produkcji, przetwarzania, transportu itp.

 

Celem dyskusji nie było dowiedzenie konieczności zakazu posiadania kominka. :)

Edytowane przez d7d
literówka i uzupełnienie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja paczam ??!! Piekło zamarzło ! d7d Ty napisałeś o piecu spalajacym drewno „FAJNY” ?? :rotfl:

 

Fajny jako mebel (ale są ładniejsze) i są też tańsze.

To że jest fajny i że spełnia wymagania Ekoprojekt nie znaczy że nie emituje szkodliwych substancji (tak jak wiele innych fajnych rzeczy i urządzeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jako mebel (ale są ładniejsze) i są też tańsze.

To że jest fajny i że spełnia wymagania Ekoprojekt nie znaczy że nie emituje szkodliwych substancji (tak jak wiele innych fajnych rzeczy i urządzeń).

 

A gdy pis wygra kaczka dmuchnie w trąbkę i inflacja się rozpęta, gospodarka załamie, gaz zamarznie i tylko drewno zostanie. A wtedy przyniesiesz obrączkę ślubną a ja Ci sprzedam bułkę upieczoną na ogniu którym gardzisz i mące której nie magazynujesz może burakiem z pola poczęstuje które zkaitrane będą w sianie.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@d7d jak Ty p..... Do tego nic nie zakumałeś. Dobrze, że nie wchodzę już z Tobą w "dyskusje". Mieli inni rację.

Czego vvvv nie zakumałem w twoich postach?

Ze spojówkami kłamałeś w tzw. "żywe oczy" aby tylko nakręcać atmosferę. Takie podstawowe trollowanie tematu.

Może nadal podtrzymujesz pogląd na większą emisję NOx z gazu niż z drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jako mebel (ale są ładniejsze) i są też tańsze.

To że jest fajny i że spełnia wymagania Ekoprojekt nie znaczy że nie emituje szkodliwych substancji (tak jak wiele innych fajnych rzeczy i urządzeń).

 

„Fajny” masz tok myślenia , fajny jako wynik pobudzania neuronów ... choć są też umysły lotniejsze i są też prymitywniejsze. To że jest fajny i spełnia wymagania komunikacji międzyludzkiej nie znaczy że nie emituje szkodliwych i irytujących wniosków ...

nie gniewaj się proszę ... no nie mogłam się powstrzymać :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy pis wygra kaczka dmuchnie w trąbkę i inflacja się rozpęta, gospodarka załamie, gaz zamarznie i tylko drewno zostanie. A wtedy przyniesiesz obrączkę ślubną a ja Ci sprzedam bułkę upieczoną na ogniu którym gardzisz i mące której nie magazynujesz może burakiem z pola poczęstuje które zkaitrane będą w sianie.:yes:

No i jeszcze jajeczkiem od kurki.

„Fajny” masz tok myślenia , fajny jako wynik pobudzania neuronów ... choć są też umysły lotniejsze i są też prymitywniejsze. To że jest fajny i spełnia wymagania komunikacji międzyludzkiej nie znaczy że nie emituje szkodliwych i irytujących wniosków ...

nie gniewaj się proszę ... no nie mogłam się powstrzymać :rotfl:

Mega.

:wave:

 

@d7d nigdzie nie napisałem, że gaz emituje mniej NOx niż kominek. Potwierdza to co napisałem wcześniej. A jeżeli chodzi o spojówki, po poszukaj do czego to pisałem. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@d7d nigdzie nie napisałem, że gaz emituje mniej NOx niż kominek. Potwierdza to co napisałem wcześniej. A jeżeli chodzi o spojówki, po poszukaj do czego to pisałem. EOT.

Napisałeś że kominek emituje mniej NOx niż kocioł gazowy.

Napisałeś że kocioł gazowy emituje więcej NOx niż kominek.

Napisałeś że masz notoryczne zapalenie spojówek od NOx.

 

Co do zapalenie spojówek z powodu NOx to Ty pisałeś a nie ja. Nie muszę szukać.

Była dyskusja czy nie masz "alergicznego zapalenia spojówek".

https://www.mp.pl/pacjent/okulistyka/chorobyoczu/chorobyspojowki/82507,bakteryjne-zapalenie-spojowek

https://psseoswiecim.wsse.krakow.pl/index.php/komunikaty/343-smog-najwazniejsze-informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest fajny i spełnia wymagania komunikacji międzyludzkiej nie znaczy że nie emituje szkodliwych i irytujących wniosków ...

"Irytujący" wniosek ("irytujące stwierdzenie") to jest taki:

 

"spalanie drewna w kominkach jest ekologiczne".

 

Żadne spalanie nie jest ekologiczne.

Ani drewna, ani gazu, pelletu, węgla czy nawet ekogroszku.

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głuchy na wołanie!!!

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?358319-Kominkowe-za-i-przeciw-d7d-Wszystko-o-biomasie-i-drewnie

 

Pisze o jednym i tym samym moderowano. Powiedziane to setki razy ,a ten z uporem maniaka powraca do wątku i niemerytorycznie prawi.Ma taki wolny temat już ponad 200 odwiedzin.

Edytowane przez Tomaszs131
Wyzwiska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NS widziałeś, znów amba wcięła posty? :lol2:

 

Aha jak miałem więcej czasu, to czytałem, że Tomasz też jest zawiedziony i rozczarowany kominkiem, więc nie ma co się dziwić.

 

To tak na koniec. Dla wszystkich o d7d. Na przyszłość.

 

Jaki jest sens wchodzić w dyskusję z "wikipediowym ekspertem od wszystkiego", zwykłym trollem, który po usunięciu z forum wątków politycznych próbuje się odnaleźć w wątkach budowlanych z opłakanym, żenującym skutkiem? Na takich polecam listę ignorowanych i po temacie.

 

Bardzo dobra rada.

Edytowane przez vvvv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ma rozwolnienie umysłowe od wyschniętej , zwiędłej, "over cooked" kaczki :)

Drugi ma problem z zapaleniem drzewa :)

No ale w piekarniku darmowym drzewem nie zapalę. Nawet ja mam PV to się te kWh doliczają na liczniku.

... ale w zamian"robi miód" :)

... czekamy na więcej "witaminy" :)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NS widziałeś, znów amba wcięła posty? :lol2:

 

Aha jak miałem więcej czasu, to czytałem, że Tomasz też jest zawiedziony i rozczarowany kominkiem, więc nie ma co się dziwić.

 

To tak na koniec. Dla wszystkich o d7d. Na przyszłość.

 

 

 

Bardzo dobra rada.

 

Widziałem ale on nie wszystko widzi .Zobaczy także to po 23.00 ?

 

5b0345a849348b3e4a5eeb172085

 

Zastanawiam się czy w kominku spełni to wszelkie oczekiwania.

 

494f3e7340d78bee01ff246fa034

 

https://allegro.pl/oferta/kosz-pellet-pelet-kominek-2-komory-okazja-hp225-8425854343?reco_id=8aad2331-d69e-11e9-855f-b026284ba3e0&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

28909a918d102138b94e8ba9bfceeb83d0dc9063d0f7cfe5442cd13e4808cfba

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/kosz-kominkowy-wklad-pellet-brykiet-pelet-kominek-i6832718780.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że kominek emituje mniej NOx niż kocioł gazowy.

Napisałeś że kocioł gazowy emituje więcej NOx niż kominek.

Napisałeś że masz notoryczne zapalenie spojówek od NOx.

 

Co do zapalenie spojówek z powodu NOx to Ty pisałeś a nie ja. Nie muszę szukać.

Była dyskusja czy nie masz "alergicznego zapalenia spojówek".

https://www.mp.pl/pacjent/okulistyka/chorobyoczu/chorobyspojowki/82507,bakteryjne-zapalenie-spojowek

https://psseoswiecim.wsse.krakow.pl/index.php/komunikaty/343-smog-najwazniejsze-informacje

 

Znowu te SROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...